Wiedźmin 3: edycja kolekcjonerska

+
Dorzucają dwa poprzednie Risen'y :D

Dla osoby która nie miała styczności z serią - dobrze, ale dla fanów (mających poprzednie odsłony) już niekoniecznie.
Poza tym plakat i DLC nie bardzo mnie pociąga.

Poza tym papercraft i brożkę mieliśmy już w poprzednich odsłonach Wiedźmina.
 
50 zł różnicy wynika według mnie z zawartości poprzednich gier. Jeżeli podpiąć broszkę pod medalion, figurkę pod figurkę i almanach pod artbook, zostają nam papercraft, plakat, karty, DLC i ten cały certyfikat. Daje wrażenie bogatszej, bo jest tego więcej, ale wartością jest taka sama, jeżeli nie bardziej wygórowana, bo figurka na mnie wrażenia zbyt nie robi, duperele fajne, ale nie są zbyt drogie. EK W2 miała podobną zawartość, a kosztowała ponad stówkę mniej(choć głowa zapewne tańsza od figurki).

Ale i tak zastanawiam się czy nie kupić, poprzednie gry podobno fajne, ale grałem w pożyczoną jedynkę, a jak kupię to wiem, że przejdę :D
 
EK Risen 3 lepsza od Wiedźmina 3?

View attachment 4499
View attachment 4498

Albo trollujecie, albo żartujecie...

Edycja może być fajna, ale dotychczas żadna z poprzednich nie dorównywała tym wiedźmińskim... W tym wypadku nie zapowiada się inaczej. Na dodatek dowalili z ceną, a figurka na pewno będzie z PVC. Figurka z W3 jest z Polystone.

Po za tym - która z tych figurek wygląda wg was bardziej EPICKO?
 

Attachments

  • 34c5a5d89699a28f2486c23c5b381486b62553f3eba9ebaccf36df6306494e00.jpg
    34c5a5d89699a28f2486c23c5b381486b62553f3eba9ebaccf36df6306494e00.jpg
    14.7 KB · Views: 38
  • Yao-Ming-fuck-that-bitch-pff-meme.png
    Yao-Ming-fuck-that-bitch-pff-meme.png
    12 KB · Views: 35
Last edited:
@Up. Oczywiście że Geralt z gryfem.
Za EK Risena 3 nie dałbym 250 zł, nic w niej nie ma takiego. Za Edycję władcy cienia 400 zł, może gdybym był fanem...
 
Gdybym musiał wybrać, jeśli Wiedźmin 3 też by tyle kosztował- oczywiście wybrałbym wieśka. Edycja nie warta takich pieniędzy.
 
Cenega przeliczyła ceny z euro na złotówki zamiast dostosować je do naszych realiów. Taki Niemiec zarabia od Polaka 4 razy więcej a za gry płaci 4 razy mniej. Ta zwykła kolekcjonerka R3 powinna być za 180 zł, druga góra 250. Większych pieniędzy wg mnie nie są warte. Już lepiej za 135 zł zamówić zwykłą edycję razem z figurką Jaffara z Risen 2. Zawsze można dołożyć 40% kod rabatowy z KG. Tyle, że standardowa edycja będzie zawierać, bodajże grę, instrukcję i DLC... Przy Risen 2 w zwykłej edycji była gra, poradnik, soundtrack oraz mapa, nie mówiąc o instrukcji i DLC a kosztowała 100zł, a na dodatek "dwójka" była z polskim dubbingiem... Pewnie celowo zubożyli standardy by kolekcjonerki się bardziej okazale prezentowały :D
Wiesiek 3 tutaj zdecydowanie wygrywa zarówno zawartością, jakością jak i cenowo. Nie mówiąc już o samej grze przy której Risen 3 wygląda biednie, choć oczywiście grać się będzie przyjemnie. Chodzi mi o to, że Władcy Tytanów to tak naprawdę Risen 2,5: interfejs ten sam, ikonki, animacje te same, na jednym screenie widziałem chatę z Gothica 3 a na dokładkę mają się pojawić 3 wyspy z Risena 2. Niby fajnie, ale znam je na pamięć i wolałbym nowe tereny do eksploracji. Dużego miasta z prawdziwego zdarzenia też się chyba nie doczekamy... I nie oczekuję tutaj czegoś na wzór Novigradu a Khorinis z Gothica II... W Risen było podobne miasto a w "dwójce" osady były mikroskopijne: kilka domów i góra kilkanaście postaci.
Ja tam z Risen 3 sobie poczekam rok i gra szybko powinna stanieć. Podobno ma być wolna od DRMów, więc będzie można zakupić używkę.
 
Last edited:
Tylko mi się wydaje, że jakaś taka lepsza niż W3? droższa tylko o 50 zł

Zróbmy więc "małe" porównanie:

Pudło zbiorcze:
- Moim zdaniem pudło Wiedźmina będzie się prezentować lepiej na półce, ten minimalistyczny styl... - czy ono nie ma przypadkiem świecących oczu? o.0
1:0 dla Wiesława.

Mapa:
- Jeżeli "specjalny materiał" będziemy interpretować jako płótno, czy chociażby fakturę na wzór Skyrim'owskiej mapy, to tu moim zdaniem wygrywa Risen.
1:1

Artbook:
- Na moje oko ten od Risena będzie liczyć tak do 100 stron VS 200 stron w przypadku Wiedźmina.
2:1 dla Wiesława.

Figurka:
- Większość się ze mną zgodzi, że figurka Wiedźmina jest... niemalże doskonała w każdym możliwym aspekcie.
3:1 dla Wiesława.

Broszka / Medalion:
- Co jak co, ale na szyję czy cokolwiek innego wolałbym założyć Wiedźmiński medalion (dodatkowo ma bardziej unikatowy wygląd). Przynajmniej by mnie baby nie obgadywały, co by mnie szatan opętał..
4:1 dla Wiesława.

Pozostałe dodatki:
- Tak patrzę na tą kolektorkę Risena i wydaje mi się, że dało by radę obejść się bez paru elementów, których większość zostałaby w pudle. Steelbook to już kwestia gustu, chociaż chciałbym zobaczyć tytuł gry na boku w przypadku Wiedźmina, oraz jakiś wygrawerowany wzór na przedzie i tyle.

5:1 dla Wiesława.


Można by było ewentualnie podnieść wynik Risen'a o parę oczek w górę, jeżeli komuś odpowiadają pozostałe dodatki, ale nie oszukujmy się, Wiedźmin nie tylko zapowiada się na pretendenta do Gry Roku 2015, ale również bije na głowę Risen'a 3 w kwesti ceny, jak i oferowanej zawartości (mowa o kolektorkach).

PS. A żebyście wiedzieli, że miałem ochotę zrobić takie porównanie. :hai:
 
Last edited:
Jakość tej figurki z Risena, a dokładnie tego co trzyma to, umh, pozostawia wiele do życzenia. Bardzo platikowo to wygląda...
 
Jakość tej figurki z Risena, a dokładnie tego co trzyma to, umh, pozostawia wiele do życzenia. Bardzo platikowo to wygląda...

Tyle, że figurki bardzo trudno oceniać poprzez zdjęcia (zwłaszcza te prasowe).
Wszyscy pamiętamy jak miało wyglądać popiersie Geralta, a jakie było w rzeczywistości...
 
Wiecie co? Jak dla mnie obie kolekcjonerki są mehowate.
Z tej wiedźmińskiej brałbym artbooka i tylko artbooka, a z tej risenowskiej nic.
Znaczy obie nie są złe, tyle że przy tych cenach zawartość prezentuje się umiarkowanie atrakcyjnie.
Szczególnie w przypadku Wieśka, gdzie wszystko co dobre (prócz artbooka, ale za to ze steelbookiem) mamy w standardowym wydaniu.
Nie żebym narzekał ;)
 
To mój pierwszy post. Witam wszsytkich. Ja liczyłem na oprawiany bestariusz ze wszsytkimi potworami i kufel z logiem gry.
 
Gdzie skyrim miał materiałową mapę?

Iwan, to ty nie widziałeś jak wygląda figurka z W3? Chyba sobie jaja robisz...
 
Ale tu cicho...

Z ciekawości zadam trochę offtop'owe pytanie: Jest ktoś zainteresowany kolektorką Dragon Age 3? - Nie wiem jakim to trzeba być fanem, żeby za kupę śmieci dać ok. 400-500zł...
 
Top Bottom