Wiedźmin 3: edycja kolekcjonerska

+
Wiedziony bliżej nieokreślonym cieniem niepokoju sprawdziłem swoją pocztę. Szukałem długo i dokładnie: po datach, nadawcy, wyszukując frazy w treści maili...

NIE ZNALAZŁEM POTWIERDZENIA ZAMÓWIENIA KOLEKCJONERKI!

P@%&$#* guzik "zaznacz wszystko"! Kurka, musiałem przez nieuwagę usunąć przy którychś z rzędu porządkach. No cóż, pozostaje liczyć na fakt, że z bazą na serwerach cdp.pl jest jednak wszystko w porządku.
 
@Wroobelek
Łap screena, i tak wszystkie potwierdzenia są takie same. :p
 
@Wroobelek

Potwierdzenie zamówienia to jedynie lakoniczna nota ("obrazek") bez żadnego numeru i personalizacji, więc nie wiele tracisz.

Chyba, że było coś jeszcze, a ja to nieopatrznie ominąłem/wywaliłem co raczej jest mało prawdopodobne jednak teoretycznie możliwe.

---------- Zaktualizowano 10:53 ----------

@Rustine

Dokładnie :).
 
Też mam taki, niby nic, ale jednak zawsze jest to jakaś forma potwierdzenia: mail wysłany ze sklepu z informacją o zakupie gry i odnośnikiem do naszego profilu ;) Pewnie zręczny prawnik byłby wstanie to obejść i wykazać, że to żaden dowód, no ale... :p
 
@HuntMocy

I właśnie to mnie najbardziej martwi.
Załóżmy najczarniejszy scenariusz - CDP.PL straciło całą swoją bazę zamówień kolekcjonerki i prosi graczy o przypominanie się odnośnie EK. Jako "dowód" ma pójść ta "ulotka". I teraz pojawiają się setki, czy tysiące ze spreparowanym screenem, albo obrazkiem.

Jak dojść do tego kto mówi prawdę, a kto kantuje?
 
Nie wiem czy opcja weryfikacji byłaby możliwa biorąc pod uwagę, że te potwierdzenia wysyłał automat, ale może odpisanie maila zwrotnego do tamtej wiadomości?

Sory @Wroobelek, przegrałeś w życie :p
 
Aż mi się gorąco zrobiło czytając ostatnie posty. Sprawdziłem swoją pocztę. Uff... jest! Siedzi sobie spokojnie w osobnym folderze. :)
 
Też mam taki, niby nic, ale jednak zawsze jest to jakaś forma potwierdzenia: mail wysłany ze sklepu z informacją o zakupie gry i odnośnikiem do naszego profilu Pewnie zręczny prawnik byłby wstanie to obejść i wykazać, że to żaden dowód, no ale...
Ja mam jeszcze jednego mejla z jakimś bonusowym dodatkiem za zamówienie kolekcjonerki. Niech się prawnik wypcha :p
 
@fanktoy, nie wiem jak w innych pocztach, ale na gmailu masz opcję wyszukiwania. Wpisz sobie tam 'cdp' i szukaj od nich maili w miesiącu, w którym złożyłeś zamówienie (pewnie czerwiec).

@zi3lona, ja nie mam żadnych extrasów czyli moje zamówienie było zdongradeowane? :eek:

Niech się prawnik wypcha

 
ja nie mam żadnych extrasów czyli moje zamówienie było zdongradeowane?
Przyszło mi info z podziękowaniem za zamówienie, prośbą o ewentualne wpisanie/uzupełnienie danych adresowych i linkiem do spakowanego czegoś w ramach prezentu (pewnie tapety, czy coś, bo nie sprawdzałam).
 
@fanktoy, nie wiem jak w innych pocztach, ale na gmailu masz opcję wyszukiwania. Wpisz sobie tam 'cdp' i szukaj od nich maili w miesiącu, w którym złożyłeś zamówienie (pewnie czerwiec).

@zi3lona, ja nie mam żadnych extrasów czyli moje zamówienie było zdongradeowane? :eek:



Ja mam wp.pl i też jest wyszukiwarka lecz nic nie znalazłem. Ale dzięki za pomoc :).
 
Tak się zastanawiam, po co usuwać maile ze skrzynki skoro tam się nie kończy miejsce, a wręcz przeciwnie, cały czas przybywa? :p
 
Top Bottom