Wiedźmin 3: edycja kolekcjonerska

+
Vojtasass- ale ja mówię o tym, że nie chcę nikogo właśnie okradać z grafik. A wszelkie grafiki należą do REDów. Więc ten sposób znam i jestem własnie w trakcie jego realizacji ale sumienie mnie rusza. Sama rysuję to wiem, że też bym nie chciała żeby ktoś sobie robił z tym co mu się zachce.
Akurat mój projekt to funart wykonany przez osobę spoza firmy więc już jakoś to mniej razi.
Ale szczerze to najlepiej byłoby własną grafikę sobie cyknąć na koszulkę ze śmiesznym dopiskiem. Tylko... Aż tak fajnie rysować nie potrafię żeby na koszulkach się tym chwalić. I błędne koło.

Jestem aż tak poryta na punkcie prawa wobec rysunków czy tylko mi się wydaje?
 
Kinja said:
Jestem aż tak poryta na punkcie prawa wobec rysunków czy tylko mi się wydaje?
Bez przesady. Jeśli nie prowadzisz działalności komercyjnej, a robisz to wyłącznie swój własny użytek i w niewielkiej ilości, to możesz wykorzystać np. logo czy wizerunki. To nie jest okradanie, zwłaszcza jeśli umieścisz znaczek ®. To darmowa promocja W2. :> Jeśli nadal masz wątpliwości, to zapytaj osobiście kogo trzeba.
 
Piersiówka fajna myśl. A może jakaś krasnoludzka fajka razem ze specjalnym stojaczkiem?

Ostatecznie mogą być majtki Triss...
 
O jeju ja parę tygodni temu idąc z kuzynem lasem wymyślałem skład następnego wiedźmaka, padło tam tyle propozycji z mojej strony i kuzyna że na 100% parę rzeczy podobało by się nawet zespołowi RED :D Byłbym gotów dać około 500 zł jakby było coś KONKRETNEGO. O na przykład wykonane ze skóry rękawice zielarza ćwiekowane pożądnie szyte, itd. no wiecie. Albo jakieś buteleczki po eliksirach z zafarbowaną wodą na ścianę :D Można byłoby też dać jakąś starą księgę oprawioną skórą na zamek :D No pomysłów jest multum...
 
Moim zdaniem trzeba:
-Sztyletu
-koszulki
-fiolki na eliksir lub ewentualnie kubka
-figurka Geralta
-gra
-materiały dodatkowe
-soundtrack
-plakat
-szachów typu Nilfgard kontra Temeria
-zapalniczka
-list o cesarzu
-saga
-medalion
-pendrive o kształcie medalionu
-stylowe opakowanie
 
Kinja said:
Mnie ogólnie denerwuje że traktuje się kobiety- graczy po macoszemu. T-shirty to męskie w 90% a kobiece mają mniej wzorów. Nie chcę nikogo okradać z grafik ale znaleźć damską eSkę z motywem fajnej gry to jak gra w totka...
Zazdroszczę wam tutaj faceci- wy nie macie tego problemu.

Wystarczy być solidnie płaskim z obu stron.

ohoho.
 
Dla mnie wygląda to tak:
Koszulek mam już pełno ale dodatkowa nigdy nie zawadzi ;)
to co było w W1 i W2 raczej nie powinno wejśc do kolekcjonerki W3 - a więc bez medalionu, mapy, kart, kości i czego tam jeszcze. Ew. mogą być naklejki bo to chyba nie drogie a obecne zdążą mi się zedrzeć do białości na laptopie przed wydaniem W3 ^^
Co bym chciał zobaczyć:
- Całą linię figurek o podstawie 1x1 cala - metalowe lub dobrej jakośi plastik. Takie żeby nadawały się do gier planszowych i RPG. Do kolekcjonerki wrzucić możliwie wiele z nich lub po jednej ale wydać resztę osobno w jakimś boxie. Tylko żeby nie wyszedł z tego CMG, gdzie fajną postać trafi się 1x na 20 opakowań xD
- KUFEL &%#^ yeah! I to taki żeby dało się z niego pić :D. Drewniany, stalowy, wszystko jedno, byle się dobrze prezentował i był solidny
- Ew. kieliszki do wódki z motywem wiedźmińskim zamiast kufla - w końcu to polska gra dla dorosłych ;)
- Nóż do listów to też całkiem fajny pomysł, chyba wykonalny. Solidniejszy sztylet to już pewnie trudniejsza sprawa ale byłby jeszcze lepszy ;)
- jakiś nieskomplikowany papercraft - idealnie zajmuje czas podczas instalacji gry ;).
- Do tego soundtrack obowiązkowo ale jak dotąd był w każdym wydaniu Wieśka, więc liczę, że się to nie zmieni ;)
- Opowiadanie "Wiedźmin" w formie audiobooka z Audioteki - nawiązanie do wydania W1, a do czasu premiery W3 jedno opowiadanie da się chyba wysępić od wydawcy ;]
- Fiolka/i na eliksir też brzmi nieźle, byle jakoś ładnie zdobiona etc.
- Wydanie całości w torbie/plecaku typu kostka odpowiednio stylizowanej na torbę alchemiczną wydaje mi się fajnym pomysłem.

- Ponadto pobożnym życzeniem byłoby wypuszczenie do sprzedaży porzadnie wykutych wiedźmińskich mieczy (z głownią w kształcie wilka, jak w grze), oczywiście poza kolekcjonerką, bo taki gadżet ani się nie zmieści do pudełka, ani nie jest tani ;)
 
Krackus said:
-w końcu to polska gra dla dorosłych ;)

No właśnie. Tak sobie czasem czytam ten temat i nie mogę uwierzyć co ci rzekomo dorośli ludzie wymyślają.

Co wy chcecie się przebierać w wiedźmina i tak łazić po chacie, czy jak ?

Sam posiadam obie wersje kolekcjonerskie i pewnie kupię też trzecią, ale wolałbym, żeby była podobna do poprzednich i kosztowała ok 200 zł, niż 500 przez jakiś złom. I tak trochę zaszaleli z dwójką z jakimiś papierowymi ludzikami, czy naklejkami które i tak mógłbym natychmiast wywalić do kibla. Plus jest taki, że takie graty przynajmniej raczej nie zwiększyły ceny całości.

Kto wie, może cuda się zdarzają i pracownicy RED czasem czytają to forum. I może przeczytają też mój post, żeby wiedzieli, są na ten temat różne zdania.
 
Uytkownik said:
Kto wie, może cuda się zdarzają i pracownicy RED czasem czytają to forum. I może przeczytają też mój post, żeby wiedzieli, są na ten temat różne zdania.

W takim razie, codziennie zdarzają się cuda:)
 
Uytkownik said:
No właśnie. Tak sobie czasem czytam ten temat i nie mogę uwierzyć co ci rzekomo dorośli ludzie wymyślają.

Co wy chcecie się przebierać w wiedźmina i tak łazić po chacie, czy jak ?

Sam posiadam obie wersje kolekcjonerskie i pewnie kupię też trzecią, ale wolałbym, żeby była podobna do poprzednich i kosztowała ok 200 zł, niż 500 przez jakiś złom. I tak trochę zaszaleli z dwójką z jakimiś papierowymi ludzikami, czy naklejkami które i tak mógłbym natychmiast wywalić do kibla. Plus jest taki, że takie graty przynajmniej raczej nie zwiększyły ceny całości.
Popieram w całej rozciągłości
Po jaką cholerę mi jakieś graty, jeśli dawać coś do kolekcjonerki to niech będzie choć trochę przydatne. Wciąż jestem za kośćmi w krasnoludzkim pudle (a nie jakimś woreczku szmacianym) choć wiem, że i tak ich nie będzie. Dobrym pomysłem mogło by być karciane RPG, ewentualnie PORZĄDNE DLC, tylko żeby nie było później rozdawane za darmochę byle komu, ma być KOLEKCJONERSKIE.
 
a ja przede wszystkim chciałbym porządną grę, nie potrzebującą wielu łatek i dłuższą fabułę od w2 a nawet w1, aby dłużej cieszyć się grą, niż jakimiś dodatkami które będą leżeć na półce nieużywane (czy nawet po miesiącu w szufladzie) ;] gra jest dla mnie najważniejsza i wolałbym aby na tym się skupić
chociaż przyznam, że pudełko do gry w kości jest całkiem dobrym pomysłem...
 
Ludzie:
Sztylety, miecze? Po co wam to? Wchodzicie na szlak wiedźmiński czy co? Może jeszcze do Edycji kolekcjonerskiej niech włożą jakąś zbroję i eliksiry to będzie już komplet:) bez przesady. Uważam, że w edycji kolekcjonerskiej powinien znajdować się porządny Artwork i jakiś medalion ale nie w takiej formie jak to było w przypadku W1 tylko taki medalion w formie wisiorka, który będę mógł założyć na szyję i chodzić w nim normalnie na co dzień.

Takie rzeczy jak DVD "Making of" i DVD z muzyką z gry powinny tradycyjnie pojawić się w każdej wersji gry, nawet w podstawowej.
 
- Ew. kieliszki do wódki z motywem wiedźmińskim zamiast kufla - w końcu to polska gra dla dorosłych

Zdecydowanie najlepszy pomysł xD

-Wiedźmiński medalion (elegancki,metalowy a nie jakiś brelok)
-Koszulka
-Koniecznie Soundtracki z gry bo są genialne
-Jakieś interesujące DLC - całkowicie nowa i równorzędna przygoda/eq
-Artbook podobny do obecnego
-figurka Yennefer
-Audiobook z opowiadaniami
-Nie ukrywam, że szachy też byłyby interesujące
 
Po pierwsze Ja do edycji kolekcjonerskiej wiedźmina 3 chciałby dostać:
-Drewnianą skrzynkę z zamkiem na klucz w którą zapakowana była by cała edycja kolekcjonerska, a wyglądem żeby przypominała skrzynkę na eliksiry którą Geralt miał w inro’że do gry wiedźmin 1. Wielkość tej skrzynki powinna wynosić tyle ile ma pudełko kolekcjonerskie z wiedźmina 2 ( w środku skrzynki powinna być wytłoczką którą chroniła by włożone gadżety i grę, a po wyjęciu tych wszystkich rzeczy oraz wytłoczki była by fajna skrzynka na różne rzeczy)
-Artbook na kredowym papieże powyżej 200 stron tak jak to miało miejsce w edycji kolekcjonerskie wiedźmina 1 , 2
-Bestiariusz który wykonany powinien być w taki podobny sposób
http://twojeupominki.pl/allegro/aukcje/N_145a.jpg
http://twojeupominki.pl/allegro/aukcje/N_145b.jpg
i żeby były w nim opisane narysowane wszystkie monstra z wiedźmina 1, 2, 3, 4, 5 oraz z całej sagi i uniwersum wiedźmina oraz opisane sposoby waliki pozyskiwane składniki alchemiczne występowanie czy dopiski Geralta generalnie wszystko oprócz opisów twórców
-Nóż do otwierania listów w kształcie wiedźmińskiego srebrnego miecz takiego jak na tym obrazku http://witcher.wikia.com/wiki/File:Witcher_letter_opener.jpg
-Wiedźminski medalion – tak wiem że był już dostęp: w edycji kolekcjonerskiej jedynki jako breloczek i w edycji specjalnej Media Markt który był jak dla mnie tandetnie wykonany teraz chciałbym dostać porządną replikę z metalu najlepiej tej wielkości co medalion z Media Markt a wykonanie przypominała te breloczek z ek 1
- Kufel najlepiej z taki logiem karczmy która będzie występować w grze
-Skórzany mousepad z wytłoczonym logiem z gry
-mapa świata zrobiona na Płótnie wielkości tej z edycji kolekcjonerskiej wiedźmina 1
-naklejki
-Parę plakatów z świata gry coś jak w przypadku bioshocka edycji kolekcjonerskiej
- no i można było by dorzucić jeszcze jakąś fajną koszulkę
I oczywiście edycje Premium
w skład której wchodziło by
Płyta z grą (w osobnym pudelku)
Muzyka z gry (w osobnym pudelku)
making of tylko taki porządny bo ten z wiedźmina 2 w porównaniu do wiedźmina jedynki gdzie otrzymaliśmy ponad 2:30 godziny nagrań to po prostu nędza. stare dzieńki developerskie i trailery nie przetłumaczone na język polski oraz ekran z logiem angielskim po prostu nędza w porównaniu do jedynki ogólnie w wiedźminie 3 widziałby około 2 godzin ciekawych nagrań porządnie wykonanych tak ja te z części pierwszej (w osobnym pudelku)
Fan skit – płytka z tapetami avatarami itp. materiałami (w osobnym pudelku)
Instrukcja ( gruba i ciekawie napisana )
Poradnik do gry
kolejne opowiadanie Andrzeja Sapkowskiego albo komiks
i jakiś fajny fabularny przedmiot z gry
Grube porządne etui z wiedźmińskim medalionem
I można by jeszcze na to wszystko dać dodatkowe etui wsuwane od góry żeby to wszystko nie wypadło

Za tak wyglądającą kolekcjonerkę dałbym nawet 350 zł.
A po drugie
- to nie chciałby dostać do ek dlc nie chce tego gówna gra powinna zawierać w wszystkich wydaniach 100% wszystkiego co jest dostępne przy premierze. Jeśli już dawać dlc to w takiej wersji jak wychodzą teraz w patch’ach do wiedźmin 2 są za darmo i każdy może pobrać te dlc.
-Następni nie chciałby żeby edycje specjalne zawierały inne fajne gadżety których ek nie ma o ile przy pierwszej części to tak bardzo nie przeszkadzało to przy drugiej Empik Media Markt i Saturn dostali takie fajne gadżety że niektóre z edycji kolekcjonerskiej to przy nich były słabe.
Rozwiązaniem mogło być takie do edycji specjalnej dawało by się niektóre gadżety z ek albo stworzyć
edycje wiedźmina która zawierała by wszystkie możliwe gadżety.
-A co do tych szachów to dobry gadżet ale nie do edycji kolekcjonerskiej dlatego że w skałda takiej edycji wchodził by sam gadżet i gra a pytanie co i innymi częściami takimi jak np. artbook a na pewno nie chciałbym żeby powstało pierdylion edycji tak jak w przypadku gry assassin's creed.
 
Janek2 said:
Ludzie:
Sztylety, miecze? Po co wam to? Wchodzicie na szlak wiedźmiński czy co? Może jeszcze do Edycji kolekcjonerskiej niech włożą jakąś zbroję i eliksiry to będzie już komplet:) bez przesady. Uważam, że w edycji kolekcjonerskiej powinien znajdować się porządny Artwork i jakiś medalion ale nie w takiej formie jak to było w przypadku W1 tylko taki medalion w formie wisiorka, który będę mógł założyć na szyję i chodzić w nim normalnie na co dzień.

Takie rzeczy jak DVD "Making of" i DVD z muzyką z gry powinny tradycyjnie pojawić się w każdej wersji gry, nawet w podstawowej.

Z wypowiedzi wynika, że Premium i EK różni jeden element, w tym przypadku kolekcjonerski medalion. Moim zdaniem wystarczyło by i to, ale w obecnych czasach niektóre edycje kolekcjonerskie (czy tam limitowane) są naprawdę wykręcone (Halo, Gran Tourismo). Edycja KOLEKCJONERSKA, edycja LIMITOWANA, brzmi jakby KOLEKCJONERÓW było niewielu. Edycja dla kogoś kto siedzi w temacie, kto czuje realia świata gry (w tym przypadku również powieści), kto zakłada zbroje, bierze miecz, schodzi do kanałów i szuka Zeugla. Dla świrów, którzy i bez edycji czują się wyjątkowo, a która edycja byłaby ukłonem twórców w ich stronę. Medalion już był, głowa i moneta także. Następny jak nic pasuje Kufel, lub Kufer (np. na CD), może być nawet szkatułka. Coś co przypomni o kilkunastu godzinach świetnej zabawy w innym świecie i będzie namacalnym dowodem na obecność tamże.

Może być nawet zbroja, tylko dajcie wcześniej znać zeby finansowo zdążyć przed premierą.
 
Top Bottom