Wiedźmin 3: ekwipunek

+
@Fartuess.807
Żywcem praktycznie wzięte z Diablo III, ale dodane zakładki na rodzaje przedmiotów pomogą pewnie w czytelności.


Chociaż Stalker też prezentował coś w ten deseń. Jak się wzorować to na najlepszych ; )


Cóż... chyba nie zapomniałeś jak wyglądał ekran ekwipunku w pierwszym wiedźminie.


Cóż... I tak zapewne nie doczekamy się sensownego eq dla PC odkąd wiemy, że wersja ta jest traktowana na równi (czyt. zaniżana do poziomu) konsol. Robienie osobnego interfejsu dla PC? Paaanieee, to się nie kalkuluje.
Redzi twierdzili, że na Pc zrobią osobno, ale tyle już było niespełnionych obietnic...

Z obecnej perspektywy widzę u Ciebie bardzo nieprzyjemne i obraźliwe wypowiedzi. Krytyka może być jednocześnie merytoryczna i kulturalna, nie trzeba jej podlewać chamstwem. A Twoje wypowiedzi odbieram jako bardzo chamskie, z pozycji - jestem lepszy, niż ta banda niekompetentnych idiotów. I wtedy aż się ciśnie na usta - zrób więc coś sam od podstaw i poddaj to ocenie graczy. Bardzo źle mi się czyta Twoje posty.
Kulturalna była przed premierą W2 - nie przyniosła efektów. W miarę kulturalna była kilka miesięcy temu. A teraz dwa miesiące do premiery a wygląda na to, że znowu gra będzie pełna designerskich niedopracowań. Po prostu jestem już zfrustrowany, że po dobrze zaprojektowanej jedynce mogę drugi raz dostać mechanicznego bubla, bo nie dość, że podejmują dziwne decyzje, to nie dzielą się z nami tym jak te elementy wyglądają (pomimo obaw, oraz tego, że te elementy nie są ważnymi selling pointami, które należy zostawić na potem do ostrej kampanii marketingowej). Odnoszę wrażenie, że niektóre kwestie mechaniczne zostały bardziej przedyskutowane na forum niż u nich w studiu. W zasadzie to podawaliśmy im już tutaj nawet prawie gotowe systemy.

Disklajmer - to jest moja opinia jako użytkownika, nie moderatora.
Znaczy oficjalnie nie liczy się to jako upomnienie? Bo nie chce dostać potem warna i usłyszeć "byłeś upominany wcześniej" ;)

@B l a d y
Ściana tekstu, to nie zrobienie gry. Poza tym nie mam nic przeciwko ścianom tekstu, mierzi mnie natomiast ton wypowiedzi - bardzo arogancki. Jak pisałam wyżej - krytyka nie może być równoznaczna z chamstwem.
Ale nie robię więcej offtopu.
Jakbym się mógł zreplikować x20 to bym zrobił izometrycznego erpega, bo umiem projektować mechaniki, robić grafikę i programować. Niestety nie mogę zrobić gry sam jeden by móc ci udowodnić, że mogę wytykać ponad stuosobowym zespołom błędy designerskie. Mogę za to na papierze rozpisać jakiś podsystem. Nawet to robiłem... na łamach tego forum... ale to się przecież nie liczy.

---------- Zaktualizowano 18:40 ----------

Oczywiście nie wiem jak to jest we wszystkich grach na świecie, ale w takim Stalkerze, czy Diablo III "mały" ekwipunek (czyli nie na pełny ekran) oznaczał także brak aktywnej pauzy i możliwą śmierć podczas zmieniania broni.
W Stalkerze to się jeszcze broniło, dawało większe poczucie realizmu i dodatkowy dreszczyk emocji, ale nazwijcie mnie casualem, nie chciałbym czegoś takiego w Wiedźminie 3.
Ja bym dał pauzę podczas używania ekwipunku podczas walki, albo takie spowolnienie jak w W2 przy zmianie znaków przez to kółko (wypadła mi z głowy nazwa tego elementu)

Poza tym nawet jeśli mały ekwipunek nie oznaczałby braku pauzy, to pozostaje jeszcze problem "kompatybilności" innych menusów. Mam nadzieję, że w W3 będzie co czytać, i że dziennik/leksykon/bestariusz/notatki/książki etc. będą w ciągłym użyciu, a to przy małym oknie ekwipunku rodzi dwa problemy:
1. małe wszystkie inne okna, żeby zachować spójność interfejsu, co skutkowałoby małą czytelnością (patrz: Wiedźmin 1)
2. menusy na pełen ekran, które nie za dobrze współgrałby z małym oknem ekwipunku, może dla kogoś różna wielkość poszczególnych okien w grze nie ma znaczenia, ale dla mnie, stety, czy niestety, ale ma.
Okienka dostępne jedynie podczas medytacji mogą być duże. Inne okienka, ktore mogą się wydawać za małe to dziennik, ale:
- W1 grało się na monitorach 4:3 a obecnie się gra na znacznie szerszych monitorach panoramicznych 16:9.
- W W2 tekst journala i tak zajmował jedynie połowę ekranu - reszta to było zmarnowane miejsce.

Mi się to czyta dobrze (klik w obrazek, forum zmniejszyło, żeby się obrazek zmieścił na centralnym pasku.), pomimo tego, że to screen z 720p a ja mam 17 calowy monitor 1080p, czyli de facto połowa ekranu 12 calowego. Obecnie normalne jest mieć monitor mający ponad 20 cali, więc na połowie takiego ekranu raczej się z tekstem łatwym do przeczytania zmieścimy.

Aha i jeszcze jeden drobiazg. Jak mały ekwipunek, to na pewno nie na środku obrazu. Takiemu rozwiązaniu mówię zdecydowane nie.
Autor mockupu twierdzi, że chciałby by to okienko interfejsu mogło być dowolnie przesuwane przez gracza.
 
Ja bym dał pauzę podczas używania ekwipunku podczas walki, albo takie spowolnienie jak w W2 przy zmianie znaków przez to kółko (wypadła mi z głowy nazwa tego elementu)

Według mnie gracz nie powinien grzebać w ekwipunku podczas walki, ewentualnie niech wtedy liczy się z konsekwencjami, z śmiercią włącznie.
 
Myślałem o piciu eliksirów podczas walki, ale można zrobić, że podczas walki można używać tylko eliksirów z paska - mi to nawet bardziej pasuje, ale nie chciałem narzucać innym dodatkowych uhardkorowień :)
 
Myślałem o piciu eliksirów podczas walki, ale można zrobić, że podczas walki można używać tylko eliksirów z paska - mi to nawet bardziej pasuje, ale nie chciałem narzucać innym dodatkowych uhardkorowień :)
I tak jest teraz. Przed walką trzeba je wypić, czyli wrzucić do tych kółek w lewym dolnym rogu.
 
Kulturalna była przed premierą W2 - nie przyniosła efektów. W miarę kulturalna była kilka miesięcy temu. A teraz dwa miesiące do premiery a wygląda na to, że znowu gra będzie pełna designerskich niedopracowań.

Czyli jesteś przekonany, że jak będziesz krzyczał, tupał nogami i krytykował każde zaprezentowane rozwiązanie to twórcy padną na kolana błagając o wybaczenie i od razu wezmą się za wprowadzanie twoich propozycji w życie bez względu na to jak bardzo będą odbiegać od ich wizji? Chciałbym mieć taką moc wpływania na innych ludzi :hmmm:
 
I tak jest teraz. Przed walką trzeba je wypić, czyli wrzucić do tych kółek w lewym dolnym rogu.
W sumie to jest bez sensu. Lepiej już normalnie ustawiać w EQ mikstury do paska, a później je pić.

---------- Zaktualizowano 19:35 ----------

Po za tym chleb też tam jest wiec chyba jest tak jak piszę.
 
Last edited:
W poprzednich Wiedźminach też nie było, tak samo jak np. animacji przeszukiwania skrzyń czy podnoszenia roślinek.
Aż mi się przypomniała Inkwizycja. Milion roślin do zebrania, skał do rozłupania i skrzyń do przeszukania, a to wszystko okraszone przydługą animacją, która do dziś spędza mi sen z powiek.

---------- Zaktualizowano 21:05 ----------

Mój nick. Taki piękny...
 
Aż mi się przypomniała Inkwizycja. Milion roślin do zebrania, skał do rozłupania i skrzyń do przeszukania, a to wszystko okraszone przydługą animacją, która do dziś spędza mi sen z powiek.

To wina źle zaprojektowanej animacji, w wielu grach animacja odbywa się w tle, lub trwa dosłownie chwilę, tam postać schylała się i cięła nożem roślinę, co trochę trwało.
 
To wina źle zaprojektowanej animacji, w wielu grach animacja odbywa się w tle, lub trwa dosłownie chwilę, tam postać schylała się i cięła nożem roślinę, co trochę trwało.
Na szczęście się nie zapowiada, żeby takie coś było w trójce.
 
Aż mi się przypomniała Inkwizycja. Milion roślin do zebrania, skał do rozłupania i skrzyń do przeszukania, a to wszystko okraszone przydługą animacją, która do dziś spędza mi sen z powiek.

Akurat w W1 jak się klikało na rzeczy do zlootowania / zebrani z bodajże shiftem, to brało się od razu wszystko bez otwierania okienka (gra potem wyświetlała co się zebrało) przydatne do szybkiego zbierania ziółek.
 
No ja bym najchętniej widział hybrydę tego z tym co zrobili na interze. Krótko mówiąc Overlay na grę, nie zasłaniający ekranu za bardzo, z gridem pokazującym od razu wszystkie itemy z ewentualną możliwością filtrowania (przedmioty nie pasujące do filtru byłyby przyciemnione)
 
Top Bottom