Wiedźmin 3: ekwipunek

+
Moim zdaniem powinieneś wybierać pomiędzy bonusami setu :p To co Ci najbardziej tam odpowiada to pod to wybierz ;) Ja również build pod szermierza i używam kota ( nie zaprzeczę że bardzo fajnie wygląda i może dlatego )
 
Niby się nie znam, ale... Mantikora + kilka perków z drzewka alchemii (1-tierowe na większy limit toksyczności) + Euforia. Alchemiczne wstawiasz wtedy w dodatkowe sloty z mutacji, a "podstawowe" 4x4 wypełniasz szermierką. Z tym że ja tak zrobiłem na NG+, nie wiem czy w podstawce wystarczy punktów.
 
Dużego wyboru raczej nie masz bardziej pytanie brzmi jaka to szermierka? czy szybkie ataki z maksymalnym naciskiem na generacje adrenaliny? jeśli tak to tutaj tylko i wyłącznie set Kota, da największy boost dmg kosztem obrony, jeśli jednak korzystasz z Niezabijalnosci oraz masz talenty pod adrenalinę to i tak nie ma to znaczenia bo jesteś nieśmiertelny w każdej możliwej sytuacji, sam korzystam z takiego bulidu zaleta jest to ze możesz ignorować aspekty obronę nie są ci one potrzebne i tak jesteś nieśmiertelny.
 
Witam,

Szukałem w archiwum i nie znalazłem informacji na temat rzeczywistych bonusów trofea ( tego doczepianego do Płotki ). Np. 5% dodatkowego złota za niektóre z nich. Gram w grę już od roku ale nadal pozostaje to dla mnie tajemnicą - 5% dodatkowego złota za co ? Na pewno nie za ceny w sklepach. Czy to ma wpływ na znajdywane złoto przy zwłokach, a może ułatwia targowanie się przy zlecceniach. Nie zauważam różnicy mając trofeum założone, a zdjęte. To samo 5% za cios kończący - w którym momencie ? Czy w każdej potyczce czy tylko tych niektórych z głównych questów ? Dziękuję za info.
 
Witam.Mam zbudowane wiedźmina pod szermierza, i poszukuję najlepszego rynsztunku w grze.Znalazłem arcymistrzowskie schematy na wszystkie wiedźmińskie rynsztunki.Który z nich mam wybrać pod szermierza? Zastanawiałem się miedzy kotem a wilkiem.Proszę o poradę.
Jeśli priorytetm są dla ciebie czyste obrażenia, jak największe żeby wszystko padalo ekspresowo to najlepszym wyjściem będą miecze z affixami do szansy na krytyka
+15% i do obrażeń od trafień krytycznych +75-100% zaś najlepszym ekwipunkiem będzie

Zestaw Księżyca w Nowiu z rękawicami zabójcy (bo +10% do szansy na kryta swoje robi)

Mając założony cały zestaw z dobrymi mieczami i rękawicami zabójjcy powinieneś mieć szanse na kryta w granicach 57% na pewno ponad 50%


Mogę nawet śmiało stwierdzić że tutaj można się obejść bez Aerondighta bo praktycznie kroimy krytami niemal non-stop, więc z niby naj mieczem możemy wyjść gorzej bo brak w nim +15 / +100 kryta

Ten bulid ma w zasadzie jeden poważny minus Księżyc w Nowiu to nie jest ekwipunek wiedzminski więc nie daje żadnej ochrony od obrażeń od potworów.
Albo my kroimy szybko potwory albo one nas, ale jeśli idzie o czystego dps i możliwe zadawane obrażenia to nic nie moze się zbliżyć no ale coś kosztem czegoś innego.

W normalnym trybie z dobrym mieczem kryty dochodzące do 12.000 i więcej nie powinny dziwić taką postacią, a szybkie ataki to obrażenia rzędu 3-4k od każdego chlaśnięcia od młyńca

PS dla jak najlepszej sieki oczywiście na miecze nałożone przecięcie i pancerz zaklęty w inną klasę pancerza ja szłem w lekkie więc techniki szkoły kota i pancerz jako lekki.
 
Last edited:
Witam, zna ktoś kody do przywołania arcymistrzowskich rynsztunków konsolą?
additem("Bear/Wolf/Cat/Gryphon Armor 4")
additem("Bear/Wolf/Cat/Gryphon School steel sword 4")
additem("Bear/Wolf/Cat/Gryphon School silver sword 4")
additem("Bear/Wolf/Cat/Gryphon Gloves 5")
additem("Bear/Wolf/Cat/Gryphon Pants 5")
additem("Bear/Wolf/Cat/Gryphon Boots 5")
 
Przez Euro trochę odpuściłem granie, ale teraz mniej meczy, więcej czasu i wróciłem do Wiedźmina. Wcześniej jednak po tych ostatnich patchach 1.21 i 1.22 nie korzystałem ze schowka i dopiero teraz chciałem poprzerzucać część rzeczy do sprzedania. Trwa to jednak niesłychanie długo. Widziałem podobne tematy we wsparciu technicznym, ale mam wrażenie, że tam rzadko kto zagląda już teraz, więc poradzę się tutaj. Czy ktoś znalazł może jakieś rozwiązanie tego problemu?
 
Przez Euro trochę odpuściłem granie, ale teraz mniej meczy, więcej czasu i wróciłem do Wiedźmina. Wcześniej jednak po tych ostatnich patchach 1.21 i 1.22 nie korzystałem ze schowka i dopiero teraz chciałem poprzerzucać część rzeczy do sprzedania. Trwa to jednak niesłychanie długo. Widziałem podobne tematy we wsparciu technicznym, ale mam wrażenie, że tam rzadko kto zagląda już teraz, więc poradzę się tutaj. Czy ktoś znalazł może jakieś rozwiązanie tego problemu?

Niestety, to jest cecha najnowszego patcha, podobnie bywa przy przerzucaniu zakładek w ekwipunku (szczególnie przy handlu, oszaleć można). Mam wrażenie, że im więcej rzeczy, tym większa ścinka - zaczęłam grę od nowa (nie pytajcie) i mój Geralt nie ma nic w ekwipunku - całość dalej przycina, ale nie aż tak, jak wtedy, kiedy czyściłam znaki zapytania na Skellige i byłam przekonana, że zawiesiłam komputer.
 
Ja o dziwo przy handlu tego w ogóle nie mam. Tylko i wyłącznie w interakcji ze schowkiem. Aczkolwiek jak już wywaliłem ze schowka wszystkie książki, to jest ciut, ciut lepiej. Więc niestety prawie na pewno zależy to w głównej mierze od liczby przedmiotów w ekwipunku i schowku. No nic, trudno, pozostaje się z tym pogodzić.
 
Tu muszę potwierdzić Wasze słowa. Ekwipunek strasznie laguje, u mnie mimo dość mocnej konfiguracji i5 podkręcona do 4,8 i GTX 970 również mocno podkręcona i dysku SSD mam duże lagi przy składnikach. Dodam że po około 100h gry mam po kilka set niektórych kwiatków i innych składników jak pazury czy krew potworów. Nie licząc dziesiątek mutagenów, całość problemu oczywiście zaczęła się od ostatnich zmian w ekwipunku.
 
Cóż, nowe zakładki ekwipunku to rzeczywiście problem.
Człowiek czuje się jakby grał na konsoli (co zakładkę coś się doczytuje) i to nieważne czy ma szybki dysk SSD oraz dużo RAM'u. Zawsze zmiana zakładki zauważalnie tnie. Coś zostało tutaj spartaczone.
 
Cóż, nowe zakładki ekwipunku to rzeczywiście problem.
Człowiek czuje się jakby grał na konsoli (co zakładkę coś się doczytuje) i to nieważne czy ma szybki dysk SSD oraz dużo RAM'u. Zawsze zmiana zakładki zauważalnie tnie. Coś zostało tutaj spartaczone.

Nie wiem czemu ale miałem też ten bug z cięciem na ekranie ekwipunku. Nie wiem też czemu zniknął, gdy zainstalowałem jeden duży mod, teoretycznie nie mający z tym nic wspólnego.
 
Co takiego dają w ekwipunku trofea doczepiane do Płotki np. 5% dodatkowe złoto ? Nie zauważyłem aby wpływało to na ceny w sklepach ani na ilość znajdowanych monet. To samo w przypadku tych dających bonusy do doświadczenia w przypadku ciosów kończących - to wogóle działa ?
 
Przed łatką zmieniającą wygląd ekwipunku było ok, wszystko wczytywało się migiem niezależnie ile było rupieci a obecnie jest tragedia jak na konsoli...Co ciekawe pytałem niektórych znajomych i nie u wszystkich to występuje.

A jeszcze propo samego ekwipunku a raczej wytwarzania przedmiotów to imo ostatnio zauważyłem że trochę brakuje mi tutaj różnorodności w materiałach. Głównie chodzi mi o wysokopoziomowe sety. W np. W2 żeby stworzyć mroczne sety to każdy z nich wymagał jakiegoś składnika który można było uzyskać tylko po zabiciu określonego potwora czasami nawet rzadkiego, występującego tylko w konkretnym miejscu (kawałek pancerza draugira, smocza łuska). A tutaj wszystko mamy praktycznie na miejscu, podane na tacy u rzemieślnika/sprzedawcy. Ciekawiej byłoby gdyby do wytworzenia rynsztunku (kota, gryfa, wilka, niedźwiedzia, mantikory) potrzebna była skóra owych potworów/zwierząt, pozyskiwana z rzadkich przedstawicieli tych gatunków, które trzeba wytropić. Już nie mówię żeby było to wymagane do każdego poziomu rynsztunku ale głównie do tego najwyższego ;)
 
Co takiego dają w ekwipunku trofea doczepiane do Płotki np. 5% dodatkowe złoto ? Nie zauważyłem aby wpływało to na ceny w sklepach ani na ilość znajdowanych monet. To samo w przypadku tych dających bonusy do doświadczenia w przypadku ciosów kończących - to wogóle działa ?
Pierwsze losuje więcej złota w loocie. Drugie dodaje ddrobinę XP. Oba są tak marginalne i kosmetyczne, że szkoda nawet sprawdzać. Poszukaj moda Better Trophies, tam porządnie przerobiono bonusy z trofeów (używałem przed B&W, nie wiem czy już został zaktualizowany).
 
Ciekawiej byłoby gdyby do wytworzenia rynsztunku (kota, gryfa, wilka, niedźwiedzia, mantikory) potrzebna była skóra owych potworów/zwierząt, pozyskiwana z rzadkich przedstawicieli tych gatunków, które trzeba wytropić.
Musieliby dodać mantikorę :p
 
Last edited:
Musieliby dodać mantikorę :p

A w Zabójcach Królów musielibyśmy zedrzeć skórę z jakiegoś Świętokradcy, Wiarołomcy oraz Bratobójcy :p.
Nie mówiąc już o takich "dzikogonowych" przyodzieniach, jak Kaedweńska Kurtka, Pancerz Łowców Czarownic, Kurtka Łowców Nagród, Zbroja Brygady Impera, Zbroja Shiadhal, czy - o, zgrozo! - Zbroja Zirael...
 
Top Bottom