Wiedźmin 3: ekwipunek

+
I w tym cały problem.
Niekoniecznie. Ale ważne jest to, że ostateczne zdanie w danej kwestii powinni mieć ludzie posiadający dane kompetencje. Bo jeśli sytuacja wygląda tak, że jakiś random rzuca potencjalnie fajny pomysł, który tak naprawdę jest fatalny a pomysł jest demokratycznie przegłosowywany 90% do 10% z czego te 10% to osoby znające się na rzeczy to już jest niedobrze :p
 
Przeczytajcie jeszcze raz ostatnie około 10 stron tego wątku i podzielcie sobie istniejące w wypowiedziach twierdzenia na "potwierdzone fakty" oraz "tak mi się wydaje, więc na pewno tak jest". Dawno nie czytałem większego bullshitu, jak widoczne tu wyciągane przez niektórych daleko idące wnioski na podstawie bezpodstawnych wniosków i domysłów innych użytkowników. Ja to nazywam "samonakręcaniem się". Ale cóż, wolny (ponoć) kraj.

A w dniu premiery i tak będzie jak na tym memie:
 
A skąd mamy mieć fakty, jak redzi z nami się dzielą? Mamy tylko przesłanki, ale póki co dodatkowe informacje które od czasu do czasu dostajemy zdają się zgadzać z naszymi wcześniejszymi przewidywaniami.
 
Ja nie twierdzę, że nie należy prezentować swoich obaw. Proponuję jedynie, aby nie samonakręcać się jak jakieś perpetuum mobile, bo można nieopatrznie odjechać totalnie od stanu faktycznego w kierunku czegoś zmyślonego. O ile dyskusja o alchemi (w innym temacie) moim zdaniem bazuje na faktach i ma sens, o tyle uważam, że poziomy obrażeń broni mogą być podkręcone na potrzeby prezentacji. A dlaczego Geralt walczy zardzewiałym mieczem? Bo może nie chcą pokazywać bardziej zaawansowanych, gotowych modeli uzbrojenia.
Żeby nie było niejasności - również jestem przeciwny rozwiązaniu polegającym na wymaganiu odpowiedniego poziomu postaci do posługiwania się wysokopoziomowym uzbrojeniem z powodów przez Was tu wymienionych. Jednak nie nakręcam się i póki co nie hejtuję, bo to nie bazuje na potwierdzonych informacjach i mam nadzieję, że tak nie będzie.
 
Last edited:
Tylko te podstawowe, które za wiele nie robią. Specjalne (np. te wywołujące krwawienie, ogłuszające) będą ograniczone.

Zróbmy naprawianie i psucie się zbroi, naprawianie i psucie się mieczy/broni. Ale bełty muszą być nieskończone ... "DAFUG" Pewnie kusza nawet się psuć nie będzie.
 
Dyskusja oparta na faktach, a nie plotkach i pogłoskach, będzie możliwa dopiero po wydaniu gry. Obecnie wszelkie fakty stanowczym głosem oznajmiane przez redów należy traktować jak fakty prasowe. Więc każde "mówiono o tym w wywiadzie miesiąc temu" albo "było pokazywane na ostatnim gameplay'u" i "stany faktyczne" czy "przecież potwierdzili" mają równie nikłą wartość jak te nasze gdybania oparte na ekstrapolacji.

ed
A dlaczego Geralt walczy zardzewiałym mieczem? Bo może nie chcą pokazywać bardziej zaawansowanych, gotowych modeli uzbrojenia.
Przecież już pokazywali.
 
Last edited:
Akurat pod tym względem (niszczenia się ekwipunku) wypowiadali się nawet na forum, po tym jak na interze ludzie wpadli w panikę, więc wątpię że jest to tylko plotka (tak by nie tłumaczyli na czym polega, albo otwarcie by zdementowali). Co ciekawe, napraw ma się dokonywać na kilka sposobów, dzięki czemu nie trzeba będzie latać do miasta na okrągło.
 
Nie ma niczego co bardziej mi się podobało w grach MMO (podczas mojej krótkiej przygody z nimi) jak item, który mi się popsuł w środku wielkiego systemu lochów. Powiedziałbym, że to głupi pomysł, ale sami z Piochem go w pewnym momencie podrzucaliśmy jako element balansujący ekonomię. Posypuję głowę popiołem, pomimo tego, że ten pomysł początkowo wyszedł od niego.

Chociaż po chwili namyśłu stwierdziłem, że da się zrobić nieupierdliwy system psucia się gearu, który będzie ściągał w dół ekonomię jednocześnie nie psując rozgrywki.
 
Nie ma niczego co bardziej mi się podobało w grach MMO (podczas mojej krótkiej przygody z nimi) jak item, który mi się popsuł w środku wielkiego systemu lochów.
Itemy mają się psuć, ale nigdy do stanu, w którym byłyby nieużyteczne lub w którym byłyby nienaprawialne.
Ponoć.
 
Itemy mają się psuć, ale nigdy do stanu, w którym byłyby nieużyteczne lub w którym byłyby nienaprawialne.
Ponoć.

Ciekawe jak to dokładnie będzie wyglądało, cyferki wytrzymałości broni się zmieniają ale to nie ma żadnego wpływu na samą broń? Czy może im mniej broń ma wytrzymałości tym zadaje mniejsze obrażenia. A może jeszcze inaczej?
 
jakbym ja to projektował to bym zmniejszał skuteczność ekwipunku, ale nie poniżej 50% maksymalnej skuteczności.

I być może tak właśnie jest, bo inne sensowne rozwiązanie ciężko pod to podpiąć. Chociaż ja bym się nie obraził gdyby broń stawała się bezużyteczna aż do naprawy(chyba, że by się psuła co paręnaście minut).
 
Last edited:
Dziękuje, dobranoc. Typ z intera pokazał i wyjaśnił jak powinien wyglądać dobry ekwipunek dla myszki i klawiatury:

http://forums.cdprojektred.com/threads/21630-Inventory-UI?p=1561727&viewfull=1#post1561727


Redzi powinni przekopiować to co zrobił, ewentualnie z lepszym tłem i z lekkimi poprawkami w designie. Skoro graficznie zostaliśmy skrzywdzeni przez konsole, to chociaż w ramach rekompensaty powinniśmy dostać porządne UI. ;)

Pewnie wyjdzie kiedyś mod który to załatwi, rzeczywiście ładne. Ale ja będę grał raczej na padzie i ten REDowy to kompromis między padem a m+k.
 
Pewnie wyjdzie kiedyś mod który to załatwi, rzeczywiście ładne. Ale ja będę grał raczej na padzie i ten REDowy to kompromis między padem a m+k.

Dlatego na pececie powinniśmy mieć wybór. Oryginalne UI stworzone przez REDów, i ekwipunek dla tych co będą grać na myszce i klawiaturze... Na pewno ludzie by to docenili, kto jak kto ale gracze pecetowi potrafią docenić dobrą robote. Niestety obecne UI średnio się nadaje pod M/K
 
Top Bottom