Wiedźmin 3: ekwipunek

+
Nie napalajcie się na mod interfejsu, bo w W2 pliki są poblokowane, dlatego dotychczas nie ukazało się nic szczególnego jeżeli chodzi o dwójkowy interfejs. Co nam REDzi zaserwują, z tym będziemy żyć.

@Ilian den Naag a mi osobiście bardziej podoba się nowa wersja :p
 
Last edited:
Nie napalajcie się na mod interfejsu, bo w W2 pliki są poblokowane, dlatego dotychczas nie ukazało się nic szczególnego jeżeli chodzi o dwójkowy interfejs. Co nam REDzi zaserwują, z tym będziemy żyć.

Naprawdę, oby ta czarna, pikselowa pomyłka będąca ukłonem dla konsolowców nie była ostateczną wersją UI... Poprzednia wersja (roboczo nazwijmy ją "pomarańczowo-brązową") była przyjemniejsza. Ewentualną "nieczytelność" rekompensował fun z obczajania wszystkich statystyk, poza tym po pierwszych kilku minutach wszystko stałoby się jasne i czytelne.
 
Jak coś to jest co zrobił @Scholdarr.452


Dużo razy lepsze niż to co widzieliśmy do tej pory, chociaż myślę, że można to jeszcze rozwinać.

Krótko mówiąc - na interze znają się na rzeczy :)
 
Last edited:

Guest 3669645

Guest
O to to. Taki ekwipunek i ogólnie menusy przydałyby się w grze. Może nie aż tak małe, ale zajmujące max. pół ekranu. I dodać trochę przezroczystości. Jestem pewien że każdy lubi podczas grzebania w swoich rzeczach jednocześnie mieć widok na grę. Nie mam pojęcia, czemu z tego zrezygnowano -Na myśl przychodzą konsole i ich pady, ale nie chcę wyciągać pochopnych wniosków :p
 
Świetny ten ekwipunek, no ale..
Marcin już mówił, że wygląd ekwipunku już raczej się nie zmieni, także tego.. Chyba, że dostaniemy możliwość wyboru (??)
 
Wygląd HUDa, o GUI nie wspominał. Chociaż obstawiam, że ten również jest już ostateczny, no dajcie spokój, miesiąc na poprawę bugów, nikt nie będzie już grzebał przy takich rzeczach. Wiwerna też już zostanie jaka jest, najwyżej poprawią tłumaczenie, jeżeli wtrynili wywernę do polskiej wersji.
 
HUD też na PC powinien być bardziej minimalistyczny. Momentami na gameplayach cały ekran jest w napisach, jakichś elementach interfejsu, istny chaos. Epilepsji można dostać. Mam nadzieję, że przynajmniej część tych rzeczy będzie można wyłączyć. A ten ekwipunek powyżej fajnie wygląda, podobny był zresztą w Risenie:



Chociaż rysunek Geralta zmieniłbym na jego model, by można było się w ekwipunku przyjrzeć jak się prezentuje. Czyli dochodzimy do miejsca, gdzie stary ekwipunek okazuje się lepszy:

 
Last edited:
WOW
to jest genialne
@Fartuess.807
Żywcem praktycznie wzięte z Diablo III, ale dodane zakładki na rodzaje przedmiotów pomogą pewnie w czytelności.


Chociaż Stalker też prezentował coś w ten deseń. Jak się wzorować to na najlepszych ; )



Cóż... I tak zapewne nie doczekamy się sensownego eq dla PC odkąd wiemy, że wersja ta jest traktowana na równi (czyt. zaniżana do poziomu) konsol. Robienie osobnego interfejsu dla PC? Paaanieee, to się nie kalkuluje.
 
Last edited:
A nie prościej, najprościej, byłoby zrobić "ograniczenie" (jak już musi być) dostępu do broni za pomocą piniędzy? Już pisałem kiedyś, że potwory ani świątynie nie powinny kryć najlepszej broni bo:
a) potwory jej nie potrzebują (ew niektóre od czasu do czasu kradną błyszczące miecze czy inne amulety na zasadzie sroki).
b) świątynie, jaskinie itp. pewnie są już z 50x splądrowane przez poszukiwaczy skarbów, którzy się tym zajmują zawodowo, co najwyżej został jakiś złom.
Można od czasu do czasu dać zwłoki wspomnianego poszukiwacza z jakimś wypasionym mieczem, albo łowcy nagród w gnieździe potwora (na zasadzie miał super miecz, ale był leszczem więc i tak padł), albo jakiegoś topielca (w sensie utopionego człowieka), albo powieszonego szlachcica, który przed samobójstwem ubrał się w swoją najlepszą zbroję itd.
Najlepszy ekwipunek powinien być dostępny tam gdzie jest to logiczne = w sklepie. Pan paser kupił od poszukiwacza skarbów to ma na stanie, pan kowal wykuł to tez ma, jak mamy piniądze to też możemy mieć. Proste. Przy okazji dochodzi element zastanawiania się na co wydamy kasę. Pamiętam jak w gothicu 2 na początku nigdy nie wydawałem na nic pieniędzy i sprzedawałem złom, żeby tylko uciułać na kostur sędziego (do tej pory pamiętam , a grałem z 5 lat temu).
Dodatkowo, żeby było trudniej i weselej. Pan kowal może powiedzieć: "dobra, spoko wykuję ci wypasioną zbroję, ale poczebuję błony ze skrzydeł Wiwerny Kureskiej (od kury, nie od kur*y), albo innego potężnego potwora, tak jak w (tada!) Gothicu, gdzie na najlepszą zbroję potrzebowaliśmy łusek smoka.
Poza tym i tak mielibyśmy motywacje na te monstra bo kasa za trofea.
Mechanika oparta od początku do końca na kasie i handlarzach sprawdziłaby się bardzo dobrze, tylko musiałaby być bardzo dobrze przemyślana, np. tak jak w Goth...
 
W tym wypadku to my jesteśmy tym poszukiwaczem skarbów ;) Ciekawe przedmioty nie znajdują się w legowiskach potworów, bo potwory ich używały, potwory zagnieździły się tam później. Obecność unikatowych broni w zapomnianych świątyniach czy ruinach zamków jest jak najbardziej sensowna. Poprzedni właściciele/bywalcy wynieśli się pozostawiając część dobytku, a później taki czy inny potwór znalazł tam schronienie. A skoro bytują tam stwory to fakt że nie zostały jeszcze splądrowane przez innych ludzi jest dość logiczny.

Poza tym, system rzemiosła ma być bardzo rozbudowany więc wątpię żeby najlepsze rzeczy były tylko i wyłącznie do znalezienia. Może być właśnie tak jak napisałeś w przykładzie ze zdobyciem skrzydeł wiwerny. W dwójce zresztą też tak było, najlepszy ekwipunek był do wykucia (szczególnie pancerze) i nie mówię tutaj tylko o mrocznych rynsztunkach.

Ciekawe jak to dokładnie będzie wyglądało, cyferki wytrzymałości broni się zmieniają ale to nie ma żadnego wpływu na samą broń?

Dlaczego ma nie mieć? Wyszczerbionym mieczem też zabijesz, ale będzie on mniej efektywny w walce. Podejrzewam, że tak to będzie wyglądać, mocno wyeksploatowane przedmioty nadal będą użyteczne, ale o wiele mniej niż wcześniej. Nigdy jednak się nie rozpadną żeby nie było sytuacji, w której ktoś znalazł Epicki Rozpierdzielacz Przodków +2, a potem zbyt długo zabradziażył w dziczy i po dotarciu do miasta kowal mówi mu że nie da się już tego naprawić ;)
 
Pisałem to pół żartem pół serio. Pół serio dlatego, że z naszej obecnej perspektywy sytuacja faktycznie wygląda tak, że przez złe zaprojektowanie czegoś u podstaw przez pójście po linii najmniejszego oporu powstawały problemy, które były łatane idąc po linii najmniejszego oporu i rodząc kolejne problemy. Nie wykluczam, że to może nie być prawda, ale wszystkie moje wypowiedzi oraz zarzuty są opierane na naszym obecnym i niepełnym stanie wiedzy, więc sytuacja może wyglądać inaczej, aczkolwiek widziałem efekty ich prac nad Wiedźminem2 i to już wyglądało na brak kompetencji. (...)
Z obecnej perspektywy widzę u Ciebie bardzo nieprzyjemne i obraźliwe wypowiedzi. Krytyka może być jednocześnie merytoryczna i kulturalna, nie trzeba jej podlewać chamstwem. A Twoje wypowiedzi odbieram jako bardzo chamskie, z pozycji - jestem lepszy, niż ta banda niekompetentnych idiotów. I wtedy aż się ciśnie na usta - zrób więc coś sam od podstaw i poddaj to ocenie graczy. Bardzo źle mi się czyta Twoje posty. Disklajmer - to jest moja opinia jako użytkownika, nie moderatora.
 
Z obecnej perspektywy widzę u Ciebie bardzo nieprzyjemne i obraźliwe wypowiedzi. Krytyka może być jednocześnie merytoryczna i kulturalna, nie trzeba jej podlewać chamstwem. A Twoje wypowiedzi odbieram jako bardzo chamskie, z pozycji - jestem lepszy, niż ta banda niekompetentnych idiotów. I wtedy aż się ciśnie na usta - zrób więc coś sam od podstaw i poddaj to ocenie graczy. Bardzo źle mi się czyta Twoje posty. Disklajmer - to jest moja opinia jako użytkownika, nie moderatora.

przeciez wrzuca sciany tekstu na temat zmian w mechanice, w tym pełno swoich propozycji i rozwiązań

sądząc po ich treści jak i ilości redpointów, gość zna się na rzeczy
 
Chociaż rysunek Geralta zmieniłbym na jego model, by można było się w ekwipunku przyjrzeć jak się prezentuje. Czyli dochodzimy do miejsca, gdzie stary ekwipunek okazuje się lepszy:

W tej pozie Geralt wygląda trochę komicznie. Kolorystyka też moim zdanie o niebo lepsza w tym nowym interfejsie, no i zredukowana liczba zakładek w której rynsztunek mieści się w 1 zakładce, a nie w dwóch osobnych. Ja już o tym mówiłem, ale nie widzę żadnej przewagi tego ekwipunku nad tamtym, a wręcz przeciwnie.

@HuntMocy
zastanawiałem się po prostu w którym momencie miecz się będzie się stawał słabszy, jeśli broń się nigdy nie zepsuje, więc trzeba przyjąć, że w momencie gdy broń ma określoną ilość punktów wytrzymałości staje się słabsza. Być może gdy będzie miała 1 pkt wytrzymałości )bo chyba niżej już nie zejdzie) będzie zadawała 50% obrażeń albo i mniej.
 
Last edited:
@B l a d y
Ściana tekstu, to nie zrobienie gry. Poza tym nie mam nic przeciwko ścianom tekstu, mierzi mnie natomiast ton wypowiedzi - bardzo arogancki. Jak pisałam wyżej - krytyka nie może być równoznaczna z chamstwem.
Ale nie robię więcej offtopu.
 
Jestem pewien że każdy lubi podczas grzebania w swoich rzeczach jednocześnie mieć widok na grę.
Oczywiście nie wiem jak to jest we wszystkich grach na świecie, ale w takim Stalkerze, czy Diablo III "mały" ekwipunek (czyli nie na pełny ekran) oznaczał także brak aktywnej pauzy i możliwą śmierć podczas zmieniania broni.
W Stalkerze to się jeszcze broniło, dawało większe poczucie realizmu i dodatkowy dreszczyk emocji, ale nazwijcie mnie casualem, nie chciałbym czegoś takiego w Wiedźminie 3.

Poza tym nawet jeśli mały ekwipunek nie oznaczałby braku pauzy, to pozostaje jeszcze problem "kompatybilności" innych menusów. Mam nadzieję, że w W3 będzie co czytać, i że dziennik/leksykon/bestariusz/notatki/książki etc. będą w ciągłym użyciu, a to przy małym oknie ekwipunku rodzi dwa problemy:
1. małe wszystkie inne okna, żeby zachować spójność interfejsu, co skutkowałoby małą czytelnością (patrz: Wiedźmin 1)
2. menusy na pełen ekran, które nie za dobrze współgrałby z małym oknem ekwipunku, może dla kogoś różna wielkość poszczególnych okien w grze nie ma znaczenia, ale dla mnie, stety, czy niestety, ale ma.

"Czarny" ekwipunek jest IMHO o wiele lepszy od "pomarańczowego-brązowo-czerwonego". I jedyną poprawką/zmianą jaką dodałbym do niego to regulacja przeźroczystości tła, od pełnego czarnego, do praktycznie widoku z gry. Oczywiście należałby przetestować najpierw czy pełna przeźroczystość jest jeszcze w ogóle czytelna.

Aha i jeszcze jeden drobiazg. Jak mały ekwipunek, to na pewno nie na środku obrazu. Takiemu rozwiązaniu mówię zdecydowane nie.
 
Last edited:
Jak coś to jest co zrobił @Scholdarr.452
(...)
Dużo razy lepsze niż to co widzieliśmy do tej pory, chociaż myślę, że można to jeszcze rozwinać.
Krótko mówiąc - na interze znają się na rzeczy
Mógłbyś dać linka do tego konkretnego posta, dam REDpointa :p. Dobra robota.
Wygląd HUDa, o GUI nie wspominał. Chociaż obstawiam, że ten również jest już ostateczny, no dajcie spokój, miesiąc na poprawę bugów, nikt nie będzie już grzebał przy takich rzeczach. Wiwerna też już zostanie jaka jest, najwyżej poprawią tłumaczenie, jeżeli wtrynili wywernę do polskiej wersji.
Wspominał.
Ten z dzisiejszego materiału jest najnowszy, tak więc raczej ostateczny. Może zmienić się jeszcze jakaś kosmetyka.
Ed:
No ale to właśnie o HUDzie było jeśli dobrze pamiętam
Kurde, myli mi się HUD z GUI :p. HUD to np. minimapa, pasek zdrowia, a GUI to np. ekran ekwipunku, tak?
 
Last edited:
zastanawiałem się po prostu w którym momencie miecz się będzie się stawał słabszy

Podejrzewam, że to będzie zależało od sposobu i częstotliwości używania tj. im częściej będziemy siekać twardych przeciwników tym szybciej będzie się zużywał. Nie widzę powodu żeby przed premierą musieli ujawniać aż takie szczegóły ;)
 
Top Bottom