Wiedźmin 3: ekwipunek

+
A oprócz rozdzielenia mieczy i zbroi, oraz mocno dyskusyjną kolorystyką, to czym się on różni właściwie od tego z wersji końcowej? I czemu wg Ciebie jest taki wspaniały?
 

Attachments

  • RjZGX9er2_A.jpg
    RjZGX9er2_A.jpg
    114.1 KB · Views: 48
z powodu ograniczonych slotów używa się tylko Jaskółki i Gromu i bez problemu rozwala wszystko na najwyższym poziomie trudności.

Grom nawet nie jest potrzebny. Do tego z Jaskółką jest małe "oszustwo". Jak do bitwy w KM nie ma się wyśmienitej, to ją się otrzymuje, i wtedy można mieć w jednym slocie ulepszoną, w drugim wyśmienitą (nie wiem po co, bo sensu ich żłopania w takich ilościach nie ma, ale co kto lubi).

A co do ekwipunku i innych zakładek - najbardziej irytuje mnie to, że wychodząc z nich muszę dwa razy nacisnąć ESC. Ja rozumiem, że pewnie na konsoli przejście do "poziomu wyżej" z którego można wybrać dowolną zakładkę upraszcza sterowanie, ale na Boga, nie po to jestem przedstawicielem PC Master Race by się bawić w milion naciśnięć...
 
Dla mnie chyba najbardziej denerwujące są oznaczenia nieprzeczytanych książek/listów.
W skrócie - nie ma takiej funkcji.
Te śmieszne gwiazdki, które znikają po najechaniu na dany przedmiot są niedorzeczne bo nie równają się z zapoznaniem się z treścią. Jest to tym bardziej istotne podczas zadań wymagających zapoznania się z jakimś pismem. Wówczas człowiek przerzuca całość korespondencji, bo oczywiście nie wie o którą chodzi (zwłaszcza jeśli nie robi tego zadania po kolei).
Koszmar i chaos.
 
Te śmieszne gwiazdki, które znikają po najechaniu na dany przedmiot są niedorzeczne bo nie równają się z zapoznaniem się z treścią. Jest to tym bardziej istotne podczas zadań wymagających zapoznania się z jakimś pismem. Wówczas człowiek przerzuca całość korespondencji, bo oczywiście nie wie o którą chodzi (zwłaszcza jeśli nie robi tego zadania po kolei).

Pomijam fakt, że czasem podniesiony list jest PIERWSZĄ pozycją w ekwipunku i włączenie odpowiedniej zakładki RÓWNA się zapoznaniu z nim...
 
Te listy i przedmioty jakoś losowo się w ekwipunku pojawiają. I nie mówię tutaj tym gdzie są po posortowaniu ich.
 
Pomijam fakt, że czasem podniesiony list jest PIERWSZĄ pozycją w ekwipunku i włączenie odpowiedniej zakładki RÓWNA się zapoznaniu z nim...

tak chyba jest w przedmiotach DO UŻYTKU natomiast jeśli jakiś przedmiot papierowy (list, mapa, książka itd) ląduje w przedmiotach FABULARNYCH to tam nie ustawia sie na pierwszej pozycji.
 
nie po to jestem przedstawicielem PC Master Race by się bawić w milion naciśnięć...

"Przedstawicielu PC Master Race", wchodzisz do ekwipunku klikając "i", wychodzisz z ekwipunku bezpośrednio do gry (UWAGA UWAGA, PANIE I PANOWIE, CZARODZIEJ CLOUDANCER ZAPRASZA NA PRZEDSTAWIENIE! Co to za dziwy? Co to za czary?) klikając "i". Wystarczy pomyśleć.
 
"Przedstawicielu PC Master Race", wchodzisz do ekwipunku klikając "i", wychodzisz z ekwipunku bezpośrednio do gry (UWAGA UWAGA, PANIE I PANOWIE, CZARODZIEJ CLOUDANCER ZAPRASZA NA PRZEDSTAWIENIE! Co to za dziwy? Co to za czary?) klikając "i". Wystarczy pomyśleć.

"I innych zakładek" to słowa klucze.
W momencie gdy z poziomu menu zakładek wchodzi się w kilka z nich rzeczywiście trzeba klikać escape dwa razy. Raz by wyłączyć daną zakładkę, i dwa - by wyłączyć ich rozpiskę.

Chybiona szydera.
 
Tak tylko zajrzałam kontrolnie, ekhm.

---------- Zaktualizowano 13:31 ----------

Widzę, że muszę wyrazić się jaśniej - koniec przepychanek. Post poleciał.
 
Wejdę w ekwipunek wciskając "i" i tam jest możliwość zmiany myszką, zmienię np. na bestariusz, to wtedy raczej się klika ESC odruchowo żeby wyjść, a nie wciska przycisku od bestariusza.
 
E tam, ja w takiej sytuacji odruchowo wciskam "b" bo po prostu nawigowanie po kartach menu myszką jest dla mnie niewygodne. Na początku walczyłem z ESC, po 10 godzinach nauczyłem się używać skrótów klawiszowych, po 50 godzinach nawet mi do głowy nie przyjdzie żeby, jeżeli nie jest to konieczne, używać myszy :)
 
Automatyczne zakładanie trofeów. Platforma PS4

Po zabiciu jakiegoś bossa i zebraniu trofeum zostaje ono automatycznie założone. Myślę, że to jakiś błąd, bo można tego nie zauważyć i sprzedać coś co było bardziej wartościowe. W dodatku nie występuje takie zjawisko z żadnym innym ekwipunkiem. Nie wyobrażam sobie na przykład, żeby każdy znaleziony miecz automatycznie lądował do wyposażenia. Dlaczego więc trofea tam trafiają?
 
Po zabiciu jakiegoś bossa i zebraniu trofeum zostaje ono automatycznie założone. Myślę, że to jakiś błąd, bo można tego nie zauważyć i sprzedać coś co było bardziej wartościowe. W dodatku nie występuje takie zjawisko z żadnym innym ekwipunkiem. Nie wyobrażam sobie na przykład, żeby każdy znaleziony miecz automatycznie lądował do wyposażenia. Dlaczego więc trofea tam trafiają?
Z tego co wiem jest to normalne na wszystkich platformach, nie tylko w przypadku PS4
Mogę się jedynie domyślać, że zamierzeniem CDPR, było pokazanie, że Geralt jest w trakcie wykonywania zlecenia i jak to po zleceniu bywa- zabiera trofeum, żeby udowodnić wykonanie zadania, przytracza je do siodła i jedzie po nagrodę fo zleceniodawcy. Taki pewnie RPowy smaczek, chociaż rozumiem, że może być to irytujące i rzeczywiście przydałaby się możliwość wyłączenia tej opcji.
 
Last edited:
Top Bottom