Wiedźmin 3: ekwipunek

+
Pancerze w2 były świetne, ale w 3 wyglądają strasznie dziwnie, Geralt ma chyba zmienioną budowę, i niektóre wyglądają jak na maksa zaciśnięte gorsety. W ogólnym rozrachunku nie toleruje tego moda, bo same pancerze są ok, ale nie leżą tak jak powinny.
 
Geralt ma niemal identyczną budowę jak w W2, to po prostu kwestia złego dopasowania modelu. Ale np. zbroja z makahamu z W2(czy też w angielskiej wersji zbroja z loc muinne) wygląda całkiem dobrze w W3, jest to bodajże w tym modzie kurtka łucznika z Verden. Kruk też jest fajnie dopasowany, tylko naramienniki ma klapnięte jak smutny piesek uszy.
 
Z racji tego, że dużo osób pewnie się teraz przygotowuje do dodatku, mam takie pytanko. Gdzie znajdę jakieś miejsce w którym jest dużo rud/sztab/blach dwimerytu. Do mistrzowskich zestawów mi potrzebne a na prawdę dużo kasy to kosztuje. Wytworzenie 3 blach kosztowało mnie jakieś 7k koron, a że w moim drugim przejściu omijałem zadania np. z Triss ze względu na imersję, kontrakty i niektóre zadania poboczne ze względu na czas to nie mam kasy a bardzo bym chciał wyfarmić te zestawy :)
 
Hej, nie wiem, czy to odpowiedni dział, ale mam propozycję nowego zagospodarowania ekwipunkiem, jeśli chodzi o sterowanie na padzie...

Ogólnie chodzi o to, by wyrzucić z krzyżaka wybór miecza srebrnego i stalowego, a zamiast tego pod lewą i prawą strzałką umieścić te dodatkowe kieszenie, które obecnie są dostępne tylko po dłuższym przytrzymaniu strzałki górnej i dolnej (nie jest to ani zbyt szybkie, ani wygodne, według mnie), natomiast z menu kołowego wyrzucić kieszenie na petardy i kuszę, zostawiając tylko znaki.

Cały ekwipunek znajdowałby się wówczas pod krzyżakiem i składał tylko z czterech kieszeni... ALE zniesiono by ograniczenia co do tego, jakie przedmioty można umieścić w tych kieszeniach. Innymi słowy, gdyby gracz chciał mieć pod krzyżakiem cztery petardy lub cztery eliksiry, lub trzy eliksiry i jedną petardę, lub jedną petardę, kuszę, pochodnię i jeden eliksir, itd. - te wszystkie kombinacje mógłby zastosować, bo nie byłoby ograniczenia, że w jednych kieszeniach muszą się znajdować eliksiry, a w drugich petardy. Oczywiście byłby mały problem z kuszą (która zajmuje dwa pola, nie jedno, jak petardy), ale moim rozwiązaniem byłoby, że gdyby gracz miał założoną kuszę (normalnie, jak to teraz wygląda w ekwipunku), jedna strzałka byłaby automatycznie poświęcona na jej używanie, a jedna kieszeń w ekwipunku zablokowana. Natomiast gdyby zdejmował kuszę, kieszeń i strzałka automatycznie by się odblokowywały.

Używanie petard i kuszy prezentowałoby się wtedy tak:
naciśnięcie strzałki - szybki rzut/strzał
przytrzymanie strzałki - celowanie

Wybór miecza srebrnego i stalowego można by przenieść pod RB (obecnie odpowiedzialnego za rzucanie petardami):
naciśnięcie RB, gdy żaden miecz nie jest wybrany - wyciągnięcie odpowiedniego do przeciwnika miecza
naciśnięcie RB, gdy jakiś miecz jest już wybrany - zmiana trzymanego miecza na drugi
przytrzymanie RB, gdy jakiś miecz jest już wybrany - schowanie miecza do pochwy

Ewentualnie można by przenieść wybór miecza do menu kołowego.


Co o tym myślicie? Wiem, że zamiast sześciu (siedmiu z kuszą) zostają tylko cztery kieszenie, ale za to są to cztery kieszenie, które można dowolnie modyfikować, wedle upodobania, nie mówiąc już o tym, że ich użytkowanie byłoby o wiele wygodniejsze - wyobraźcie sobie, zamiast wchodzić do menu kołowego, wybierać odpowiednią petardę i rzucać nią za pomocą RB, naciskalibyście po prostu strzałkę - szybsze, prostsze, bardziej intuicyjne. Dodatkowo wybór znaku stawałby się o wiele szybszy, jako że w menu kołowym zostałby tylko same znaki. Według mnie byłaby to bardzo fajna opcja dla graczy używających pada...
 
Last edited:
Problem z arcymistrzowskimi mieczami

Chciałem ostatnio wykuć arcymistrzowskie miecze niedźwiedzia i mantikory (srebrne i stalowe) jednak u żadnego z kowali w grze nie widać w panelu ich zwojów. Ktoś też ma taki problem? Arcymistrzowskie zbroje zrobiłem bez problemu więc problem dotyczy tylko mieczy.
 
Nie widać ich ponieważ rzemieślnicy u których byłeś nie są w stanie ich wykonać, tylko główny płatnerz/miecznik w Toussaint jest w stanie wykonać te miecze, ten który dał ci questy z arcymistrzowskimi poszukiwaniami.
 
Nie widać ich ponieważ rzemieślnicy u których byłeś nie są w stanie ich wykonać, tylko główny płatnerz/miecznik w Toussaint jest w stanie wykonać te miecze, ten który dał ci questy z arcymistrzowskimi poszukiwaniami.
Ale w takim wypadku powinny chyba nadal być widoczne, tyle że z uwagą "poziom rzemieślnika zbyt niski"...
 
Zauważyłem że po patchu 1.21 5 wiedzminskich setów ma dwie dodatkowe premie za założony komplet 3 lub 6 tych samych elementów rynsztunku.
Szkoda że to nie obejmuje setu żmiji, który jak dla mnie wygląda najlepiej...
 
Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego set bonus <3> i <6> ? u wilka są takie "usless" już nie można było zmienić np. na odwary żeby nie dawały zatrucia ale były max. 3 jednocześnie <wiem bardziej pasuje do mantikory> set gryfa z perkami z drzewka znaków daje solidnego "kopa" ale oleje ??? czy istnieje jakikolwiek potworek który jednocześnie należy np. do wampirów, magicznych, upiorów ? po jaką cholerę zakładać 3 oleje na miecz ?!??!?! chyba że czegoś nie ogarniam...
 
Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego set bonus <3> i <6> ? u wilka są takie "usless" już nie można było zmienić np. na odwary żeby nie dawały zatrucia ale były max. 3 jednocześnie <wiem bardziej pasuje do mantikory> set gryfa z perkami z drzewka znaków daje solidnego "kopa" ale oleje ??? czy istnieje jakikolwiek potworek który jednocześnie należy np. do wampirów, magicznych, upiorów ? po jaką cholerę zakładać 3 oleje na miecz ?!??!?! chyba że czegoś nie ogarniam...

Jeśli dobrze kojarzę to każdy kolejny olej anuluje poprzedni. W tym wypadku możesz nałożyć aż 3 oleje i każdy będzie działał bez konieczności ciągłego zmieniania (jeśli znów trafi się dany przeciwnik) :p
 
Jestem już po przejściu KiW, jednakże przez całą kampanię nie natknąłem się na ten pancerz, z traileru o nazwie "Nowa Kraina".
View attachment 48471
Wygląda trochę jak zmodyfikowany pancerz Mantikory
Proszę zatem o odpowiedź. Czy takowy pancerz istnieje w finalnej wersji dodatku, oraz gdzie (ewentualnie podczas jakiej misji) można go znaleźć.
 

Attachments

  • Przechwytywanie.PNG
    Przechwytywanie.PNG
    272.5 KB · Views: 55
Jestem już po przejściu KiW, jednakże przez całą kampanię nie natknąłem się na ten pancerz, z traileru o nazwie "Nowa Kraina".
View attachment 48471
Wygląda trochę jak zmodyfikowany pancerz Mantikory
Proszę zatem o odpowiedź. Czy takowy pancerz istnieje w finalnej wersji dodatku, oraz gdzie (ewentualnie podczas jakiej misji) można go znaleźć.
To jest Mantykora z NG+.

W tym trybie po prostu inaczej wygląda.
 
Dziękuję, ciekawi mnie tylko czy jest to zwyczajnie inaczej wyglądający port tej zbroi (tak jak to było z jadowitymi mieczami żmii po rozpoczęciu kampanii na NG+). Czy swego rodzaju jej "Legendarny" odpowiednik?
 
Dziękuję, ciekawi mnie tylko czy jest to zwyczajnie inaczej wyglądający port tej zbroi (tak jak to było z jadowitymi mieczami żmii po rozpoczęciu kampanii na NG+). Czy swego rodzaju jej "Legendarny" odpowiednik?

Nie gram na NG+ ale stawiam żołędzie przeciwko orzechom, że statystyki pancerza są podniesione tak, by kontrowały wyższy poziom przeciwników tożsamy z tym trybem.
 
Last edited:
Siem, orientuje się ktoś gdzie można znaleźć płytę z ciemnego żelaza ?\
zbadałem pod tym względem wszystkich producentów wyrobów kowalskich,...

View attachment 48581
 

Attachments

  • płyta.png
    płyta.png
    292.1 KB · Views: 72
Last edited:
Top Bottom