Wiedźmin 3 - Gra uruchamia się i zaraz wraca do pulpitu

+
Status
Not open for further replies.
Wiedźmin 3 - Gra uruchamia się i zaraz wraca do pulpitu

Witam. Wczoraj zrobiłem formata i w dniu dzisiejszym miałem laptop gotowy po wszystkich aktualizacjach, instalacji sterowników a więc na koniec postanowiłem zainstalować i zaktualizować Wiedźmina 3 do najnowszej wersji, 16 DLC, Krew i Wino, Serca z kamienia, itp. A tu okazało się, że jest problem a mianowicie po kliknięciu "graj" gra się włącza, pokazuje się na chwile czarne okienko i wraca do pulpitu. Może na początek, dla ułatwienia wspomnę poniżej kilka przydatnych informacji.

1) Laptop spełnia wymagania, bo przed formatem grałem w Wiedźmina.

2) Szukałem rozwiązań tutaj i sposób z repair tego MSCV12.x64 nie pomaga jak i inne sposoby tutaj na forum nie pomagają.

3) Opcja "repair gry" również nie pomaga

4) Gra jest oryginalna

5) Zaktualizowana do wersji 1.31 + wszystkie dodatki

6) Próbowałem uruchamiać skrót z folderu bin i thewitcher3 i również to samo. Próbowałem uruchamiać ten skrót bezpośrednio z folderu z uprawnieniami administratora i też nie pomaga

7. Mój system to Windows 10 64 bit a sterowniki do karty graficznej to wersja 372.90 (NVIDIA)
 
Witam. Wczoraj zrobiłem formata i w dniu dzisiejszym miałem laptop gotowy po wszystkich aktualizacjach, instalacji sterowników a więc na koniec postanowiłem zainstalować i zaktualizować Wiedźmina 3 do najnowszej wersji, 16 DLC, Krew i Wino, Serca z kamienia, itp. A tu okazało się, że jest problem a mianowicie po kliknięciu "graj" gra się włącza, pokazuje się na chwile czarne okienko i wraca do pulpitu. Może na początek, dla ułatwienia wspomnę poniżej kilka przydatnych informacji.

1) Laptop spełnia wymagania, bo przed formatem grałem w Wiedźmina.

2) Szukałem rozwiązań tutaj i sposób z repair tego MSCV12.x64 nie pomaga jak i inne sposoby tutaj na forum nie pomagają.

3) Opcja "repair gry" również nie pomaga

4) Gra jest oryginalna

5) Zaktualizowana do wersji 1.31 + wszystkie dodatki

6) Próbowałem uruchamiać skrót z folderu bin i thewitcher3 i również to samo. Próbowałem uruchamiać ten skrót bezpośrednio z folderu z uprawnieniami administratora i też nie pomaga

7. Mój system to Windows 10 64 bit a sterowniki do karty graficznej to wersja 372.90 (NVIDIA)
Za mało informacji, najlepiej jak dasz linka do raportu Dxdiag.
Jak utworzyć raport diagnostyczny (DxDiag):1. Na klawiaturze wciśnij klawisz „Windows”.
2. W oknie Uruchamianie wpisz „dxdiag” (bez cudzysłowu) i naciśnij przycisk OK.
3. Kliknij “Zapisz wszystki informacje…” i zapisz plik na dysku.
4. Naciśnij przycisk „Zamknij”, by wyłączyć „Narzędzie diagnostyczne DirectX”
 
po kliknięciu "graj" gra się włącza, pokazuje się na chwile czarne okienko i wraca do pulpitu.
Spotkałem się z tym błędem w wielu grach uruchamianych na Widows 10 64bit.
W przypadku Fallouta 3 i New Vegas wystarczyło wrzucić plik d3d9.dll z tej paczki do folderu gry (pomijając plik Fallout.ini), a w przypadku S.T.A.L.K.E.R.-a z modem Autumn Aurora 2.1 musiałem przeinstalować DirectX 2010 z oficjalnej strony Microsoftu.

Nie wiem, czy u Ciebie problem jest identyczny, lecz ja poszedłbym właśnie tropem dajrektiksa.
 
Dzięki za zainteresowanie tematem, ale nic z powyższych działań w moim przypadku nie zadziałało. Jednak znalazłem rozwiązanie.

Wystarczyło w aplikacj goog odznaczyć opcje game overlay i gra normalnie się uruchamia.
 
Wystarczyło w aplikacj goog odznaczyć opcje game overlay i gra normalnie się uruchamia.
Dzięki za podzielenie się rozwiązaniem. A skoro rozwiązane, to temat zamykam (zaraz dostaniesz też HELP-pointa).
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom