Wiedźmin 3 - grafika

+
Nawet nie w tym rzecz, że są prerenderowane. Chodzi o to, że w cutscenkach i dialogach REDzi mają całkowitą kontrolę nad tym co jest wyświetlane, dlatego najłatwiej te momenty zoptymalizować. Częste zbliżenia sprawiają, że na ekranie znajduje się mniej obiektów, dlatego te które są mogą być maksymalnie wypasione i szczegółowe. Łatwiej pokazać szczegóły twarzy kiedy tylko ona w wyreżyserowanej scence dominuje na ekranie. Natomiast w grze ilość obiektów na ekranie zmienia się w sposób nieprzewidywalny i dynamiczny, a twarz postaci to najmniej ważny i bardzo oddalony element będącym ledwie plamą na ekranie.
 
Nawet nie w tym rzecz, że są prerenderowane. Chodzi o to, że w cutscenkach i dialogach REDzi mają całkowitą kontrolę nad tym co jest wyświetlane, dlatego najłatwiej te momenty zoptymalizować. Częste zbliżenia sprawiają, że na ekranie znajduje się mniej obiektów, dlatego te które są mogą być maksymalnie wypasione i szczegółowe. Łatwiej pokazać szczegóły twarzy kiedy tylko ona w wyreżyserowanej scence dominuje na ekranie. Natomiast w grze ilość obiektów na ekranie zmienia się w sposób nieprzewidywalny i dynamiczny, a twarz postaci to najmniej ważny i bardzo oddalony element będącym ledwie plamą na ekranie.

Czy tak to trudno zrozumieć?

protp poczytaj o LoD
 
protp poczytaj o LoD

Następny. Najpierw spróbuj własnymi słowami napisać o co ci chodzi.

Wkleiłem ci wyciętego żołnierza ze skrina, a ty nawet nie odniosłeś się do tego. Wygląda tak samo dobrze jak Geralt z trailera pomimo tego, że modele postaci pobocznych prawdopodobnie składają się z mniejszej ilości poligonów niż Geralt! Pomimo tego wyglądają praktycznie tak samo dobrze!
 
Last edited:
Następny. Najpierw spróbuj własnymi słowami napisać o co ci chodzi.

Wkleiłem ci wyciętego żołnierza ze skrina, a ty nawet nie odniosłeś się do tego. Wygląda tak samo dobrze jak Geralt z trailera.

Juz wczesniej pisalem ze ten wlasnie z zolnierzem strasznie mi sie podoba co nie zmienia faktu ze geralt wyglada jak z plastiku


co do Lodu



0 jest uzywane w cutscenach a reszta w zaleznosci od odleglosci od kamery
 
Czyli mam rozumieć, że według ciebie scena z Geraltem i wilkami jest po straszliwym "dałngrejdzie", a scena z żołnierzem jeszcze z czasów gdy gra była wypasiona?

W takim razie o co ty się ciskasz, skoro wiesz co to jest LoD? Powinieneś zdawać sobie sprawę z czego wynikają różnice i nie porównywać postaci oddalonej podczas gry do postaci przybliżonej w wyreżyserowanej cutscence, czy dialogu. Chyba że myślisz, że poziom szczegółowości modeli zmieni ci się jak powiększysz sobie obrazek w GIMPie...
 
Last edited:
Czyli mam rozumieć, że według ciebie scena z Geraltem i wilkami jest po straszliwym "dałngrejdzie", a scena z żołnierzem jeszcze z czasów gdy gra była wypasiona?

W takim razie o co ty się ciskasz, skoro wiesz co to jest LoD? Powinieneś zdawać sobie sprawę z czego wynikają różnice i nie porównywać postaci oddalonej podczas gry do postaci przybliżonej w wyreżyserowanej cutscence, czy dialogu. Chyba że myślisz, że poziom szczegółowości modeli zmieni ci się jak powiększysz sobie obrazek w GIMPie...

Chyba wszyscy czekamy, aż wypowiedzą się twórcy. Kiedy redaktorzy jednego z serwisów odkryli, że pewna scena z trailera Watch_Dogs na silniku gry uległa pogorszeniu względem takiej samej z przeszłości, Ubisoft tłumaczył się gęsto i słusznie. Natomiast CDP chyba udają, że nic się nie stało, mimo że ta różnica jest znacznie większa, niż w przypadku gry Ubisoftu. Pozostaje wróżenie z fusów i ogólny shitstorm w internecie.
 
Shitstorm jest ostry. Na angielskim forum jest dużo intensywniejszy niż tutaj. Już nie wspomnę co się dzieje na neogafie i twitterze. Nastąpił wysyp artykułów w tematach związanych z downgradem i ogólnym zaniepokojeniem związanym z grafiką. Ludzie zaczynają zauważać, że coś jest nie tak.
 
Podzielam zdanie Nocnego. Wygląda gorzej? Przykre, że tak sądzicie. Bo to next-gen pełną gębą i widać to za każdym razem.
 
Po 3 screenach, serio? Jeszcze jeden (z wilkami) ewidentnie jest z niskimi detalami (przykład: brak fura)... Szczerze mówiąc mam to gdzieś, nie mam zamiaru oceniać gry (a raczej jej grafiki) przed premierą (no chyba że na kilka dni przed gdy zobaczę gameplay z ostatecznym już buildem)... Za dużo ostatnio Poatrzących Psów powychodziło i ludzie wszędzie węszą najwyraźniej spiski (MICROSOFT ]:->)
 
Last edited:
Dobrze by było przeczytać komentarz RED'a na ten temat, o co chodzi z tymi screenami i czy coś się pogorszyło... Czy co się dzieje
 
Masakra. Mam radę dla REDów - róbcie skriny gdzie jest więcej obiektów, a nie same pojedyncze łodygi traw wystających z pod śniegu.
 

Guest 3669645

Guest
@wilkwilk Akurat wrzuciłeś jeden ze słabszych screenów. Taka jakość to mi się na pewno nie marzy :p

Dziwny jest ten shitstorm. Ludzie to maja zapłon... Przecież już na gameplay'u 37 minutowym widać takie kwiatki jak na screenach. Nie wiem o co chodzi.

Ale może to dobrze, że jest gównoburza. Może jakiś RED się w końcu wypowie na temat grafiki (czytaj: Liczę na uspokojenie wszystkich, że gra będzie PIKNA jak na SoDzie i w ogóle będziemy robić pod siebie podczas gry).
 
Ludzie...
Tak jak generalnie ja uważam, że gra wciąż wygląda bardzo dobrze i jestem zdania, że do lutego wyglądać będzie jeszcze lepiej, tak niektórych rzeczy ciężko po prostu nie zauważyć. I tak gołym okiem widać, że screeny są nierówne, a gra w ruchu nie pokrywa się z tym, co widać na trailerach.
Dlatego mówię, że wygląda gorzej niż obiecywano i ludzie się burzą.
Wypuszczanie tego diabełka, jakim był trailer z VGX właśnie teraz odbija się REDom czkawką. I to dość uciążliwą.

Popadania w skrajność - w obie strony - nie popieram.
Dlatego kiedy @nocny mówi, że screen z Geraltem i wilkami wygląda jak wygląda, bo jest śnieg i stonowane barwy, to mi ręce opadają. Wygląda po prostu gorzej od reszty - i już.

@Warzoch - widać, widać, szkoda tylko, że "za każdym razem" jakoś mniej.
 
Last edited:
Zgadzam się, że VGX był niepotrzebny, albo raczej nie w takiej formie. Ale może byli pewni, że taką jakość będzie się dało osiągnąć? Po 35min gameplayu ludzie nie psioczyli, bo nawet na materiale bez kompresji widać, że jest on nieostry i ma się słabo do tego, jak gra będzie wyglądała podczas grania.
 
Top Bottom