Wiedźmin 3 - grafika

+

Guest 3669645

Guest
Jak się bliżej przyjrzeć to trawa na screenie z bagien nie jest jakoś cudownie lepsza od tej nowej wersji. Ale w oczy to nie kłuje.
No i filtr wyostrzający, to chyba jedyny mankament wersji z VGX.

Ano, zapomnieć trzeba. Taka jakość i tak już nie wróci. Dobrze jest jak jest, oby jedynie zachowano klimat.
 
Moim zdaniem jedyna jakościowa różnica między tymi screenami to drugi (lub trzeci, zależy jak na to patrzeć) plan (na VGX jest lepszy), choć strasznie ciężko porównywać mi te lokacje (spowite mgłą bagna o poranku/wieczorem i słoneczne pola w południe), jeśli chodzi o klimat, to tak jak porównywać bagna z W1 z polami...

Ogólnie chciałbym konkretną męską odpowiedź od REDów jak gra będzie wyglądała ostatecznie, bez żadnych "podrasowywaczy" screenów i trailerów, bo przed tym i tak nie uciekną i tak dowiemy się jak gra wygląda, ale będzie mniejszy "zawód" po premierze (w kwestii graficzmej, więc w moim przypadku go nie będzie :)).
 
Ogólnie chciałbym konkretną męską odpowiedź od REDów jak gra będzie wyglądała ostatecznie, bez żadnych "podrasowywaczy" screenów i trailerów, bo przed tym i tak nie uciekną.
Sądzę, że oni sami jeszcze tego nie wiedzą. A jak wiedzą - i tak nie powiedzą bo wszyscy wiemy jak będzie wyglądać finalna wersja. Skoro najnowsze screeny prezentują poziom Gothic 3 to build ostateczny będzie wyglądał jak Gothic 2!
 
Screeny mi się pomyliły, ale kij tam. Może VGX było lekko podrasowane, ale nie przesadzajmy, że tak wyglądający W3 nigdy nie istniał. Pewnie REDzi doszli do takiego punktu, że musieli obiciąć grafikę. Nie przez konsole. Opad szczęki to oferuje mi nawet dziś pierwszy trailer W3. Szczególnie ujęcie z Novigradem.
@Kuboniusz Gothic 3 z modem na grafikę wygląda prawie bardzo ładnie. G3 w momencie premiery miał świetną oprawę. Strasznie się jarałem. A tu mała chronologia buildów W3:

Najstarszy nam znany build:




Build z Debut Trailera (nowszy):





VGX:




SoD:




 
Najstarszy nam znany build:




Build z Debut Trailera (nowszy):





VGX:




SoD:




Czy SoD naprawdę aż tak bardzo różni się od VGX pod względem jakości oprawy graficznej? Bo ostatni gif (ten z walka na koniu) powala. Tak samo jak "konny gif" z VGX, a nawet bardziej (może to przez rozmycie). Draw distance mniej więcej podobny.

IMO (nie licząc sceny z wioską) SoD jakościowo nie odbiega aż tak bardzo od VGX. Co innego większość nowych screenów i gameplay (który najnowszym buildem, jak wiemy, nie jest)
 

Guest 3669645

Guest
@Viking Zapomniałeś o buildzie z GC 2013 (screeny) i tym, na którym jest 37 minutowy gameplay :p

Czy SoD naprawdę aż tak bardzo różni się od VGX pod względem jakości oprawy graficznej? Bo ostatni gif (ten z walka na koniu) powala.
Większość fragmentów z SoD dość mocno się różni, ale niektóre scenki, jak np. Nilfgaardczycy eskortujący Geralta albo wspomniana przez Ciebie walka na koniu są niemal tej samej jakości. Widać niektóre fragmenty są nowsze, inne starsze.

Skoro najnowsze screeny prezentują poziom Gothic 3 to build ostateczny będzie wyglądał jak Gothic 2!
Kto powiedział że screeny prezentują poziom Gothica 3? Bom nie zauważył :p

@szincza Pamiętam jedynie porównanie trawy z W3 i G3. I w sumie patrząc na screeny to słuszne porównanie.
 
Last edited by a moderator:
@adventus Opierałem się głównie na trailerach. SoD faktycznie ma 2 momenty na równi z VGX - jazda na koniu przy Novigradzie i na Skellige.
 
Last edited:
Tak odnośnie tej trawy i jej bujności oraz odległości widzenia Geralta, moim zdaniem powinno to wyglądać mniej więcej tak (1:41):
 
Tak odnośnie tej trawy i jej bujności oraz odległości widzenia Geralta, moim zdaniem powinno to wyglądać mniej więcej tak (1:41)
Zdajesz sobie sprawę, że Skyrim z tym modem jest niegrywalny praktycznie na żadnym komputerze i ścina klatki o około 50?
 
Niestety nie może, bo konsole nie uciągną ;)

A tak na serio to sceneria z 1:41-1:47 jest strasznie mdła, gdyby taka polanka z równo rozłożonymi takimi samymi krzaczkami trawy była w Wiedźminie 3 to wszyscy by płakali jak nie wiem. Poza tym, trawa może ładna, ale otoczenie tragiczne. Poziom tak pusty, i rozległy że aż przypomina mi niektóre kadry z Władcy Pierścieni :p Albo jakieś polanki z mmorpgów, tylko zasiane trawą :p
 
Zdajesz sobie sprawę, że Skyrim z tym modem jest niegrywalny praktycznie na żadnym komputerze i ścina klatki o około 50?

Nie zdaję :p

Niestety nie może, bo konsole nie uciągną ;)

A tak na serio to sceneria z 1:41-1:47 jest strasznie mdła, gdyby taka polanka z równo rozłożonymi takimi samymi krzaczkami trawy była w Wiedźminie 3 to wszyscy by płakali jak nie wiem. Poza tym, trawa może ładna, ale otoczenie tragiczne. Poziom tak pusty, i rozległy że aż przypomina mi niektóre kadry z Władcy Pierścieni :p Albo jakieś polanki z mmorpgów, tylko zasiane trawą :p

Wybrałem tą scenerię ze względu na zakres widzenia i trawę (a raczej jej bujność), a nie całokształt otoczenia ;)
 
Nie zdaję :p
Wybrałem tą scenerię ze względu na zakres widzenia i trawę (a raczej jej bujność), a nie całokształt otoczenia ;)

Zasięg widzenia... czego? :p Tło bardzo mocno odstaje od reszty, jednak w pozostałych scenach mod prezentuje się bardzo przyzwoicie.
 
Last edited:
@GosuPl to raczej obiektywne stwierdzenie, mody strasznie klatki zrzynają, i o ile sam Skyrim na maxa mi w jakichś 40-60FPS śmigał, tak z modami to było 5-10.
 
Last edited:
@gosuPI to raczej obiektywne stwierdzenie, mody strasznie klatki zrzynają, i o ile sam Skyrim na maxa mi w jakichś 40-60FPS śmigał, tak z modami to było 5-10.

Zależy w jakiej rozdziałce grasz, karty pokorju GTX 680 (4 gb vram) + dają sobie radę świetnie.
 
Chciałem nadrobić 20 stron, bo byłem na etapie strony 206, ale jako, że w rogu forum mnie straszyło odświeżeniem tematu, bo posty, a rozmowa była o trawie, to myślałem, że przechodząc do końca zobaczę coś przełomowego.

Dwadzieścia stron o trawie, czy nagle po 20stu wróciła? Forumowicze co jest z wami, zaczynam się bać o Wasz stan psychiczny przy premierze, jeszcze 5 miesięcy. :p
 
Top Bottom