Wiedźmin 3 - grafika

+

Guest 3669645

Guest
Ależ flejm. Aż się 5 minut zastanawiałem jak to skomentować. Przesadzają i jedni, i drudzy, ale najciekawsze jest to, że Ci co najczęściej i najbardziej podjudzają do głupiej wymiany postów (zazwyczaj tekścikami o bajkowości, mroku i wydłubaniu sobie oczu, skoro W3 jest taki be) narzekają na żywot tematu i domagają się jego zamknięcia. Po czym wracają do wesołego wypisywania kpin z innych użytkowników.

Widać nie da się zrozumieć, że istnieje coś takiego jak odmienny gust i preferencje. Widać nie da się inaczej (choćby np. bardziej kulturalnie). Cóż... Powiem tylko tyle, że to nie zamknięcie tematu o grafice będzie rozwiązaniem.
 
Co to znaczy, że świat ma być wiarygodny? Jaka jest tego definicja? To jest "fantasy". Jak ma wyglądać wiarygodna grafika? :D.
Chodzi o wiarygodne tego swiata odwzorowanie. Wiadomo, ze Wiedzmin to fantasy, niemniej gatunek nie wyklucza odniesien do swiata rzeczywistego. Odniesieniom tym, nawiasem mowiac, nie przeszkadza fakt, ze zderzaja sie z swiatem fantastycznym, w ktorym zamieszkuja nieludzie, przez niektorych ludzi uchodzace za parszywe. Wspomniec nalezy, ze Ci sami ludzie wiedza o kiszonym ogorku, smalcu i gorzale - skad my to znamy?

Z reszta Geralt szedl w kierunku Zielonego Klucza na walke o smierc i zycie z Istreddem w pieknie zapowiadajacym sie dniu. Ostatnia zbrojna potyczka Nordlingow z Nilfgaardem rowniez chyba nie odbywala sie w ulewie i szarowce. Sielanka w Wiedzminie niekiedy stanowila tlo bestialskim aktom okrucienstwa. Gdyby taki przecietny Yurga z swiata wiedzminskiego byl naocznym swiadkiem takiegoz aktu, odgrywajacy przy uroczo cwierkajacym kolorowym ptactwie i slonecznikach jak w gameplayu, to jestem przekonany, ze zanotowalby zajcie tak jak ja, bez sztucznego odcienia szarosci zalany na percepcji wzrokowej.
Konkluzja: Spostrzegam swiat takim jakim jest, czyli tak, jakby Yurga go spostrzegal, bez zbednych filtrow. To przekonanie przychodzi mi o wiele latwiej majac na uwadze to, ze Yurga mogl byc potencjalnym zjadaczem kiszonego ogorka i smalcu. Dlatego mowilem o "wiarygodnosci". Natomiast "rzeczywisty" osobiscie mi jakos nie lezy, bo kojarzy sie mi za bardzo z "prawdziwoscia", a swiat wiedzminski, mimo wszystko co tu napisalem, prawdziwym nie jest.
 
Last edited:
Masakra, ludzie tu mowia ze widzieli gry z otwartym swiatem z pofownywalna grafika, potem inni porownuja screen z cutsceny ze screenem z walki sugerujac ze to dowod downgradu :D Niezle jaja sie tu dzieja, a screeny z G3 i nfs. to w ogole z kosmosu sie wziely bo niczego nie wnosza :D Ja tez widze roznice miedzy tym co bylo na vgx czy SoD. Ale jak juz macie cos udowadniac to nie w tak absurdalny sposob :D
 
Dodaj jeszcze że ten screen z walki jest chyba najsłabszym jaki został opublikowany... na gameplayu Geralt wygląda świetnie.
 

Guest 2686910

Guest
Głównie dałem auto-kontrast, wyostrzyłem obrazki + krawędzie, podkręciłem nieco niebieską barwę. No i jest spora różnica...
Imo na gorsze. Właśnie to mnie wkurzało w W2 - zbytnia zabawa filtrami i wyostrzanie (i dithering cieni, ale to już inne zwierzę). Wolę to, co jest.
 
Ja nie widzę żadnego zbliżenia to VGX poprzez te efekty. Wciąż prezentują one dla mnie ten sam poziom co przed przeróbkami(znaczy się bardzo wysoki).
 
Imo na gorsze. Właśnie to mnie wkurzało w W2 - zbytnia zabawa filtrami i wyostrzanie (i dithering cieni, ale to już inne zwierzę). Wolę to, co jest.

Ale przyznasz, że screenowi z jeźdźcami przydało się usunięcie tej żółto-zielonkawej poświaty :p Jeśli zaś chodzi o wyostrzanie, chciałem właśnie sprawdzić, czy da się w tych obrazkach łatwo osiągnąć podobny efekt jak na VGX lub jeszcze starszych materiałach.
 
Poprawiłem jeszcze (mam nadzieję :p ) screen z górami na Skellige. Usunąłem zielonkawą mgłę, nieco "zmroczniłem" całość i tym razem nie wyostrzyłem, a nieco rozmazałem cały obrazek. Dzięki temu krawędzie są bardziej miękkie i wydają się naturalne.
http://i.imgur.com/Rq5urvM.jpg?1
 
Do poziomu tego screena i tak daleko. Dla mnie najpiękniejszy do tej pory, roślinność wgniata w fotel i w ogóle nie przeszkadza mi to wyostrzenie.
View attachment 6735
@solan7 Też ładny :D
 

Attachments

  • wiedzmin-3-dziki-gon-13.06.13_04_175pq.jpg
    wiedzmin-3-dziki-gon-13.06.13_04_175pq.jpg
    92.9 KB · Views: 40
Last edited:
Aż sobie odpaliłem ostatni gameplay z W3, by przekonać się, czy to aby na pewno prawda, i chociaż tak piorunującego efektu jak ten powyżej nie widziałem, ale i tak Wiedźmin w końcu będzie miał piękne niebo :) W poprzednich częściach był z tym problem ;P
 
Swoją drogą, dopiero teraz zauważyłem na nowym screenie z górami na Skellige latarnię morską. Po prawej na horyzoncie. I znowu rzuca się w oczy skalowanie wzgórz, bo przy ich rozsądnej wielkości (i odległości od gracza) ta latarnia miałaby ze 100 metrów wysokości.
 
Mnie ze wszystkich wgniataczy zawsze najbardziej wgniatał i wgniatać będzie ten:

Kiedy pierwszy raz zobaczyłem tą scenę na trailerze byłem przekonany na 100%, że jest to CGI. Dopiero po jakimś tam czasie przy okazji prezentacji dotyczącej grafiki(chyba Nvidii) przekonałem się, że jest to grafika z gry.

Do tej pory w moim mniemaniu żaden screen czy trailer nie okazał się lepszy.
 
Mnie ze wszystkich wgniataczy zawsze najbardziej wgniatał i wgniatać będzie ten:

BTW: A czy to nie Kaer Morhen w tle? Teraz dopiero to zobaczyłem, jak szukałem latarni wśród gór, dopóki się nie skapnąłem, że to nie o ten screen i nie o te góry chodzi ;P

I znowu rzuca się w oczy skalowanie wzgórz, bo przy ich rozsądnej wielkości (i odległości od gracza) ta latarnia miałaby ze 100 metrów wysokości.
Tyle miała latarnia na Faros, dopóki się nie zawaliła ;P
 
Last edited:
Top Bottom