Wiedźmin 3 - grafika

+
@nocny Zgadzam się, gdyż nie mogę się oprzeć wrażeniu, że najnowszy trailer był zrobiony trochę na kolanie. Jest tak naprawdę o niczym, tylko pokazuje parę elementów dla podgrzania atmosfery np. wysoce kontrowersyjne zdolności teleportacyjne Ciri.

To ja robię logout, do następnego trailera, bo na razie niczego ciekawego nie będzie. Tylko marketing przedświąteczny.
 
Przekopiuje swój post z innego tematu:

Co do trailera to uważam że mocno średni, żeby nie powiedzieć słaby. Brak urywków zza pleców Geralta, czyli tych czysto gameplayowych po których można ładnie ukazać piękno gry. Za dużo zbliżeń, mały obszar pokazany, za dużo skupili się na postaciach za mało na otoczeniu które według mnie jest przepiękne. Czasem mam wrażenie że Redzi sami sobie pod górke robią i w pewnym sensie "zaczynają" kłótnie o grafice. Dlaczego tak sądze? Ano dlatego w jaki sposób ten filmik został sklecony, po prostu nie ukazuje on piękna gry mówiąc w skrócie, cały czas stara sie skupić wzrok gracza na mało istotnych elementach, za mało otoczenia oj za mało.... Żeby być obiektywnym porównując grafikę trzeba by wziąść podobne sceny z SOD trailera i porównać do tych. Ale......



......Ale nie uważam że graficznie wygląda gorzej od czerwcowego trailera z tego roku (Nie licze sceny z płonącą wioską i Dzikim Gonem bo ona była z VGX a w dodatku była dopieszczana poza grą). Ba powiedziałbym nawet odważnie że jest wiele elementów które podobają mi się bardziej. Ale żeby postawić lepszą ocenę musiałbym mieć wysokiej jakości materiał na moim dysku twardym bo niestety kompresja niszczy wiele, dlatego wszystkie te screenshoty robione na "pauzie" i w mocnym przybliżeniu nie są dla mnie w żaden sposób wiarygodne, wręcz śmieszne powiedziałbym.


Dodam jeszcze że Redzi nie uczą się na błędach, jeżeli chodzi o materiały marketingowe.


A i jeszcze na koniec dodam że GARDZE TRAILERAMI. Lanie wody, dajcie nam jeszcze w tym roku normalny prawdziwy gameplay najlepiej z wersji PC i PS4 wystawicie kawe na ławe, skończą się nie domówienia. Wszyscy będą szczęśliwi, albo i nie ale to już ich problem kupować gry im nikt nie każe. Ale wszystko by się przynajmniej wyjaśniło.
 
Last edited:
Myślę, że znalazłem odrobinę pocieszenia dla tych, których bardzo boli "optymalizacja" grafiki.

Otóż ten:
obrazek przedstawia klatkę z filmu z youtube (był wcześniej zamieszczony).

Natomiast ten:
to miniaturka tego samego filmu z youtube, która (jeśli mnie pamięć nie myli) powinna prezentować jakość oryginalnego materiału.

Także, spokojnie :)
 
Last edited:
Nie wiem czemu się ludzie teraz nagle zaczęli czepiać grafiki. Wszelkie materiały prezentowane od mniej więcej pól roku są na podobnym poziomie. Nie rozumiem zaskoczenia że taka "słaba" grafika. Trąbiłem wraz z kilkoma innymi osobami o spadku jakości grafiki już w bodajże czerwcu. Reszta zbulwersowana kręciła głowami. A teraz widzą trailer i wielkie zdziwienie.

Dla mnie ten trailer jest świetny. Ma gęsty klimat i kapitalną muzykę. Do gorszej jakości grafiki przez te kilka miesięcy zdążyłem się już przyzwyczaić.

Masz rację, już na pierwszym gejmpleju jakość grafiki była gorsza niż na świetnym trailerze SOD. Teraz pół roku po e3 ludzie strasznie są zdziwieni, że grafa gorsza, tak jakby wcześiejszgo gejmpleju nie widzieli. Wszystko przez to, że ktoś napisał iż sod był na nowym buildzie którym 35 min. gejmplej nie zdążył być uraczony. Teraz macie swój nowy build hehe :p Ja tam jestem zadowolony, gdyż grafika prezentuje się lepiej niż na tych 4 niewydarzonych screenach, czyli jest progres :p
 
Ja radzę wam, że jeśli jesteście rozczarowani grafiką, to przyjmijcie, że taka ona właśnie będzie, a nie próbujcie doszukiwać się drugiego, trzeciego i kolejnego dna. Znowu będziecie czekać, że tym razem pokażą coś zajefajnego i znowu będziecie rozczarowani. To nie jest wina sklecenia trailera na kolanie, to nie jest wina konsol, to nie jest wina Youtube. Po prostu ta gra tak wygląda.
 
Pierwsze wrażenie jak widać jest najważniejsze. To ono jest punktem odniesienia. Radzę jednak po prostu zapomnieć o tym pierwszym wrażeniu i trailerze (który to był?). On był zrobiony zapewne wtedy kiedy gry jeszcze tak naprawdę nie było.

To o czym teraz mówisz to tak powszechnie zwany "Target Gameplay Footage", czyli pre-renderowany filmik (CGI,a czasem na samym silniku gry) stanowiący odniesienie tego czego możemy spodziewać się po rozgrywce oraz poziomie oprawy jaki chcieliby osiągnąć twórcy (tutaj wiadomo z góry, że w rzeczywistości będzie gorzej).


Tyle, że NIGDY na czymś takim nie zobaczysz napisu "In-game Footage"*

* a przynajmniej nie powinieneś bo inaczej będzie to brudna zagrywka marketingowa i jawne kłamstwo w żywe oczy...
 
Last edited:
Ja radzę wam, że jeśli jesteście rozczarowani grafiką, to przyjmijcie, że taka ona właśnie będzie, a nie próbujcie doszukiwać się drugiego, trzeciego i kolejnego dna. Znowu będziecie czekać, że tym razem pokażą coś zajefajnego i znowu będziecie rozczarowani. To nie jest wina sklecenia trailera na kolanie, to nie jest wina konsol, to nie jest wina Youtube. Po prostu ta gra tak wygląda.

I jestem osobiście bardzo usatysfakcjonowany wyglądem gry na nowym trailerze. Lecz nie zmienia to faktu że trailer został beznadziejne sklejony, tyle. Już w nocy jak oglądałem ten trailer wiedziałem co się będzie działo jak wstanę. To już tylko i wyłącznie wina Redów którzy powinni myśleć na przód i w pewien sposób przewidzieć to jak ludzie zareagują. Wystarczyło na tym trailerze pokazać 4-5 scen zza pleców Geralta, w jakichś pięknych miejscach z dużym polem widzenia i wszyscy szczali by z zachwytu jak to miało miejsce na SODZIE (Jak łatwo ludzi zadowolić :p ). Naprawić to mogą w prosty sposób. Wypuścić nowy gameplay, taki jak ten 35 minutowy.
 
@''-''MOORWEN''-'' - Według mnie grafika jest na tym samym poziomie co na tych zimowych skrinach. Zresztą te skriny wyglądają nawet lepiej dzięki mniejszej kompresji. To wszystko tylko subiektywne wrażenie. Jeszcze wczoraj @adventus nie dowierzał, że ten nowy skrin z sali tronowej jest z gry. Jak dla mnie to ciągle ta sama grafika. Nie rozumiem dlaczego jeden skrin jest oceniany jako niewydarzony, inny uznany za render, bo za dobry, a znowu grafika trailera umieszczana jest gdzieś po środku. Dla mnie to wszystko ten sam poziom.

Oglądając gdzieś gameplay nowego AC (grany przez gracza) stwierdziłem, że u REDów chyba najbardziej kuleją szadery, czyli symulowanie światła na powierzchniach. W tym co sprawia, że gra wydaje się mniej lub bardziej fotorealistyczna nie chodzi o szczegóły tekstur, ale właśnie o światło. REDzi nieustannie zdają się mieć problem z uzyskaniem bieli, podczas gdy biel w nowym AC wygląda bardzo dobrze (biała koszula głównego bohatera). Czy to może być jakimś odniesieniem do tego jak symulowane jest światło w obu tych grach? Nie wiem, nie znam się. Próbuję tylko rozkminić to co widzę.

@Ivan - w sumie masz rację. Chociaż nie pamiętam, czy ten trailer VGX miał ten napis? Jeśli tak, to nie powinno go być. Może to i jakoś działało, może dało się grać na jakimś super-sprzęcie w sterylnych warunkach, ale pewnie było tak dalekie od produktu końcowego, że materiały z tego nie powinny mieć etykietki pochodzących z gry.

@sneky - też chyba po raz pierwszy jestem bardziej rozczarowany. Nie grafiką, ale samym trailerem. Właściwie mam dziwne wrażenie, że nie znam ciągle gry, pomimo tego, że prawdopodobnie REDzi przedstawili i opowiedzieli już wszystko co było do przedstawienia i opowiedzenia. Niecałe trzy miesiące do premiery, a gra pokazywana jest coraz bardziej nijako...
 
Last edited:
Chociaż nie pamiętam, czy ten trailer VGX miał ten napis? Jeśli tak, to nie powinno go być. Może to i jakoś działało, może dało się grać na jakimś super-sprzęcie w sterylnych warunkach, ale pewnie było tak dalekie od produktu końcowego, że materiały z tego nie powinny mieć etykietki pochodzących z gry.

Pozwolę sobie nieco odświeżyć Twoją pamięć:

 
Myślę, że znalazłem odrobinę pocieszenia dla tych, których bardzo boli "optymalizacja" grafiki.

Otóż ten:
obrazek przedstawia klatkę z filmu z youtube (był wcześniej zamieszczony).

Natomiast ten:
to miniaturka tego samego filmu z youtube, która (jeśli mnie pamięć nie myli) powinna prezentować jakość oryginalnego materiału.

Także, spokojnie :)

@Marcin Momot wspomniał że kompresja obrazu rozwaliła im cały trailer potocznie mówiąc i że wypuszczą nową wersję i nam dają
 
Ogień na starym trailerze wygląda zdecydowanie lepiej. Jest postrzępiony, a wokół pełno różnych unoszących się cząstek.
 
Ogień na starym trailerze wygląda zdecydowanie lepiej. Jest postrzępiony, a wokół pełno różnych unoszących się cząstek.

Tyle, że tutaj ogień jest zblurowany, pewnie na potrzeby cutsceny (żagle w tle też są).
 
Ogień wygląda dobrze, sam oglądając teraz zdziwiłem się, że wcześniej myślałem, że jest brzydki.
 
Masz rację, już na pierwszym gejmpleju jakość grafiki była gorsza niż na świetnym trailerze SOD. Teraz pół roku po e3 ludzie strasznie są zdziwieni, że grafa gorsza, tak jakby wcześiejszgo gejmpleju nie widzieli. Wszystko przez to, że ktoś napisał iż sod był na nowym buildzie którym 35 min. gejmplej nie zdążył być uraczony. Teraz macie swój nowy build hehe :p Ja tam jestem zadowolony, gdyż grafika prezentuje się lepiej niż na tych 4 niewydarzonych screenach, czyli jest progres :p
Nadal nie wiemy, jaki to build. Czy nowy, czy stary. Czy w ogóle będzie jakiś nowy ?............
 
Top Bottom