Wiedźmin 3 - grafika

+
Po dłuższej analizie, największą różnicę względem SoD stanowi tu oświetlenie, a raczej jego brak. Jedynie scena w której Yen i Geralt uciekają przed Gonem prezentuje się w tym aspekcie jako tako. Rozumiem, że brzydka pogoda i w ogóle, (mam nadzieję że walka wiedźminów z elfami to nie noc, tylko pochmurny dzień), ale efekt jest kiepski. Modele bardziej od siebie odstają, krawędzie bardziej rzucają się w oczy. Tym razem można szczerze i otwarcie przyznać, że jest to KWESTIA OŚWIETLENIA ;)

Jakie chcesz oświetlenie kiedy jest zachmurzone i śnieg sypie? Pytam poważnie, bo z wieloma opiniami się spotykam po tym trailerze że "lighting downgraded" ...

U mnie za oknem jak wstałem dzisiaj rano też było bardzo słabe oświetlenie, żeby nie powiedzieć że nie było żadnego. W lecie za to... Huh, nie ma porównania :p .
 
Niech ich Bóg broni przed NIEpokazywaniem scen w pochmurnej scenerii, bo ta ostatnia według mnie wygląda bardzo dobrze graficznie.

W sumie Redzi już nam pokazywali pochmurną pogodę, deszcz, wiatr i tak dalej. Tylko nie na filmie :D




 
Last edited by a moderator:
Co do tych obrazków - to jest to nie tylko zła, pochmurna pogoda. Ale także (niestety) noc... co oznacza, że noc w najlepszym wypadku wygląda jak pochmurny dzień.

W sumie Redzi już nam pokazywali pochmurną pogodę, deszcz, wiatr i tak dalej. Tylko nie na filmie :D







 
W nocy raczej po takich wodach się nie pływało. Chyba że redzi nie wzięli tego pod uwagę i puścili wszystko na żywioł. Ale skoro się chwalą (jakby było czym), że ludzie reagują na warunki pogodowe i dobowe, to nie sądze, by się nocą w rejs wypuszczali.
 
Bez żartów, proszę. Tutaj widzimy gwiazdy i księżyc, w dwójce była abominacja halogenowa i błękit na niebie o północy.

W Dwójce nie było ciał niebieskich, racja ale mi o samą ciemność nocy idzie :p To że wszystko świeciło w W2 to druga sprawa. Tutaj na trailerach jak ktoś nie wie że tak wygląda noc w W3 to by się nigdy nie domyślił że to noc, może podczas gry będzie to inaczej wyglądało.
 
W Dwójce nie było ciał niebieskich, racja ale mi o samą ciemność nocy idzie :p To że wszystko świeciło w W2 to druga sprawa. Tutaj na trailerach jak ktoś nie wie że tak wygląda noc w W3 to by się nigdy nie domyślił że to noc, może podczas gry będzie to inaczej wyglądało.

To to jest noc? Chyba jakieś jaja.
 
W sumie Redzi już nam pokazywali pochmurną pogodę, deszcz, wiatr i tak dalej. Tylko nie na filmie :D
Jesteś na forum nie od dziś, więc byłoby miło, gdybyś w końcu nauczył się chować duże obrazki w spoilery. Inaczej forum potrafi zmulać nawet na pececie. A niektórzy przeglądają je przecież na dużo słabszych maszynkach, tj. urządzeniach mobilnych...
 
To jest noc:


Nie jest tak źle. Tak samo tu, tylko jak już wiemy grafika z SoD nie istnieje. I nei wmawiajcie mi o porze dnia i oświetleniu, bo na SoD'dzie każda scena jest w innym świetne/pokoju/jaskini/przy słońcu i w nocy/przy zachodzie słońca i na każdej ze scen wygląda zajebiście.


Gon też wyglądał lepiej:
 
Last edited:
Gon nie jest taki zły ale jest strasznie nie równy lub nie wyszedł im z tym szronem na pancerzach i tyle.

Tu wygląda nieźle:


Ale tu to jest śmiech na sali:

Redzi nie wiem co zrobiliście, że SoD powalał na kolana (i nadal to robi) ale zróbcie to jeszcze raz!
 
Last edited:
Gon nie jest taki zły ale jest strasznie nie równy lub nie wyszedł im z tym szronem na pancerzach i tyle.

Tu wygląda nieźle:


Ale tu to jest śmiech na sali:
Chyba ten efekt mrozu psuje wszystko. Nie tylko na postaciach, ale i przez sam fakt, że zamiast trawy mamy płaski teren ze zbyt małą warstwą śniegu, przez to wygląda to jak w grach starszego typu.
 
Macie rację z tym szronem, a ta para snująca się za nimi wygląda naprawdę dobrze i jakoś tak złowieszczo i mrocznie :).

Ten szron sam w sobie jest całkiem fajnym pomysłem. Szkoda tylko, że wygląda dość słabo i trzeba się domyślać, że to szron, a nie skopana tekstura :). Para ratuje w pewnym stopniu sytuację. Zresztą ogólnie w ruchu wszystko prezentuje się o wiele lepiej niż na skrinach.
 
Last edited:

Guest 3669645

Guest
Szkoda tylko, że wygląda dość słabo i trzeba się domyślać, że to szron, a nie skopana tekstura
A skąd wiadomo, że to szron a nie skopana tekstura? :p

Zresztą co my pierdzielimy... Przecież szron na tej zbroi to też tekstura :troll:

Także nadal mamy do czynienia ze skopaną (czytaj: niedoczytaną) teksturą zbroi pokrytej szronem.
 
Mi jedyne co zawadzało to ta tekstura:
a reszty się przyczepić nie moge bo jest jak poprzednio tylko w mroźnym krajobrazie i bez oświetlenia słonecznego czy też bez płomieni.
 
Top Bottom