Wiedźmin 3 - grafika

+
Może mnie oczy mylą, ale te rzeczy na lewo (za Eskelem i Lambertem) w zdjęciu z retrospekcją wyglądają jak świąteczne prezenty (DLC na święta?).


Tak. A za Geraltem stoi choinka, tylko w kadrze się nie zmieściła. Nie zrobili panoramy tylko po to, by zrobić nam niespodziankę. ;)
 
Ta nazwa pliku uiczer to oryginalnie nadana przez REDów, czy ktoś tak zmienił? Łiczer :)

Może oryginalnie było przez "Ł", ale to mogłoby sprawiać niejakie problemy inostrańcom. Ponieważ jednak łatwiej było zamienić jedną literę pozostawiając "pseudo fonetyczną" nazwę pliku, niż podmieniać całość... zresztą nie wiem, bo przecież pewnie Ctrl, C i V im na klawiaturze działa... Z resztą za kombinacją ze zmianą nazwy pliku przemawia podwójne ".jpg" na końcu.
 
Sam nie wiem. Co źródło, to nazwy inne. Nie chodziło mi o podmianę U na Ł, ale o samo nazwanie w ten sposób, czyli nie witcher, albo wiedzmin, tylko uiczer :)
 
Sam nie wiem. Co źródło, to nazwy inne. Nie chodziło mi o podmianę U na Ł, ale o samo nazwanie w ten sposób, czyli nie witcher, albo wiedzmin, tylko uiczer :)

Sprawa jest bardzo poważna. Tego tak nie mozna zostawić. Trzeba koniecznie powołać Komitet i wystosować do REDów list otwarty z oficjalnym zapytaniem "Co kryje się za użyciem słowa "uiczer" oraz podwójnego ".jpg" w nazwach plików z najnowszymi grafikami".

 
Nie. Zwróciłem na to uwagę jako na coś zabawnego. Ale się pospieszyłem i nie sprawdziłem. Zresztą edytowałem pierwszy post, no ale ty musiałeś podchwycić i zacytować. :)
 
Nie. Zwróciłem na to uwagę jako na coś zabawnego. Ale się pospieszyłem i nie sprawdziłem. Zresztą edytowałem pierwszy post, no ale ty musiałeś podchwycić i zacytować. :)

Ech... czy w tym narodzie poczucie humoru umarło, jego zewłok został poćwiartowany i spalony, by następnie rozsypać jego prochy w cztery strony świata podczas huraganu? Widzę, że jeśli nie umieszczę w widocznych miejscach fafnastu roześmianych emotikonek lub nie puszczę kilku oczek, to ludzie odbierają treść posta śmiertelnie poważnie, biorą go do siebie i jeszcze są gotowi się za niego obrazić.
Trudno, w takim razie będę kontynuował spamowanie emotkami.

Wyjaśniając - ja również nie próbowałem szydzić z czyjegoś stanowiska względem słowa "witcher" napisanego fonetycznie z pominięciem polskich znaków, a jeśli ktoś poczuł się urażony, to przepraszam. Miało być śmiesznie - cóż, widać nie wyszło.
 
Tak wlg. to SoD wygląda lepiej niż ostatnie obrazki. Nie mogę pojąć tych czarów gdzie pół roku temu gra wyglądała nieziemsko, później stopniowo gorzej, teraz trochę lepiej ale i tak gorzej niż 6 miesięcy temu. Co to był za mityczny build? I dlaczego z niego zrezygnowano/zmieniono go?

Redzi wiecie jak powinna wyglądać noc w W3? Tak - 2:06. A jak ktoś chce oglądać "góry w nocy i krajobraz" to te noc co jest teraz zróbcie pod przycisk "oczyska Geralta" i wtedy on zmutuje swoje oczy i będzie widzieć w ciemnościach.

[video=youtube;LfklQR-36-8]https://www.youtube.com/watch?v=LfklQR-36-8[/video]
 
Last edited:
Tak wlg. to SoD wygląda lepiej niż ostatnie obrazki. Nie mogę pojąć tych czarów gdzie pół roku temu gra wyglądała nieziemsko, później stopniowo gorzej, teraz trochę lepiej ale i tak gorzej niż 6 miesięcy temu. Co to był za mityczny build? I dlaczego z niego zrezygnowano/zmieniono go?

Wiesz, istnieje takie coś jak optymalizacja.
 
Redzi wiecie jak powinna wyglądać noc w W3? Tak - 2:06. A jak ktoś chce oglądać "góry w nocy i krajobraz" to te noc co jest teraz zróbcie pod przycisk "oczyska Geralta" i wtedy on zmutuje swoje oczy i będzie widzieć w ciemnościach.
O, to byłoby bardzo sensowne. Szkoda, że pewnie i tak nic z tym nie zrobią. Trzeba czekać na mody.
 
Tak wlg. to SoD wygląda lepiej niż ostatnie obrazki. Nie mogę pojąć tych czarów gdzie pół roku temu gra wyglądała nieziemsko, później stopniowo gorzej, teraz trochę lepiej ale i tak gorzej niż 6 miesięcy temu. Co to był za mityczny build? I dlaczego z niego zrezygnowano/zmieniono go?

Redzi wiecie jak powinna wyglądać noc w W3? Tak - 2:06. A jak ktoś chce oglądać "góry w nocy i krajobraz" to te noc co jest teraz zróbcie pod przycisk "oczyska Geralta" i wtedy on zmutuje swoje oczy i będzie widzieć w ciemnościach.

[video=youtube;LfklQR-36-8]https://www.youtube.com/watch?v=LfklQR-36-8[/video]


fanktoy to że dla Ciebie SOD wyglądał lepiej niż ostatnie screeny, nie znaczy że jest to prawda. Chyba że wytłumaczysz co według Ciebie lepiej wygląda na Sodzie niż na tych obrazkach? Lighting? Tekstury? Jedyna różnica to jest taka że są pokazane inne lokacje oraz pewnie inne pory dnia + jedno jest w ruchu / drugie na obrazkach.
 
Nie ma to jak porównywać statyczne obrazki z trailerem. Mi się zawsze Wiedźmin bardziej podobał w ruchu niż na screenach. I nie inaczej będzie pewnie w przypadku trzeciej części. Jeżeli mi już przy tych obrazkach szczęka w niektórych momentach opada, to co dopiero będę zbierał z podłogi jak to wszystko będzie się ruszać. Ten szum drzew, śpiew ptaków o poranku, poruszająca się roślinność, szum fal nad brzegiem morza, huk pioruna podczas burzy... Tego nie oddadzą żadne screeny.
 
fanktoy to że dla Ciebie SOD wyglądał lepiej niż ostatnie screeny, nie znaczy że jest to prawda. Chyba że wytłumaczysz co według Ciebie lepiej wygląda na Sodzie niż na tych obrazkach? Lighting? Tekstury? Jedyna różnica to jest taka że są pokazane inne lokacje oraz pewnie inne pory dnia + jedno jest w ruchu / drugie na obrazkach.

Wyrażam swoje zdanie i ile się nie mylę ;). Według mnie wszsytko. Ostatnie obrazki bardzo ładne, ba świetne! Lecz i tak SoD lepszy. I nie obchodzą mnie twoje "lokacje/pora dnia/oświetlenie/bąki Janka". Na SoD każda scena wyglądała rewelacyjnie. Na gameplay'u kilka scen było bardzo ładnych. Reszta po prostu dobra. Na "Elder Blood" tak samo. A na SoD był opad szczeny i nadal jej nie mam gdy odpalę sobie SoD. Tyle.

Edit: na głównej cały czas widzą obrazki z SoD, w mediach tak samo, przy włączaniu strony odpala się SoD, a nie "Elder Blood". Tell my why? :D

PS: Aha i jeśli chodzi o tą optymalizację i tak dalej - to od czego są ja się pytam "kurna" ustawienia graficzne? Suwaki? Opcje? Nie po to, że jak mam słabszego "kompa" to odpalam sobie na gorszych ustawieniach ale wtedy przynajmniej rusza? Rozumiem konsole, tam trzeba się pobawić ale PC?
 
Last edited:

Guest 3669645

Guest
Na nowych obrazkach bardziej mi się podoba kolorystyka niż na SoD. Nie ma już tej kłującej w oczy wszechobecnej matowości i pastelowości, kontrast jest ok i wszystko wygląda odpowiednio realistycznie / klimatycznie. Jeśli miałbym ocenić całokształt to nowe screeny są dla mnie równie dobre co screeny z SoD. Trawa nadal wygląda tak sobie, takie kępki powklejane obok siebie w rządkach, ale już to tak nie rzuca się w oczy. Całą reszta sprawia że człowiekowi nie chce się narzekać na takie pierdoły.
 
Last edited by a moderator:
Top Bottom