Wiedźmin 3 - grafika

+
Chciałbym w Wiedźminie widzieć wszystko co najlepsze, zastosowane najnowsze osiągnięcia techniki 3D. Był jednak pewnie moment, w którym twórcy powiedzieli "stop" - robimy grę w takim standardzie, a ewentualne dostosowanie do jakiś nowinek, będą już po premierze. Może da się to potem robić patchująć?
 
Widzę, że tworzy się nowa teoria spiskowa, jakoby Redzi raczyli nas screenami z medium i low, po to aby nie urazić graczy konsolowych albo tych co nie zagrają na ultra.
 
Wiedźmin 3 ma chyba najładniej i najlepiej zrobione niebo, chmury na tych zdjęciach są po prostu genialne, żadna gra z tak dobrze zrobionym niebem nie przychodzi mi na myśl. Jeżeli Redom do tego udało/uda się zrobić dobrze zmienną pogodę oraz przejścia pomiędzy np słonecznym a deszczowym dniem to będzie urywało dupsko. Nie mogę się doczekać dziennika deweloperskiego na ten temat.
 
Widzę, że tworzy się nowa teoria spiskowa, jakoby Redzi raczyli nas screenami z medium i low, po to aby nie urazić graczy konsolowych albo tych co nie zagrają na ultra.

Ta teoria nie jest wcale nowa. Już kilka miesięcy temu zaczęliśmy rozmawiać o tym, przy bodajże premierze Watchdogs i krzykach o downgradzie oraz jak zaczęły się pojawiać materiały z w3 na e3 i później. Ta teoria choć wydaje się być mało prawdopodobna ma jak najbardziej prawo bytu i całkiem sporo słuszności. Sam mam szczerą nadzieję, że tak właśnie jest i REDZI wyciagną jeszcze niejednego asa z rękawa jeśli chodzi o grafikę.
 
Wiedźmin 3 ma chyba najładniej i najlepiej zrobione niebo, chmury na tych zdjęciach są po prostu genialne, żadna gra z tak dobrze zrobionym niebem nie przychodzi mi na myśl. Jeżeli Redom do tego udało/uda się zrobić dobrze zmienną pogodę oraz przejścia pomiędzy np słonecznym a deszczowym dniem to będzie urywało dupsko. Nie mogę się doczekać dziennika deweloperskiego na ten temat.
A grałeś w War Thuner? tam chmury też są mega :)
 
Dla mnie te zdjęcia nie rażą choćby i były ultra, a to czy ściana gładka czy symuluje dziury, nieistotne, nie będę na to zwracał uwagi Geralt to nie architekt, tylko łowca.

Dla zejścia na ziemie i uświadomienia sobie jak duży postęp w sandboxach Wiedźmin robi, proponuje odpalić sobie inne duuże sandboxy (New Vegas / Skyrim ) tam zbytnio na grafikę uwagi ludzie nie zwracają, liczy się grywalność.
Rozumiem narzekanie jeszcze jakby tekstura była ciapą niczym niedoczytana, ale to ostre jak brzytwa.

Zresztą same technikalia to nie wszystko aby mieć piękną grafiką design jest równie ważny albo i ważniejszy.
Wystarczy zobaczyć na Evil Within:

-Może nie ma ostrych tekstur jak brzytwa wszędzie (jak cały tech5)

-Może i wydaję się przestarzały wizualnie w pierwszym odbiorze ale...

tam grafika jest bardzo ładna .. bo nadrabia designem, jeśli o to chodzi to gra jest bezkonkurencyjna w 2014 i kładzie wszystko na łopatki, fakt całkiem inny typ, ale chodzi mi o to jak design jeśli jest boski i światowy potrafi podciągnąć grafikę ... oj potrafi niesłychanie mocno.
 
Last edited:
Widzę, że tworzy się nowa teoria spiskowa, jakoby Redzi raczyli nas screenami z medium i low, po to aby nie urazić graczy konsolowych albo tych co nie zagrają na ultra.
Nie dla konsolowców a dla PC- towców :) aby nie doznali szoku jak uLtra dopiero za x-lat płynnie zagrają :pKonsolowcy się nie przejmują bo dostaną taką grafikę jaką dostaną i nic na to nie zaradzą :)
 
Last edited:
Dla mnie te zdjęcia nie rażą choćby i były ultra, a to czy ściana gładka czy symuluje dziury, nieistotne, nie będę na to zwracał uwagi Geralt to nie architekt, tylko łowca.

Dla zejścia na ziemie i uświadomienia sobie jak duży postęp w sandboxach Wiedźmin robi, proponuje odpalić sobie inne duuże sandboxy (New Vegas / Skyrim ) tam zbytnio na grafikę uwagi ludzie nie zwracają, liczy się grywalność.
Rozumiem narzekanie jeszcze jakby tekstura była ciapą niczym niedoczytana, ale to ostre jak brzytwa.

Zresztą same technikalia to nie wszystko aby mieć piękną grafiką design jest równie ważny albo i ważniejszy.
Wystarczy zobaczyć na Evil Within:

-Może nie ma ostrych tekstur jak brzytwa wszędzie (jak cały tech5)

-Może i wydaję się przestarzały wizualnie w pierwszym odbiorze ale...

tam grafika jest bardzo ładna .. bo nadrabia designem, jeśli o to chodzi to gra jest bezkonkurencyjna w 2014 i kładzie wszystko na łopatki, fakt całkiem inny typ, ale chodzi mi o to jak design jeśli jest boski i światowy potrafi podciągnąć grafikę ... oj potrafi niesłychanie mocno.

No nie wiem, dla mnie tam design prawie nie istnieje, a graficznie też nie zachwyca... no ale ile ludzi tyle opinii. W ogóle oglądając gameplay u Roja można się nieźle pośmiać niż przestraszyć, a gameplay też taki drętwy :D
 
a dla PC- towców aby nie doznali szoku jak uLtra dopiero za x-lat płynnie zagrają

we W2 na High zagrałem bodajże jakieś 2 lata po premierze. W niczym mi to nie przeszkodziło, ba, miałem frajde z przechodzenia gry prawie jak za pierwszym razem. Same plusy. Lepiej miec w zapasie bo patche szczegółowości ci nie dadzą.
 
No nie wiem, dla mnie tam design prawie nie istnieje, a graficznie też nie zachwyca... no ale ile ludzi tyle opinii. W ogóle oglądając gameplay u Roja można się nieźle pośmiać niż przestraszyć, a gameplay też taki drętwy :D

Nie patrz na Roja bo on w to wcale grać nie potrafi, mechaniki nie kuma, kaleczy cała grę, dodatkowo mu szarpie jak cholera i udaje że nie widzi.
Zobacz sobie recenzje jakąś żeby zobaczyć więcej designu w grze, Nie mniej zasługuje na uznanie.stylistyka gry.
 
Nie patrz na Roja bo on w to wcale grać nie potrafi, mechaniki nie kuma, kaleczy cała grę, dodatkowo mu szarpie jak cholera i udaje że nie widzi.
Zobacz sobie recenzje jakąś żeby zobaczyć więcej designu w grze, Nie mniej zasługuje na uznanie.stylistyka gry.
To dziwne bo ostatnio się chwalił w jakimś filmie ze dostał gtx'a 980:)
 
Mam nadzieję, że na Medium, bo coś z tym oświetleniem oraz mapowianiem jest nie tak (że nie wspomnę już o LOD'zie czy włosach) .



Co Ty widzisz złego we włosach na dolnym screenie? To jak na razie najlepszej jakości włosy pokazane we wszystkich materiałach z Dzikiego Gonu, drobne, miękkie, bez przesadzonego blasku.
 
Co Ty widzisz złego we włosach na dolnym screenie? To jak na razie najlepszej jakości włosy pokazane we wszystkich materiałach z Dzikiego Gonu, drobne, miękkie, bez przesadzonego blasku.

Jak ktoś lubi plastic-fantastic to fucktycznie te włosy są najlepsze.
 
Jeszcze się taki nie narodził co by wszystkim dogodził.. na pewno będą żale i lamenty na grafikę w dzień premiery
 
Mnie po bliższym przyjrzeniu się tym nowym rzutom ekranu (może nazbyt bliskim) uderzyło to:



Wygląda to po prostu jak podłoże po którym można chodzić. Natomiast kamienie w murze nie świecą się jak psu jaja. Niektóre techniki stosowane w grach do polepszania grafiki są strasznie przesadzone i brzydkie. Takie jak bloom, wyostrzanie obrazu, czy bump mapping właśnie. To było dobre ileś lat temu.
 
Top Bottom