Wiedźmin 3 - grafika

+
@up
Ta rewelacja z Eurogamera nie wydaje się prawdopodobna. Raczej grafika na konsolach będzie pokroju low/medium. Nie ma co liczyć na cud.
 

Guest 2686910

Guest
@up
Ta rewelacja z Eurogamera nie wydaje się prawdopodobna. Raczej grafika na konsolach będzie pokroju low/medium. Nie ma co liczyć na cud.
To albo pan Mamais gada pierdoły, albo Eurogamer od siebie dopisał. Nie ma innej opcji. Tak czy siak, oznaczać to może jedną z dwóch skrajnych rzeczy:
- skopaną optymalizację
- świetną optymalizację (wysokie detale, 1080p/30 fps na odpowiedniku radka 7870? Tak, poproszę!)
Mam szczerą nadzieję na to drugie.
 
To albo pan Mamais gada pierdoły, albo Eurogamer od siebie dopisał. Nie ma innej opcji. Tak czy siak, oznaczać to może jedną z dwóch skrajnych rzeczy:
- skopaną optymalizację
- świetną optymalizację (wysokie detale, 1080p/30 fps na odpowiedniku radka 7870? Tak, poproszę!)
Mam szczerą nadzieję na to drugie.
Druga opcja jest zbyt piękna, aby była prawdziwa. REDzi nie byli mistrzami w optymalizacji. Być może wiele się nauczyli. Niczego nie wykluczam, ale jestem raczej pesymistą w takich spawach. Najlepiej byłoby porównać nieskompresowane gameplaye ze wszystkich platform, ale jak wiemy gra jest ciągle dopracowywana i na premierę jeszcze wiele się zmieni.
 

Guest 2686910

Guest
I nie ma tak do końca nieskompresowanych gameplay'ów... Właśnie, gdzie one? :/
 
@up
Raczej grafika na konsolach będzie pokroju low/medium.

Jeśli gameplay z Xboxa One to ekwiwalent "medium", to ja poproszę, bo wygląda zacnie.
A jeśli faktycznie konsole radzą sobie z high to dobrze dla ogółu graczy.
Grający na konsoli dostaną lepszą oprawę niż można się było spodziewać, pecetowcy ten sam poziom, ale co istotne, w parze z niskimi wymaganiami. Dla mnie bomba.
Przynajmniej teoretycznie.

Jak bowiem uczą nas nowe gry optymalizacja w przypadku wszystkich tzw. "next-genowych" tytułów okazuje się kiepska.
Wyjątków od tej reguły nie ma.
Jedyny ostatnimi czasy, porządnie wykonany port to DS2, ale ten wyszedł tylko na stare konsole.
No i przykład Watch Dogs uczy. Tam też mamy konsole = pecetowe high plus "współpraca" (hłe, hłe) z Nvidią.
Tyle, że gra zaliczyła wyraźny downgrade, a i tak na konsolach działa dużo, dużo lepiej niż na potężnych nawet blaszakach.
A patcha od Ubi, który by cokolwiek poprawiał, jak nie było tak nie ma.

No, ale trzeba wierzyć, że nasi podobnej fuszerki nie odstawią, trzeba.
 
No i przykład Watch Dogs uczy. Tam też mamy konsole = pecetowe high plus "współpraca" (hłe, hłe) z Nvidią.
Tyle, że gra zaliczyła wyraźny downgrade, a i tak na konsolach działa dużo, dużo lepiej niż na potężnych nawet blaszakach.
A patcha od Ubi, który by cokolwiek poprawiał, jak nie było tak nie ma.

Patcha nie ma, ale wyszedł mod który odblokowuje nowe opcje graficzne zablokowane przez twórców, a co najciekawsze poprawia płynność gry. Jak widać Ubi postąpiło bardzo brzydko i celowo wyłączyli niektóre opcje by wersja na PC nie odstawała od next-genowych.
 
Last edited:
Z tego artykułu wynika, że wersje konsolowe nie będą mieć futer od Nvidia HairWorks. To samo pewnie się tyczy wszystkich posiadaczy kart AMD. Trochę kłóci mi się dodawanie takiej technologi z hasłem, że żadna platforma nie dostanie zawartości ekskluzywnej. Według mnie to jest właśnie taka zawartość. Głowa gryfa w pierwszym gameplayu z E3, który był na XONE, wyglądała bardzo kiepsko, natomiast na kolejnym z pc już bardzo ładnie. Szkoda.
 
Eee jak gra będzie dobra i będą zdecydowanie mniejsze wymagania, dzięki temu że odpalę bez Furr/ APEX cloth/ PhysX to płakać nie będę ani trochę, jeżeli da to przyrost pokroju 30-50% to warto będzie wyłączyć(lub nie móc włączyć) wtedy takie detale high 1080p na 7870 są realne, nie zapominajmy ze w PC nie siedza takie marne CPU jak w konsolach, i tutaj PC trochę sporo nadrabiają względem konsol. Więc jak ktoś ma takie kombo i5/8gb/7870 to przy dobrej optymalizacji jest możliwe aby było high 1080p.
 
Trochę kłóci mi się dodawanie takiej technologi z hasłem, że żadna platforma nie dostanie zawartości ekskluzywnej. Według mnie to jest właśnie taka zawartość.
Mówiąc o ekskluzywnej zawartości REDZI mieli na myśli zawartość gameplayową czy dodatkowe zbroje/bronie itp. HairWorks na PC będzie zapewne działał na kartach AMD. W przypadku konsol rezygnacja z tej techniki może wynikać z potrzeby zwolnienia części zasobów dla innych bardziej potrzebnych/zauważalnych efektów.
Gdyby traktować takie bajery tak jak mówisz, to Wiedźmin 3 nie miałby także efektów fizyki, bo zaawansowany PhysX jest tylko na kartach Nvidii
 
W jakimś artykule czytałem, że ponoć efekty Physx będą też wspierane na kartach AMD. Albo może po prostu REDzi się postarają, żeby jakoś działało.
 
Wiedźmin 3 na PC otrzyma między innymi lepszą teselację, fizykę i efekty post-processingu, a także ładniejsze futro zwierząt. Na konsolach zobaczymy odpowiednik „wysokich" ustawień graficznych.

Cytat stąd.

Czyli cuda pokroju zwiastunowego futerka i zaaw. physx to już "ultra".
Przy czym to drugie bankowo tylko na gpu Nvidii i to pewno dopiero od GTX'a 770 wzwyż.
A więc garstki osób. Jak to z ultra bywa.
Nie ma czego żałować, jak dla mnie, także tego...

Dawniej zwierzęta w grach nie miały pięknego futerka tylko co najwyżej kiepską teksturę i też się świetnie bawiłem. Jeżeli chodzi o takie bajery to jest mi to zupełnie niepotrzebne, a jest wielce prawdopodobne, że bez tego gra będzie chodziła o kilka klatek lepiej.

Dokładnie tak. Z tą różnicą, że wyłączenie takich bajerów, jak teselacja, zaaw. physx, fur, AA, to różnica rzędu kilkudziesięciu, nie zaś kilku klatek.
 
Last edited:
Dawniej zwierzęta w grach nie miały pięknego futerka tylko co najwyżej kiepską teksturę i też się świetnie bawiłem. Jeżeli chodzi o takie bajery to jest mi to zupełnie niepotrzebne, a jest wielce prawdopodobne, że bez tego gra będzie chodziła o kilka klatek lepiej.
 
Uff dobrze, że mam GTX770.

Btw. zgadzam się z @qyzu, postacie na początku trailera są trochę przekolorowane, np. Eskel, Lambert, ich ubiór jest trochę zbyt jaskrawy, przez co niektórych może się to kojarzyć z animacją. Jednak dla mnie nie ma to większego znaczenia.
 
Jeśli jakaś platforma nie jest wstanie uciągnąć pewnych bajerów to siłą rzeczy ich nie będzie. To tak jakby się dziwić, że na budżetowym kompie nie odpalę gry na ultra i narzekać że posiadacze lepszych maszyn będą mogli to zrobić, a tym samym dostaną więcej. W kwestii braku różnic między wydaniami chodziło tylko i wyłącznie o samą rozgrywkę, nie będzie czegoś takiego że np. na PS4 dostaniemy dodatkowego questa, a na X1 dodatkowe przedmioty. Sama jakość grafiki oraz dodatkowe bajery mogę się różnić bo wynika to z różnic między platformami.
 
O, patrzcie, jaki przesycony i podkolorowany obrazek, bije z niego jaskrawość kolorków i pastelowość barw, ogólnie taki jasny, przaśny i wesoły ten świat ;).

 
@JohnyWol
Oczywiście mogę częściowo przyznać rację. Z tym, że działać to pojęcie względne. AMD ma swoją technologię TressFX i działa ona na GeForce'ach, tylko zdecydowanie gorzej niż na Radeonach. Przy okazji dodam, że konsole nowej generacji sobie z nią radzą w Tomb Raiderze. Nie wiem, czy mocy obliczeniowej starczyłoby im na Wiedźmina z tą technologią, bo nie jestem programistom i tu sprzeczać się nie zamierzam.
Tak, czy inaczej jeśli Redzi celują w oceny 90+ to powinni poprawić sierść na sprzęty nie obsługujące tej technologi, bo grafika to zawsze ważna składowa takich ocen. Póki co prezentuje się to tak:
View attachment 4154
 

Attachments

  • gryf.jpg
    gryf.jpg
    20 KB · Views: 35
@JohnyWol
Oczywiście mogę częściowo przyznać rację. Z tym, że działać to pojęcie względne. AMD ma swoją technologię TressFX i działa ona na GeForce'ach, tylko zdecydowanie gorzej niż na Radeonach. Przy okazji dodam, że konsole nowej generacji sobie z nią radzą w Tomb Raiderze. Nie wiem, czy mocy obliczeniowej starczyłoby im na Wiedźmina z tą technologią, bo nie jestem programistom i tu sprzeczać się nie zamierzam.
Tak, czy inaczej jeśli Redzi celują w oceny 90+ to powinni poprawić sierść na sprzęty nie obsługujące tej technologi, bo grafika to zawsze ważna składowa takich ocen. Póki co prezentuje się to tak:
View attachment 4154
I co? Źle się prezentuje? :rly?:
 
Top Bottom