Wiedźmin 3 - grafika

+
Co do światła w Wiedźminie 3. Takie przemyślenia.
Przypomniała mi się sytuacja, gdy wiele lat temu byłem na jakimś biwaku w lesie i podczas pochmurnej nocy nie było widać zupełnie nic, nawet na wyciągnięcie ręki. Tak wygląda realnie noc. My się przyzwyczailiśmy, że w nocy sporo widać, bo zawsze gdzieś pojawia się jakieś źródło światła, elektryczne, czy w ostateczności księżyc. Wchodziłem kiedyś na Babią Górę przy świetle księżyca bez latarki i da się, ale gdyby go nie było - lipa. Jeśli w grze miałby być zachowany realizm, zakładając widzenie oczami gracza, to po lesie w nocy trzeba by chodzić z pochodnią. Wydaje mi się, że należy przyjąć widzenie oczami Geralta i nie narzekać, że jest za widno. W końcu w W1 i W2 można stwierdzić, że widzieliśmy oczami wiedźmina, o czym świadczy efekt działania kota na obraz.
Z tym to różnie bywa przecież :p Bezksiężycowa, pochmurna noc w gęstym lesie = absolutne zero widoczności, fakt. Ale z kolei - pełnia na jesień (brak liści na drzewach) = dobra widoczność. Albo jeszcze lepiej - pełnia przy zalegającym śniegu = jasno jak w dzień.

Wg mnie taka absolutnie ciemna ciemność może i jest realistyczna (chociaż różnie z tym bywa - patrz wyżej), ale na dłuższą metę kiepsko się w takich warunkach gra. Przykład ze świata elektronicznej rozrywki - Stalker: Cień Czernobyla oraz Zew Prypeci. W "Cieniu" noc była ciemna, ale dało radę coś zobaczyć i - wg mnie - był to bardzo fajny kompromis. Z kolei w "Zewie Prypeci" ciemność była absolutna i nawet z włączoną latarką grało mi się bardzo kiepsko, bo - poza kręgiem światła - nie widziałeś absolutnie nic.
 
Wg mnie taka absolutnie ciemna ciemność może i jest realistyczna (chociaż różnie z tym bywa - patrz wyżej), ale na dłuższą metę kiepsko się w takich warunkach gra. Przykład ze świata elektronicznej rozrywki - Stalker: Cień Czernobyla oraz Zew Prypeci. W "Cieniu" noc była ciemna, ale dało radę coś zobaczyć i - wg mnie - był to bardzo fajny kompromis. Z kolei w "Zewie Prypeci" ciemność była absolutna i nawet z włączoną latarką grało mi się bardzo kiepsko, bo - poza kręgiem światła - nie widziałeś absolutnie nic.

Zgadzam się, że jeśli noc w Wiedźminie byłaby taka jak w wymienionych przez Ciebie grach, to można byłoby określić ją jako realistyczna, plus uwzględniająca zachmurzenie i księżyc, obecność jakiś innych źródeł światła - idealnie. Pytanie czy zamierzeniem CDPR była taka noc, raczej nie. Może trochę szkoda, że widać wszystko prawie tak samo dokładnie jak w dzień, ale właśnie to sobie tłumaczę wcieleniem się w Geralta.
Gdybyśmy widzieli oczami gracza to przecież każda jaskinia od pewnej głębokości, nurkowanie pod wodą w nocy odbywać się powinno w totalnej ciemnicy - może tak będzie w grze, nie wiem.
 
Zgadzam się, że jeśli noc w Wiedźminie byłaby taka jak w wymienionych przez Ciebie grach, to można byłoby określić ją jako realistyczna, plus uwzględniająca zachmurzenie i księżyc, obecność jakiś innych źródeł światła - idealnie.
Znaczy ja podałem dwa kontrastowe przykłady :p Cień Czernobyla = ciemno, ale widać = wg mnie tak powinno być. Zew Prypeci = bardzo bardzo ciemno, nic nie widać = wg nie przesada.
 

Guest 3669645

Guest
Nowe fragmenty gameplay'u -Z tego co widzę na filmiku z YT słabej jakości -Wyglądają super. Wybrzeże robi wrażenie.

Ciekawe czy będzie dziś w lepszej jakości :eek:
 
Znaczy ja podałem dwa kontrastowe przykłady :p Cień Czernobyla = ciemno, ale widać = wg mnie tak powinno być. Zew Prypeci = bardzo bardzo ciemno, nic nie widać = wg nie przesada
Oba przykłady są mocno kontrastowe do nocy w Wiedźminach - zasięg i szczegóły, więc uznałem je za te zbliżone do realizmu - widzenia oczami gracza :p
 
Znowu głosy o dałgrejdzie???? Nawet w stosunku do 35min gameplaya? Wiele z tych głosów to zwykli hejterzy. Niekoniecznie hejtujący grę, ale hejtujący konsole, lub grę i konsole naraz. Banda kretynów. Wcześniejsze komentarze (przy okazji tego ostatniego skrina) z tej dziwacznej strony chain (czy jak jej tam) uświadomiły mi, że są też hejterzy-rasiści. Nienawidzą gry ze względu na jej pochodzenie.
 
@nocny ty 4chana nie znałeś? Największej w znanych mi internetach wylęgarni trollingu, rasizmu i ogólnie pojętej niepoprawności politycznej?
 
Kajam się, gra wygląda obłędnie. TYLKO TA ODDALONA TAK STRASZNIE KAMERA JEST OKROPNA!!!

Czekam na zwiastun bez komprezji <3
 
@nocny ty 4chana nie znałeś? Największej w znanych mi internetach wylęgarni trollingu, rasizmu i ogólnie pojętej niepoprawności politycznej?

tylko ze 4chan a konkretnie /v/ zawsze bronilo wiedzmina, wszystko zmienilo sie po wypuszczeniu 37 minutowego gamepaly i porownan z sodem i vgx, potem jeszcze ten screenchot w wilkami. Poza tym 4chan nie komentuje na youtube.
 
No i 4chan w końcu nie jest jednym tworem, tylko wieloma forami, na których znajduje się multum użytkowników o wszystkich możliwych poglądach. Rzeczywiście, /v/ zawsze broniło Wiedźmina, pamiętam nawet jak rugali jakiegoś typa, co spiracił. Czy ich, nazwijmy to, hejt na Wiedźmaka, utrzyma się po premierze, oto jest pytanie. No ale chyba trochę offtopimy, to dodam od siebie, że mi się grafika tej gry podoba nieustannie, nawet jeżeli jest downgrade.
 
Uwielbiam klimat z tej sceny:
 
Last edited:
Uwielbiam klimat z tej sceny:

Ten gif wygląda równie dobrze jak wiele tych wcześniejszych, a to ciągle jest kompresja Youtube. Jak wiemy W3 dużo zyskuje na szczegółowości w lepszej jakości filmu. Niech ktoś komu się chce (zawsze tacy się znajdą :) ) wrzuci gify z jazdy koniem z 35 rozgrywki i inne stare gify z pędzącym na koniu Geraltem.
 
Top Bottom