Wiedźmin 3 - grafika

+
@nocny w żadnej grze do tej pory nie miałem problemu z odpaleniem na detalach znacznie przewyższających te z konsol. Nie wiem co to za argument w ogóle.

@adventus CryEngine to po prostu najwspanialsze narzędzie we wszechświecie <3
 




normalnie stagnacja
 
@mejku nie rozumiem o co ci chodzi z tymi detalami. Chyba nie zrozumiałeś, że pojęcie next-gen jest dla konsol.

@adventus - ja uważam, że to wynika ze stosowania nowych technologii. Grafika nie bazuje tylko na ilości wielokątów, czy rozdzielczości tekstur. Wszelkie symulacje są bardzo mocożerne, a jeśli wciąż muszą być ograniczone, to efekty które dają często nie są zdecydowanie lepsze niż to co można było uzyskać wcześniej bardziej prymitywnymi sztuczkami. Jeśli jednak chcemy fotorealizmu, to wprowadzanie zaawansowanych symulacji jest niezbędne. Jednak ten postęp nie będzie miał tak dużych skoków od stron wizualnej. Wciąż to musi być mieszanka sztuczek i symulacji, ograniczonych zresztą bardzo mocno.... Stworzone w edytorach 3d grafiki, renderuje się długo żeby wyglądały fotorealistycznie. Teraz wyobraź sobie że w grze scena musi być wyrenderowana w ciągu ułamka sekundy.
 
@nocny jak mam to rozumieć "odpalisz te "next-genowe" gry w najlepszej jakości na swoim kompie? W takim razie nie mów, że to konsole ograniczają rozwój gier." ?




Żadna stagnacja, po prostu nie ma tego boom. Może po prostu zbyt płynnie to przeszło przez te wszystkie lata. Pewnie, że Crysis będzie się obecnie gorzej prezentować, bo się zestarzał, ale to jak to zrobił nie powtórzy chyba już żadna inna gra. Z resztą nie pamiętam, żeby w jakiejś nowszej grze tyle frajdy mi sprawiało bawienie się cząsteczkami dymu ; )
 
@mejku - pytałem czy odpalasz na max-ustawieniach obecne "next-genowe" gry.
To odpowiedziałem, że w najlepszej nie zawsze. W takim Shadow of Mordor np. musiałem ograniczyć tylko AA z najwyższych ustawień. Co jeszcze... BF4 bez problemu, Metro Redux tak samo, Crysis 3 tym bardziej. W większości gier po prostu obniżyć/wyłączyć AA i można śmiało jechać. Nawet jeśli ja nie odpalę to zawsze znajdą się inny co odpalą i jeżeli gra ma zachwycać graficznie to nie powinna być ograniczana przez argument "odpali ją tylko X osób". W końcu od tego mamy możliwość wyboru detali na komputerach, czyż nie?
 
Żadna stagnacja, po prostu nie ma tego boom. Może po prostu zbyt płynnie to przeszło przez te wszystkie lata. Pewnie, że Crysis będzie się obecnie gorzej prezentować, bo się zestarzał, ale to jak to zrobił nie powtórzy chyba już żadna inna gra.


Grałeś w Zaginięcie Evana Cartera na maksymalnych detalach? Jest to najbardziej fotorealistyczna gra, jaką można sobie współczesnie wyobrazić. Crysis przy niej to pierd. Widziałem już wiele, ale ta gra zwaliła mnie z nóg - jak film, w który można zagrać. I co najlepsze - takie cuda robi się u nas.

 
Last edited:
@Inccub już tak nie przesadzajmy. Mapy robione na przełomie 2008/2009/2010 roku przez społeczność były bardzo szczegółowe:




Co nie zmienia faktu, że VoEC jest bardzo ładne, szkoda tylko, że interakcja z otoczeniem tak mała.
 
Last edited:
Panowie szykują się w Wiedźminie 3 najlepsze animacje jakie były do tej pory w RPGach. Na tych paru sekundowych urywkach już widzę ogromny postęp porównując do tego 35 minutowego gameplaya z przed paru miesięcy. Tego aspektu byłem chyba najbardziej ciekawy, bo dobrze zrobione i płynne animacje są tak ważne jak cała oprawa graficzna gry.
 

Guest 3669645

Guest
normalnie stagnacja
Prawda? :p Mija 7 lat od premiery Crysisa a tu w końcu wychodzi gra, która wygląda od niego nieco lepiej :p (zwracam uwagę na to że wziąłeś najbrzydszy screen z Crysisa i najładniejszy z BF'a -Obie gry różnie sobie radzą z wyświetlaniem różnych lokacji / obiektów)

Technologie technologiami, co mi po nich, skoro gry nie wyglądają dużo lepiej, a żrą 3 razy więcej mocy? Crysis ma "stare" technologie a nadal wygląda świetnie. Tylko to się liczy.

Crysis



Zalecane wymagania sprzętowe:


  • System: Windows XP lub Windows Vista
  • Procesor: Intel Core 2 DUO 2.2GHz lub AMD Athlon 64 X2 4400+
  • Pamięć: 2.0 GB RAM
  • Karta graficzna: NVIDIA GeForce 8800 GTS/640 lub podobna
  • 7 GB wolnego miejsca na dysku twardym
CoD: Ghosts



Zalecane wymagania sprzętowe

  • Procesor Intel Core i5-680 o taktowaniu 3,6 GHz
  • Karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 760
  • 8 GB pamięci operacyjnej
  • 40 GB miejsca na dysku
  • System operacyjny Windows 8 64-bit
Te nowe technologie są chyba tylko po to, by mieć o czym gadać w dziennikach developerskich.
 
Last edited by a moderator:
@adventus

wpisalem w guglach crysis/battlefield4 max settings i wybralem screeny o zblizonej rozdzielczosci i identycznej kompozycji

ty wybrales jakies koślawe ujecie z cysisa z (modami?) i bronia ktora wyglda jak doklejona + shota z multiplejera cod ghost()

no brawo
 
@mejku - w takim razie te gry są akurat takie jak powinny być, więc po ładniejsze, skoro potrzebny byłby komp na który stać byłoby niewielu? Twórcy raczej zawsze celują, żeby gry były optymalne na dany czas. Gry z możliwościami "na przyszłość" byłyby hejcone za "niezoptymalizowanie"
 

Guest 3669645

Guest
ty wybrales jakies koślawe ujecie z cysisa z (modami?) i bronia ktora wyglda jak doklejona + shota z multiplejera cod ghost
A, jeśli to mod, to przepraszam :p Tak czy owak -W Crysisa grałem i wiem, jak ta gra potrafi wyglądać. Dokładnie jak na załączonym screenie. I to bez spełniania wymagań rekomendowanych.

A CoD: Ghost... Cóż, w niego nie grałem, ale widziałem materiały promocyjne, grafika w singlu jest niewiele ładniejsza. Uwagę chciałem zwrócić głównie na różnicę wymagań sprzętowych. Nawet gdyby CoD był równie ładny co Crysis, wymagania i tak nadal byłyby kosmiczne w porównaniu do niego.
 
A, jeśli to mod, to rpzepraszam :p Tak czy owak -W Crysisa grałem i wiem, jak ta gra potrafi wyglądać. Dokładnie jak na załączonym screenie. I to bez spełniania wymagań rekomendowanych.

A CoD: Ghost... Cóż, w niego nie grałem, ale widziałem materiały promocyjne, grafika w singlu jest niewiele ładniejsza. Uwagę chciałem zwrócić głównie na różnicę wymagań sprzętowych.



na neoGafie sa co roku screenshot thredy tam jes pelno najlepszej jakosci screenow, ogolnie polecam
 
lubię przywiązywać wagę do szczegółów i wiecie co mi się bardzo podoba? Wygląd drzew w Wiedźminie 3. No na prawde świetnie wyglądają, czy to liściaste czy to iglaste świerki itd, na prawdę pięknie.

Akurat drzewa nie są robione przez Redów ;) tylko przez firmę zewnętrzną.

Było o tym mówione już jakiś czas temu. Linku do materiału nie dam, bo trzeba byłoby cofnąć się z rok... pół...

-----------------
SpeedTree to tylko środowisko do modelowania i symulowania roślinności, które integruje się z grą. Pewnie są dostępne jakieś gotowe biblioteki drzew, ale zapewne większość twórcy robią sami. SpeedTree wykorzystywane jest od dawna w wielu grach.
Zapewne większość... robią twórcy (developerzy), ale nie w przypadku Wiedźmina 3. Tu ktoś z zewnątrz był odpowiedzialny za drzewa. W reportażu z przed około roku wypowiadał się na ten temat jeden z Redów, albo przedstawiciel "tej" zewnętrznej firmy... nie potrafię znaleźć tych materiałów...
 
Last edited:
@nocny, chciałbym, żeby tak było. Jednak gdyby już kiedyś zadawano pytania "po co" to do dzisiaj byśmy mieli kwadratowe cycki Lary ;)

@B l a d y gdybym był złośliwy to bym wspomniał, że scena w kosmosie w CoD:Ghost to jedyne miejsce gdzie gra dobrze wygląda :D

Macie, porzucamy kolejnymi screenami z internetów. Dla przypomnienia Crysis Warhead to rok 2008.




@RockPL zapewne SpeedTree, już w Gothicu3 robiło to wrażenie.
 
SpeedTree to tylko środowisko do modelowania i symulowania roślinności, które integruje się z grą. Pewnie są dostępne jakieś gotowe biblioteki drzew, ale zapewne większość twórcy gier robią sami. SpeedTree wykorzystywane jest od dawna w wielu grach.

@mejku - Zawsze pytano "po co", dlatego cycki Lary zaokrąglano stopniowo, tak aby zawsze były optymalne dla istniejącego sprzętu. Gdyby nie pytano "po co", to od razu zrobiono by grę z fotorealistycznymi cyckami z pełną fizyką, ale w którą dałoby się zagrać dopiero za 20 lat...
 
Last edited:
A na mnie ogromnie wrażenie robi silnik Rockstara wykorzystany przy GTA, RDR, czy nowym Maxie Paynie. I gdybym mógł wybierać czym napędzany ma być W3 Red Enginem czy też rockstarowym Rage'm wybrałbym bez wahania ten drugi.
Doskonale oddana faktura obiektów. Nieważne co to, drewno, cegła, asfalt, a nawet włosy. Nie ma znaczenia i tak prezentuje się wiarygodnie, naturalnie, nie świeci jak psu wiadomo co, a co jest częstą wadą wielu engine'ów. Świetny model fizyki, ogromna możliwość interakcji z otoczeniem, oświetlenie, czy dbałość o detale jak pot na twarzach, ciele, przesiąkający ubranie.
Nie twierdzę, że to najbardziej zaawansowany wizualnie silnik jaki tylko może być, ale dla mnie zdecydowanie najbardziej estetyczny, kompletny, ma wszystko czego potrzeba. Aktualnie ogrywam Maxa trzeciego i nie mogę wyjść z podziwu jak genialne narzędzie z tego Rage'a. A przy całej swej złożoności nie jest łasy na zasoby. Oby z Red Engine 3 było podobnie, bo pierwsza tegoż silnika odsłona sporo zasobów zżerała, a dość istotne bolączki miała. No, ale skoro z porażki pokroju pecetowego GTA IV dało się ten sam silnik udoskonalić i rewelacyjnie skroić na potrzeby Maxa, to czemu z Wieśkiem też miałoby się nie udać?

Co zaś się tyczy fotorealizmu to dziękuję, postoję. Nie po to gram w gry, coby mieć fotorealizm.
Ten mam każdego dnia wszędzie i w mieszkaniu i za oknem. I wystarczy. Gry mają cieszyć oko, a nie kopiować rzeczywistość.
 
Last edited:
Top Bottom