Wiedźmin 3 - grafika

+


cos dla fanow roślinności, zmodowany skajrim (pewnie chodzi lepiej niz wiesiek :troll)

co do tomb ridera przynajmniej tego ostatniego to screeny nie oddaja w pelni grafiki, tam wszystko ciagle sie rusza snieg wiatr roslinnosc i pelno efektow cząśteczkowych
 
Jako ciekawostkę podsyłam gameplay z MGS V, który działa w 1080p60fps na ps4.
https://www.youtube.com/watch?v=jCDQsJrZWUs

Gra z otwartym światem i (uwaga!) nie widać tam nekst dźenowych efektów takich jak np: pop-in oraz nie ma komicznie tragicznej jakości LODów. I nawet (uwaga! szok!) roślinność jest na równym w miarę wysokim poziomie. I las wygląda jak las dzięki bardzo dobrej grze światło-cień.
 
Gra z otwartym światem i (uwaga!) nie widać tam nekst dźenowych efektów takich jak np: pop-in oraz nie ma komicznie tragicznej jakości LODów. I nawet (uwaga! szok!) roślinność jest na równym w miarę wysokim poziomie. I las wygląda jak las dzięki bardzo dobrej grze światło-cień.
Ale jednak ogólna jakość jest zauważalnie jedną nogą w siódmej generacji. Widać duży aliasing i ogólnie średnią jakość modeli.
 
Jako całość ogólnie prezentuje się nieźle (zwłaszcza na PC) i chodzi świetnie (jeśli Ground Zeroes można uznać za jakiś miarodajny wyznacznik wydajności na blaszaka - na GTX 970 z ustawieniami ultra, gra jest wciągane praktycznie przy stałych 60 klatkach w Full HD).
 
@DarthasBinar Tylko wiesz MGS V nie jest w pełni otwartym światem jak Skyrim, tylko będziemy dostawać misje że mamy polecieć w jakieś miejsce, gra będzie podzielona na mniejsze huby a nie jedną wielką mapę, a to zmienia postać rzeczy.
Chociaż i w Wiedźmin 3 nie mamy takiej sytuacji jak w Skyrim że jedna duża mapa, bo Skellige to oddzielny teren i niema co płakać bo jeżeli miało by być wiernie to byśmy tam godzinę płynęli w jedną stronę, więc lepiej że jest tak jak jest.
 
Ale jednak ogólna jakość jest zauważalnie jedną nogą w siódmej generacji. Widać duży aliasing i ogólnie średnią jakość modeli.

Ja tam nie widzę wielkiej przepaści między modelami z MGSV i W3. A za to wiedzę, że grafika jest bardzo równa pod każdym względem, nie mówiąc już o czystej przyjemności gry w płynności, którą oferuje 60fps.

EDIT: Aha, jeszcze ostatnio w W3 zauważyłem, że roślinność w cut-scenach (atak gryfa, śpiew Janka) jest renderowana w znacznie lepszej jakości niż podczas gry. Ja mam nadzieję, że ta jakość będzie dostępna na ultra w normalnym gameplayu.
 
Last edited:
Ja tam nie widzę wielkiej przepaści między modelami z MGSV i W3.
No to trudno, nie będę Ci pokazywał strzałkami.
A za to wiedzę, że grafika jest bardzo równa pod każdym względem, nie mówiąc już o czystej przyjemności gry w płynności, którą oferuje 60fps.
Płacimy zbyt wielką cenę za ładną grafikę. Dla mnie W2 wystarczyłby wizualnie, ale niestety klienci z całego świata wymagają więcej.
 
Dla mnie ten MGSV wygląda super. Tymczasem w W3 wystarczy większa odległość kamery od roślinek, i już mamy takie coś:
 
Last edited:
o ile pamietam to w far cry 3 zalatwili to przez efekt szumu. obiekt pojawial sie stopniowo wypelniany tym szumem, a nie ladowal natychmiast

Ja nie wyobrażam sobie gry z pop-inem na obecnym poziomie. Mam nadzieję, że się zreflektują i zaimplementują choćby motyw z farcry'a.
 
A propos pop-inu, stopniowe pojawianie się obiektów po części jest obecne. Na początku gameplayu, kiedy to Geralt jedzie na Płotce, na prawo od góry naprzeciw, powoli doczytuje się las w oddali.
 
Ja się zastanawiam co gorsze czy doczytujące się przed nami całe obiekty (drzewa, NPC) czy docvzytujące się same cienie tych obiektów.
 
A propos pop-inu, stopniowe pojawianie się obiektów po części jest obecne. Na początku gameplayu, kiedy to Geralt jedzie na Płotce, na prawo od góry naprzeciw, powoli doczytuje się las w oddali.

Być może jak pokombinują trochę z umbrą, bo to na 90% jest przyczyną tego doczytywania, to tego nie będzie. Za mały zasięg jest w umbrze ustawiony chyba i Umbra nie doczytuje tych dalszych obiektów bo uznaje, że gracz ich nie widzi.
 
MGS V wygląda bardzo dobrze, ale na roślinności (choć jej fizyka jest gorsza - nic się nie ugina, nie reaguje na bohatera itd), braku pop-inu i cieniach jego przewaga nad W3 się kończy. Wiele elementów prezentuje się "lastdżenowo". Wystarczy spojrzeć chociażby na tektury ścian i podłoża - wygląda to okropnie. Modele postaci są ładne, ale "płaskie", a drugi plan (screeny pokazywane przez @B l a d y) wygląda jak namalowane tło, niczym w starych westernach.
Moim zdaniem W3 jest znacznie lepsze pod względem grafiki. Tak naprawdę, jedynymi rzeczami, wybijającymi się in minus są roślinność, śnieg i pop-in, czyli (poza pierwszym) szczegóły. Cegły zostały poprawione, więc je pomijam.
 
@Kuboniusz Moim zdaniem najważniejsza rzecz to pop-in. Zawsze mi się to strasznie rzuca w oczy.
Miejmy nadzieję że to poprawią, chociaż nikłe szanse na to są.
Taki już jest chyba ten RedEngine.
 
Top Bottom