Wiedźmin 3 - grafika

+

Attachments

  • nothing-to-do-here-template.jpg.scaled500.jpg
    nothing-to-do-here-template.jpg.scaled500.jpg
    22.5 KB · Views: 37
cala roslinnosc w grach sklada sie z modelu 3d pnia i lisci jako plaszczyzny 2d (tekstury) to od ilosci tych plaszczyzn zalezy jakosc. Im wiecej tym lepiej



tutaj sa tekstury lisci z wylaczona przezroczystoscia
 
Ale chyba możemy przyjąć, że gdyby Wiedźmin był robiony najpierw pod pc, to wyglądałby znacznie lepiej, ewentualnie przy takim samym poziomie grafiki miałby mniejsze wymagania sprzętowe.
 
Ale chyba możemy przyjąć, że gdyby Wiedźmin był robiony najpierw pod pc, to wyglądałby znacznie lepiej, ewentualnie przy takim samym poziomie grafiki miałby mniejsze wymagania sprzętowe.

To tylko twoje dywagacje, ni mniej ni więcej, ja jestem odrobinę odmiennego zdania.
 
Owszem, jeżeli grałeś w Wiedźmina 2 na kalkulatorze.

Grałem w Wiedźmina 2 na ultra.

Ale chyba możemy przyjąć, że gdyby Wiedźmin był robiony najpierw pod pc, to wyglądałby znacznie lepiej, ewentualnie przy takim samym poziomie grafiki miałby mniejsze wymagania sprzętowe.

Wątpię. Na myśl nasuwa mi się od razu Rome II. Gra była robiona tylko pod PC, a wszyscy wiemy, jaką tragedią się okazała zarówno pod względem graifcznym, jak i pod względem wymagań. Zresztą Wiedźmin 2 też nie był idealny, jeśli chodzi o optymalizacje. Wiele gier robionych na kilka platform dostaje lepszą optymalizacje na komputery niż niektóre tytuły robione tylko i wyłącznie pod PC, zapewne dlatego, że developerzy tworzący pod konsole po prostu znają się na optymalizacji. Fakt, trafiają się porty z konsol, które na komputerach chodzą tragicznie, ale Wiedźmin 3 na pewno się do takowych nie zalicza.
 
Chodzi o kasę :p
Gry tylko na PC mają mniejsze budżety i siłą rzeczy muszą być wydane wcześniej, to chyba też bolączka W2...
Gdyby i W3 miał być wydany wyłacznie na pecety to CDP RED poszedłby z torbami. W innym scenariuszu już byśmy dostali Wieśka rok temu ale znacznie mniej rozbudowanego i wcale nie wyglądającego lepiej.
 
Chodzi o kasę :p
Gry tylko na PC mają mniejsze budżety i siłą rzeczy muszą być wydane wcześniej, to chyba też bolączka W2...
Gdyby i W3 miał być wydany wyłacznie na pecety to CDP RED poszedłby z torbami. W innym scenariuszu już byśmy dostali Wieśka rok temu ale znacznie mniej rozbudowanego i wcale nie wyglądającego lepiej.

Powiedz to blizzardowi.
 
Arcania jest brzydsza od W2, i też ma zamknięte lokacje, choć ciut większe. Postaci są straszne, jest ich mało, mało co robią, tekstury to żart w porównaniu do W2, tak jak i szczegółowość świata. Tylko główne postaci wyglądają ok. Jako całość prezentuje się dobrze, ale ma wiele graficznych niedociągnięć jak efekty z pikselozą oraz świetlise kręgi wokół postaci oznaczające odległości rysowania szczegółów. No i ma trawę która się obraca frontem do nas. A no i deszcz jest porażką.
 
Powiedz to blizzardowi.

Tyle że Redzi nie robią gry MMO do której wymagany jest abonament i jeżeli dobrze się orientuję w W3 nie przewidują mikropłatności. To dwie zupełnie różne bajki, nie widzę żadnego związku.

No dobra, widzę zboczyliśmy z tematu i posty wylatują. Więc kończę. Do wykasowania.
 
Last edited:
Jeśli wiedźmin 3 będzie na średnich wyglądał tak jak wiedźmin 2 na wysokich to mi to będzie w zupełności wystarczyło. Zapewne entuzjaści będą chcieli wycisnąć tyle ile będą mogli. Moim zdaniem już w W2 grafika na wysokich była już bardzo przyzwoita.
 
Ja tam grałem pamiętam w W2 na mix 1080p średnie i mi się bardzo podobało :D do dzisiaj widziałem tylko screeny kogoś życzliwego kto wrzucił na forum W2 w 4k all Ultra
 
Bo grafika w Wiedźminie 2 zła nawet na niskich nie jest... może przesadzam ale nie zmienia to faktu że grafika w W2 jest dobra nawet do dzisiaj. Więc jeśli grafika na wysoko-średnich (bez zaawansowanych graficznych ficzerów) w Wiedźminie 3 będzie taka jak w W2 będzie bardzo dobrze, moim zdaniem.
 
Biorąc pod uwagę same wymagania sprzętowe, W3 powinien na minimalnych wyglądać tak jak W2 na ultra. Ale to raczej zbyt duże uproszczenie.
 
Mnie jedynie denerwuję LOD, gdy Geralt jedzie przez wioskę wraz z Vesemirem wyraźnie prawię pod nogami ognisko się pojawia 7:16. Pewnie w lepszej jakości było by widać więcej takich nie smaczków.
 
Na Twoim miejscu kompletnie bym zrezygnował z wszelakich używek ;)
Z chęcią wypomnę ci tą niepotrzebną docinkę kiedy dostanę grę w swoje ręce. Mogę się mylić, ale z tego co widzę jest jak mówię.

Mnie jedynie denerwuję LOD, gdy Geralt jedzie przez wioskę wraz z Vesemirem wyraźnie prawię pod nogami ognisko się pojawia 7:16. Pewnie w lepszej jakości było by widać więcej takich nie smaczków.
LOD to akurat wina konsol, bo ich wartości są takie same na wszystkich platformach i przypisane bodajże do modeli.
 
Nie szukam winnego, po prostu wiem że będzie to denerwujące. Nie cierpię gdy świat rośnie mi pod nogami.
Z jednej strony chyba dobrze że są te konsole, bo gdyby ich nie było to dopiero by nam wymagania podali...
 
Last edited:
Top Bottom