Wiedźmin 3 - grafika

+
A wracając do grafiki, to co w końcu jest ważne - czy styl artystyczny się do niej zalicza ? Bo to właśnie on moim zdaniem ma ogromny wpływ na odbiór całości :D

Pillars od Eternity ma piękną grafikę - ale widzicie, to tylko "styl artystyczny", bo technicznie rzecz biorąc jest słabizna. Jak to jest z tą grafiką ?
 
cRPG na najwyższym poziomie od 15 lat - Pillars of Eternity - śmiało, kupuj PC za 10tys i graj hahaha
Widzę, że lubisz sypać wielkimi liczbami więc śmiało, idź kup konsole za 5 tysięcy i graj w Shovel Knight . Wychodzi niedługo na konsolach :) A gdyby gier nie tworzyło się dla, jak ty to mówisz, "promila graczy" posiadających najnowsze karty graficzne to nie babrali by się z ustawieniami ultra tylko zostawili high.

A co do tej piękności na X1 i PS4 (zwłasza na x1) to ja już widzę ten draw distance. Będzie przepiękny widok z jakiejś wieży czy góry, do porzygania :)
 
Nie rozumiem za bardzo skąd taka ostra reakcja "konsolowców". Przecież ostatnie posty o lepszej jakości grafiki na PC były odpowiedzią na żal pewnego trzydziestolatka z rodziną na utrzymaniu, żal wywołany podejrzeniem, że na konsoli gra może prezentować się dużo gorzej. Zamiast więc zniżać się do obrażania i wymuszonej aż zęby bolą ironii czy nie lepiej przyjąć do wiadomości prosty fakt - na PC gra będzie wyglądała lepiej? Jak bardzo? Nie wiemy, polityka informacyjna REDów w tej sprawie jest co najmniej niejasna, co zresztą nie powinno dziwić - kto przed premierą gry multiplatformowej będzie mówił wprost: tu wygląda pięknie, na tym średnio na jeża, a na tym to już najgorzej.
 
Last edited:
A gdyby gier nie tworzyło się dla, jak ty to mówisz, "promila graczy" posiadających najnowsze karty graficzne to nie babrali by się z ustawieniami ultra tylko zostawili high


Poważnie tak uważasz? No ok :)

Póki co w 99% porównań grafiki między pc a ps4 nie widzę zbytnio różnicy. Jeśli taki stan rzeczy się utrzyma, to powinno być dobrze dla ps4. Liczy się styl artystyczny.
Ciekawe do kiedy Redzi nie mogą pokazywać gameplaya z ps4
 
Z tego co wiem optymalizacja polega na czynności przeciwnej, czyli usuwaniu niektórych rzeczy lub mechanizmów aby gra mogła działać lepiej wykorzystując mniej zasobów.
Albo pisaniu takich mechanizmów w inny sposób, żeby lepiej działały w tym do czego są przeznaczone.
A ty się naucz, że jak chcesz grać na poziomie to trzeba na ten komputer wydać parę tysi, a nie narzekać. W przeciwnym razie kup konsole.
2500zł wystarczy, żeby złożyć coś z r9 270x i jakimś i5. Taki sprzęt będzie się sprawować lepiej niż konsole.
 
Jak można obrażać inną osobę z powodu posiadania innego sprzętu do gier? :D Niektóre rzeczy w głowie się nie mieszczą. Ja się nie mogę doczekać xboxowego Dzikiego Gonu. Inkwizycja graficznie była w porządku, ale gra nie wysadziła mnie w powietrze. A historia sztampowa. Watch Dogs na konsoli zawiódł totalnie graficznie. Wiedźmin zapowiada się na najpiękniejszą gierkę i to w otwartym świecie. Bo Ryse był ładny, owszem, ale zamknięte lokacje i takie tam. Nawet nie ukończyłem.

Zresztą cały czas nie rozumiem sprzeczek o grafikę. Mnie nie interesuje, że gdzieś będzie kilka klatek więcej, czy rozdzielczość nieco większa, której gołym okiem zobaczyć się nie da. Wiedźmin osiągnął taki poziom grafiki, że i tak wiem, że moje oczy będą się rozpływać z radości.

Rozumiem narzekania, ale zawsze jest coś za coś. Mam xboxa, bo chcę móc odpalać najnowsze gry w bardzo ładnej grafice (bo taką konsola gwarantuje i sprzeczać sie z tym nie ma sensu) i robić to bez problemów rodem z PC. Że ooops, jednak brakuje mi troszkę RAMu, albo grafika nie pozwala. Najmocniejsze PCty dadzą zauważalnie lepszą grafikę niż konsole, ale miną lata świetlne zanim mnie będzie stać na takiego kompa. A za 2 lata i tak nie odpalę tam niczego na ultra. Dlatego ja zagram na konsoli, ale rozumiem i drugie podejście.

Tylko po co sobie pchać pod żebra sztylety w takiej sprawie :p Triss vs Yenn rozumiem, ale tu? :p
 
"The draw distance is majestic, letting you see mountain ranges, valleys and forests miles away."

Ależ oczywiście, że zobaczysz. W jakiej jakości to inna sprawa ;) Tak samo zobaczysz te łańcuchy górskie, wioski i lasy jak liczne warownie w Wiedźminie 2.

---------- Zaktualizowano 16:49 ----------

Póki co w 99% porównań grafiki między pc a ps4 nie widzę zbytnio różnicy.

Ahahahha. Gdzie masz te porównanie? Jakiś gameplay z PS4?

Liczy się styl artystyczny.

Wyjaśnisz?
 
Last edited:
Ahahahha. Gdzie masz te porównanie? Jakiś gameplay z PS4?

Nie staraj się na siłę wyśmiewać wypowiedzi każdego, kto nie uważa konsol za ostatni szmelc.

Raf miał na myśli porównania innych gier. I ma rację, ja też nie widzę jakiejś zbytniej różnicy.

dikajos88 - uciekaj stąd, póki masz jeszcze w miarę zdrowe poglądy na całą sprawę. Jak zostaniesz tu dłużej, to się dasz wciągnąć w to szaleństwo, tak jak ja.
 
Last edited:
ja też nie widzę jakiejś zbytniej różnicy.
Tak, jasne, nie widzisz różnicy. Nie wiem po co siebie okłamywać. Chyba tylko po to, aby poczuć się lepiej, że mogę taniej i mieć równie ładnie. Otóż nie, nie możesz. Taki śmiech przez łzy. Konsole to konsole. Pudełeczko, które pozwala Ci odpalić grę w 900p w 30fps i cieszyć się ustawieniami medium. Nawet nie wspominam o FPS'ach.
 
Dawno nie było dyskusji o nocy w W3, więc postanowiłem z najnowszego trailera zebrać wszystkie nocne ujęcia :p























Dzięki nim chyba już możemy ostatecznie ocenić jak sprawa wygląda. Przyznam, ze na niektórych ujęciach wygląda to znośnie (na scenie z paleniem na stosie wygląda najlepiej, taką noc bym zaakceptował), na niektórych gorzej (fragment ze znakiem Yrden to tragedia). Tylko skąd takie jaśniutkie chmury nocą?
 
Last edited:
Dzięki nim chyba już możemy ostatecznie ocenić jak sprawa wygląda. Przyznam, ze na niektórych ujęciach wygląda to znośnie (na scenie z paleniem na stosie wygląda najlepiej, taką noc bym zaakceptował), na niektórych gorzej (fragment ze znakiem Yrden to tragedia). Tylko skąd takie jaśniutkie chmury nocą?
Wg mnie najlepsza, czyli najciemniejsza jest na bagnach - 5 screenshot licząc od końca. Bo tam jest jasno tylko dlatego, że dopiero co był puszczony potężny Aard. Wystarczy popatrzeć na niebo - jest ciemniej niż w reszcie screenów, a przynajmniej tak się wydaje.
 
Ciemne niebo jest prawie wszędzie. Gorzej, że obiekty mają oświetlenie z pupy. To jest problem redów. Oni chcą mieć świetną noc, ale jednocześnie chcą, aby wszystko było widać jak w dzień.
 
Top Bottom