Wiedźmin 3 - grafika

+
Edit: FAQ PhysX twierdzi, że obciążenie kalkulacji rozkłada się miedzy procesor i kartę nawet przy karcie od NVidii w systemie. To nadal powinno premiować systemy Nvidii, ale pewnie w mniejszym stopniu niż się początkowo obawiałem.

O ile się orientuję bazowy, podstawowy phys'x leci w całości na cpu. Przez gpu wspierane są wyłącznie efekty z zakresu tzw. phys'xa zaawansowanego. W przypadku, gdy mamy kartę AMD takiego wsparcia brak i podobnie jak przy "podstawce" wszystko ciągnie cpu, co w rezultacie skutkuje dużym spadkiem klatek.

30 FPSach da się grać, jak najbardziej. Ale różnica pomiędzy 30 a 60 FPSami w grach jest kosmiczna. I to raczej nie podlega dyskusji.

Da się grać jak najbardziej. Sam od ponad roku ogrywam wszystko przy locku na 30 klatkach (bo tak), ale początki były bolesne, a to dlatego, że korzyść na rzecz 60 jest kolosalna.

W Arkham Origins, 290x potrafiło przegrać z 770.

Owszem, zdarza się, że konkretna produkcja korzystająca z Gameworks potrafi działać gorzej na odpowiednikach AMD (mniejsza z tym czy to wynik celowego działania Nvidii czy nie, to teraz nieistotne), czasem nawet znacznie gorzej, ale nie jest to normą.
Przykładem Metro Redux, które bodaj w całości jest oparte na phys'xie, a jednak nie faworyzuje żadnego z producentów. Gry są naprawdę porządnie zoptymalizowane, świetnie się skalują.


A bywa i tak, że tytuł wykorzystujący Gameworksa sprawuje się lepiej na kartach konkurencji.


Jak już mówiłem nie ma reguły, najwięcej zależy tradycyjnie od dewelopera, tego jak przyłożył się do optymalizacji. Wszystko zatem w rękach Redów.
 
Last edited:
A poza tym kolego, to gdzie ja się śmiałem z kart graficznych? Kiedy? Może w całej tej dziwniej atmosferze i wojence konsolowców z pecetowcami sam sobie coś dopowiedziałeś.
Jakoś trzeba Nam udowodnić, że warto było zapłacić za samą kartę graficzną o 200zł więc niż cena ps4 hahaha
Na więcej raczej nie ma sensu odpowiadać, bo jeśli nie widzisz lub nie chcesz widzieć zalet 60fps,to nie będziesz widział różnic w konsoli i PC.
 
Już się taka forumowa tradycja robi, że wrzucasz pod koniec dnia materiały, które każdy już widział i zdążył 5 razy przeanalizować :p

a Ty nie rozumiesz, że wyrażam swoją opinię o tym a link daję, żeby ktoś zobaczył jak nie widział i wiedział o które chodzi.
 
a Ty nie rozumiesz, że wyrażam swoją opinię o tym a link daję, żeby ktoś zobaczył jak nie widział i wiedział o które chodzi.
Twoja opinia zazwyczaj składa się na maksymalnie trzy słowa.
Zawsze możesz zacytować wypowiedź z linków, ewentualnie wejść w temat gdzie się dyskutuje i po prostu to napisać.
 
Na więcej raczej nie ma sensu odpowiadać, bo jeśli nie widzisz lub nie chcesz widzieć zalet 60fps,to nie będziesz widział różnic w konsoli i PC.
Wiele razy już napisałem, że różnicę zauważam. Inna sprawa, że 30fps w Wiedźminie mi zupełnie wystarczy. Celuję w ultra - zapewne będzie 35-40fps - i to mnie zadowala. Kosztem fps wolę doświadczyć tych kilka wodotrysków, które nie wpłyną na odbiór całości, ale nikt chyba nie zaprzeczy, że wyglądają ładnie i są miłym dodatkiem.
Oczywiście niektórzy będą mieli ultra i 60 fps i to jest opcja najlepsza :D
Natomiast ja nie widziałem sensu dopłacać do tego, co już wydałem - 3 tys zł - czyli i7-4790k + płyta główna i 980 - dla uzyskania tych 60 fps. Aż tyle ta różnica nie powinna kosztować. Poza tym wydanie tyle kasy teraz jest bezcelowe, bo na mojej konfiguracji na maks detalach odpalę większość gier do końca tej generacji konsol, a z nadejściem nowej komp i tak będzie do wymiany.
 
Oj chłopaczki, chłopaczki, nic to Forum się nie zmienia, zmieniają się jedynie nicki...
Generalnie nie bawią mnie jakieś posty z głupimi gifami od PC Master Race, ni to świeże, ni to zabawane, ni to pomysłowe... ;)
Co do Watch_Dogsów chodziło mi o downgrade, ale oczywiście już musiało być powiedziane, że jak w KAŻDYM tytule multiplatformowym, Wiedźmin będzie lepiej wyglądal na PC. Kolego, Ameryki nie odkryłeś :D
Serio tak boli PC-misie, że ktoś poza nimi pogra w Wiedźmina? :D Polska to jednak zacofany Naród, gdzie nie zajrzę tutaj w jakiś temat to ciągle tylko dosrywanie konsolowcom . No, ale to pewnie adekwatne do średniej wieku zjawisko...
Martwi mnie to ukrywanie materiałów z konsol, tak wracając do tematu. świadczy to o tym, że albo chłopaki z REDa zaskoczą nas tak pozytywnie, albo... No właśnie. ;) Chociaż myślę, że to ludzie, którzy nie odwalają fuszerki.
 
Wiele razy już napisałem, że różnicę zauważam.
No i z tym postem się w zupełności zgadzam. Po prostu niepotrzebnie zacząłeś dyskusję tym śmianiem się z kart graficznych.
Polska to jednak zacofany Naród, gdzie nie zajrzę tutaj w jakiś temat to ciągle tylko dosrywanie konsolowcom . No, ale to pewnie adekwatne do średniej wieku zjawisko...
Wejdź na PPE.pl, nie będziesz ani trochę zawiedziony.
 
Nie jestem zawiedziony, jedynie rozśmieszony takimi zachowaniami. ;) może inni powinni powalczyć ze swoim chamstwem i snobizmem, a nie ja zmieniać Forum? ;)
 
Serio tak boli PC-misie, że ktoś poza nimi pogra w Wiedźmina? Polska to jednak zacofany Naród, gdzie nie zajrzę tutaj w jakiś temat to ciągle tylko dosrywanie konsolowcom . No, ale to pewnie adekwatne do średniej wieku zjawisko...
Martwi mnie to ukrywanie materiałów z konsol, tak wracając do tematu. świadczy to o tym, że albo chłopaki z REDa zaskoczą nas tak pozytywnie, albo... No właśnie. Chociaż myślę, że to ludzie, którzy nie odwalają fuszerki.

Dużo racji masz w tym, co piszesz ;) Jednym żal pupę ściska, że mają słabszą grafę, a drugim, że że ta grafa jest tylko odrobinę lepsza, a sprzęt dwa razy wydajniejszy. I taka wojenka będzie trwać wiecznie. Głównie prowadzą ją ludzie, którzy nie są pewni zakupu swojego sprzętu i muszą sztucznie każdemu udowodnić, że to był dobry wybór. Pewnie niektórzy z tych ludzi ukończą wiedźmina, po czym zdadzą sobie sprawę, że ich gra polegała tylko na patrzeniu w trawę, krytykowania i wyszukiwania błędów i momentów do porównań z konsolą.
Oczywiście nie mam na myśli konkretnych osób z forum, jeśli w ogóle kogokolwiek, bo tutejsze wymiany zdań to jeszcze luźne są.
Kumpel ma ps4 i prawda, że grafika gorsza, ale kiedy idę do niego, to widzę te same gry, a że również gram na padzie, to w gameplay w ogóle zero różnic. Wiedźmina sprawdzimy ekran w kran, aby się przekonać, czy faktycznie różnica będzie tak gigantyczna jak co niektórzy uważają.
Jedno jest pewne, po premierze siadam i gram, a i obiecam sobie frapsa nie uruchamiać dopóki nie odczuję braku płynności, a nie przewiduję.
 
Po prostu niepotrzebnie zacząłeś dyskusję tym śmianiem się z kart graficznych.

Ale kiedy ja się śmiałem z kart graficznych? Pisanie o tym, że grafa na konsolach nie będzie się wiele różnić nie jest śmianiem się z kart - inaczej, w ogóle nie jest śmianiem się z czegokolwiek lub kogokolwiek.
Cenię wszystkie nowe karty. Nawet kartę ps4 cenię bardzo, bo dużo silniejsza i lepsza od tej, którą miałem jeszcze do niedawna.

---------- Zaktualizowano 08:53 ----------

Ludzie na kalkulatorach nie mogą odpalić, a Ty będziesz na kranie próbował?

hehehe :D - to już zostawię takową wersję ;)
 
@raf230885 , w końcu ktoś z normalnym podejściem! "Usiądę i będę grał. a nie udowadniał, że mam lepszy sprzęt". Oby więcej ludzi stąd zaczęlo tak mysleć, ale to... przychodzi z wiekiem. ;)
 
Jasne. Fraps to przeżytek. Używaj MSI Afterburner ]:-> ...
To jest dopiero masakra, po co mi tyle cyferek? Wiem, że można je wyłączyć, ale wtedy i tak bym zredukował funkcjonalność do Frapsa, a jego wyłączę też z powodu mojego maniakalnego trzaskania screenów, chcę tego za wszelką cenę uniknąć.
 
Rustine to nie jest śmianie się, to prawda, czysty marketing. Najnowsze wodotryski nie są warte aż takich różnic pieniędzy. To nie śmianie się, a przykra prawda. Konsola kosztuje 1400 zł, to porządny gamingowy pc powinien kosztować maks 2400zł - maks. Ja to tak widzę. A wybór między 1400 zł a 6000 zł ..... nie dziwne, że wielu ludzi prowadzi później te wojenki.

w końcu ktoś z normalnym podejściem! "Usiądę i będę grał. a nie udowadniał, że mam lepszy sprzęt". Oby więcej ludzi stąd zaczęlo tak mysleć, ale to... przychodzi z wiekiem.

hehe
W momencie rozpoczęcia gry forum omijam, dopiero po zakończeniu wejdę na tematy dotyczące fabuły aby porozmawiać z Wami o różnych jej zawiłościach, które z pewnością będą - takie dyskusje są najlepsze :)

---------- Zaktualizowano 09:09 ----------

Jasne. Fraps to przeżytek. Używaj MSI Afterburner
Aaaa, to ten program, co widziałem przy benchmarkach gier na YT.... no właśnie, zawsze się zastanawiałem co to za program :D (jeśli to to) :D
 
Przypominam, że wzajemne obrażanie się nie jest tu mile widziane, więc proszę zakończyć tę wymianę uprzejmości. Kolejne posty nie na temat będą usuwane i ewentualnie nagradzane warnami.
 
Wracając do jakości trawy w Wiedźminie (bo to chyba najczęściej komentowana rzecz w temacie :D) :
View attachment 12953
Jak widać na zamieszczonym wyżej obrazku, Grass Quality [Jakość Trawy] w GTA V jest jedną z najbardziej zasobożerną opcją w grze. A to GTA V, tam trawy nie ma tak dużo jak w naszym Wiedźminie, gdzie większość terenu zajmują lasy, łąki i polany. REDzi po prostu musieli zrezygnować z dobrej jakości trawy, bo to by zżerało jeszcze więcej niż ubersampling. :D Coś za coś. Poza tym jestem pewien, że na ultra trawa będzie wyglądać ładnie.
 

Attachments

  • 5850e5e05954e3fd1d5605cfc4ab8f67.png
    5850e5e05954e3fd1d5605cfc4ab8f67.png
    90.9 KB · Views: 42
Wracając do jakości trawy w Wiedźminie (bo to chyba najczęściej komentowana rzecz w temacie :D) :
View attachment 12953
Jak widać na zamieszczonym wyżej obrazku, Grass Quality [Jakość Trawy] w GTA V jest jedną z najbardziej zasobożerną opcją w grze. A to GTA V, tam trawy nie ma tak dużo jak w naszym Wiedźminie, gdzie większość terenu zajmują lasy, łąki i polany. REDzi po prostu musieli zrezygnować z dobrej jakości trawy, bo to by zżerało jeszcze więcej niż ubersampling. :D Coś za coś. Poza tym jestem pewien, że na ultra trawa będzie wyglądać ładnie.
SLI z Titanów X ledwie daje radę to uciągnąć na ultra? Mocne :p Rozdzielczość robi swoje, ale i tak zaskakujący wynik :p
 
Zauważyłem że na ostatnich materiałach trawa w ogóle już mnie nie razi. Nawet jeśli nadal jest to tekstura kiepskiej jakości, to ogarnięto ją tak, by nie rzucała się w oczy. Dobra robota REDzi.
 
Top Bottom