Wiedźmin 3 - grafika

+
Mogę się założyć. Włosy na gp od AngryJoe wyglądają o niebo lepiej i co najważniejsze reagują z ramionami Geralta, na wszystkich innych materiałach nie jest to obecne.

A i zapomniałbym, na gryfie podczas walki też się ruszają.

Racja, u Joe'a Hairworks jest włączony. Wyraźnie widać różnicę w porównaniu z innymi gameplayami. Na początku, jak Geralt wchodzi do chaty i jest zbliżenie na włosy, to widać że hairworks jest włączony. Wyglądają jak na 35 min gp.

Link do gp A.J, Geralt w chacie, zbliżenie na włosy.
[video]https://youtu.be/lJpWBMH9EtQ?t=2m[/video]
 
Last edited:
Obejrzałem materiały Joego, Rocka i Roja. Jest kilka słabszych fragmencików, ale ogólnie szczena opada -Biały Sad, jego projekt, grafika... Nergasm




IMO najsłabiej wypadło Skellige. Oświetlenie wydało mi się nieco dziwne. Niebo wszędzie granatowe, słońca nie widać, a ziemia oświetlona na pomarańczowo. Skoro jest zachód to chyba niebo po stronie słońca też powinno być pomarańczowe? No i jak Joe płynął łodzią to woda spod niej tryskała na czerwono. Wzburzone fale "wchodziły" do wnętrza łódki itd.

Oczywiście to wszystko mi nie przeszkadza, ale uwagę zwracam, skoro już jestem w temacie o grafice :p Ogólnie świat na tym silniku robi masakryczne wrażenie. Pół gry będę widoki podziwiał.
 
Last edited:
Popracujcie mocno nad doczytywaniem tekstur/obiektów, na materiałach youtuberów mega to widać mimo że grają przecież na potężnych sprzętach z toną RAMu.
To nie ma nic wspólnego z ramem i nic już się nie zmieni.
 
To nie ma nic wspólnego z ramem i nic już się nie zmieni.

Jak nie z RAMem, to z czym? Ekspertem nie jestem, ale w praktycznie każdej grze to, jak bardzo mogłeś podkręcić zasięg rysowania zależało od ilości ramu w systemie i na grafice. W każdym razie nie wygląda to dobrze:/

Mam nadzieję, że chociaż nie będzie ustawione to "twardo" i za te 2-3 lata, kiedy już pojawią się odpowiednio potężne kompy, będzie można wreszcie zagrać w Wiedźmina tak, jak należy.
 
Jak nie z RAMem, to z czym? Ekspertem nie jestem, ale w praktycznie każdej grze to, jak bardzo mogłeś podkręcić zasięg rysowania zależało od ilości ramu w systemie i na grafice. W każdym razie nie wygląda to dobrze:/
W grafice jest vram. Od niego zależy jakość tekstur i szybkość ich pojawiania się. Trzeba by wszystko wokół ściąć, żeby krzaki nie wyskakiwały. Jestem gotów zapłacić tę cenę.
Mam nadzieję, że chociaż nie będzie ustawione to "twardo" i za te 2-3 lata, kiedy już pojawią się odpowiednio potężne kompy, będzie można wreszcie zagrać w Wiedźmina tak, jak należy.
Jest ustawione na sztywno, ale mody na pewno to ominą.
 
Niebo wszędzie granatowe, słońca nie widać, a ziemia oświetlona na pomarańczowo. Skoro jest zachód to chyba niebo po stronie słońca też powinno być pomarańczowe?

Również zwróciłem na to uwagę, skoro niebo jest granatowe, to skąd ta pomarańczowa poświata? Wygląda to dość nieciekawie. Trzeba będzie przywyknąć.
 
Obejrzyj materiał podrzucany przez Narsa. Skellige wygląda obłędnie.]
Właśnie oglądam. Robi genialne wrażenie. Zasięg widzenia, klimat, świadomość że tutaj faktycznie zwiedzisz wszystko, co widzisz. Jest moc. Ale jeszcze w moim rankingu nie pobiło to Białego Sadu, oglądam dalej :p

EDIT: A, no i rzeczki płyną! W końcu.

Co do spoilerów, już się ich nie boję. Widać, że wszyscy ich unikają, nawet poboczne questy mało kto pokazuje. Będę tydzień te materiały oglądał i montował z nich kompilacje :D Ciekawe czy ktoś wypuści bez kompresji swój materiał...
 
Last edited:
Bez obaw na konsolach tez będzie mgła i dym. Przeciez efekty mgły i dymu były w grach na ps2 więc hardware da rade. Najwyżej będzie jakaś uproszczona mgła bez physx.

No chyba że Redzi sprzedali sie nvidi i mgła,dym będą tylko na ich kartach ale jeśli tak to społeczność konsolowa szybko zrobi należyty "dym" i też dostanie wczesniej wymienione efekty.
 
W grafice jest vram. Od niego zależy jakość tekstur i szybkość ich pojawiania się.

No ok, mówiłem ogólnie o RAMie, takim i taki, zresztą z tego co rozumiem na konsolach to rozróżnienie nie występuje, ciekawe, jak Wiedźmin poradzi sobie tam. Ciekaw też jestem, czy w takim razie ten problem nie występuje na Titanie X z 12GB.

Trzeba by wszystko wokół ściąć, żeby krzaki nie wyskakiwały. Jestem gotów zapłacić tę cenę.

Ja, jak już mówiłem, wolałbym oglądać stale niższej jakości tekstury/modele w zamian za to, by mi ich na moich oczach nie podstawiali. Dobrze by było, gdyby to chociaż dało się dopasować do swoich upodobań w opcjach.

Jest ustawione na sztywno, ale mody na pewno to ominą.

Oby, bo np. grałem z rok temu w Homeworlda (jeszcze przed remasterem) i niesamowicie irytowało mnie podmienianie modeli statków po oddaleniu kamery mimo, że mój PC na pewno by sobie poradził. Z kolei takiego Gothika 2 rzeczywiście daje się zmodować tak, by znieść ograniczenia zasięgu widzenia, chociaż jest to wyzwanie nawet dla współczesnych maszyn:p

W każdym razie taki (oprócz zmiany stylu graficznego na bardziej pstrokaty, która była już tu wałkowana po tysiąckroć) jest mój główny zarzut wobec grafiki Wiedźmina. Widomo, każda gra 3D bawi się w balansowanie FOV/LOD, ale niektóre robią to z większym wdziękiem, niż inne. Wiedźmin niesteny nawet za bardzo nie próbuje tego ukrywać:/
 
VGX miało różne sceny. Były także dużo brzydsze od tego co jest teraz, a ludzie uparli się przypominać ze dwie sceny, które w sumie trwały kilka sekund.

Grafika jest bardzo ładna. Podoba mi się tak samo Skellige, jak i Biały Sad. Mają różne klimaty, ale oba są dobrze oddane. Ten sad jest rewelacyjny.
Minusem jest ciągle wiejący wiatr. Dużo większe wrażenie robiłby, gdyby wzmagał się i słabł w czasie, a nawet zupełnie ustawał i tylko od czasu do czasu gdzieś zagrał na liściach. Tak mocny wiatr przez cały czas sprawia, że burza traci na wyjątkowości. Do tego inne cechy burzy nie oddają jej jakoś bardzo.
 
Nie no grafika wygląda super. Myślicie, że jest jakaś możliwość w przyszłości (czyli za rok bo dopiero wtedy pogram) żeby poprawili ten efekt znikających drzew?
 
Nie no grafika wygląda super. Myślicie, że jest jakaś możliwość w przyszłości (czyli za rok bo dopiero wtedy pogram) żeby poprawili ten efekt znikających drzew?
Jeżeli jest to specjalnie ustawione przez REDów - zapewne załatwią to mody. Natomiast jeśli to przez UMBRĘ (jest to "program", który sprawia, że renderowane jest tylko to, co znajduje się w zasięgu twojego wzroku) to wystarczy przybliżyć kamerę, a pola renderowania obiektów nie zmieniać. Przynajmniej tak mi się wydaje. Może ktoś mnie wyprowadzi z błędu, jeśli się mylę.
 
Natomiast jeśli to przez UMBRĘ (jest to "program", który sprawia, że renderowane jest tylko to, co znajduje się w zasięgu twojego wzroku) to wystarczy przybliżyć kamerę, a pola renderowania obiektów nie zmieniać. Przynajmniej tak mi się wydaje. Może ktoś mnie wyprowadzi z błędu, jeśli się mylę.
Pole renderowania jest przyspawane do kamery.
 
Top Bottom