Wiedźmin 3 - grafika

+
Dalthair
A czy ktoś mówił że gra ma nie mieć mniej ciepłych lokacji ?
Zauważ że i w pierwszej części były zarówno te chłodne jak i ciepłe np kontrast pomiędzy Wyzimą klasztorną na handlową czy pomiędzy Podgrodziem a Odmętami i jakos dało się to zrealizować zachowując spójność.
A co do twojej "mhroczności" to bez komentarza, wiesz co to jest klimat gry ? wystarczy spojrzeć na różnice pomiędzy Oblivionem a Skyrim, niby poprawiona kolorystyka a grze wyszło na plus.
Czytałem opinię fanów szczególnie Amerykańskich dla których ta gra to było coś nowego, bo nie powielala schematu i za to bardzo wiele osób ją pokochało i uznało za wyjątkową jedyną.
Druga część cała jest kolorwa , choćbyś nie wiem jaki screen wrzucił, mi trudno sobie wyobrazić po przeczytaniu sagi że świat w Wiedźminie jest taki "baśniowy".
Pierwsza część nie była "mhroczna" tylko miała stonowane kolory, które bliżej przypominały realizm a to jest chyba różnica no nie ?
Rozumiem że czepianie byłoby nie na miejscu gdyby kolorystyka ulegla tylko nieznaczym zmianą, ale nie ma się co dziwić takiej opini użytkowników, skoro dwójka cukierkowościa przebiła już nawet Obliviona (migający na kolorowy wrogowie wtf? ).
Teraz powiedz mi, które gry są takie mroczne wg Ciebie ? bo z tego co ja widzę to wszystkie walą shaderami i kolorami po gałach.
 
Nie chodzi o to, że gra nie może być kolorowa, bo może. Chodzi o to, żeby z tymi kolorami nie przesadzić. Żeby twarze nie świeciły same z siebie w pochmurny dzień, żeby wnętrza nie były pomarańczowo-brązowe, a zaśnieżone przełęcze sino-niebieskie. Żeby chęć pochwalenia się możliwościami silnika nie sprawiła, że będą nieustanne opady deszczu przerywane opadami śniegu, a niebo będzie wciąż zasnute grubą warstwą wolumetrycznych chmur. Po prostu we wszystkim należy zachować umiar. Jedyne, czego nigdy nie za wiele, to charakterystyczny dla serii klimat, który od początku powinien nas porwać, przerzuć, przetrawić, a na końcu wydalić odciskając w naszej psychice swoje piętno.

Ed. Poprawka kilku lapsusów tekstowych. Nie ma to jak pisać że smartfona ;-).
 
Gallaret said:
Dalthair
A czy ktoś mówił że gra ma nie mieć mniej ciepłych lokacji ?
Zauważ że i w pierwszej części były zarówno te chłodne jak i ciepłe np kontrast pomiędzy Wyzimą klasztorną na handlową czy pomiędzy Podgrodziem a Odmętami i jakos dało się to zrealizować zachowując spójność.
A co do twojej "mhroczności" to bez komentarza, wiesz co to jest klimat gry ? wystarczy spojrzeć na różnice pomiędzy Oblivionem a Skyrim, niby poprawiona kolorystyka a grze wyszło na plus.

Śmieszy mnie, gdy swoje niezadowolenie kolorystyką całej gry argumentujecie wciąż tym samym aktem pierwszym, we Flotsam... Jaki był obóz Kaedweńczyków? Jakie było pole bitwy? Jakie było Loc Muinne? Cukierkowe? Nie wydaje mi się.
Świat Wiedźmina ZAWIERA baśniowość, bo bazuje na słowiańskich mitach i legendach. Jak wyobrażasz sobie Brokilon, siedzibę Driad? Czytałeś Sagę? Znasz słowiańskie mity i legendy? Polecam "Rękopis znaleziony w Smoczej Jaskini", Andrzeja Sapkowskiego.

Dalthair ma świętą rację.

Gallaret said:
Tutaj macie przykład o co mi chodzi.
http://images.anandtech.com/reviews/games/2008/witcher/witcher-swamp.jpg - Wiedzmin 1
http://i.computer-bild.de/imgs/3/5/5/2/6/5/9/Boss-Guide-The-Witcher-2-Endriaga-Koenigin-745x419-233d7860778d0aec.jpg -W2

Przykład raczej kiepski, bo porównujesz las liściasty do bagien. To zupełnie różne od siebie środowiska. Poza tym liście drzew na bagnach są brązowe, bo pożółkły...

Przyłączam się do słów Karesha. Polecam odwiedzić las liściasty o różnych porach dnia, najlepiej wiosną.
 
Horazon
Otóż mylisz się. Wystarczy zerknąc tutaj.
http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRhkXaf10p7ymUCK1BVDks6vDbdW0dxBlGwdsoNBMQGAscfgnPr -Lochy , czy tak powinny wyglądać zamiast szarych ścian, połyskujące na żółto ?
Tutaj to samo
http://img.youtube.com/vi/oqw8x_KWTJI/0.jpg
Zresztą cały prolog jest zachowany w takiej kolorystyce.
Tutaj drugi rozdział
http://gfx.gexe.pl/gallery/686/07148.jpg
http://videoclipsimage.agaclip.com/eUZ2g6tdqpd-_-wiedmin-2-akt-ii-cieka-iorwetha-cz-7-alt.jpg
Teraz sami sobie porównajcie i przyznajcie czy tej grze jest bliżej do realizmu czy do bajki ?
Ja się podpisuje pod tym co napisał mbwrobel
Kolory mogą być , ale niech będą tam gdzie są potrzebne a nie wszędzie.
Tam gdzie sciana ma być szara niech jest szara a nie ciemnoniebieska.
Sam efekt znaku Queen , bije oczojebnościa, nie mógł zostać ten z jedynki? tutaj argumentów jest sporo, jak dla mnie wiele rzeczy można było zrobić lepiej.
 
Redzi poprostu chcieli pokazać jaki to ten silnik jest ładny i dlatego jest tak kolorowo w W2 ; ) Spójdzcie na koncept arty z Wiedzmina 2, ZUPEŁNIE inna kolorystyka i klimat, na koncept artach Flotsam wygląda inaczej, tak samo las.
 
Gallaret said:
Horazon
Otóż mylisz się. Wystarczy zerknąc tutaj.
http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRhkXaf10p7ymUCK1BVDks6vDbdW0dxBlGwdsoNBMQGAscfgnPr -Lochy , czy tak powinny wyglądać zamiast szarych ścian, połyskujące na żółto ?

Wszystko zależy od rodzaju materiału, z którego wykonano bloki. Poza tym światło świecy jest żółte.

Gallaret said:
Tutaj to samo
http://img.youtube.com/vi/oqw8x_KWTJI/0.jpg

Środek dnia i co z tego? Greckie Ruiny wyglądają tak samo.


Gallaret said:
http://videoclipsimage.agaclip.com/eUZ2g6tdqpd-_-wiedmin-2-akt-ii-cieka-iorwetha-cz-7-alt.jpg

Dla mnie wygląda OK.

Gallaret said:
Teraz sami sobie porównajcie i przyznajcie czy tej grze jest bliżej do realizmu czy do bajki ?
Ja się podpisuje pod tym co napisał mbwrobel
Kolory mogą być , ale niech będą tam gdzie są potrzebne a nie wszędzie.
Tam gdzie sciana ma być szara niech jest szara a nie ciemnoniebieska.
Sam efekt znaku Queen , bije oczojebnościa, nie mógł zostać ten z jedynki? tutaj argumentów jest sporo, jak dla mnie wiele rzeczy można było zrobić lepiej.

Wciąż podtrzymuję swoje zdanie, że gra wygląda dobrze. Kolor ścian zależy od materiału oraz oświetlenia. Niestety, ale świat nie składa się tylko z odcieni szarości, jak to niektórzy by chcieli. :rolleyes:
 
mbwrobel said:
@ Gialdonar - wolałbym zagrać w grę, a nie prezentację silnika.
Myślę że Redzi po przeczytaniu tej całej krytyki odnoście kolorów w Wiedzminie 2, nie popełnią tego błędu i w trójce zrónoważą, oziębią kolory iogólny klimat. Po pierwszych screenach wydaję się że tak będzie.
@Horazon- bo gra wygląda dobrze, a nawet bardzo, ale jednak większość (a szczegolnie fani Sapkowskiego) woli brudniejsze lokacje i bardziej stonowane kolory, bo Wiedzmin to nie baśń.
 
Znaczy mów za siebie :p
Mi się kolory podobały, z pewnymi uwagami, ale to kwestia monitora, regulacji itepe.
 
zi3lona said:
Znaczy mów za siebie :p/>/>
Mi się kolory podobały, z pewnymi uwagami, ale to kwestia monitora, regulacji itepe.
No ładnie to wszystko wyglądało, ale jednak klimat w jedynce dla mnie był lepszy i bardziej wiarygodny. Spójrz na koncept arty do W2, zupełnie inny klimat w każdej lokacji ;p Gra wygląda oczywiście świetnie wizualnie, no ale wszystko się świeci, a noc to nie noc :p/>
 
Horazon
To fakt że świat się z samej szarości nie składa , problem w tym że w wieśku drugim tej szarości nie było, tam gdzie powinna być Redzi woleli ją zastąpić innym kolorem :D

Ja mogę przełknąć żółto-fioletowe niebo i połuskującą na kolorowo postać, ale w grze pokroju Fable2 albo Drakensanga, tutaj nie chodzi mi tylko o kolorowość, ale o fakt że te kolory są dość agresywne i jest ich zwyczajnie za dużo.
 
Obóz Kaedwen zaspokoił moje zapotrzebowanie na ponurość.


@Gialdonar

Noc podczas pełni jak najbardziej. Choć wolałabym większe zróżnicowanie i mieć też noc bez pełni.
 
zi3lona said:
Noc podczas pełni jak najbardziej. Choć wolałabym większe zróżnicowanie i mieć też noc bez pełni.
Ale księżyc nie wali takimi promieniami jak słońce, chyba jednak :p
 
Gialdonar said:
@Horazon- bo gra wygląda dobrze, a nawet bardzo, ale jednak większość (a szczegolnie fani Sapkowskiego) woli brudniejsze lokacje i bardziej stonowane kolory, bo Wiedzmin to nie baśń.

Nie napisałem, że Wiedźmin to baśń. Wiedźmin niewątpliwie zawiera w sobie baśniowość słowiańskich mitów i legend.
Sądzę, że nie będzie problemów z wydaniem moda zmieniającego kolorystykę gry. Powstało takich multum do Obliviona oraz Skyrim. ;)

Gialdonar said:
Horazon
To fakt że świat się z samej szarości nie składa , problem w tym że w wieśku drugim tej szarości nie było, tam gdzie powinna być Redzi woleli ją zastąpić innym kolorem :D

Konkretne lokacje?
 
Mimo wszystko mam wrażenie, że te różnice w odbiorze są zarówni subiektywne jak i obiektywne. Silnik W1 ma się nijak do silnik z W2, to i gra była bardziej "surowa". A strona subiektywna wynika może z tego, że w W1 więcej mieliśmy do czynienia z tragediami zwykłych ludzi i tragediami dotyczących bezpośrednio naszego ulubieńca, natomiast w W2 większą rolę grała duża polityka. Wydaje mi się, że większość graczy miała spory dystans do spraw politycznych, do czego przyczyniła się nasz codzienna rzeczywistość:)/>
 
Konkretne lokacje?
http://www.gry-online.pl/Galeria/Html/Poradniki/1113/1899619765.jpg
Nie chcę mi się już wklejać screenów bo bym musiał tego na prawdę dużo tu wrzucić

Na klimat gry nie składają się tylko i wyłącznie barwy. ;)/>
To fakt , ale w wieśku 2 na ten klimat składały się niestety tylko dobre dialogi.

Zresztą co tu dużo gadać, takie jest moje zdanie i moja subiektywna ocena, nie każdy musi je podzielać.
Jeśli wam się kolorystyka podoba , to cóż macie inne gusta i oczekiwania wg tej produkcji.
Ja już w kolorowe gry się na grałem, dlatego liczyłem na coś innego.
 
Horazon said:
Na klimat gry nie składają się tylko i wyłącznie barwy. ;)/>/>
No właśnie. I wydaje mi się że jednak lepsze to było w jedynce. Dajmy na przykład takie Podgrodzie, czy pola. Na polach za dnia jak i nocą był świetny klimat, co było też dużą zasługą oprawy dzwiękowej, muzyki i różnych odgłosów. W dwojce oczywiście też jest klimat, ale wydaje mi się że już nie ma tej tajemniczości.
 
Co do baśniowości, pewnie że wiedźmin jest trochę baśniowy, zwłaszcza w opowiadaniach, ale baśń to nie tylko ładne kolory, szczęśliwe zakończenia i wszechobecne piękno :)Horazon Co do greckich ruin to moim zdaniem nie wyglądają tak samo bo nie świecą na żółto a jedynie skały są rozjaśnione przez słońce ;p napisałbym że wygląda to naturalnie, ale to przecież oczywiste :) i też mnie uwiodło w W1 to że ta gra nie była taka kolorowa jak inne, Stalker gdyby nagle stał się bardziej kolorowy też by się spotkał z wieloma głosami krytyki :) Dzięki temu, że kolory w Wiedźminie nie były upięknione, a postacie i świat ugrzecznione ta gra była perełką na tle innych gier RPG, no i dochodziła do tego muzyka która ani trochę nie przypominała tej z innych gier, była wyjątkowa, unikatowa, piękna i zapowiadająca w pamięć.
 
IMO wiedźmin jest prawie jak baśń, tylko bliżej jej do pesymistycznego dark fantasy niż heroica, kolory powinny być neutralne albo najlepiej jak wiedźminland - dark z "glimmer of hope", a więc i szaro i kolorowo, a nie upychać wszędzie kolory :)/>

Wiedźmin 1 na silniku z Wiedźmina drugiego ;)/>
[media]http://www.grasz24.pl/media//publicystyka/P/przeglad_polskich_gier/polskie_gry_1.jpg[/media]

A przechodząc do materiału z W3 (a właściwie do pierwszego screena) to bardzo mi się podoba kolorystyka, brązowy koń jest brązowy i nie ma w nim nic niebieskiego, zielona trawa jest zielona. Czerwonego kwiatu nie ma dlatego bo go nie ma, a nie dlatego że czerwony + niebieski = fioletowy :)/> W porównaniu do W2 jest to ogromny progress :)/>
 
Top Bottom