Wiedźmin 3 - grafika

+
Krew to najmniejszy problem.

Niech lepiej poprawią tą roślinność (jej jakość i dystans pojawiania się) oraz niektóre fragmenty terenu ( ech... modle się o parallax mapping ), a już będzie przyzwoicie.
 
Najgorzej to wygląda i zachowuje się ta trawa. To już imo w W2 było lepiej. Tam każde źdźbło było jako osobny element oraz nie przesuwało się całymi kupkami po powierzchni jak to ma miejsce w W3 tylko przyginały się pod wypływem wiatru a dolna część trzymała się twardo w podłożu. :p W W3 trawa przywodzi mi na myśl sytuację jakby ktoś ręcznie przesuwał w jedną i drugą stronę wyciętymi z papieru i pokolorowanymi kępkami trawy :p
 
Last edited:
Moim zdaniem trochę przesadzacie z tą trawą. Jest takiej a nie innej jakości, żeby za dużo zasobów nie wpierdzielała. Żeby daleko nie szukać przykład GTA V na pc. Trawy i drzew tam jest jak na lekarstwo w porównaniu do Wiedźmina 3, a mimo to trawa w ustawieniach ultra sprawia, że nawet na Tytanie X w SLI są spore dropy. Ja wiem, zę teraz patrzycie na to dużo bardziej krytycznie, bo łatwiej krytykować materiał który się tylko ogląda, a nie bierze w nim czynnego udziału. Obecnie gram sobie w Wiedźmina 2 dla zabicia czasu i podczas gry nie przeszkadza tam nawet, że coś takiego jak dalszy plan tam w ogóle nie istnieje. Tam to dopiero jej popup obiektów, trawa pojawiająca się 2m przed Geraltem podczas biegu. W samej grze to nie bardzo przeszkadza wiem natomiast, że gdybym oglądał gameplay a nie grał samemu to zwróciłbym na to większą uwagę.
 
Last edited:
Moim faworytem jest jeden rodzaj krzaku, który składa się z kilkunastu praktycznie identycznych płaskich "listków", które cały czas są zwrócone w twoją stronę... Bodajże to te "świecące" się po lewej stronie:


Dokładnie, ten typ iglaków jest najgorszy. Mocno liczę na to, że będzie można będzie podmienić go na inny, bo strasznie się wyróżnia i zawsze wygląda jak sztucznie przyklejony. Poświęciłbym chętnie nawet trochę czasu w speedtree i stracił parę/parędziesiąt FPS-ów, byle tylko usunąć masę dwuwymiarowej roślinności...
 
Last edited:
gdzie sie podziała ta trawa. Jak patrze na stare materiały to dopiero widać jak bardzo i ile musieli wyciąć no ale co albo wygląda gorzej i działa większości albo nie działa nikomu :troll:

O Boze :D, kolejne porównania z VGX, z "grą" która nigdy nie istaniała i z materiałami które były renderowane przez nie wiadomo do końca jaki sprzęt.
 
@I_w_a_N

Grałem i nawet gram w tej chwili, chodziło mi o to, że tej trawy nie ma wszędzie, występuje tylko na północ od miasta. W samym mieście, aż tyle roślinności nie występuje. Najistotniejsze jest to, że ma ona olbrzymi wpływ na wydajność (głownie przy odpalonym MSAA, przy samym FXAA jest duzo lepiej). W Wiedźminie mimo wszystko roślinności jest dużo więcej na każdym kroku więc jakość trawy niestety musi być niższa.
 
Downgrade roślinności to fakt i rzucanie ironicznymi postami na lewo i prawo czy chowanie się za subiektywizmem w stylu "mi podoba się bardziej to co jest teraz" tego nie zmieni. Z drugiej strony nie jest aż tak źle jak się w pewnym momencie zapowiadało_Od razu uprzedzę też ewentualne riposty - nie, nie uważam, że gra jest brzydka, jest bardzo ładna, ale nie zmienia to istoty sprawy czyli tego, że obiecano nam a nawet pokazano znacznie więcej. Jak komuś to nie przeszkadza - spoko, tylko zrozumcie, że tak jak wy macie prawo mieć to gdzieś, tak samo inni mają prawo to się z tym nie zgadzać, czy to z powodu bzika na punkcie grafiki czy może dla zasady, żeby nie promować nastawienia "możecie nam wcisnąć wszystko", co w przypadku REDów jest jeszcze łatwiejsze - sporo osób uważa ich za nieomylnych świętych od gier komputerowych. To że zasłużyli sobie na dobre imię jest bezsprzeczne, ale jeśli powoduje zaślepienie fanów to już mniej spoko.
 
pewnie musiałbyć wybór - trawa i wolumeryczna mgła i chmury albo cykl dobowy i dynamiczna pogoda :D Albo albo :D
 
Downgrade roślinności to fakt i rzucanie ironicznymi postami na lewo i prawo czy chowanie się za subiektywizmem w stylu "mi podoba się bardziej to co jest teraz" tego nie zmieni. Z drugiej strony nie jest aż tak źle jak się w pewnym momencie zapowiadało_Od razu uprzedzę też ewentualne riposty - nie, nie uważam, że gra jest brzydka, jest bardzo ładna, ale nie zmienia to istoty sprawy czyli tego, że obiecano nam a nawet pokazano znacznie więcej. Jak komuś to nie przeszkadza - spoko, tylko zrozumcie, że tak jak wy macie prawo mieć to gdzieś, tak samo inni mają prawo to się z tym nie zgadzać, czy to z powodu bzika na punkcie grafiki czy może dla zasady, żeby nie promować nastawienia "możecie nam wcisnąć wszystko", co w przypadku REDów jest jeszcze łatwiejsze - sporo osób uważa ich za nieomylnych świętych od gier komputerowych. To że zasłużyli sobie na dobre imię jest bezsprzeczne, ale jeśli powoduje zaślepienie fanów to już mniej spoko.

Tylko mówiąc o downgradzie "roślinności" ty również mijasz się z prawdą. Co najwyżej z downgradowali trawę, ale nie nazwałbym tego downgradem bo owszem jest niższej jakości niż wcześniej ale teraz przynajmniej reaguje na wiatr czy np zgina się pod Geraltem i tak dalej, co wcześniej nie miało miejsca. Więc jak DowngradoUpgrade? Cała reszta roślinności jest na podobnym poziomie co wcześniej. Więc jak już piszesz o "zaślepieniu" innych to chociaż trzymaj się faktów w swoim poście bo zajeżdża hipokryzją :) .
 
@Naxemar

Chrzanienie, za przeproszeniem. Z tego co wiem (może się mylę?) Wiedźmin 3 wcale nie ma wolumerycznych chmur czy mgły, a dynamiczna pogoda i cykl dobowy były już we wcześniejszych odsłonach (i tam wyglądały dobrze, trwa oraz roślinność zresztą też). Moim zdaniem RED'zi wkopali* się otwartym światem, gdzie jak wiadomo wszystko trzeba jakościowo zredukować, bo jest tego WIĘCEJ.



*po cichu powiem też pewne magiczne słowo - "konsole"
 
Top Bottom