Wiedźmin 3 - grafika

+
Systematycznie rosła? Chyba raczej na odwrót.

Nie sądzę, jak już mówiłem nie wszyscy mają wypasione PC, są tez ludzie ktorym mniej zależy na grafice i martwią się tylko o to zeby gra jakoś im działała.
Jak duzo osób kupi grę na premierę której nie będzie w stanie uruchomić? A jak dużo ludzi (nawet z dobrym sprzetem) kupi grę która moze ma nieco gorszą oprawę ale pod względem calej reszty jest świetna. Wątpię że ktos zrezygnuje z gry tylko dlatego ze grafika nieco się pogorszyła, gra i tak wygląda ładnie.
 
Systematycznie rosła? Chyba raczej na odwrót.

Jakość modeli jest dramatycznie lepsza, zyskała trawa, LOD, jakość cieni, zwiększyła się liczba enpeców z włosami (wcześniej niemal wszyscy nosili jakieś okrycia głowy), poprawiono wodę, jakość włosów...
 
Jakość modeli jest dramatycznie lepsza, zyskała trawa, LOD, jakość cieni, zwiększyła się liczba enpeców z włosami (wcześniej niemal wszyscy nosili jakieś okrycia głowy), poprawiono wodę, jakość włosów...
I zmieniło się oświetlenie. Moim zdaniem na lepsze, tamto miało swoje bardzo dziwne momenty (góra z harpiami czy Geralt po wyjściu z jaskini).
 
Odpalałeś film w 60 klatkach? Cały czas widać jakieś spadki, np. we wiosce, czy podczas cutsceny gdzie kamera skierowana jest na Geralta. Nie powiedziałbym, że gra trzyma stałe klatki z włączonym HW.

Żeby to były dropy z 60. Jednak na tym materiale ogólnie rzecz biorąc wygląda to tak jakby całość działała w 20 klatkach i z rzadka tylko dobijała do 30. Grafika i owszem przedstawia się tam bardzo dobrze, ale płynności nie ma za grosz. Ciekawe czym to jest spowodowane?
 
Wg mnie najważniejsze co się polepszyło co do 35 min gameplayu to te śmieszne doczytywanie drzew, pamiętne tańczące drzewo przy quescie z Jankiem teraz chyba tego juz nie ma.
 
Ah to o tym gameplayu mowa, musze się przyznać że nie wpatrywalem się w kazde źdźbło trawy czy w kazdy cień, dla mnie grafika byla gorsza od tej z wczesnych trailerów i na tym poprzestałem. Moze trza będzie odświeżyć pamięć. ;-)
 
Owszem, konsole nie tworzą gier, ale żeby gracze konsolowi nie czuli się poszkodowani, redzi musieli pogorszyć grafikę na PC.

Z większością się zgadzam, ale warto zrozumieć, że nikt nie zmuszał Redów do wydania gry na konsolach. Winne nie są konsole, a chęć zysku. Koniec kropka. Dlaczego nie popracują nad DUŻO lepszą grafą na pc, taką, co tylko Titan uciągnie? Odpowiedź - kasa, a więc chęć zysku. Inna sprawa, że ps4 i X1 potrafią generować wystarczająco piękną grafikę, aby oddać głębię i klimat gry. Ani konsole, ani gracze konsolowi niczemu nie są winni i to jest suchy fakt. Ktoś chce płakać to niech płacze, jego sprawa. Ja mam pc i nie szukam wiecznie w konsolowcach winnych takie stanu rzeczy, jaki mamy.
 
Z większością się zgadzam, ale warto zrozumieć, że nikt nie zmuszał Redów do wydania gry na konsolach. Winne nie są konsole, a chęć zysku. Koniec kropka. Dlaczego nie popracują nad DUŻO lepszą grafą na pc, taką, co tylko Titan uciągnie? Odpowiedź - kasa, a więc chęć zysku. Inna sprawa, że ps4 i X1 potrafią generować wystarczająco piękną grafikę, aby oddać głębię i klimat gry. Ani konsole, ani gracze konsolowi niczemu nie są winni i to jest suchy fakt. Ktoś chce płakać to niech płacze, jego sprawa. Ja mam pc i nie szukam wiecznie w konsolowcach winnych takie stanu rzeczy, jaki mamy.

mogli dac im 720p a nie szarpac sie na 900 i 1080

wiadomo ze silnik automatycznie kompiluje wszystko pod 3 wersje i wiadomo ze musza rownac do najslabszych,
nawet zasie widzenia jest na sztywno zapisany w kodzie i gry i ustawiony pod konsole, dlatego nie ma suwaka na pc.
 
Nom, zmieniłem zdanie, gra teraz wygląda dużo lepiej niż na VGX i był upgrade, widać to gołym okiem... a teraz idę po okulary <szyderczy śmiech>
Ale downgrade nie było, gdzież tam, odtworzymy VGX i w ogóle...

I nie, trailer to nie jest to tylko reklama, która z reguły wygląda lepiej, bo to właśnie te trailery zrobiły głośno wokół Wiedźmina, a gify z VGX szlajały się po internetach całymi miesiącami, tak samo głosy "To jest CDPRED, nie Ubiszit, oni grafiki niezdowngradują" i NIE, nie tylko na polskich forach...

A teraz czekam na dalszy ciąg hipokryzji że downgrade nie było i teraz jest lepiej i podoba się bardziej.

Dodam jeszcze że nie czepiam się grafiki, tylko zachowania pewnej firmy...
 
Z większością się zgadzam, ale warto zrozumieć, że nikt nie zmuszał Redów do wydania gry na konsolach. Winne nie są konsole, a chęć zysku. Koniec kropka. Dlaczego nie popracują nad DUŻO lepszą grafą na pc, taką, co tylko Titan uciągnie? Odpowiedź - kasa, a więc chęć zysku. Inna sprawa, że ps4 i X1 potrafią generować wystarczająco piękną grafikę, aby oddać głębię i klimat gry. Ani konsole, ani gracze konsolowi niczemu nie są winni i to jest suchy fakt. Ktoś chce płakać to niech płacze, jego sprawa. Ja mam pc i nie szukam wiecznie w konsolowcach winnych takie stanu rzeczy, jaki mamy.

Oczywiście, żeby nikt nie pomyślał że starasz się REDów oczerniać czy coś przypomnę to wszystkim, że w każdej branży chodzi o zyski, jeśli koszty produkcji przewyższają ilość pieniędzy jaką łącznie ludzie zapłacą za grę to znaczy że studio jest w czarnej doopie. REDzi pewnie nie porwali by się na tak duży i wypełniony treścią świat gdyby nie mieli pewności że gra może się nie sprzedać w odpowiedniej ilości, a gdyby była sprzedawana tylko na PC to po prostu nie byłoby szans żeby gra się spłaciła, a co dopiero na siebie zarobiła.
 
Dlaczego nie popracują nad DUŻO lepszą grafą na pc, taką, co tylko Titan uciągnie? Odpowiedź - kasa, a więc chęć zysku.
Po pierwsze to REDów na coś takiego raczej nie byłoby stać bo na jakąś super fotorealistyczną grafikę poganianą starannym i dokładnym mo-capem to musieliby się nieźle wykosztować. Po drugie byłoby to zupełnym strzałem w piętę, bo jeśli nie zbankrutowaliby w trakcie tworzenia takiego projektu to z całą pewnością zaraz po jego wydaniu. :D A co do kwestii grafiki to się z Tobą zgodzę, bo gra wygląda na prawdę ślicznie, jakoś kilka dni temu miałem opad szczęki kiedy to zobaczyłem jeden ze screenów na którym Geralt gania po kwitnącym sadzie.
 
Mówiłem to niezliczoną ilość razy i powiem raz jeszcze, kamera walki jest do du... A nie, to nie to... Cięcia to rzecz normalna w procesie optymalizacji, najważniejsze aby ta optymalizacja była na poziomie, czyli gra dobrze się skalowała. Co do grafiki to niezależnie od wszystkiego ta jest naprawdę bardzo dobra, szczególnie jak na tytuł z otwartym światem, a to jest przecież ważniejsze niż to, czy i jakie cięcia były.
 
A teraz czekam na dalszy ciąg hipokryzji że downgrade nie było i teraz jest lepiej i podoba się bardziej.

Cutsceny zawsze wyglądają lepiej, bo są reżyserowane. najlepiej widać to na przykładzie VGX'a. Grafika w grze już od jakiegoś czasu jest lepsza niż w rzeczonym trailerze, ale ludzie dalej stawiają go jako jakiś mityczny wyznacznik utraconej jakości.

Patrząc na gameplaye grafika systematycznie się poprawia. I tyle w temacie.
 
Może grafika jest lepsza, ale kamera też robi swoje. Ale skoro jest lepiej to może pokażesz gifa który przebijał by to? -

 
Cutsceny zawsze wyglądają lepiej, bo są reżyserowane. najlepiej widać to na przykładzie VGX'a. Grafika w grze już od jakiegoś czasu jest lepsza niż w rzeczonym trailerze, ale ludzie dalej stawiają go jako jakiś mityczny wyznacznik utraconej jakości.

Patrząc na gameplaye grafika systematycznie się poprawia. I tyle w temacie.

No tak, a teraz niech ktoś wstawi (bo mi się nie chcę niestety, przykro mi) Novigrad (nie cutscena), czy przechadzkę do płonącej wioski... Jedyne co zmieniło się na lepsze, to modele postaci, reszta poszła w dół i TYLE W TEMACIE...
A VGX nie jest wyznacznikiem jakości, jest jedynie symbolem, porównaj sobie choćby przechadzki po karczmie (obecny trailer i SoD)...
 
Cutsceny zawsze wyglądają lepiej, bo są reżyserowane. najlepiej widać to na przykładzie VGX'a. Grafika w grze już od jakiegoś czasu jest lepsza niż w rzeczonym trailerze, ale ludzie dalej stawiają go jako jakiś mityczny wyznacznik utraconej jakości.

Patrząc na gameplaye grafika systematycznie się poprawia. I tyle w temacie.

Poprawia się przez wycięcię ficzerów nvidii i zhardkodowanie DD co nadawało tego nextgenowego looku. Tak trzymać :D

Czy ludzie serio nie widzą tego co zostało zabrane? Nie ma co zaklinać rzeczywistości. 30 fps na konsolach w 1080p nie wzięło się z powietrza ;D
 
Last edited:
Top Bottom