Wiedźmin 3 - grafika

+

Attachments

  • 6653995_zachod-slonca-nad-wisla-.jpg
    6653995_zachod-slonca-nad-wisla-.jpg
    176.6 KB · Views: 56
  • zdjecie,pelne,222873,20111001,zachod-slonca.jpg
    zdjecie,pelne,222873,20111001,zachod-slonca.jpg
    29.2 KB · Views: 53
  • 1328404-zach%u0025C3%u0025B3d-s%u0025C5%u002582o%u0025C5%u002584ca-na-wsi.jpg
    1328404-zach%u0025C3%u0025B3d-s%u0025C5%u002582o%u0025C5%u002584ca-na-wsi.jpg
    13.3 KB · Views: 53
Rhobar, przecież widać, że to obrobione zdjęcia, dodany kontrast i jaskrawość.

Możliwe, że na tych zdjęciach owszem, ale widoki jak te z W3 i na zdjęciach nie są mi obce na żywo - i wyglądają nawet lepiej, zależnie od pory dnia.
 
Możliwe, że na tych zdjęciach owszem, ale widoki jak te z W3 i na zdjęciach nie są mi obce na żywo - i wyglądają nawet lepiej, zależnie od pory dnia.

Z tym akurat się nie kłócę, daleko mi do hejtowania grafiki w W3. Choć nieśmiało powiem, że preferuję jednak mniej jaskrawe kolory w grach, natura i landrynkowość najczęściej się wykluczają.
O kolorystyce w Wieśku wypowiem się dopiero jak sam w niego zagram, nie ma co oceniać tego po analizach "jutubowych" filmików...
 
Ciekawe jakich argumentów używano by, gdyby sytuacja była odwrotna. Gdybyśmy najpierw zobaczyli materiały takie jakie widzimy dziś, a na koniec mielibyśmy pokaz czegoś ala VGX. "Dobrze, że w końcu skończyli z tą cukierkowością, teraz mamy prawdziwe, wiedźmińskie klimaty!" :D
 
"Dobrze, że w końcu skończyli z tą cukierkowością, teraz mamy prawdziwe, wiedźmińskie klimaty!" :D

Przyroda i świat są cukierkowe, szczególnie Wiosną i latem. Nie oglądam wszystkich materiałów, ale w tych, co widziałem, doświadczyłem wystarczająco dużo mroku. Ktoś potrzebuje ponurych klimatów, to niech nie szuka ich wśród gier, w których akcja nie toczy się środowisku, gdzie dzika przyroda dominuje, a miejsca, w których ustępuje są zoboczami pięknych i osniezonych gór.
Inna sprawa, że każdy, kto czytał książki inaczej wyobrażał sobie wiedźmiński świat. W takim wypadku nie da się dogodzić wszystkim w kwestii grafiki.
 
Śmieszna jest ta dyskusja.
Od siebie dodam tyle, bo chyba nikt jeszcze nie wyraził takiego poglądu, że osobiście nie chcę ani przesadnego realizmu, ani również zbytniej mroczności i ponurego klimatu all the time. Powiem tak - dla mnie idealne byłoby lekkie przerysowanie, przedstawienie rzeczywistości faktycznie nieco bardziej ponurą, szarą, brunatną, ale nie całkowicie! Bajecznie kolorowe zachody i wschody słońca niech zostaną, również miejsca z soczyście zieloną trawą i błękitną wodą. Ale jednak lekki "ponury filtr" wpływa dobrze na grę. Przykłady: Gothic 1 i Wiedźmin 1.
I powiem, że całe szczęście, bo właśnie tak w tej chwili gra się prezentuje. Ci, którzy narzekają na bajkowość, zapomnieli chyba o scenach z niedawnych gejmplejów, szczególnie Gophera, gdzie momentami klimat jest tak ponury i mroczny, że już chyba bardziej się nie da.
Więc o co ta cała dyskusja?
Ostatnie słowo w kwestii grafiki z VGX. Też chciałbym taką i też płaczę. Ale płakałem już parę miesięcy temu, i jakoś mi wystarczyło. Wam nie wystarczy?
 
VGX cały czas jest może wiele się zmieniło wywalili ten filtr wyostrzający kolorystykę zmienili, wodę, całe oświetlenie wg mnie wygląda tak samo dobrze a nawet lepiej, jak odblokują ubresampling itd to dopiero zobaczymy z czym grafika się je :)
 
Będzie - Ubersampling :p

Który na razie zarzyna* GTX Titan X, w konfiguracji SLI... 4-way SLI :p ...

*zapewne

Mnie tylko ciekawi jedno - czy tak samo jak w Watch Dogs zostaną "zaszyte" opcje polepszające grafikę? Wiem, że VGX nie zobaczymy (tak samo jak w przypadku WD nie mamy sytuacji z E3 2012), ale może będzie to lepiej niż po downgardzie optymalizacji.
 
Który na razie zarzyna* GTX Titan X, w konfiguracji SLI... 4-way SLI :p ...

*zapewne

Mnie tylko ciekawi jedno - czy tak samo jak w Watch Dogs zostaną "zaszyte" opcje polepszające grafikę? Wiem, że VGX nie zobaczymy (tak samo jak w przypadku WD nie mamy sytuacji z E3 2012), ale może będzie to lepiej niż po downgardzie optymalizacji.

Imho nie będzie, oni przepisali renderer ale nie przenieśli wszystkiego co było w starym. Co najwyżej może się da jakieś assety dodać. Szkoda że nie dali rady dodać wszystkiego i udostpenić to jako prawdziwe ultra w jakimś patchu.
 
Co najwyżej może się da jakieś assety dodać.
Assety i modele otoczenia się nie zmieniły, a postaci są teraz lepsze. Jeśli chodzi o efekty cząsteczkowe, to nawet te liście są, widać je po walce z wiwerną z PAX.
 
Top Bottom