Wiedźmin 3 - grafika

+
gra i tak wygląda bardzo ładnie na ustawieniach zbliżonych do konsolowych (czyt. low -medium).
Na konsolach ma być High. Nie doceniasz current-genów. Wiem, to nie jakieś super mocne maszyny, ale na tyle słabe by być w stanie wygenerować grafikę na poziomie low-medium w W3 nie są.
 
Na konsolach ma być High. Nie doceniasz current-genów. Wiem, to nie jakieś super mocne maszyny, ale na tyle słabe by być w stanie wygenerować grafikę na poziomie low-medium w W3 nie są.
Głównie może i High, ale część elementów takich jak LOD pewnie będzie na poziomie Medium.
 
Na konsolach ma być High. Nie doceniasz current-genów. Wiem, to nie jakieś super mocne maszyny, ale na tyle słabe by być w stanie wygenerować grafikę na poziomie low-medium w W3 nie są.
Głównie może i High, ale część elementów takich jak LOD pewnie będzie na poziomie Medium.

Jedna rzecz, jeżeli na konsolach (które są kilkukrotnie słabsze od najnowszych - ale nawet od tych starszy PC) ma być High - to do gry na Ultra nie powinny być potrzebne najnowsze PC.....
O ile optymalizacja na PC jest tak samo dobra jak na konsole........

Powiem tak - nie mam sprzętu na którym mógłbym grać w W3, ani sprzętu, który można było by podrasować....

Będę zmuszony do kupienia PC od podstaw... i jakoś z tym żyję, ale... nie chciałbym wydawać "małej fortunki" na sprzęt PC + porządny monitor....
Obawiam się, że w 5 tysiącach to się nie zmieści. Przy takiej konsoli za około 2 tysiące. Różnica w cenie jest drastyczna.

Do tej pory w inne gry mogłem grać w najniższych ustawieniach, bez cieni itd.. - zależy oczywiście o jakiej grze mówimy, ale w sumie mi to nie przeszkadzało.

Ale w W3 chcę zagrać na Ultra.... Nigdy nie miałem ciśnienia wielkiego na gry. Na W3 mam (później pewnie będzie Cyberpunk2077).

To jak to w końcu jest. Platformy z bebechami od PC z przed kilku lat i mają mniej-więcej na wysokich ustawieniach śmigać, a PC na Ultra będzie śmigał za rok-dwa lata? Bezsens.
Nie wydam na sprzęt 10 tysięcy - nie stać mnie... a póki co tak to wygląda... koszmar :(
 
Last edited:
Odnośnie tego co widzieliśmy na trailerze z vgx - mam też wersję trochę mniej optymistyczną:

Redzi nagrywali ten trailer na swoim firmowym serwerze, który ma moc kilkudziesięciu - kilkuset komputerów PC (pewnie taki mają) i dlatego tak ładnie to wszystko wyglądało - to było takie tech demo. Ale jak zaczęli to testować na high-endowych pecetach zwyczajnego kalibru to styknęli się, że ni cholery to nie ruszy i zaczeli bawić się ustawieniami poważnie redukując LOD i draw distance.

Cały czas mam jednak nadzieje, że nie miało to miejsca.
 

Guest 2686910

Guest
Odnośnie tego co widzieliśmy na trailerze z vgx - mam też wersję trochę mniej optymistyczną:

Redzi nagrywali ten trailer na swoim firmowym serwerze, który ma moc kilkudziesięciu - kilkuset komputerów PC (pewnie taki mają) i dlatego tak ładnie to wszystko wyglądało - to było takie tech demo. Ale jak zaczęli to testować na high-endowych pecetach zwyczajnego kalibru to styknęli się, że ni cholery to nie ruszy i zaczeli bawić się ustawieniami poważnie redukując LOD i draw distance.

Cały czas mam jednak nadzieje, że nie miało to miejsca.
Jeżeli coś zredukowali to na pewno nie LOD i draw distance.
 
Jeżeli coś zredukowali to na pewno nie LOD i draw distance.

Mylisz się, Level of detail jest mocno obniżony przy dalszych odległościach, zarzucili mgłę, żeby nie trzeba było renderować większej ilości obiektów w oddali. W trailerze z vgx można zobaczyć npc poruszających się nawet do kilkuset (!) metrów od wiedźmina, a teraz już tego nie uświadczysz.
 
Tjaaaa. Jasne. Może od razu na komputerach z NASA. :listen:
Więkoszć studiów developerskich ma scenatralizowany system komputerowy - pracownicy pracują na tzw. terminalach (monitor + klawiatura), a całe obliczenia wykonuje serwer. Nie wiem czy Redzi mają coś takiego, ale jest to wielce prawdopodobne.
 
Więkoszć studiów developerskich ma scenatralizowany system komputerowy - pracownicy pracują na tzw. terminalach (monitor + klawiatura), a całe obliczenia wykonuje serwer. Nie wiem czy Redzi mają coś takiego, ale jest to wielce prawdopodobne.
Na takim czymś sie nie gra, zupełnie inne procesory ,pamięci ram karty graficzne, serwer to serwer a nie gaming pc.
 

Guest 2686910

Guest
Mylisz się, Level of detail jest mocno obniżony przy dalszych odległościach, zarzucili mgłę, żeby nie trzeba było renderować większej ilości obiektów w oddali. W trailerze z vgx można zobaczyć npc poruszających się nawet do kilkuset (!) metrów od wiedźmina, a teraz już tego nie uświadczysz.
W takim razie screeny albo gify. Draw distance jest fenomenalny, to jedna rzecz która naprawdę wywołuje we mnie podziw. A LOD? Gdzie ty widziałeś te znaczne obniżenie ilości detali? W którym gamaplay'u? Bo chętnie zobaczę, ale w temacie o grafice same słowa mnie nie przekonują.
 
Więkoszć studiów developerskich ma scenatralizowany system komputerowy - pracownicy pracują na tzw. terminalach (monitor + klawiatura), a całe obliczenia wykonuje serwer. Nie wiem czy Redzi mają coś takiego, ale jest to wielce prawdopodobne.
Hmmm. Ciekawych rzeczy się tu dowiaduję. Ciekawe tylko czy REDów stać na takie drogie zabawki.
Jednak z tą mocą kilkuset PC to chyba troszkę przesadziłeś.
 
Hmmm. Ciekawych rzeczy się tu dowiaduję. Ciekawe tylko czy REDów stać na takie drogie zabawki.
Jednak z tą mocą kilkuset PC to chyba troszkę przesadziłeś.
Kiedyś była mowa o dwóch kartach Titan, więc najbardziej trzymałbym się tej wersji co do początkowego testowania Wiedźmina 3 zanim zaczął się downgrade.
 
A kto tu mówi o grze na takim sprzęcie? Potrafisz czytać ze zrozumieniem?
"Redzi nagrywali ten trailer na swoim firmowym serwerze, który ma moc kilkudziesięciu - kilkuset komputerów PC (pewnie taki mają) i dlatego tak ładnie to wszystko wyglądało - to było takie tech demo." no nie mam pytań. Przestań mówić o sprawach o których masz zielone pojęcie :)
 
Top Bottom