Wiedźmin 3 - grafika

+
I automatycznie namierzyła wilka zlewając wilkołaka który warczy nam w twarz? Chyba jednak to była ta "inteligentna kamera". Chciałeś tak - widzieć wilki 10 metrów za sobą :).

Tego już nie dostrzegłem.
Mimo wszystko, to jeden przypadek, kiedy kamera tak dziwnie zareagowała. Reszta potyczek wygląda w porządku imo.
 
Wiecie, dyskusje na temat kamery chyba nie pasują trochę do grafiki. :p
A wersja silnika faktycznie może być stara, w końcu ten gameplay pokazują nam we fragmentach o ile się nie mylę od E3. I raczej nie nagrywają go za każdym razem od nowa.
Mam jedną prośbę do Redów i pewnie większość użytkowników mnie poprze - moglibyśmy dostać słynną scenę z przejściem przez wioskę na obecnej wersji silnika, bez żadnych filtrów ani upiększaczy, na prawdziwych ustawieniach Ultra?
 
Tylko wiesz, ja po prostu wolę sam decydować kiedy się obrócić i co zobaczyć, wolę być bliżej akcji, tak jak mówiłem, kamera od kolan.

 
Coś nad czym powinni zdecydowanie popracować to shadery wody. Czasami woda wygląda na bardzo "mglistą", a innym razem chyba odbija to co nie powinna, albo zupełnie losowe rzeczy. Raczej nie mam zamiaru tutaj oczekiwać jakości wody rodem z Watch_Dogs (tak, to jedna z tych rzeczy, którą zrobili dobrze w tym tytule), ale jak to mówią: diabeł tkwi w szczegółach ; )
 
Woda na bagnach tak pięknie się rusza przecież. Jest to element, który mi się najbardziej podoba w W3.
 
Woda na bagnach tak pięknie się rusza przecież. Jest to element, który mi się najbardziej podoba w W3.
Woda jest ładna, ale na bagnach przydałaby się jakaś gęstsza jej odmiana :p A nie taka czysta i rzadka jak jest teraz.

Apropo wody to trochę niedopracowana jest animacja Geralta wskakującego do wody. Trochę sztucznie wygląda.
 
Last edited:
Jakbym miał w tym poście napisać pełną myśl na temat 3/4 osób w tym temacie i ich toku rozumowania - to dostałbym warna. Ludzie opanujcie się wreszcie - gra wygląda ślicznie, nie ma dla mnie niczego co byłoby w niej złego. Porównywanie obecnej grafiki z grafiką na trailerach - śmiechu warte, bo każdy trailer ma dotrzeć do jak najszerszej ilości ludzi - stąd jej podrasowanie.

Może jeszcze przyczepimy się, że słoneczko za mocno świeci - bagna są za bardzo błotniste?! "Woda mogłaby mieć gęstszą odmianę"?! What the....?!
 
Jakbym miał w tym poście napisać pełną myśl na temat 3/4 osób w tym temacie i ich toku rozumowania - to dostałbym warna. Ludzie opanujcie się wreszcie - gra wygląda ślicznie, nie ma dla mnie niczego co byłoby w niej złego. Porównywanie obecnej grafiki z grafiką na trailerach - śmiechu warte, bo każdy trailer ma dotrzeć do jak najszerszej ilości ludzi - stąd jej podrasowanie.

Może jeszcze przyczepimy się, że słoneczko za mocno świeci - bagna są za bardzo błotniste?! "Woda mogłaby mieć gęstszą odmianę"?! What the....?!
Idz pucować gdzie indziej
 

Guest 3669645

Guest
Na bagnach woda odbija światło jak galaretka :p I nie powinna się ruszać (tzn. nie powinno być fal, bo to nie jezioro ani rzeka). Tafla wody powinna być raczej nienaruszona, jak w kałuży.
 
Na bagnach woda odbija światło jak galaretka :p I nie powinna się ruszać (tzn. nie powinno być fal, bo to nie jezioro ani rzeka). Tafla wody powinna być raczej nienaruszona, jak w kałuży.
Na bagnach zastaniesz nie tylko błoto, głębokich kałuż też pełno, także tych przejrzystych bo nich po nich nie przebiegał i woda jest niezmącona.
 
@NorbertNorbertowski
http://www.worldsfactory.net/2014/08...0p-on-consoles Prawdopodobnie nie uda się osiągnąć 1080p na konsolach.
Gra już podczas E3 podobno chodziła na PS4 w 1080p.
"Na PlayStation 4 udało się już osiągnąć rozdzielczość 1080p.

- To nieco potężniejsza maszyna - dodaje Mamais. - To żadna tajemnica. Ale wydaje mi się, że w przyszłości wszystko zadziała na obu konsolach w 1080p. Deweloperom zajmuje to po prostu nieco więcej czasu, ponieważ architektura Xbox One jest bardziej skomplikowana."
http://www.eurogamer.pl/articles/201...omie-trudnosci

Jakiś komentarz ze strony developerów?

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/wiedzmin-3-dziki-gon-gra-ps4-xbox-one-zapowiedz.html
"Zawsze chcemy zapewnić możliwie najlepsze wrażenia dla wszystkich graczy, niezależnie od platformy. Nie mamy więc na celu opracowania specjalnych funkcji graficznych dla którejś z konsol." Prawdopodobnie obawy niektórych użytkowników się spełnią i 1080p na PS4 które było już potwierdzone, zostanie zredukowane do maksymalnej rozdzielczości XBOX ONE- 900p lub 720p. Niestety (dla posiadaczy PS4) taką, a nie inną politykę obrała firma.
 
Każda konsola ma wbudowane specjalne technologie graficzne - specyficzne dla niej. CDPR NIE UŻYWA żadnej z nich. Pierwowzorem jest wersja na PC i to na niej bazują, tworząc port na konsole. Nigdzie nie napisali, że obniżają grafikę z PS4. Ba. Cytuję: Zawsze chcemy zapewnić możliwie najlepsze wrażenia dla wszystkich graczy, niezależnie od platformy. - jakoś gryzie mi się to z powszechnie panującą opinią, jakoby gra na maszynce firmy Sony miała przeżyć downgrade w grafice.
 
Jak na razie Redzi raczą nas sprzecznymi informacjami, wiec raczej trudno wierzyć we wszystko co się czyta. Inna sprawa że
"Zawsze chcemy zapewnić możliwie najlepsze wrażenia dla wszystkich graczy, niezależnie od platformy. Nie mamy więc na celu opracowania specjalnych funkcji graficznych dla którejś z konsol."
można swobodnie interpretować.

Czy PS4 zaliczyło downgrad dowiemy się najpewniej po premierze.
 

Guest 3669645

Guest
Na bagnach zastaniesz nie tylko błoto, głębokich kałuż też pełno, także tych przejrzystych bo nich po nich nie przebiegał i woda jest niezmącona.
Ale mi nie chodzi o czystość wody, bo wiem, że na mokradłach bywa bardzo czysta i klarowna. Chodzi mi o sposób w jaki zachowuje się jej powierzchnia -Fale są jak na środku jeziora.
 
Jeszcze wrócę do tematu kamery. O ile nie mam nic do tej podczas walki, bo faktycznie jest dynamiczna (np. gdy Geralt odpala Igni to fajnie się przybliża) i może pomóc, tak podczas zwykłych wędrówek i eksploracji powinna być bliżej Geralta, tak jak tutaj:



 
Ja to chciałbym, aby CDPR dało nam możliwość podziwiania takiej grafiki jak na tych gifach powyżej. Boje się, że gra zaliczyła spory downgrade. Mimo to mam nadzieję, że jednak pojawią się ustawienia "UBER", które będzie można odpalić na potworach (i7 3960X, 3x GTX Titan Z Black).
 
Jeszcze wrócę do tematu kamery. O ile nie mam nic do tej podczas walki, bo faktycznie jest dynamiczna (np. gdy Geralt odpala Igni to fajnie się przybliża) i może pomóc, tak podczas zwykłych wędrówek i eksploracji powinna być bliżej Geralta, tak jak tutaj:




Moim zdaniem, pewnie będzie możliwość przybliżania/oddalania widoku :) Stąd materiały z późniejszych buildów (te z 'nowszym' Geraltem, np. twój ostatni screen) mają większe zbliżenie. Może Redzi po prostu chcieli pokazać jak najwięcej z otaczającego świata :)

Co do grafiki ogółem - ja się aż tak nie martwię, bo mój komp pewnie nie uciągnie High/Ultra :) Pamiętajmy, że super-hiper-cudowna grafika z trailerów mogła być generowana na potężnych maszynach, potężniejszych niż high-endowe PCty, które mamy na rynku. Optymalizacja to jeden z ostatnich etapów produkcji gry - wcześniej odpala się testowe buildy na potworkach :)

A co do tego, czy gameplay jest z Xboxa One, czy też nie - nie rozumiem problemu - czy nie można najzwyczajniej w świecie podpiąć pada od Xboxa 360 / Xboxa One i potem nagrać gameplay dla szerokiej publiczności? Moim zdaniem przedstawiono nam wersję PC, ale właśnie z podpiętym padem :)
 
Top Bottom