Wiedźmin 3 - grafika

+
Obiecałem się już tu nie wypowiadać, ale chyba jednak muszę nagiąć tę obietnicę. Ale obiecuję się naprawdę streścić.

https://www.youtube.com/watch?t=1263&v=IU9rlkCOk9E

TO. Obejrzyjcie i posłuchajcie tego wywiadu. Jeżeli nie macie czasu, choćby pierwsze 3 minuty. Jeżeli nie znacie angielskiego, zawołacie tłumacza.
Jose (swoją drogą chyba moja ulubiona osoba podczas wywiadów z całego CDPRED) odnosi się tam do trailerów. W skrócie - gra nie działała. "Sławne" ujęcia były retuszowane, dopieszczane. Roślinność (za którą swoją drogą tęsknie) strasznie męczyła oczy, była "przeostrzona" (choć tu chętnie bym powitał jednak opcję jej włączenia).
To powinno zakończyć rozmowy na temat trailerów. Natomiast, jeżeli ktoś naprawdę uważa, że 35 min gameplay jest dużo gorszy od PC ultra, to naprawdę nie zamierzam tracić czasu an rozmowę z takim osobnikiem.

edit: Swoją drogą gratuluje nam wszystkim, właśnie osiągnęliśmy okrągły tysiąc stron narzekania na wszystko. Co by nie mówić, jest to swego rodzaju osiągniecie :)
 
Last edited:
@MrPawello
Wszelkie uwagi dotyczące decyzji moderacji należy zgłaszać na drodze prywatnych wiadomości.
Jestem kobietą, nawiasem mówiąc, co dość jasno widać po nicku.
 
Zapewne zostanę pojechany przez rzeszę fanów, ale jako gracz poczułem się oszukany przez CD Projekt. W końcu twierdzili, że grafika nie ma downgradu, a co to jest na poniższych linkach, jak nie zubożała grafika? Jestem ciekawy czy ktokolwiek z oddziału się wypowie.

http://i.imgur.com/cWf3DID.png

http://static.gamespot.com/uploads/original/1525/15257558/2504401-6535952199-ip9VU.gif

Każdy rozumny wie, że to przez konsole, ale czy w związku z taką graficzną przepaścią, bo inaczej tego nie można nazwać - będzie jakiś patch na PC, który przywróci tego typu grafikę? Nie umożliwiając graczom wybranie tego typu ustawień to moim zdaniem strzał w stopę.


To porównanie denerwuje mnie chyba najbardziej ze wszystkich, jest tak niemiarodajne, że się w głowie nie mieści. Ludzie, czy wy naprawdę nie widzicie, że to na tym starym zwiastunie wszystko jest po prostu namalowane?! Połyski, cienie - niektóre namalowane czernią (!) - to wszystko byłoby na tym ujęciu bez względu, gdzie byście stali. Z reagowaniem na światło to nie ma nic wspólnego, światło w tej scenie decyduje tylko o tym, co jest jaśniejsze, a co ciemniejsze. Oczywiście, że na nowej wersji całość wydaje się cztery razy mniej bogata - w końcu połowa tych elementów, która w starej wersji jest widoczna cały czas - tutaj pojawia się tylko przy odpowiednim kącie padania światła. Tekstury nie są mniej bogate - są po prostu ujednolicone kolorystycznie, przez co zlewają się ze sobą i rzecz jasna nie wyglądają tak dobrze, jak tekstury z namalowanymi połyskami i czernią machniętymi cieniami.

Przyparzcie sie temu uważnie:
http://static.gamespot.com/uploads/original/1525/15257558/2504401-6535952199-ip9VU.gif

Na pierwszy rzut oka zdecydowanie bogatsza wersja od nowszej. Ale przypatrzcie się tyłkowi konia... ma namalowany połysk, który nawet nie myśli się przemieścić. Cienie i połyski na włosach Geralta też ani myślą się ruszyć, mimo że bohater się obraca. I tak jest ze wszystkim.
Niesamowicie nienaturalnie wzbogacona grafika.

Co rzeczywiscie wygląda lepiej na starej wersji, to ilość NPC - jest ich naprawdę dużo - i szczegółowość roślin - te rzeczywiście wyglądają na starych zwiastunach bardziej szczegółowo, choć częściowo też przez namalowane na sobie cienie i połyski. Porównywanie reszty elementów nie ma sensu, nie mówiąc o ujęciach.
 
@PhaaTe
Kupiłeś sprzęt na fali hype, trzeba było się wstrzymać z zakupem skoro jak to twierdzisz:
"nie potrzebowałem tego". Ja zamówiłem wczoraj i akurat przez weekend sobie wszystko przygotuję na premierę :)

ps. na tym materiale z IGN grafika już wyglądała dużo lepiej niż wersje konsolowe, a oni nawet nie mieli wymaxowane :)
Będzie dobrze Panowie i Panie. Jeszcze tylko 4dni !
 
@PhaaTe
Kupiłeś sprzęt na fali hype, trzeba było się wstrzymać z zakupem skoro jak to twierdzisz:
"nie potrzebowałem tego". Ja zamówiłem wczoraj i akurat przez weekend sobie wszystko przygotuję na premierę :)

ps. na tym materiale z IGN grafika już wyglądała dużo lepiej niż wersje konsolowe, a oni nawet nie mieli wymaxowane :)
Będzie dobrze Panowie i Panie. Jeszcze tylko 4dni !

No Ty to sobie pograsz bardzo, bardzo fajnie ;-) Jesteś szaleńcem! :D

https://www.youtube.com/watch?t=1263&v=IU9rlkCOk9E

Ten materiał NAPRAWDĘ warto obejrzeć :)
 
Bo masz świat baśniowy i świat rzeczywisty... Czytałeś książki?? widziałeś pierwszą i drugą część?? chciałbyś rzeczywistości w średniowieczu?? To jest WIEDŹMIN, który ma baśniowy świat wymyślony przez Sapkowskiego, imo najlepiej przedstawiony kolorystycznie, bo są miejsca gdzie jest kolorowo są miejsca gdzie jest czarno, nie ma tak jak w GTA, to jest cRPG na podstawie książek Sapkowskiego.

Czytałem książki Sapkowskiego i grałem w dwie poprzednie gry i moim zdaniem, Wiedźminowi daleko do " baśni ", a bliżej do dzisiejszego, brudnego i brutalnego świata.
Tak, oczekiwałem realizmu w tym umownym " Średniowieczu ", a nie takiej kiczowatej kolorystyki dla amerykanów.
 
@Elhior

Ale w czym problem ? Gdy w jednym temacie trąbiłem o tym by nie kupować Intel Core 7 pod Wieśka 3 bo i tak to parą w gwizdek pójdzie to zleciała się ferajna kolesi ze sprzętami za 7 klocków twierdząc, że "jak to ... co to ma znaczyć przecież I3 to do gier się nie nadaje i tylko I5 minimum, a najlepiej to I7 + GTX Titan / GTX 980. Po prostu marketingowcy zrobili swoje, a barany zostały wystrzyżone. Tak działa napędzanie konsumpcji. Nie widzę w tym nic złego. Skoro mieli tyle kasy i nie wiedzieli co z nią zrobić no to cóż ... podzielili się kasą z Nvidia.
 
To porównanie denerwuje mnie chyba najbardziej ze wszystkich, jest tak niemiarodajne, że się w głowie nie mieści. Ludzie, czy wy naprawdę nie widzicie, że to na tym starym zwiastunie wszystko jest po prostu namalowane?! Połyski, cienie - niektóre namalowane czernią (!) - to wszystko byłoby na tym ujęciu bez względu, gdzie byście stali. Z reagowaniem na światło to nie ma nic wspólnego, światło w tej scenie decyduje tylko o tym, co jest jaśniejsze, a co ciemniejsze. Oczywiście, że na nowej wersji całość wydaje się cztery razy mniej bogata - w końcu połowa tych elementów, która w starej wersji jest widoczna cały czas - tutaj pojawia się tylko przy odpowiednim kącie padania światła. Tekstury nie są mniej bogate - są po prostu ujednolicone kolorystycznie, przez co zlewają się ze sobą i rzecz jasna nie wyglądają tak dobrze, jak tekstury z namalowanymi połyskami i czernią machniętymi cieniami.

Przyparzcie sie temu uważnie:
http://static.gamespot.com/uploads/original/1525/15257558/2504401-6535952199-ip9VU.gif

Na pierwszy rzut oka zdecydowanie bogatsza wersja od nowszej. Ale przypatrzcie się tyłkowi konia... ma namalowany połysk, który nawet nie myśli się przemieścić. Cienie i połyski na włosach Geralta też ani myślą się ruszyć, mimo że bohater się obraca. I tak jest ze wszystkim.
Niesamowicie nienaturalnie wzbogacona grafika.

Co rzeczywiscie wygląda lepiej na starej wersji, to ilość NPC - jest ich naprawdę dużo - i szczegółowość roślin - te rzeczywiście wyglądają na starych zwiastunach bardziej szczegółowo, choć częściowo też przez namalowane na sobie cienie i połyski. Porównywanie reszty elementów nie ma sensu, nie mówiąc o ujęciach.

Długa wypowiedź, która krótko można streścić, że "Choć namalowane to wyglądało lepiej. Pozdrawiam." Nie zmienia to faktu, że to oszustwo. I tak lepiej wygląda niż sytuacja z Watch Dogs, ale niesmak pozostaje ;)
 
Długa wypowiedź, która krótko można streścić, że "Choć namalowane to wyglądało lepiej. Pozdrawiam." Nie zmienia to faktu, że to oszustwo. I tak lepiej wygląda niż sytuacja z Watch Dogs, ale niesmak pozostaje ;)

Wygląda lepiej na krótkim ujęciu. Przy dłuższej rozgrywce ludzie wymiotowaliby tą nieresponsywnością na światło i przeraźliwą ostrością, jak to jest ujęte we wspomnianym już wywiadzie:
https://www.youtube.com/watch?v=IU9rlkCOk9E
 
Gosu mam taką prośbe do Ciebie, zrób po premierze porównanie scenek z 35 minutowego gameplayu do pełnego ultra ze wszystkimi opcjami włączonymi i wtedy się wyjaśni. :)

Ja gamepleye będę nagrywał przecież ;-) Tudzież jak to człek od zamiatania napisał , wychodzi na to że jestem baran :D :D :D

http://www.tapetus.pl/obrazki/n/108276_wojna-baran-chelm.jpg Ha!

Tak to mój znak zodiaku , jestem dumnym baranem! :D
 
Last edited:
Wygląda lepiej na krótkim ujęciu. Przy dłuższej rozgrywce ludzie wymiotowaliby tą nieresponsywnością na światło i przeraźliwą ostrością, jak to jest ujęte we wspomnianym już wywiadzie:
https://www.youtube.com/watch?v=IU9rlkCOk9E

Oj. Jak się martwią o nasze organizmy. Wspaniali ludzie ;) Naprawdę wierzysz w takie bzdury? Powiedz to moderom do Skyrim, bo to co można zrobić z tą grą odpowiada temu co pokazałem na gifie, a jakoś ludzie nie mają problemu by w ten sposób grać. Oczywiście Ci co mogą ;)
 
Bardzo dobry wywiad. Myślę, że każdy z otwartym umysłem - przemyśli swoją opinię i wyciągnie wnioski.
W kwestii grafiki nie mam żadnych obaw obecnie.
Mam tylko nadzieję, że nie będzie zbyt dużo problemów technicznych i zaczniemy grać bez przeszkód po północy.
 
Oj. Jak się martwią o nasze organizmy. Wspaniali ludzie ;) Naprawdę wierzysz w takie bzdury? Powiedz to moderom do Skyrim, bo to co można zrobić z tą grą odpowiada temu co pokazałem na gifie, a jakoś ludzie nie mają problemu by w ten sposób grać. Oczywiście Ci co mogą ;)

Przestań się wypowiadać o sprawach o których nie masz pojęcia, serio...:)
 
Nie wiem jak Wy ale w tym wywiadzie Jose Teixeira robi z Marcina kłamce. Marcin zapytany niegdyś na angielskiej wersji forum czy będzie można odtworzyć sceny z VGX z niepogorszoną jakością już w wydanej grze napisał że TAK.

Według Jose wszystkie trailery można włożyć między bajki razem z ichnim "IN-GAME FOOTAGE"

A już ten cytat z komentarzy nie muszę komentować:

"It's not a downgrade, what we showed earlier was just all lies"

False advertising. EOT
 
Nie wiem jak Wy ale w tym wywiadzie Jose Teixeira robi z Marcina kłamce. Marcin zapytany niegdyś na angielskiej wersji forum czy będzie można odtworzyć sceny z VGX z niepogorszoną jakością już w wydanej grze napisał że TAK.

Według Jose wszystkie trailery można włożyć między bajki razem z ichnim "IN-GAME FOOTAGE"

A już ten cytat z komentarzy nie muszę komentować:

"It's not a downgrade, what we showed earlier was just all lies"

False advertising. EOT

Zaraz napiszą, że się nie znasz :p
 
Obiecałem się już tu nie wypowiadać, ale chyba jednak muszę nagiąć tę obietnicę. Ale obiecuję się naprawdę streścić.

https://www.youtube.com/watch?t=1263&v=IU9rlkCOk9E

TO. Obejrzyjcie i posłuchajcie tego wywiadu. Jeżeli nie macie czasu, choćby pierwsze 3 minuty. Jeżeli nie znacie angielskiego, zawołacie tłumacza.
Jose (swoją drogą chyba moja ulubiona osoba podczas wywiadów z całego CDPRED) odnosi się tam do trailerów. W skrócie - gra nie działała. "Sławne" ujęcia były retuszowane, dopieszczane. Roślinność (za którą swoją drogą tęsknie) strasznie męczyła oczy, była "przeostrzona" (choć tu chętnie bym powitał jednak opcję jej włączenia).
To powinno zakończyć rozmowy na temat trailerów. Natomiast, jeżeli ktoś naprawdę uważa, że 35 min gameplay jest dużo gorszy od PC ultra, to naprawdę nie zamierzam tracić czasu an rozmowę z takim osobnikiem.

edit: Swoją drogą gratuluje nam wszystkim, właśnie osiągnęliśmy okrągły tysiąc stron narzekania na wszystko. Co by nie mówić, jest to swego rodzaju osiągniecie :)

O jednej rzeczy z wywiadu nie wspomniałeś. Developer mówi, że "nie było downgrade'u, była optymalizacja". I to jest w zasadzie mówiąc delikatnie bardzo dyplomatyczne wybrnięcie ze śliskiej sytuacji. Zrobili OPTYMALIZACJĘ czyli mowa głównie o konsolach, bo tam musieli ciąć najwięcej. Idąc tym tropem - zastanówmy się czemu gra na pecetowych gameplayach wygląda niewiele lepiej niż na konsolowych i druga, najważniejsza kwestia - czemu gra waży tyle samo na pc i na konsolach.
Wnioski proponuję wyciągnąć samemu.
 
@MrPawello nawiązałeś do Skyrima, ciekawe co będzie jak się okaże, że modowany Skyrim wygląda lepiej niż W3 w dniu premiery :shock:
http://i.imgur.com/InYzGh.jpg
http://www.geek.com/wp-content/uploads/2012/11/skyrimmod4.jpg

Ale co my tam wiemy, przecież ostrość daje po oczach i jest ble. Wychodzi na to, że jeśli chodzi o trailery to każdy głupi powinien wiedzieć, że grafika nawet się nie zbliży, bo wiadomo marketing. In-game footage? Przecież wiadomo, że to taka inna forma trailera więc j/w. Z resztą na tym wywiadzie co go przytaczacie gość wyraźnie mówi, że to nie żaden downgrade, bo gry wtedy jeszcze nie było albo była niegrywalna, te in-game footage to było takie in-game footage z trailera a nie z nieistniejącej gry. A później w tej nieistniejącej grze jednak zmienili np shadery bo się okazało że są za ostre (ble!) i jak się patrzyło na tą ostrą trawę to nie można było wysiedzieć przed monitorem.
Ja wiem, że gra będzie ładna ale co niektórzy prezentują "napluć a powie, że deszcz pada" postawę. Dla mnie oczywistym jest, że downgrade był, dumnie nazywany optymalizacją. A można to wydedukować porównując in-game footage z materiałami prezentowanymi od niedawna.
Widzę też, że głosy się podnoszą typu "a co masz sprzęt który pozwoliłby uciągnąć poziom z materiału '35m'?". Ja się pytam, a co to ma do rzeczy? A może ja sobie chcę ustawić wszystko na maxa i na 7870 podziwiać 2kl/s? Naturalnie rozumiem wszystkich oburzonych i jakże tu równanych z błotem.
Jednakże dopiero po premierze będziemy mogli ocenić czy obietnica została spełniona, czy może Ciri nie jest jedynym "dzieckiem niespodzianką" na tej scenie. ;)
 
Jeśli RED tłumaczy, że to nie downgrade bo nie było czego downgradować bo żadnej gry w tamtym momencie nie było to rzeczywiście jest w tym sens. Tylko po co w takim razie wypuszczać takie materiały? Jak to ma się do "in-game footage" skoro nie było żadnej "game"? Co z wypowiedziami innego REDa, który mówił, że będzie w grze jakość z tamtych materiałów?
O to mam największy ból dupy, nie o samą rozczarowującą względem tego co widzieliśmy wcześniej (ale wciąż dobrą) grafikę. Też śmieszy mnie płacz ludzi, którzy wydali pieniądze na sprzęt i teraz mają pretensje bo mi chodzi nie o czyjeś budżety domowe ale o same zasady i uczciwość. Wśród fanów zaczadzonych hypem i przekonanych o niebiańskim posłannictwie REDów wytworzyły się obecnie dwie grupy: jedni rozczarowani i reagujący obecnie trochę zbyt rozpaczliwie i krzykliwie, jak ofiary jakiegoś spisku i drudzy, którzy będą do ostatniej kropli krwi bronić i tłumaczyć kłamstwa autorów Wiedźmina 3. Jednak nie trzeba było być psychofanem czy fanboyem żeby oczekiwać od REDów więcej (nie więcej grafiki :D, więcej uczciwości), szczególnie, że kilka razy pokazywali, że w pozytywny sposób wyróżniają się na tle całej growej branży.

Nie wrzucałbym też do dyskusji o downgradzie powracającej jak bumerang kwestii zmiany kolorystyki czy ogólnie wizji artystycznej. To o wiele bardziej subiektywna sprawa i czytając forum widziałem, że jest wiele osób, którym obecna wizja podoba się bardziej, co prawda w jakimś procencie może to być przypadek wspomnianego wyżej bronienia REDów za wszelką cenę i nawet wbrew własnym odczuciom, ale mniejsza z tym - ogólnie chodzi o gust, czyli co kto lubi. Mi na przykład zmiana nie podoba się w ogóle i szkoda mi tych zielonych/brązowych filtrów i stonowanej palety barw. Szkoda mi z dwóch powodów, pierwszy to właśnie typowo subiektywne "podobało mi się bardziej" a drugi to żal za wyjątkowością jaką mógłby się szczycić Wiedźmin 3, odejście od poprzedniej wizji w stronę Dragon Agów (nie, że gra wygląda w tej kwestii dokładnie tak jak Dragon Age, ale wyraźnie zwróciła się w tę stronę) i innych takich bajkowych, pastelowych klimatów zabiło właśnie tę wyjątkowość.
 
Top Bottom