Wiedźmin 3 - grafika

+
Przyjacielu @PhaaTe dziękuje :)
Jasne, wyższe rozdziałki mają swoje wymagania i po to są mocne GPU.
Już czasy 780Ti pokazały nowe oblicze jakości w grach :)

Jednak zawsze znajdą się tacy, którzy nie mają pojęcia o czym piszą i hejtują, wyzywają itd. No ale to wynika z niewiedzy i tyle.
 
Nie, jest na konsolach. Nic się nie zmienia, po prostu siedzisz w tym temacie i czytasz o bublach, porównaniach in minus zamiast popatrzeć na to, co się poprawiło. Gra była taka piękna? Wyciek z Gamescomu 2013 roku wyglądał dużo, dużo gorzej od obecnej grafiki. Tak, trailery kłamały.
Nie no Rustine szanujmy się. Zawsze wytykałeś porównania screenów ze skompresowanej youtubowej wersji i mówiłeś, że na tej podstawie nie da sie nic stwierdzić, a teraz przytaczasz nagranie kalkulatorem i używasz tego jako argumentu?

A tak btw, co tam dla Ciebie oprócz postaci wyglądało gorzej? Bo zdaje mi się że wiatr w lesie rzucał liścmi wszędzie, igni podpalał roślinność i ogólnie jakoś więcej było wszystkiego, ale to może moje subiektywne odczucie.
 
Nie, jest na konsolach. Nic się nie zmienia, po prostu siedzisz w tym temacie i czytasz o bublach, porównaniach in minus zamiast popatrzeć na to, co się poprawiło. Gra była taka piękna? Wyciek z Gamescomu 2013 roku wyglądał dużo, dużo gorzej od obecnej grafiki. Tak, trailery kłamały.

Ale tak ogólnie to o co ci się rozchodzi panie? Ten temat to w większości narzekanie, a po przespanej nocy zwyczajnie nie chce mi się nadrabiać kilku a nawet kilkunastu stron tematu więc zwyczajnie mogłem to pominąć. Przeważnie wchodzę w temat kiedy jest tu dosyć gorąco i wszyscy się kłócą. Nie zaczynajmy już tematu co było lepsze w którymś tam roku, szkoda wieczoru.
 
Nie, jest na konsolach. Nic się nie zmienia, po prostu siedzisz w tym temacie i czytasz o bublach, porównaniach in minus zamiast popatrzeć na to, co się poprawiło. Gra była taka piękna? Wyciek z Gamescomu 2013 roku wyglądał dużo, dużo gorzej od obecnej grafiki. Tak, trailery kłamały.
Tylko widzisz mi nie chodzi o jakieś stare trailery czy inne "reklamówki". Tylko o stan faktyczny grafiki na dzisiaj, która moim zdaniem jest źle zbalansowana.Ale zaznaczam to jest moje zdanie. Sam design lokacji i klimat jest natomiast świetny. Pięknie oddaje klimat książek. Ale może za dużo wymagam...
 
Jednak zawsze znajdą się tacy, którzy nie mają pojęcia o czym piszą i hejtują, wyzywają itd. No ale to wynika z niewiedzy i tyle.

Przyjacielu, wklejasz mi screeny z google które są specjalnie poprawione Photoshopem i mnie nazywasz osobą z niewiedzą? wydaje mi się, że głównym założeniem Twojej obecności na forum jest trollowanie i bujanie w obłokach.

Wklej mi screenshoty bez kompresji z Twojego komputera, pokaż i udowodnij mi to co próbujesz, z całym szacunkiem Ci wtedy przyznam rację jeżeli zobaczę różnice.
 
@Sobtainer

Trochę się ośmieszasz bo:
Weź sobie byle jaką grę ustaw na 1024x768 pograj 30 sekund :)
Po czym zmień na np: 1440x900
Jak nie widzisz różnicy to staryyy....:'(
A co dopiero 1080 vs 4K
 
@Sobtainer

Trochę się ośmieszasz bo:
Weź sobie byle jaką grę ustaw na 1024x768 pograj 30 sekund :)
Po czym zmień na np: 1440x900
Jak nie widzisz różnicy to staryyy....:'(
A co dopiero 1080 vs 4K

Nie ma takiej możliwości, bo gram na monitorze LCD. Jeżeli Ty grasz na kineskopie to wtedy można sobie takie porównania robić. Jest coś takiego jak natywna rozdzielczość monitora. Twoje porównanie jest kompletnie nie trafione.
 
@Sobtainer

Drogą wyjątku bo mam na to czas, "Wklej mi screenshoty bez kompresji z Twojego komputera, pokaż i udowodnij mi to co próbujesz, z całym szacunkiem Ci wtedy przyznam rację jeżeli zobaczę różnice." Mogę to zrobić.

Rozdzielczości 1080p 1440p 4k

W kilku grach

-Wiedźmin 2
-AC Unity
-Dragon Age inq.
-GTA V

Zaraz się za to zabiorę, screeny porobię frapsem , będą dużo zajmować (bmp) ale na jakości nie stracą.

Tylko umawiamy się tak - Napiszesz wtedy tutaj na forum

"Ja Sobtainer wierzę, że jest dla mnie szansa na reformowalność" ;) Jeżeli mi to potwierdzisz , to zasiądę i porobię zrzuty :)
 
Last edited:
Tylko widzisz mi nie chodzi o jakieś stare trailery czy inne "reklamówki". Tylko o stan faktyczny grafiki na dzisiaj, która moim zdaniem jest źle zbalansowana.Ale zaznaczam to jest moje zdanie. Sam design lokacji i klimat jest natomiast świetny. Pięknie oddaje klimat książek. Ale może za dużo wymagam...

Moim zdaniem jest naebane efektów na słabe obiekty. Wygląda pięknie jak patrzysz na Gerwanta, idealny świat fantasy a potem podczas rozmowy odwracasz na chwilę od niego wzrok i... bach jeb otoczenie :O

Ale tak ogólnie to o co ci się rozchodzi panie? Ten temat to w większości narzekanie, a po przespanej nocy zwyczajnie nie chce mi się nadrabiać kilku a nawet kilkunastu stron tematu więc zwyczajnie mogłem to pominąć. Przeważnie wchodzę w temat kiedy jest tu dosyć gorąco i wszyscy się kłócą. Nie zaczynajmy już tematu co było lepsze w którymś tam roku, szkoda wieczoru.

Mi i koledze wyżej - o marnowanie mocy obliczeniowej na ficzery zamiast zrobienie porządnych obiektów.
 
@Sobtainer

Trochę się ośmieszasz bo:
Weź sobie byle jaką grę ustaw na 1024x768 pograj 30 sekund :)
Po czym zmień na np: 1440x900
Jak nie widzisz różnicy to staryyy....:'(
A co dopiero 1080 vs 4K
Kolego mówisz o rozdzielczości tylko i wyłacznie. Jaki to ma wpływ na poziom detali. Otóż zaden. Przy 800x600 możesz miec tak samo bogatą scene jak przy 4K. A ze rozdzielczość jest widoczna gołym okiem to oczywiste ale poziom detali zostaje niezmienny. To, że widzę 2x wiecej pixeli to nie znaczy, że mam 2x wiecej detali czy 2x wieksze tekstury. Markłeting nieźle pierze mózgi z tego co widze i GosuPL, który bierze kase za pisanie bredni.
 
Last edited:
@Sobtainer

Drogą wyjątku bo mam na to czas, "Wklej mi screenshoty bez kompresji z Twojego komputera, pokaż i udowodnij mi to co próbujesz, z całym szacunkiem Ci wtedy przyznam rację jeżeli zobaczę różnice." Mogę to zrobić.

Rozdzielczości 1080p 1440p 4k

W kilku grach

-Wiedźmin 2
-AC Unity
-Dragon Age inq.
-GTA V

Zaraz się za to zabiorę, screeny porobię frapsem , będą dużo zajmować (bmp) ale na jakości nie stracą.

Świetnie. Czekam z niecierpliwością. Pamiętaj, że jest coś takiego jak data i godzina utworzenia pliku, prosiłbym jeżeli chcesz być wiarygodny i jeżeli chcesz usłyszeć ode mnie, że masz rację i jest ogromna różnica pomiędzy FullHD a 4k o nie zmienianie tego.
 
Nie ma takiej możliwości, bo gram na monitorze LCD. Jeżeli Ty grasz na kineskopie to wtedy można sobie takie porównania robić. Jest coś takiego jak natywna rozdzielczość monitora. Twoje porównanie jest kompletnie nie trafione.

W każdej grze w opcjach graficznych możliwość ustawienia rozdziałki.
Gosu chyba ma racje że nie ma sensu z tobą dyskutować.
 
Kolego mówisz o rozdzielczości tylko i wyłacznie. Jaki to ma wpływ na poziom detali. Otóż zaden. Przy 800x600 możesz miec tak samo bogatą scene jak przy 4K. A ze rozdzielczość jest widoczna gołym okiem to oczywiste ale poziom detali zostaje niezmienny.

Czy ja coś mówię o detalach ?
Parę postów wcześniej stwierdziliśmy tylko że im większa rozdziałka tym obraz ostrzejszy.
Każde podbicie rozdzielczosci powoduje zwiększenie sie jakości wyświetlanego obrazu.
 
W każdej grze w opcjach graficznych możliwość ustawienia rozdziałki.
Gosu chyba ma racje że nie ma sensu z tobą dyskutować.

Ale kolego, czy Ty masz pojęcie co to jest natywna rozdzielczość? to jedyna i słuszna dla monitora żeby pokazać idealną ostrość obrazu. Jeżeli ją zmienisz, obraz robi się rozmyty. No masakra jest z Wami jakaś. Podstawowych pojęć nie znacie.

Co z tego że ją zmienię skoro monitor pokaże zamazaną rozdzielczość bo nie jest natywna. No koszmar jakiś.

Parę postów wcześniej stwierdziliśmy tylko że im większa rozdziałka tym obraz ostrzejszy.

A co ja takiego napisałem na samiutkim początku dyskusji 4k vs fullhd? napisałem tylko i wyłącznie to, że 4k robi TYLKO WIĘKSZĄ OSTROŚĆ OBRAZU, nie zmienia nic innego.

Co do 4k. To moim zdaniem, trzeba mieć niezły brain damage żeby podniecać się rozdzielczością 4k która kompletnie nic nie zmienia oprócz ostrości obrazu.

A wy mi próbujecie udowodnić coś co ja wiem i o czym pisałem od samego początku.
 
Last edited:
Czy ja coś mówię o detalach ?
Parę postów wcześniej stwierdziliśmy tylko że im większa rozdziałka tym obraz ostrzejszy.
Każde podbicie rozdzielczosci powoduje zwiększenie sie jakości wyświetlanego obrazu.
To co rozumiesz przez pojęcie jakość wyświetlanego obrazu? bo to jest kluczowe dla jasności sprawy.
 
Ale kolego, czy Ty masz pojęcie co to jest natywna rozdzielczość? to jedyna i słuszna dla monitora żeby pokazać idealną ostrość obrazu. Jeżeli ją zmienisz, obraz robi się rozmyty. No masakra jest z Wami jakaś. Podstawowych pojęć nie znacie.

Co z tego że ją zmienię skoro monitor pokaże zamazaną rozdzielczość bo nie jest natywna. No koszmar jakiś.



A co ja takiego napisałem na samiutkim początku dyskusji 4k vs fullhd? napisałem tylko i wyłącznie to, że 4k robi TYLKO WIĘKSZĄ OSTROŚĆ OBRAZU, nie zmienia nic innego.

Teraz mi zarzucasz że nie rozumiem czegoś o czym napisałeś a co nie ma w ogóle żadnego znaczenia z tym o czym dyskutowaliśmy?
Żeby zaraz potem przyznać nam rację !? hehe dobre
Musisz jeszcze sporo potrenować na trollowni :peace:

To co rozumiesz przez pojęcie jakość wyświetlanego obrazu? bo to jest kluczowe dla jasności sprawy.

Pisałem !
Ustaw jakąkolwiek grę na 1024x768 a potem zwiększaj !
Wtedy zrozumiesz na własne oczy o jaką jakość mi chodzi ;)

P.s nie mam kompa do gier tylko PS4 ale każdy ogarniety człowiek interesujący sie grami powinien kumać podstawy.
Najwyraźniej nie każdy :/
 
Last edited:
@Sobtainer

"Co do 4k. To moim zdaniem, trzeba mieć niezły brain damage żeby podniecać się rozdzielczością 4k która kompletnie nic nie zmienia oprócz ostrości obrazu"

Na tym można zakończyć już czytanie twoich postów :)
jak to Sobtainer napisał wcześniej.... AMEN szkoda słów
GosuPl 4k to przyszłośćim prędzej to zrozumiecie tym lepiej dla was.
 
Last edited:
Ustaw jakąkolwiek grę na 1024x768 a potem zwiększaj !
Wtedy zrozumiesz na własne oczy o jaką jakość mi chodzi

Ale czy Ty rozumiesz, że to nie ma sensu na monitorze LCD? bo i w jednym i drugim przypadku natywnej rozdzielczości nie będzie i nie będziesz widział tych różnic?. Rozdzielczość FullHD już jest na tyle ostra, że powiększanie jej ma sens jeżeli ktoś ma na to pieniądze, ale oprócz poprawy w ostrości obrazu nie zobaczysz nic innego. Czy to jest takie ciężkie do zrozumienia? napisałem o tym od samego początku, a Ty przyszedłeś ze swoimi tosterem nie mając pojęcia o podstawowych pojęciach.

P.S nie mam kompa do gier tylko PS4 ale każdy ogarniety człowiek interesujący sie grami powinien kumać podstawy.
Najwyraźniej nie każdy :/

No i wszystko jasne.

Jeszcze raz napiszę, bo chyba tego nie zajarzyłeś. To ja pierwszy napisałem, że 4k daje tylko ostrość obrazu, a nie przyznawałem w tym temacie Wam racji bo o tym wiedziałem od samego początku. Nie widziałeś pewno połowy postów wchodząc w temat dlatego zamilknij już.
 
Last edited:
@Sobtainer

Ty wiesz najlepiej, nie ? :) Nie ważne, że ludzie którzy mają styczność w grach przy takich rozdzielczościach piszą co i jak.
Nie ważne, że jest masa testów, porównań, informacji o tym w internecie.
Nie ważne, że po prostu im wyższa rozdzielczość tym ma to lepszy wpływ na jakość tekstur WSZYSTKICH na ekranie.
Nie ważne, bo Ty wiesz lepiej , w końcu pracujesz w drukarni więc widzisz na zdjęciach.

Do porobienia zrzutów ekranu zaraz zasiadam, chociażby po to - Żeby Ci głupio było później :)
 
Top Bottom