Wiedźmin 3 - grafika

+
Embargo na spoilery chyba już minęło, bo gra zwyczajnie jest już w sprzedaży (a to, że nie w Polsce to już inna bajka), ale mimo wszystko nie wrzucaj, bo szkoda sobie psuć zabawę.
 
@GosuPL

Ta? Bo u mnie ciągle w realizacji.

EDIT: Ale kurierem, czy Paczkomatem. Bo ten drugi nawet jak wysłany, to odbierzesz tylko w Paczkomacie właśnie.
 
@pablonorieha


Różnica w jakości oprawy jest zauważalna już przy 1440p, a co dopiero przy 4K. 4K widziałem na oczy parę razy w życiu i gdybym mógł to bez problemu chciałbym grać tylko w takiej rozdzielczości. Różnica ogromna.
 
Czyżby temat o Downgrade Gate poszedł do kosza? Chciałem dzisiaj przy sobocie przeczytać sobie te dwa tysiące stron shitstormu. :D

Pamiętam przy okazji któregoś wywiadu jak Redzi mówili, że mają na zapleczu takie tekstury i takie modele, że żaden współczesny komputer nigdy tego nie uciągnie i nawet nie opłaca się im tego wrzucać do finalnej wersji gry. I że wszystkie te dobra oddadzą nam "gdy czas nadejdzie". Mam nadzieję, że mój post nie zostanie skasowany jako preludium do kolejnego shitstormu, ale myślę że coś jest na rzeczy. Jeden z Redów mówił ostatnio, że po prostu nie mieli szans na robienie grafiki dla każdej platformy osobno (bo na to by wyszło gdyby chcieli robić lepszą grafę dla PC) i dlatego W3 wygląda tak jak wygląda.

Podejrzewam, że dostaniemy te lepsze efekty i ostrzejsze tekstury najpóźniej z jednym z tych nadchodzących wielkich fabularnych dodatków.
 
Jeśli faktycznie mają to na zapleczu to powinni wypuścić jako darmowe DLC, które wysadza kompy. :D Szkoda by poszło to na marne, tym bardziej, że prędzej czy później komputery które będą to w stanie uciągnąć będą normą.
 
@sebogothi

Wyjdzie PS5 oraz XBOX TWO, a RED'zi zrobią remaster z grafiką na miarę VGX, a przy dobrym wietrze wydadzą go też na PC :teeth: ...
 
GosuPL, nie komentuj. Omiń, nie masz racji. Wystarczająco dużo widziałem i każdy kto się bulwersuję ma rację. Nawet 4k ultra które podawałeś parę stron temu nie poprawia geometrii obiektów, nie poprawia obrzydliwych tekstur roślinności. Finito.

Też kupiłem 970, chłodzenie do 2500k i ram. Nie żałuję, w zasadzie cieszę się, że gry nie są robione pod 970 i 980 - gdyby tak było, to za 1,5 roku wymiana karty. Niekoniecznie jest to zły wybór - ja na pc robię naprawdę sporo rzeczy, est cały czas podpięty pod tv, gram na padzie (poza pillrsami itp) i ogólnie jest to moje centrum multimedialne, od pisania, przez obróbkę zdjęć po gry.
Ale przyznam Ci rację, że kupując sprzęt tylko pod gry, to lepiej wybrać konsolę, bez dwóch zdań. Różnice graficzne w grach są naprawdę minimalne, a te, które się znajduje szukają maniacy z lupą, bo zwykły gracz nie zauważy. Długo zastanawiałem się między ps4 a pc i wybrałem pc, ale ze świadomością, jakie są różnice graficzne - praktycznie żadne dla takiej osoby jak ja - nie korzystam z modów (bo mi się nie chce, a wizja twórców jest najważniejsza), nie używam 4k i długo nie będę, dopiero jak powchodzi sporo kanałów sportowych i przyrodniczych ww 4k to może się skuszę wymienić tv (który i tak mam nowy).

Tutaj link do nieskompresowanego gamplaya z PS4 - pięknie to wygląda, po prostu cudo !!!

http://www.gamersyde.com/news_the_witcher_3_our_ps4_videos-16541_en.html

Jeśli ktoś nie ma kasy na mocny pc niech się nawet nie waha i zrozumie, że gry AAA są robione pod konsole i ich jakość jest świetna !!! A dla zapaleńców i wyczulonych na każde źdźbło trawy, każdy piksel itd - nie ma wyboru, wiadomo :D
 
Tak przypadkiem wpadłem na ten stary materiał

Aż się łezka w oku kręci jak to pięknie wyglądało :) Ludzie nadal piszą pod nim komentarze ;)
 
Kogo interesują ultracienie, ultrafutro 8k itd na siłe wciśnięte to jego sprawa i fajnie że będzie przynajmniej to cieszyć. Mnie takie efekty są niepotrzebne, obejde sie bez nich

Ktoś, kogo interesuje 8k, ultra hiper cienie, trawa, każdy piksel tekstury i każde źbło trawy nawet na kompie za 50 tys. euro nie będzie się cieszył z gry - a to dlatego, że będzie myślał tylko o grafice, o tym, co jeszcze mogłoby być, co jest ładne, a co gorsze, gdzie zrobić screena, co ile sekund wychodzić w związku z tym do pulpitu i co ile tysięcznych sekundy spoglądać na wskaźniki temperatury, fps, % użycia cpu i gpu w górnym rogu ekranu :D Taka osoba nie gra w grę, taka osoba przeżywa katorgę :D
 
Dla mnie strasznie dziwne jest to, że zarówno "dwójka" jak i "trójka" z początku kolorystycznie dość stonowane u schyłku prac idą w totalną cukierkowość. A te wschody i zachody słońca wyglądają jak totalna apokalipsa. Takie kolory powinny być tylko na kawałku nieba po którego stronie wstaje/zachodzi słońce.
 
zobaczcie co mam z ang forum ;)

http://forums.cdprojektred.com/thre...r-Min-vs-Max-comparison?p=1661041#post1661041
jakby faktycznie gra wygladala tak w dniu premiery to bylbym mega zaskoczony, ale widac post potwierdzony przez Reda ;]

Oczywiście MM nie powiedział , że gra aktualnie wygląda w ten sposób na PC
Przypomniał mnie się fragment rozgrywki W3 ze zmierzoną płynnością animacji na kanale digital foundry.

Jak widać przy takiej jakości grafice Xboxone nie jest wstanie utrzymać stabilnych 30 klatek , a w momencie walki animacja spada nawet do poziomu 18 fps.!! Jeśli REDom naprawdę zależało na równości graficznej między platformami to nie mogli pozostawić takiej grafiki, bo konsola microsoftu jest po prostu za słaba.
 
Taka osoba nie gra w grę, taka osoba przeżywa katorgę :D

Ej... niektórych to kręci.

Nie oceniaj wszystkich wedle swojej miary.


Ja będę się cieszył grą ale nie omieszkam w kilku miejscach włączyć sobie monitorowania procesów (CPU oraz GPU).
 
Top Bottom