Wiedźmin 3 - grafika

+
To jest tylko Twoje zdanie. Dyskusja jest o tym jak gra mogłaby wyglądać gdyby była tworzona tylko i wyłącznie z myślą o PCtach.

Gdyby była Tworzona z myślą o pc, to byłaby może graficznie lepsza, ale objętościowo pewnie w granicach Wiedźmina 2, może z 20% większa.

A teraz, o ile większa jest gra od wiedźmina 2? Speedrun W2 to 3 godziny z zadaniami pobocznymi, a tu tylko główny wątek 25 godzin. Wolisz ładniejszą grafikę od zawartości? Ja wolę zawartość, a gdyby nie konsole, to gra nigdy nie osiągnęłaby takich rozmiarów, nigdy.
 
Tak, wygląd Wiedźmina jest zły przez konsole i chciwość Redów. Wystarczy spojrzeć na nadchodzącego Batmana. Jego rozgrywka z PS4 jest o wiele piękniejsza od rogrywki Wiedźmina 3 na PC, bo Batman jest robiony tylko i wyłącznie pod PC!!!

Zaraz, chwileczkę...

A teraz już bez sarkazmu: ludzie zwykle wybierają najprostsze rozwiązania, a tymczasem rzeczywistość niemal zawsze jest bardziej skomplikowana, a ilość czynników znacznie większa od przyjętej przez tłum liczby.
Wołając "Downgrade był przez konsole!!!", "Grafikę z ustawień ultra można było pociągnąć na ustawieniach minimalnych!!!", "Redzi są chciwi i zawyżyli wymagania, bo... bo sam już nie wiem co" i tym podobne, zachowujecie się niczym ludzie na rynku w opowiadaniu "Mniejsze zło", którzy szczują wiedźmina i rzucają w niego kamieniami, bo "to mutant!!!", "to morderca!!!", bo "właśnie zaszlachtował kilka osób bez powodu!!!".
Może wasze zarzuty nie są zupełnie nietrafione... ale prawda jest najpewniej taka, że stanowią tylko kilkanaście procent obrazu całej sytuacji. Branie ich za pewnik i główne powody obecnej sytuacji jest tak samo prostackie i niesprawiedliwe jak opisana wyżej reakcja tłumu.

A Wiedźmin 3 jest piękny. Przestańcie wreszcie oceniać go przez pryzmt szczególnie złych elementów lub ujęć, a popatrzcie na rozgrywkę całościowo. Gra światła i cieni, to jak wszystko się rusza, jak faluje, i te niektóre wręcz oszałamiające widoki z przepięknymi zachodami słońca na czele... Wiedźmin 3 jest piękny, nawet pod czysto technicznym względem.
 
Nom, obejżałem trochę tych ULTRA materiałów. Wyglądaja trochę średnio. Przykre. A miało byc tak pięknie

Echhh...Może jestem naiwny, ale jak to zobaczyłem pierwszy raz, to myślałem, że gra tak właśnie będzie wyglądać! Ulepszyłem kompa, wydałem sporo kasy i niestety czuję się: zawiedziony/rozczarowany/oszukany i jest mi przykro, że mamy taką sytuację.
 
Dosłownie pięknie - trzeba brać lupę aby coś odróżnić (wiem, wiem wredna kompresja YT i te sprawy... bla, bla, bla....):


Swojego czasu śmiałem się z różnic Inkwizycji na poszczególnych platformach, ale widzę iż RED'om udało się dokonać tego samego.



I teraz nie można powiedzieć, że "stary build", "gra się zmienia" bo dowody mamy czarno na białym.
 
Jestem średnio zainteresowany Wiedźminem (zarejestrowałem się na forum ze względu na CP2077), jedynie od czasu do czasu zerkam na jakieś screeny/trailery, ale czytanie Waszych komentarzy to ubaw po pachy.

Gra wygląda ok, dobrze, ale jak czytam "łał przepiękna", to śmiać mi się chce. Różnica pomiędzy min a max też jest stosunkowo nieduża, a w każdym razie na pewno mniejsza, niż różnica pomiędzy finalną wersją a materiałami sprzed roku (o tych najpierwszych nawet nie wspominając). Nie żeby mnie to obchodziło, bo zależy mi przede wszystkim na gameplayu.
 
http://www.gamersyde.com/news_the_witcher_3_our_ps4_videos-16541_en.html

Już było wklejane ale jak widać , nie każdy chyba widział ;)
Proponuję pobrać i zobaczyć. Jest to nieskompresowany zapis rozgrywki z PS4.
Gra wygląda świetnie, nie mogę się doczekać aż sam ją dorwę :)
Tym bardziej, że na PC będzie lepiej i to sporo.
Zrozum w końcu, że nie będzie. Jest "visual parity" gra będzie wyglądać identycznie na wszystkich platformach i na PC różnić się tylko rozdzielczością i paroma bajerami od NVidii. Sami Redzi o tym przecież mówili, co było już tutaj wielokrotnie cytowane.

https://youtu.be/Xygm7OOsIgQ
Ja tu wielkiej przepaści w grafice nie widzę.
Niektórzy będą musieli chyba zobaczyć porównanie od Digital Foundry, żeby to do nich w końcu dotarło.


Kilka ciekawych postów z NeoGafu http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=1043668&page=93
Mandon said:
I'm more and more sure that CDPR is trolling us as we get closer to release. Still a possibility that the true "ultra" settings will be revealed on release day /w the day 1 patch.
Derp said:
"BOOM HERE'S YOUR 2013 GRAPHICS BACK! *Rips his shirt off* PC FOR LIIIIIFE!"

That's what I'm expecting will happen on launch. Exactly that, nothing else.
Chariot said:
Yeah, like ona big event stage, starting to just standing there, looking at a clock and then announcing Derp's vision literally the second the party clause runs out.
Derp said:
LOL!
Or maybe there will be an evil flavour to it.
"Boss, the marketing deal with MS is has officially ended"
"Excellent... INITIATE PROJECT 2013GRAFFIXPATCH. MAKE SURE NOT A SINGLE GPU SURVIVES... mmhmhmhm. MHMhMhMmh. MUAHAHAHAHAHA"
"Yes boss..."
 
Nie wiem czy było, ale wklejam.

WŁĄCZONY HairWorks:

WYŁĄCZONY HairWorks

Szczerze to bardziej mi się podoba jak jest wyłączony.
 
Swojego czasu śmiałem się z różnic Inkwizycji na poszczególnych platformach, ale widzę iż RED'om udało się dokonać tego samego.
Ja tam widzę tylko jedną różnicę, rozdzielczość ciut lepsza na PC ale to trzeba się dobrze wpatrzyć żeby to zauważyć. Konsola za 1,5k oferuje to samo co PC za co najmniej 2x więcej. Obłęd...
 
Top Bottom