Wiedźmin 3 - grafika

+
@Daniel Abatemarco

Jeśli już to photoshop ogranicza się do manipulacji barwą, ostrością oraz rozmyciem (DOF), a mi chodzi o te kamyczki, które mamy na ziemi. Wyglądają na wypukłe, a wątpię aby je "wklejali".
 
Cały czas mnie zastanawia jak to z wami jest :hmmm: Na pytanie czego ludzie oczekują od Wiedźmina 3 wszyscy mówią że dojrzałej fabuły, trudnych wyborów moralnych, świetnych dialogów czy ciekawych postaci. Ponad tysiąc stron tematu poświęcacie jednak narzekaniom na jakąś trawę czy teksturę muru rzucając od czasu do czasu hasła o największym zawodzie w historii i byciu oszukanym przez twórców stawiając Wiedźmina 3 obok takich gier jak Duke Nukem Forever, Watch Dogs czy Aliens Colonial Marines. Zachwalane w recenzjach aspekty gry takie jak fabuła, wybory, dialogi i postacie czy kreacja świata tracą na znaczeniu, bo trawa jest za mało zielona, bo listki na drzewie kołyszą się za szybko, a łódka płynie pod prąd. Nie kumam, ale może jestem za mało inteligentny, jest to wysoce prawdopodobne.
 
Musisz uświadomić sobie, że gra zaliczyła masywny downgrade.

To to ja wiem.
Nie zmienia to faktu, że gra wygląda bardzo dobrze. Twierdzę jedynie, że do porównań i wyciągania daleko idących wniosków, często przesiąkniętych skrajnym pesymizmem, nie ma sensu wrzucać maxymalnie odpicowanych obrazków.
 
Dlatego krótko po premierze pojawią się narzędzia do debugowania kamery, zatrzymywania czasu w grze, zmiany warunków atmosferycznych itd. po to, aby uchwycić jak najlepsze ujęcia.

Grudzień 2014:
http://i0.wp.com/gearnuke.com/wp-content/uploads/2015/05/witcher1.jpg

Finalna wersja:
http://i2.wp.com/gearnuke.com/wp-content/uploads/2015/05/witcher2.jpg

:facepalm:

Śmiem twierdzić, że zdjęcie wyżej ma sławny filt wyostrzający. Uzyskasz dokładnie taki sam efekt na zdjęciu poniżej, jeżeli go włączysz. Dodatkowo nie będzie kompresji.
 
Last edited by a moderator:
Screenshoty z wersji PC - ULTRA/1440P
https://www.flickr.com/photos/127773964@N03/17750207131/in/album-72157652536729480/

Jest lepiej niż na konsolach... ale tylko trochę lepiej. Wielkich różnic nie ma.


BRAK SSAO


HBAO+



Najbardziej liczyłem na HBAO+, a tutaj taki zawód.
 
Śmiem twierdzić, że zdjęcie wyżej ma sławny filt wyostrzający. Uzyskasz dokładnie taki sam efekt na zdjęciu poniżej, jeżeli go włączysz. Dodatkowo nie będzie kompresji.

Filtr filtrem, a tekstury teksturami, ale Ty lepiej spójrz na różnicę w geometrii (czy raczej mapowianu wypukłości):


 
Ten drugi screen jest po prostu połączeniem dwóch rzeczy, które w W3 wygalają teraz najgorzej: zlewającej się i mało wyraźnej trawy oraz często występującego, słabo wykonanego mapowania wypukłości.
Na szczęście nie wszystko w grze prezentuje się na takim poziomie, a wierzę, że z tymi aspektami będzie się dało coś zrobić. Ale fakt faktem, to REDom nie wyszło.
 
@Marcin_89.683, o jakich pieniądzach dla Microsoftu piszesz? Coś mi świta ale za nic nie mogę sobie przypomnieć o co chodzi. Mógłbyś napisać więcej?

No właśnie- co do wymagań. Gra teraz na ULTRA wygląda gorzej niż W2 na full detal. Na mojej grafie W2 chodzi bajecznie (mam gtx770 a więc rekomendowaną kartę dla trójki). BARDZO jestem ciekaw jak moja grafa wytrzyma Ultra.
 
Last edited:
A co z tymi doniesieniami? GTA mnie tak pochlonelo, ze nie zajrzalem tu chwile, a posty w tempie błyskawicznym leca, jakies pozytywne info przylecialo?
 
Cały czas mnie zastanawia jak to z wami jest :hmmm: Na pytanie czego ludzie oczekują od Wiedźmina 3 wszyscy mówią że dojrzałej fabuły, trudnych wyborów moralnych, świetnych dialogów czy ciekawych postaci. Ponad tysiąc stron tematu poświęcacie jednak narzekaniom na jakąś trawę czy teksturę muru rzucając od czasu do czasu hasła o największym zawodzie w historii i byciu oszukanym przez twórców stawiając Wiedźmina 3 obok takich gier jak Duke Nukem Forever, Watch Dogs czy Aliens Colonial Marines. Zachwalane w recenzjach aspekty gry takie jak fabuła, wybory, dialogi i postacie czy kreacja świata tracą na znaczeniu, bo trawa jest za mało zielona, bo listki na drzewie kołyszą się za szybko, a łódka płynie pod prąd. Nie kumam, ale może jestem za mało inteligentny, jest to wysoce prawdopodobne.

Nie zapominajmy też o tym: https://www.youtube.com/watch?v=3SpPqXdzl7g

No ale tekstury z 2013 podobno zostały: http://www.dualshockers.com/2015/05...ame-from-2013-give-info-on-gameplay-and-more/

Poza tym to jest temat o grafice, więc dyskusje o fabule są tu raczej nie na miejscu.

Zostawmy już ten 2013 bo wiadomo, że gra nigdy nie będzie już tak dobrze wyglądać.
 
Last edited:
@ Sacr3dus

Odpuść sobie już te porównania,każdy wie jak jest teraz.Jestem tym zawiedziony tak jak i Ty chłopie,ale przestałem na to narzekać i jak pisałem wcześniej zdecydowałem się poczekać na mody.Polecam to samo-naprawdę jestem pewien że po roku gra będzie wyglądać na modach ZNACZNIE lepiej niż demko z 2014 roku.No chyba że MUSISZ już zagrać....
 
Cały czas mnie zastanawia jak to z wami jest Na pytanie czego ludzie oczekują od Wiedźmina 3 wszyscy mówią że dojrzałej fabuły, trudnych wyborów moralnych, świetnych dialogów czy ciekawych postaci. Ponad tysiąc stron tematu poświęcacie jednak narzekaniom na jakąś trawę czy teksturę muru rzucając od czasu do czasu hasła o największym zawodzie w historii i byciu oszukanym przez twórców stawiając Wiedźmina 3 obok takich gier jak Duke Nukem Forever, Watch Dogs czy Aliens Colonial Marines.

Problem polega na tym, że przez dwa lata CDP RED nie reklamował W3 fabułą, dialogami, czy postaciami, ( bo o tym, że te elementy gry będą wyborne wiedział już każdy, kto grał w jedynkę i dwójkę ) tylko świetną oprawą graficzną. Gdyby sam CDP RED nie narobił takirgo hype na grafikę, nie byłoby rozczarowania i porównań, a tak, sami sobie strzelili samobója i mogą tylko sobie za to dziękować.
 
embargo zeszło na wersje PC, gamestar.de juz "strimuje" wersje PC, gra działa płynnie, ale coś mowili o spadkach do 50fpsow, grają z opcją HairWorks ON..gra wygląda naprawde dobrze....górzyste lokacje pierwsza klasa

grają na GTX 980 w 1080p
 
Last edited:
Teraz jest płacz o downgrade a po premierze i tak wszystko ucichnie przykładem może być dark souls 2 który miał największy downgrade jaki kiedykolwiek widziałem.
 
Top Bottom