Wiedźmin 3 - grafika

+
Wklejanie głupkowatej przeróbki filmu Upadek nie jest komentarzem i w najlepszym razie nadaje się do tematu z twórczością lub do wyszperanych w sieci.

Guru, Wszystkowiedzący, Jedyny, Jaśnie Oświecony Niebieski, proszę ucz mnie dalej i objaśniaj jedyne i słuszne metody krytyki !!!
P.S. Dziękuję, już więcej nie chce mi się dyskutować, a więc proszę nie odpowiadać na tego posta :) Miłego dnia!
 
Serio? I z tego się cieszysz? Że wydasz XXXX pln na sprzęti dostaniesz ciut lepszego W3 na PC? Bogowie...

P.S. W innym temacie napisałem posta i został od razu znokautowany. Ładnie, widzę że to forum zaczyna przypominać hitlerowskie Niemcy. Jeden post krytyki i od razu leci... Czyli to prawda, co ludzie piszą na innych forach. CDP, upadliście nisko...

Twój post poleciał, bo wklejasz link do śmiechowego filmiku z "reakcją Hitlera" w kliku tematach. Wystarczy w jednym, szczególnie gdy niczego więcej do dodania nie masz. Nawet w cytowanym poście musiałeś link do tego filmiku zamieścić. Jeśli masz jakieś uwagi odnośnie pracy moderacji to zgodnie z regulaminem zapraszam na PW.
 
Prawo Goodwina - "Wraz z trwaniem dyskusji w Internecie, prawdopodobieństwo użycia porównania, w którym występuje nazizm bądź Hitler dąży do 1"
"W większości dyskusji dobrą zasadą jest, że pierwsza osoba, która wyzwie drugą od nazistów, automatycznie przegrywa dyskusję"

Dyskutować trzeba umieć.
 
Akurat na polskim forum można otwarcice dyskutować o downgradzie i jakichkolwiek zastrzeżeniach wobec gry czy wobec samych REDów. Trochę inaczej ma się sprawa na forum anglojęzycznym, gdzie modzi tylko czekają na byle powód żeby kasować posty i zamykać tematy. Tak czy inaczej jakieś wtręty o hitlerowskich Niemczech są słabe i jasno dają do zrozumienia, że masz nic do powiedzenia w temacie.
 
Last edited:
@Nars

Rzucamy mięsem :D
 

Attachments

  • kosik_130130_600.jpg
    kosik_130130_600.jpg
    137.3 KB · Views: 41
Serio? I z tego się cieszysz? Że wydasz XXXX pln na sprzęti dostaniesz ciut lepszego W3 na PC? Bogowie...

I tak i nie. Rozumiem o co CI chodzi. Ciężko mi powiedzieć, czy masz rację, czy nie. Po pierwsze gra wygląda pięknie. Po drugie straciła troszkę w stosunku do starych trailerów. Po trzecie wątpię, aby 970 pociągnęła grę w 30 fps gdyby grafa była znacznie lepsze.
Na modernizację kompa wydałem ponad 1000zł więcej aniżeli wydałbym na konsolę.Mam porządny sprzęt na kilka lat grania. Warto zrozumieć, że w każdym momencie na rynku istnieje pewien wspólny mianownik, do którego tworzone są gry. Wybierając między pc a ps4 (tak, miałem dylemat, jak widać słuszny) brałem pod uwagę to, że niemal wszystkie gry multiplatformowe wyglądają bardzo podobnie na obu sprzętach z bardzo niewielką przewagą pc.

Ostatnio pojawił się temat o tym, że konsolowcy już grają, a pecetowcy nie !!!! I jak to odbierać, pecetowcy chcą równouprawnienia - ok, jestem za!!!
Ale jak czuliby się konsolowcy, gdyby dostali brzydszą grę ? Czy tylko pecetowcy zasługują na równość? Oczywiście, że nie. Gra jest grą i nie ważne, czy ktoś kupił używaną konsolę za 800zł, nową za 1400zł, czy kompa za 5000zł - każdy płaci za grę tyle samo i ma prawo oczekiwać doznań na podobnym poziomie - dlatego też tak niewielka (stosunkowo) jest różnica pomiędzy pc low a pc ultra.
Zrozum, że gry nie są tworzone po to, aby maksować grafikę. Deweloper ma wizję, ma ograniczenia (sprzęt średni, najwięcej odbiorców) i w takiej przestrzeni się porusza.
Czy mam napisać maila do twórców The Banner Saga z prośbą o stworzenie dla pecetowców grafiki 3d w tej grze ponieważ posiadam 970 i po co mi to, skoro ich gra wyciąga mi 623fps?
Czy ktoś w ogóle pytał Redów jaką grafikę chcieli uzyskać i jaki był ich target? Bo ja myślę, że przy przyjętych ograniczeniach chcieli uzyskać jak najlepszą jakość grafiki, co im się doskonale udało. A, że w tych ograniczeniach nie znalazła się konfiguracja z 980 i titanX na pokładzie - cóż, nie ma w tym nic złego.

Ważnym jest też, aby zrozumieć, że nie każdy kupuje dobrą kartę graficzną po to, aby się chwalić na forach i jechać konsolowców jacy to oni źli nie są. Poza tym bardziej aniżeli na różnicy pc ultra vs ps4 zależy mi na innych grach, których na konsolach nie ma, a w które na obecnej karcie będzie mi się grało przyjemniej.

Twoje porównanie forum do "hitlerowskich Niemiec" pozostawię bez komentarza - w innym wypadku dostałbym bana. Zastanów się czasami nad słowami, bo w temacie o gierkach komputerowych, które są tylko hobby i relaksem spinasz się jak politycy w sejmie.
 
Last edited:
Ja i tak wpierw sprawdzę jak działa na starych sterownikach, potrafią specjalnie ograniczać wydajność starszego układu, by nakręcać kupno nowego, wtedy sobie sprawdzę jak działa i porównam czy jest różnica.
 
Fanboyz uber alles !!!
P.S. To jest krytyka, skoro forma się komus nie podoba, to cóż...

Jeśli ktoś zjada paznokcie, bo na ps4 gra wygląda ślicznie a na jego drogim pc też wygląda ślicznie :D to jest źle - zaiste potrzebny tu Wiedźmin :)

---------- Zaktualizowano 09:42 ----------

Ja i tak wpierw sprawdzę jak działa na starych sterownikach, potrafią specjalnie ograniczać wydajność starszego układu, by nakręcać kupno nowego, wtedy sobie sprawdzę jak działa i porównam czy jest różnica.

Mówisz poważnie? Nigdy nie zwracałem na to uwagi. Chamskie byłoby to posunięcie :/
 
Ja i tak wpierw sprawdzę jak działa na starych sterownikach, potrafią specjalnie ograniczać wydajność starszego układu, by nakręcać kupno nowego, wtedy sobie sprawdzę jak działa i porównam czy jest różnica.

Trochę popłynąłeś ;-) Tu chodzi o bugi sterowników.
Przykładowo 350.12 jest mocno zepsutym sterem, no ale przydaje się do "GTA V"
W kilku tytułach sprawuje się gorzej niż starsza wersja. A nie wydaje mi się, żeby Nvidia w wypadku GPU które posiadam ,chciała wydajność obniżać ;-)
Po prostu bywają spartolone stery.

---------- Zaktualizowano 10:01 ----------

To nie jest poważne pytanie, prawda?

No chyba nie jest, bo kogo to obchodzi jak się będą czuli konsolowcy kiedy dostaną brzydszą grę?
I tak i tak dostają ale jest to adekwatne to możliwości konsol i tyle.
 
@raf230885
Bywa tak jak czytałem po forach sprzętowych, że np od jakiś wersji sterowników, starsze układy nie są np w ogóle wspierane - ale to normalka.
Zresztą czy coś mi się stanie jak odpalę na tych co mam, a mam 344.75 a potem zainstaluję te nowe by przetestować, mam stary układ graficzny tj Asus gtx 670 DCUII, więc z tym może być różnie, a nie wydam 1-2tyś na grafikę, prędzej bym chciał nowy TV, bo jeszcze mam kineskopowy:p, więc jedynie co mam FullHD to monitor za ponad 400zł, a ta grafikę mam od znajomego z Niemiec, więc nie wydałem ani grosza, wcześniej miałem gtx 460 768mb plus Athlon x3 445.

Premierę mamy tuż tuz, różne portale zamieszczą testy, to się przekonamy jak to jest z tą wydajności.

@GosuPL
Oczywiście też tak może być.
Pamiętam jak miałem GTX 460 768mb od Gainwarda, to wszystkie sterowniki nowsze od jakiejś tam wersji praktycznie nie działały... sterownik przestał działać, czy BSODy, a czytając wątki na forum Nvidii to sporo miało problemy z serią 4xx/5xx i nowsze cyrki odprawiały, ale tak jak piszesz, mogły być to bugi, ale to chyba nie kilka sterowników pod rząd by tak powodowało.
 
Last edited:
To nie jest poważne pytanie, prawda?

Traktuj je jak chcesz :) Dla mnie to pytanie nie istnieje. W głębokim poważaniu mam to, kto na czym gra. Jeśli mój kumpel gra na konsoli (ps4), to nie uważam, aby był to powód do otrzymania gorszego produktu. Cieszę się, że będzie czerpał z gry garściami - i myślę. że temat porównania grafiki w naszych rozmowach nie będzie istniał. Za to godzinami będziemy rozmawiać o projektach lokacji, fabule i zadaniach :D
Z początku umawialiśmy się, że przyjedzie z konsolą i będziemy porównywać ekran w ekran - ale po tym co widzieliśmy szkoda czasu na takie zabawy :D

---------- Zaktualizowano 10:04 ----------

Bywa tak jak czytałem po forach sprzętowych, że np od jakiś wersji sterowników, starsze układy nie są np w ogóle wspierane - ale to normalka.

Rozumiem. Ja tam zawsze instalowałem stery jak tylko ikonka wyskakiwała, że już są hehe :D Ale też fpsów w grach nie mierzyłem i nie porównywałem :D
 
No chyba nie jest, bo kogo to obchodzi jak się będą czuli konsolowcy kiedy dostaną brzydszą grę?

Myślę, że to mogłoby obchodzić osoby liczące zarobioną kasę w danej firmie :D Ale może się mylę, może to nie dlatego mamy równość graficzną.
 
Ładnie, widzę że to forum zaczyna przypominać hitlerowskie Niemcy. Jeden post krytyki i od razu leci... Czyli to prawda, co ludzie piszą na innych forach. CDP, upadliście nisko...
Jak zacząłem pisać na tym forum to odniosłem takie samo wrażenie. Moje posty leciały do kosza jeden za drugim. Szlag człowieka strzelał, że traci swój czas na pisanie czegokolwiek, a potem i tak to kasują, upominają lub dają perm warny. Jednak... po pewnym czasie zauważyłem, że na takie forum to jedyny sposób by utrzymać porządek. Jak widzę co tu się wyrabia w niektórych działach i jacy ludzie tu piszą, to przestałem się wkurzać na moderatorów.
Robią swoją, ciężką pracę żeby utrzymać tu jako tako porządek. Po przeczytaniu kilku tematów na pewnym popularnym serwisie o grach, byłem w szoku jaka jest różnica w kulturze wypowiedzi. Wolę bardziej srogich moderatorów tu niż gdzie indziej olewających sprawę.
 
Top Bottom