Wiedźmin 3 - grafika

+
Mam nadzieje ze masz poczucie humoru xD


Masz pecha. Zostałem właśnie wybudzony z drzemki przez jakiś telefon, który chyba był ważny, ale przez rozespanie nic nie kontaktowałem. Humoru więc obecnie nie mam. Czuj się zhejcony.
 
Raison ma rację, gra wygląda strasznie nierówno.Piękne lokacje momentami przeplatają się z paskudnymi. W Novigradzie (nie wiem co to jest. Targ rybny ?) tak wali po oczach, że ma się wrażenie oglądania gamepleya wiedzmina 1 nie w3, nie dość, że tekstury słabe to jeszcze te cienie...
View attachment 5680
Tutaj inny przykład. Niby najpiękniejszy moment w gejmpleju(aż na tapete sobie ustawiłem:)ale zwródźcie uwagę na lewą część screena. Od razu widać, że odbiega od reszty. Zasięg występowania trawy i innych mniejszych obiektów jest o wiele za mały. To i cienie koniecznie trzeba poprawic.
View attachment 5681
I na koniec ta wioska. Nie wiem czemu, ale dla mnie wygląda słabo, najbrzydsza lokacja na bagnach.
View attachment 5682
 

Attachments

  • ESRB_The_Witcher_3_Wild_Hunt_-_35min_gameplay_demo.mp4_snapshot_02.32_[2014.08.28_17.17.48].jpg
    ESRB_The_Witcher_3_Wild_Hunt_-_35min_gameplay_demo.mp4_snapshot_02.32_[2014.08.28_17.17.48].jpg
    103.8 KB · Views: 46
  • ESRB_The_Witcher_3_Wild_Hunt_-_35min_gameplay_demo.mp4_snapshot_05.20_[2014.08.28_17.21.23].jpg
    ESRB_The_Witcher_3_Wild_Hunt_-_35min_gameplay_demo.mp4_snapshot_05.20_[2014.08.28_17.21.23].jpg
    99.1 KB · Views: 45
  • ESRB_The_Witcher_3_Wild_Hunt_-_35min_gameplay_demo.mp4_snapshot_24.43_[2014.08.28_17.22.51].jpg
    ESRB_The_Witcher_3_Wild_Hunt_-_35min_gameplay_demo.mp4_snapshot_24.43_[2014.08.28_17.22.51].jpg
    102.1 KB · Views: 42
Pewnie był ustawiony bardzo mały draw distance, aby grę utrzymać w tych min 30fpsach, ponieważ gra jest, jak wszyscy wiemy, w trakcie optymalizacji.
 
W cuda wierzysz? W takim razie jak wytłumaczysz te stragany niczym z PS2?
Wg tego co mówią powinny być wymaksowane, ale może i nie są. Mam nadzieję, że nie są, bo ta trawa i cienie, a właściwie ich brak rzucają się w oczy. Nie mówiąc już o innych słabych elementach graficznych.

Z draw distance już od początku wyłapałem problem, jak się dziwnie pojawiały i znikały tekstury na horyzoncie w jednym z pierwszych gameplay'ów, więc może po prostu jeszcze nie są do końca zaimplementowane te mechanizmy. A jakość cieni czasami jest lepsza dla dalszych obiektów niż tych bliższych, więc tutaj podobnie: zapewne cienie jeszcze nie są do końca zaimplementowane.
 
Ale co ciekawe, miejscami ta grafika jest bardzo przyjemna. Zobaczcie sobie walkę z harpiami, są dynamiczne cienie, jest światło, gęsta trawa, jest wszystko co miało być. Dodać trochę latających paprochów i będzie niczym z gifa. Nie wiem, jak to możliwe, że lokacje tak się od siebie różnią. Jakieś miejscowe ustawienia szczegółów?
 
@Qyzu' źródło, bo nie uwierzę z tym wymaksowaniem. Każdy może sobie powiedzieć "podobno". Już prędzej znajdę dowód, że na gp jest stary build, Jose mówił w którymś wywiadzie.
 
@Qyzu' źródło, bo nie uwierzę z tym wymaksowaniem. Każdy może sobie powiedzieć "podobno". Już prędzej znajdę dowód, że na gp jest stary build, Jose mówił w którymś wywiadzie.
Było mówione w wywiadach. że to są maksymalne. Chyba nawet Jose to mówił. A to, że stary build to swoją drogą. Nie wiem który to wywiad, więc nie chce mi się przeszukiwać oglądając wszystkie drugi raz ;p
 
Nie pamiętam czegoś takiego. Było mówione, że REDzi mają kompy z GTX 660, były domniemania że na GTX 770 powinno chodzić na wysokich, że GTX 780Ti zapewni 60 FPS w 1080p, ale że to ustawienia ultra, to nigdzie nie widziałem.

Możliwe rzecz jasna, że coś przeoczyłem, ale jeżeli jeszcze inne osoby to zapamiętały, na pewno mnie szybko wyprowadzą z błędu.

E: @Qyzu' przepraszam i zwracam honor.
 
Last edited:
Nie pamiętam czegoś takiego. Było mówione, że REDzi mają kompy z GTX 660, były domniemania że na GTX 770 powinno chodzić na wysokich, że GTX 780Ti zapewni 60 FPS w 1080p, ale że to ustawienia ultra, to nigdzie nie widziałem.

Możliwe rzecz jasna, że coś przeoczyłem, ale jeżeli jeszcze inne osoby to zapamiętały, na pewno mnie szybko wyprowadzą z błędu.

Potwierdzam słowa @Qyzu'
Na 100% było powiedziane (chyba przez José Teixeira) że ustawienia to ''all maxed''
 
A ja wręcz przeciwnie wolę to drugie bo wygląda jak GRA,. To pierwsze to zwykły CGI, lecz pokazany z 3 osoby. To samo 3 gif, zwykłe CGI pokazane z 3 osoby. Nie wiem dlaczego ludzie biorą to jako fragment gameplayu.
 
Zupełnie nie wiem dlaczego wolę to:
Jestem bardzo zadowolony z grafiki z ostatniego gameplaya, w zupełności mi wystarcza, bo w Wiedźminie najważniejsza dla mnie jest fabuła.
Jednak za każdym razem gdy patrzę na te dwa gify (pierwszy i ostatni) to robią one na mnie niesamowite wrażenie. Po prostu WOW.
Pomijając to, iż prawdopodobnie były one mocno poprawiane, wyostrzane itp. to myślę sobie, że tak właśnie powinny wyglądać nextgenowe gry. Może za jakiś czas. Branża szybko się rozwija.
Wiem, że wielu osobom te dwa gify się nie podobają (lub tylko tak piszą), jednak dla mnie przywodzą na myśl słowo nextgen. :welcome:
 
Top Bottom