Wiedźmin 3 - grafika

+
Zupełnie nie wiem dlaczego wolę to:


od tego:


hmmmm gdzie ta wioska?

Czy naprawdę musimy to przerabiać 264 raz? Proszę, nie.
 
"So there will be a difference between the PC and consoles; that’s always the case. Also there are some features that are provided by hardware manufacturers that allow us to make stuff on PC. But at the moment we are super-focused on delivering the same quality for all the platforms."

Mhm.

http://www.nag.co.za/2014/08/29/lets-talk-to-cd-projekt-about-the-witcher-3/
Mhm WAT? Bo nie rozumiem? Poza tym wklejaj cały cytat wraz z pytaniem:

"NAG: Alright, well that’s actually answered a different question that was coming up later so that’s great. Next there’s a reader called Matthew Fiber, and he asks: has console development influenced the PC version at all, and how have you ensured PC players can go above consoles due to better hardware?
MS: So there will be a difference between the PC and consoles; that’s always the case. Also there are some features that are provided by hardware manufacturers that allow us to make stuff on PC. But at the moment we are super-focused on delivering the same quality for all the platforms.
NAG: Can you talk about any of the graphics card manufacturers’ special features that are included?
MS: We are working with Nvidia on the fur for animals and for monsters, but it’s still in the process of development."

Dopiero teraz można zrozumieć co wkleiłeś. Różnice będą na korzyść PC. Od dawna to RED-zi podkreślają.
 
Ale najwidoczniej nie w jakości gry, gdyż redzi są super skoncentrowani na dostarczeniu wszystkim tych samych wrażeń i tej samej jakości. Moje wrażenie jest takie, że ktoś tu już nie potrafi rozmawiać innym językiem niż pijarowa nowomowa, która pozwala bez zmrużenia oka powiedzieć, że będzie tak samo ale inaczej.
 
Last edited:


:)

Przecież to jest niby tylko filtr..... A ile daje... Może i nadaje to trochę więcej surowości i odbiera ciut bajkowości grze... ale wydaj e mi się, że mimo nałożenia tego filtra - Novigrad nadal wygląda "wesoło" i przyjemnie.

Nie chciałbym używać słowa "pastelowe" - ale wiecie o co mi chodzi. Tak wiem jakie kolory są za oknem, spędzam tam sporo czasu, aktywnie wypoczywając :) i potrafię się cieszyć bogactwem kolorów w lesie jaki zachodem i wschodem słońca nad morzem ;)
Ale to jest gra i ten filtr, który widzimy obecnie mniej mi odpowiada od tego co było wcześniej, czy nawet od tego co podał @nocny
Może ten jest nawet lepszy. Najchętniej zobaczyłbym coś pomiędzy tym z gameplay-eja i tym od nocnego.

I bardzo proszę nie wypisywać mi tu rzeczy typu - możesz zmienić ustawienia monitora - ci którym grafika na obecnym gameplayou bardziej pasuje - przy ewentualnej zmianie w gotowym produkcie także mogą (to jest żadne argument).
Chciałbym zagrać w grę bez zmieniania ustawień monitora, a obecnie Novigrad jest ... za bardzo "słodki"
Podejrzewam dodatkowo, że w tym mieście nie jedna zbrodnia będzie miała miejsce i podrzynanie gardeł w lukrowej oprawie mi się po prostu nie podoba. Ten świat (jak widzieliśmy już na trailerze potrafi zapierać dech w piersi kolorami i widokami. I mam nadzieję, że nic tego nie zmieni.
Natomiast nie wolno zapominać, że w Wiedźminlandie toczy się wojna. Frontów wojny jest więcej niż można na początku się spodziewać. Miasto nie powinno być oderwane od "rzeczywistości" (pewnie niektórzy mieszkańcy będą) ale większosć powinna mieć gdzieś tam z tyłu głowy świadomość zbliżającego się niebezpieczeństwa. Dodatkowo klimat miasta powinien także na to wrażenie wpływać, w tym kolorystyka.

Jak już wcześniej napisałem -chciałbym, zobaczyć coś pomiędzy tymi dwoma obrazkami, a później otrzymać w finalnej wersji jeden z tych nowych (nie ten z gameplay-a)


Już wiem, co mnie odrzuca - to ta cholerna niebieskawa mgiełka :rebel:
 
Zastosowałem w pleyerze z ciekawości filtr (shader) wyostrzający i filtr zmieniający poziomy z 16-235 na 0-255. Z tym że ten filtr z poziomami dałem dwa razy. Może za dużo. Obraz wyszedł za bardzo nasycony i musiałem jeszcze zmniejszyć lekko nasycenie w gimpie.

Wyostrzacie dałem jeden raz, bo podwójne robiło już te szpetne linie na krawędziach.
 
Last edited:
Przecież to jest niby tylko filtr..... A ile daje... Może i nadaje to trochę więcej surowości i odbiera ciut bajkowości grze... ale wydaje mi się, że mimo nałożenia tego filtra - Novigrad nadal wygląda "wesoło" i przyjemnie. Nie mówiąc nawet, że wygląda lepiej.

Nie chciałbym używać słowa "pastelowe" - ale wiecie o co mi chodzi. Tak wiem jakie kolory są za oknem, spędzam tam sporo czasu, aktywnie wypoczywając :) i potrafię się cieszyć bogactwem kolorów w lesie jaki zachodem i wschodem słońca nad morzem ;)
Ale to jest gra i ten filtr, który widzimy obecnie mniej mi odpowiada od tego co było wcześniej, czy nawet od tego co podał @nocny
Może ten jest nawet lepszy. Najchętniej zobaczyłbym coś pomiędzy tym z gameplay-eja i tym od nocnego.

I bardzo proszę nie wypisywać mi tu rzeczy typu - możesz zmienić ustawienia monitora - ci którym grafika na obecnym gameplayou bardziej pasuje - przy ewentualnej zmianie w gotowym produkcie także mogą (to jest żadne argument).
Chciałbym zagrać w grę bez zmieniania ustawień monitora, a obecnie Novigrad jest ... za bardzo "słodki"
Podejrzewam dodatkowo, że w tym mieście nie jedna zbrodnia będzie miała miejsce i podrzynanie gardeł w lukrowej oprawie mi się po prostu nie podoba. Ten świat (jak widzieliśmy już na trailerze potrafi zapierać dech w piersi kolorami i widokami. I mam nadzieję, że nic tego nie zmieni.
Natomiast nie wolno zapominać, że w Wiedźminlandie toczy się wojna. Frontów wojny jest więcej niż można na początku się spodziewać. Miasto nie powinno być oderwane od "rzeczywistości" (pewnie niektórzy mieszkańcy będą) ale większosć powinna mieć gdzieś tam z tyłu głowy świadomość zbliżającego się niebezpieczeństwa. Dodatkowo klimat miasta powinien także na to wrażenie wpływać, w tym kolorystyka.

Jak już wcześniej napisałem -chciałbym, zobaczyć coś pomiędzy tymi dwoma obrazkami, a później otrzymać w finalnej wersji jeden z tych nowych (nie ten z gameplay-a)

Ja bym chciał takie filtry jakie były na starych zwiastunach i też takie wyostrzenie ;).

I taki filtr sprawia, że dla Was gra wygląda lepiej? Najpierw narzekanie na nierealistyczną grafikę, potem narzekanie, że nie chcecie kolorów z prawdziwego świata, bo to tylko gra.
No jak tak można?

Kto narzekał na co, bo "wszyscy" to pojęcie względne.
 
Chciałbym zagrać w grę bez zmieniania ustawień monitora, a obecnie Novigrad jest ... za bardzo "słodki" Podejrzewam dodatkowo, że w tym mieście nie jedna zbrodnia będzie miała miejsce i podrzynanie gardeł w lukrowej oprawie mi się po prostu nie podoba.
"Słodki" to chyba złe słowo.TO jest słodkie:
To jest Novigrad:
Jest różnica? ;)
A spiski, podrzynanie gardeł itd. mogą zostać zrobione w świecie o, jak to nazwałeś, "lukrowej" stylistyce (choć stylistyka w Novigradzie jest realistyczna, nie "lukrowa") - przykład pierwszy z brzegu - Królewska Przystań w "Grze o Tron" (oczywiście chodzi o serial).
 
I taki filtr sprawia, że dla Was gra wygląda lepiej? Najpierw narzekanie na nierealistyczną grafikę, potem narzekanie, że nie chcecie kolorów z prawdziwego świata, bo to tylko gra.
No jak tak można?

Ja to zrobiłem z ciekawości. Nie twierdzę, że to lepsze. Bardziej chodziło mi o znalezienie pewnego kierunku. To że REDzi stosowali filtry wyostrzające na wcześniejszych materiałach, to widać bardzo wyraźnie. Jednak stosowali zapewne inne filtry, zapewne nie tylko wyostrzające.

Poza tym to nie są filtry z programu graficznego (poza zmniejszeniem nasycenia). To są shadery włączone w playerze i działają cały czas podczas odtwarzania filmu.
 
Na co masz napisane, a nie napisałem, że wszyscy.

Najpierw narzekanie na nierealistyczną grafikę, potem narzekanie, że nie chcecie kolorów z prawdziwego świata, bo to tylko gra.
No jak tak można?

Więc powtórzę, kto naczekał, a później narzekał? Mam rozumieć, że w końcu "wszyscy" ? Bo ja na przykład nie narzekałem na to pierwsze, na to drugie tak sobie, bo dla mnie grafika może zostać taka jaka jest. Tak sobie tylko marudzę.
 
Więc powtórzę, kto naczekał, a później narzekał? Mam rozumieć, że w końcu "wszyscy" ? Bo ja na przykład nie narzekałem na to pierwsze, na to drugie tak sobie, bo dla mnie grafika może zostać taka jaka jest. Tak sobie tylko marudzę.
Hm, gdzie jest tam słowo "wszyscy"? Miałem na myśli jednostki, które niestety występują, bo nie da się wszystkim dogodzić.
A rozróżnić narzekania od marudzenia bez wejrzenia w Twój umysł niestety nie jestem w stanie.
 
Top Bottom