Wiedźmin 3 - grafika

+
[video=youtube;Vl67mivR-cA]https://www.youtube.com/watch?v=Vl67mivR-cA[/video]







mam nadzieje ze w novigradzie bedzie dzielnica biedoty z podobnym stylem, jak narazie to widzimy cos bardziej podobnego do wyzimy handlowej
IMO kamienice mogły by być wyższe i tworzyć wielkomiejskie pierzeje
 
Last edited:
Hm, gdzie jest tam słowo "wszyscy"? Miałem na myśli jednostki, które niestety występują, bo nie da się wszystkim dogodzić.
A rozróżnić narzekania od marudzenia bez wejrzenia w Twój umysł niestety nie jestem w stanie.

Nie "narzekaj" na "narzekających", bo później ci zaczną "narzekać, a potem.... ogólnie to jest bez sensu :) więc dajmy spokój sobie z narzekaniem i "wytykaniem palcami" narzekających. A pomarudzić i "słać prośby" można do czasu skończenia pracy nad grą.

Mi podobały się pierwsze "gify" .
W tym na bagnach - faktycznie woda wygląda dziwnie.
Ale ten w wiosce, czy jak Geralt pędzi na koniu - one mi się po prostu podobają (poza kolorem włosów) i chciałbym móc zobaczyć coś takiego w grze. Jestem pewien, że nie tylko ja.

To co "zrobił" @nocny pokazuje, że poprzez zmianę jednego filtra można uzyskać sporo kosmetycznie, ale zawsze. Takie kolory (a niech będzie) "pastelowe, to gdzieś na wiosce, na polach, ale nie w mieście. Przynajmniej ja bym takich nie chciał. Co nie oznacza, że należy odebrać kolor trawie i drzewom, czy kamieniczkom, ale ten odcień... tą mgiełkę bym wywalił albo bym zmienił na coś .... "ostrzejszego", ciemniejszego.
 

Guest 2686910

Guest
Wiecie, ale coś takiego można uzyskać przez ENB, a to już nie jest skomplikowane. Więc jak ktoś będzie chciał mrocznego, realistycznego (TM) świata to może sobie wrzucić bez większego problemu...
(NIE DLA FILTRÓW WYOSTRZAJĄCYCH!)
 
Wiecie, ale coś takiego można uzyskać przez ENB, a to już nie jest skomplikowane. Więc jak ktoś będzie chciał mrocznego, realistycznego (TM) świata to może sobie wrzucić bez większego problemu...
(NIE DLA FILTRÓW WYOSTRZAJĄCYCH!)

Nie mówię o wyglądzie modeli i tak dalej tylko tych "filtrach". Te z gameplay'u z E3 2013 i te z VGX rozumiem, że ci bardzo przeszkadzały?
 
Dla mnie wygląda to zdecydowanie lepiej, bo mniej cukierkowo i bardziej realistycznie. Ale wątpie by w trailerze VGX było zastosowane tylko coś takiego, bo na VGX i tak lepiej to wyglądało.
Znowu mam podawać przykład z Diablo 3 jak na poprzedniej stronie? Novigrad nie jest cukierkowy i ma realistyczne barwy. Nie chciałem tego mówić, ale chyba muszę: poczekaj do maja i pójdź na łąkę, a gwarantuję Ci, że będzie "nierealistycznie" i "cukierkowo".
EDIT. Miałem nie dodawać, ale dodam. TO jest nierealistyczne i cukierkowe:
 
A gdzie on mówi o filtrach? ENB to program zmieniający kolorystykę gry w zależności od upodobań. Edytuje również głębie ostrości itp.

Nie mówi. Ja dokładniej opisałem o co mi chodzi. Aby właśnie uprzedzić takie pytania jak twoje. Nie udało się. Zamiast odnieść się do treści, konkretu posta łapiesz mnie za słówka robiąc spam. Brawo.
 
IMO to:
jest bardziej "cukierkowe" niż to:

A ja bym powiedział, że - wioska jest w kolorach szarych, brązowych pół i trawy, uwaga trawa jest bardziej brązowa niż zielona, wszystko ma prawie jednolity kolor, począwszy od trawy, poprzez pancerz Geralta i młyn oraz drewniane budynki wraz z polami w tle. Lepsze wyostrzenie elementów.

Novigrad jest jaśniejszy, jest więcej kolorów i więcej kontrastu między tymi kolorami - pomarańczowy stragan, a brunatna droga i niebieska woda. Może z stąd jest wrażenie. No i tu trawa jest zielona, a nie buro-broązowo-zielona.

I faktem jest, że to pierwsze wygląda ładniej niż to drugie - dla mnie.
 
Last edited:

Guest 2686910

Guest
Teraz już na spokojnie. Przepraszam za wcześniejszy post, trochę było za ostro.

Ja to widzę tak: kolorystyka czy inne filtry nadają charakter lokacjom. To, czego chce część osób, to ujednolicenie kolorystyki - umrocznienie, ubrudzenie, przyciemnienie czy jak to tam zwać. Tylko, że wtedy wszystko będzie wyglądać podobnie - nie będzie można wyraźnie zaznaczyć różnicy między wesołą karczmą, gdzie gnom (;)) rżnie na skrzypkach, a polem bitwy, gdzie kruki wydziobują oczy posiekanym na mierzwę żołnierzom. Przy obecnej kolorystyce (która, utrzymuję, jest realistyczna - słoneczny dzień jest jasny, światło odbija się gdzie ma się odbijać, kontrast jest taki, jaki widzę za oknem) widać różnicę między wioską Downwarren (Króliczymi Dołami nazwę dopiero po premierze, Flotsam to też miały być Szymany), a bagnami gdzie wyrzucają trupy.
Ten fotoszop nocnego to już dla mnie w ogóle, z całym szacunkiem, tragedia. Kontrast pod niebo, cienie czarne, biele walą po oczach. Jeśli to jest realizm, to ja dziękuję.
Na koniec dodam jeszcze, że to na gifach też nie wygląda wcale źle - wręcz przeciwnie. Ale stwierdzenie, że Novigrad wygląda "cukierkowo"... nie, to są słowa kogoś kto albo oczekuje palety kolorystycznej w style Gears of War, albo kogoś kto dawno słonecznego dnia nie widział. Podobnie zresztą ze stwierdzeniem, że w takim cukierkowym, baśniowym (sic!) mieście nie można sobie wyobrazić zbrodni - pomijając hiperbolę - pozory mylą, that's the point!
 

Guest 2686910

Guest
Różnica jest, ale na tyle (dla mnie) nieznacząca, że moja wrażliwość pozostaje nieurażona.
Dla bardziej wrażliwych - współczuję. Albo będzie poprawione, albo będzie ENB.
Edit: @Rustine: fake, zbyt baśniowe.
 
To ja dam również słoneczny dzień z ogrodu mojego:




Mhmmm.

ps: tutaj jak i na moich zdjęciach widać, że raz Novigrad jest za "kolorowy", a póxnie już tylko troszeczkę za "kolorowy".
Ale każdy widzi co innego, każdemu się coś innego podoba. Zrobiłem zdjęcie pól, bo w Novigradzie pola są, a twojego ogródka z tą zieloniutką trawą już nie :D.
 
Last edited:

Guest 3669645

Guest
Osoby które zarzucają W3 "bajkowość" mają w sumie trochę racji.

Nie chodzi o kolory same w sobie, a ogólny kierunek / styl w jaki poszedł ten silnik graficzny. Jak ktoś wspominał, wszystko jak bardziej "pastelowe" (chociaż nie wiem czy to dobre słowo, ale ma się takie skojarzenia patrząc na screeny) i z pewnością bardziej matowe.

W tej chwili Wiedźmin 3 idzie bardziej w kierunku animacji typu Shrek niż rzeczywistości.

Żeby nie było że sobie wymyślam -Oceniamy obiektywnie. Screeny z W3:



Dla porównania taki Kingdom Cum, ma takie samo nasycenie kolorów, a jednak wygląda całkiem inaczej. Realistyczniej, mroczniej (mimo żywych kolorów) i właściwiej dla świata wiedźmina jak dla mnie.


OK, jest to porównywanie jednego stylu z drugim, wiadomo, że Cry Engine stawia bardziej na fotorealizm niż "malowniczość i baśniowość" Wiedźmina. Ale jednak w W1 dało się pogodzić ta lekką baśniowość z mrokiem i realizmem. Wyzima może miejscami była zbyt jednolita i szarobura, ale poza tym -Gra była kolorowa ale wcale nie kojarzyła się z animacjami dla dzieci.

Nie hejtuję, nie płaczę, nie zarzucam już żadnych downgrade'ów, bo nie o to chodzi. Po prostu liczę już tylko na to, że REDzi pokażą nam w grze kilka lokacji klimatem podobnych do tego z concept artów. Bym poczuł podczas grania to samo co w Wiedźminie pierwszym -Ten piękny, ale surowy klimat.
 
Top Bottom