Wiedźmin 3 - grafika

+

Guest 2686910

Guest
Który nie ma nic do gadania.
Przeczytaj mój post jeszcze raz. Mówiłem o książkach, nie grach. Gry też nie są dark fantasy, co też napisałem i uargumentowałem w moim wcześniejszym poście.

Jezus ... To twoje bzdurne gadanie jest teraz wytłumaczone, a zespół 100 ludzi nie wie co mówi!. :victory:

A tak naprawdę, to Ziemia Niczyja powinna być baśniowa i kolorowa, z łąkami kopulujących elfów i ludzi, bo jest oparta jest na słowiańszczyźnie która według Ciebie ta właśnie taka jest!
To, że 100 osób mówi, że trawa jest czerwona jeśli jest zielona, nie znaczy, że mają rację. Mylenie pojęć zdarza się każdemu. Tak, jak Tobie teraz, kiedy za baśniowość uważasz łąki i kopulacje.
 
Przeczytaj mój post jeszcze raz. Mówiłem o książkach, nie grach. Gry też nie są dark fantasy, co też napisałem i uargumentowałem w moim wcześniejszym poście.


To, że 100 osób mówi, że trawa jest czerwona jeśli jest zielona, nie znaczy, że mają rację. Mylenie pojęć zdarza się każdemu. Tak, jak Tobie teraz, kiedy za baśniowość uważasz łąki i kopulacje.

Nie, nie, nie. Po prostu powiedz, że REDZI nie wiedzą jaką grę robią, bo o tym mówię, a nie o twojej czerwonej trawie. I nie ja uważam łąkę jako baśniową - tylko osoba której odpowiedziałem na posta. Sam tekst był ironiczny jakbyś nie zauważył. Możesz się cofnąć o stronę i sprawdzić.
 
Przeczytaj mój post jeszcze raz. Mówiłem o książkach, nie grach. Gry też nie są dark fantasy, co też napisałem i uargumentowałem w moim wcześniejszym poście.
To ty przeczytaj i zrozum, że Sapek nie ma nic do gier i on o niczym nie decyduje. Redzi się tylko wzorują.
 
Jedyny twórca, który o tym decyduje w moim odczuciu to autor książek.
A encyklopedyczna definicja dark fantasy to połączenie fantasy i horroru. Czy Wiedźmin łączy te dwa elementy? Czasem... może... raczej nie.

To zależy jak interpretuje się horror. Według wiki "Horror – fantastyka grozy – odmiana fantastyki polegająca na budowaniu świata przedstawionego na wzór rzeczywistości i praw nią rządzących po to, aby wprowadzić w jego obręb zjawiska kwestionujące te prawa i nie dające się wytłumaczyć bez odwoływania się do zjawisk nadprzyrodzonych."

Potwory to horror, czy fantasy? Jak na to patrzeć, te Baby Jagi są dość straszne i pewnie bym się ich bał gdybym je w lesie spotkał :)

"Bardziej jako fantasy

W tym kontekście dark fantasy to opowieści, których akcja skupia się na elementach typowych dla horroru, miejscem akcji są jednak światy magii i miecza lub high fantasy. Mogą, lecz nie muszą być to światy stworzone specjalnie dla konkretnej opowieści. W tym sensie, dark fantasy jest uważany za podgatunek fantasy. Powieści Michaela Moorcocka o Elryku to prawdopodobnie najbardziej znany przykład tego typu dark fantasy."

Ostatnio ktoś pisał o tym Elryku na forum, czytał to ktoś? Podobno główny bohater jest podobny do Geralta pod wieloma względami (tak wieloma że dla niektórych Saga to plagiat), ale nie mam pojęcia o czym to dokładnie jest, jeśli ktoś czytał, to może porównać to do Sagi o Wiedźminie i do gier CDPR, a wszystko będzie jasne.
 
To ty przeczytaj i zrozum, że Sapek nie ma nic do gier i on o niczym nie decyduje. Redzi się tylko wzorują.

I mówią otwarcie, że robią dark fantasty.

Ale nie przecież na pewno nie wiedzą co mówią, mylą pojęcia i tak dalej. To może załóżmy, że ciągle kłamią - skoro nawet nie wiedzą jaką grę robią.
 

Guest 2686910

Guest
Nie, nie, nie. Po prostu powiedz, że REDZI nie wiedzą jaką grę robią, bo o tym mówię, a nie o twojej czerwonej trawie. I nie ja uważam łąkę jako baśniową - tylko osoba której odpowiedziałem na posta. Sam tekst był ironiczny jakbyś nie zauważył. Możesz się cofnąć o stronę i sprawdzić.
Nie dyskutuję o programowaniu czy marketingu - na tym się nie znam. Dyskutuję o semantyce. Tu łatwo mi sprawdzić czy mam rację.
To ty przeczytaj i zrozum, że Sapek nie ma nic do gier i on o niczym nie decyduje. Redzi się tylko wzorują.
Nie, Ty przeczytaj. Jeśli przeczytasz nawet to, co zacytowałeś, zorientujesz się, że Pana Andrzeja wciągnąłem w to tylko w kontekście książek. Nie gier. Książek.

Edit: @shasiu: Hmm, też ciekawy punkt widzenia. Do rozważenia, dzięki.
 
Last edited by a moderator:
Ta wasza dyskusja jest całkowicie bez przedmiotowa...

Dark, czy nie dark... o to jest pytanie. Nie to czy jest, czy nie jest to dark fantasy ma się nijak do grafiki. Bo dark fantasy może dziać się i na tęczy w kloacznej dziurze.

Tu w "temacie grafika" chyba coś innego jest ważne.

Jak tak się przerzucacie.... tymi... wyjaśnieniami, które nikogo z was nie przekonają, to może z łaski swojej jeśli może wam umknęło skupcie się na tym o co chodzi w tym temacie. Bo jeśli (a takie odnoszę wrażenie) nikt z was nie czyta postów w spół-forumowicza. Co chwilę widzę "przeczytaj mój post itd. itd." To ja będę oryginalny i proszę przeczytajcie mój post ;)

Poniżej mój wcześniejszy post, do którego jeszcze nikt się nie odniósł, może dlatego, że umknął waszej, zaprzątniętej czymś innym uwadze :)
chyba coś innego jest ważne :hai:
Żartowałem - tutaj jest ten post - jeśli klikniecie w ikonkę "podwójnej strzałki" koło RockPL, to przejdziecie do właściwego posta.
Chyba już wiem w czym rzecz.
Ta gra na gameplay-u wygląda na prawdę ładnie. Ale jest jeden problem. Pall licho Novigrad (na razie).

Skupcie się na bagnach. Powyżej @fanktoy umieścił materiały, w których można zobaczyć elementy trailera i nie tylko.
Porównajcie teraz "obrazek" bagien z gameplaya, obrazek z tego trailera (chyba "zabójca potworów"), oraz obrazek z gifa, który się tu i ówdzie przeplata (tak woda jest skopana).

Ja osobiście oglądając (wiadomo to nie to samo co granie) gameplay nie poczułem żadnego dreszczyku... nie czułem strachu, czy niepewności (według mnie, przez kolorystykę).
Bardziej klimatyczna (ponura, niepewna) kolorystyka jest na trailerze, albo nawet na gifie (pomijając dziwną wodę).
Nie chodzi mi o to, że kolorystyka (grafika wszędzie jest na podobnym poziomie, może ciut szczegółowość kuleje) jest nie właściwa, brzydka, czy nienaturalna, albo za bardzo naturalna.... Chodzi o to, że ta kolorystyka nie wpływa w ogóle (albo w bardzo niewielkim stopniu) na moje postrzeganie otoczenia i świata.
Równie dobrze te bagna mogły by się znajdować tuż za murami Novigradu, a obok wioski na bagnach mogły by rosnąć słoneczniki.


Możecie się ze mną nie zgodzić, ale ja czuje po prostu, że czegoś tu brakuje...

Oglądając trailer (nazwa, to chyba zabójca potworów) można poczuć tą nieprzystępność, niegościnność terenów Ziemi Niczyjej. Widzimy też bagna. Ten świat jest ponury i nieprzyjazny. Wszak niedawno przeszła tamtędy wojna.

Tak bagna mogą być super zielone, kolorowe itd. Wiem bywam w takich terenów co najmniej kilka razy w ciągu roku i wiem, że w zależności od pory roku potrafią wyglądać zupełnie inaczej.

Nie w tym rzecz. Gdy oglądałem jeden z ostatnich trailerów i widziałem Geralta idącego po wzgórzu i patrzącego na góry, albo jadącego przy menhirze ... te kolory wyglądały świetnie i pasowały do otoczenia.
Ale na bagnach (przynajmniej w grze) nie powinno być nam... przyjemnie?

Co do Novigradu tak jak już kiedyś pisałem.
Wydaje mi się, że fajnie by było, gdyby gra utrzymywała pewne... napięcie, taki ciężar - ledwo zauważalny, wyczuwalny. Ciężar obecnego konfliktu i wydarzeń, które będą niedługo miały miejsce. Wydaje mi się, że jeżeli nie jedynym (w całej grze), to najbardziej uniwersalnym sposobem na uzyskanie tego efektu jest właśnie kolorystyka...

Co do porównania kolorów do kolorów ze Shreka.... cóż tam też był zniszczony zamek, zajmowany przez smoka, ale czy czuliśmy strach podążając z bohaterami w głąb tego zamku? Raczej nie :)
Czy powinniśmy czuć niepokój wchodząc na bagna, gdy wiemy (jako gracz) Geralt, że coś tam na nas czyha? Nie mówię o jakichś opuszczonych ruinach, czy jaskiniach. Oczywiście, ze powinniśmy coś takiego odczuwać.

Nie chodzi o to, by każde ruiny przyprawiały nas o zawał serca i gdy wyleci z nich jakiś stwór, to mamy sobie wyobrażać, że zieje ogniem i jest 3 x większy od nas. Chodzi o to, że coś takiego powinno się co jakiś czas zdarzyć. a ciężką atmosferę powinniśmy wyczuwać nie tylko w gospodzie, gdzie akurat podają bub..
 
Last edited:
stare gify




wyglądają lepiej niz obecny gameplay

patrzcie tez na ten zasieg widzenia
 
stare gify




wyglądają lepiej niz obecny gameplay

patrzcie tez na ten zasieg widzenia

Też tak czasem myślę ale nie mówię głośno.

CHCĘ starej kolorystyki i wyrazistość, konturów z nowymi efektami i teksturami, lokacjami. Dla mnie wtedy byłby ideał.
 
Kiedy wy do cholery jasnej zrozumiecie, że to są podrasowane urywki z trailera mające mało wspólnego z samą grą...
 
Kiedy wy do cholery jasnej zrozumiecie, że to są podrasowane urywki z trailera mające mało wspólnego z samą grą...

nie to jest normaly build. Nie ma takich filtrow ktore zwykly film "podrasowuja".
Teraz to wszystko jest tonowane zeby poszlo na konsolach,
 
W starej kolorystyce dużo lepiej wygląda roślinność (nie cała, ale większość), drzewa iglaste wyglądają normalnie, na gameplayu są zbyt jasne, do tego jest jakby dodatkowa warstwa niższej trawy (pomiędzy kępami, której niema na gameplayu), oraz większe zróżnicowanie roślin...

Ogólnie widać że gra była robiona pod bardziej stonowane barwy, później została zmieniona koncepcja, oczywiście w pobliżu Novigradu wygląda to spoko (może gdyby delikatnie stonowali roślinność byłoby jeszcze lepiej, ale i tak jest dobrze), ale na takich Ziemiach Niczyich wygląda to strasznie dziwnie (głównie w pobliżu tej wioski).

Co do zasięgu widzenia, jest to spowodowane pewnie optymalizacją, więc o tą niebieską mgiełkę szat drzeć nie będę, tym bardziej że gra musi również działać płynnie.
 
Akurat te GIFy są genialne. Czemu na tym pierwszym kolorystyka wokół Novigradu jest taka świetna, nasycona, a na nowym gameplayu wyprana w Perwolu? REDzi jakby sami psują pod względem graficznym swoje produkcje. Alpha W2 (ta późniejsza) wyglądała świetnie, a potem kicha. W3 na debut i VGX trailerze wyglądał absolutnie genialnie. Teraz kicha.


Skellige tutaj wygląda emejzing

 
Mówcie sobie co chcecie... Ale ta poniższa kolorystyka dużo bardziej mi się podoba.

stare gify

wyglądają lepiej niz obecny gameplay

patrzcie tez na ten zasieg widzenia
@Blady ma rację, to po prostu wygląda lepiej.
@Warzoch ja nie wiem. Niektórzy uważają tak jak Ty inni inaczej. Nie w tym rzecz. @shasiu dobrze to wszystko ujął:
W starej kolorystyce dużo lepiej wygląda roślinność (nie cała, ale większość), drzewa iglaste wyglądają normalnie, na gameplayu są zbyt jasne, do tego jest jakby dodatkowa warstwa niższej trawy (pomiędzy kępami, której niema na gameplayu), oraz większe zróżnicowanie roślin...

Ogólnie widać że gra była robiona pod bardziej stonowane barwy, później została zmieniona koncepcja, oczywiście w pobliżu Novigradu wygląda to spoko (może gdyby delikatnie stonowali roślinność byłoby jeszcze lepiej, ale i tak jest dobrze), ale na takich Ziemiach Niczyich wygląda to strasznie dziwnie (głównie w pobliżu tej wioski).

Co do zasięgu widzenia, jest to spowodowane pewnie optymalizacją, więc o tą niebieską mgiełkę szat drzeć nie będę, tym bardziej że gra musi również działać płynnie.

Nawet jeśli zasięg widzenia jest zapewne ograniczony "wydajnością", tak samo z ilością, poziomem trawy.... to wszystko można przyjąć (o ile na super uber by to wróciło.... albo na sprzęt 2016-2017 gdy wyjdzie Cyberpunk2077 - bo wówczas może się sprzęt zmodyfikuje i wróci się do W3 a wówczas może takie obrazki były by dostępne....). Chodzi o tą kolorystykę, która jest (przynajmniej dla części z forumowiczów) bardziej przyjemna. Pełna ale nie taka "narzucająca się". W niektórych miejscach powinna być jak najbardziej kolorowo "bogata" i "pełna barw". Tak jak tutaj:
Akurat te GIFy są genialne. Czemu na tym pierwszym kolorystyka wokół Novigradu jest taka świetna, nasycona, a na nowym gameplayu wyprana w Perwolu? REDzi jakby sami psują pod względem graficznym swoje produkcje. Alpha W2 (ta późniejsza) wyglądała świetnie, a potem kicha. W3 na debut i VGX trailerze wyglądał absolutnie genialnie. Teraz kicha.


Skellige tutaj wygląda emejzing

Ale na obecnym gameplay-u bagna powinny wyglądać jak na tych gifach -nie ważne czy to jest z gry, czy tylko na potrzebę trailera - chodzi o kolorystykę.
To chyba nie jest takie trudne?
 
Akurat te GIFy są genialne. Czemu na tym pierwszym kolorystyka wokół Novigradu jest taka świetna, nasycona, a na nowym gameplayu wyprana w Perwolu? REDzi jakby sami psują pod względem graficznym swoje produkcje. Alpha W2 (ta późniejsza) wyglądała świetnie, a potem kicha. W3 na debut i VGX trailerze wyglądał absolutnie genialnie. Teraz kicha.


Skellige tutaj wygląda emejzing


Mi się wydaje że to wina tych świetnych pomysłów które przychodzą im zaraz po przebudzeniu :p
Nie wiem po cholerę ciągle bawią się kolorystyką i ją zmieniają gdy jest dobra...
 

Guest 3669645

Guest
Kiedy wy do cholery jasnej zrozumiecie, że to są podrasowane urywki z trailera mające mało wspólnego z samą grą...
Źródełeczko?

Mnie również te stare GIFy bardziej się podobają, nawet mimo to że kilka rzeczy wygląda gorzej niż teraz (futro, półcienie, mimika itd.). Jednak w ogólnej ocenie starszy build bardziej do mnie przemawia. Zasięg widzenia, klimat, szczegółowość (zwłaszcza w scenie z Novigradem). Jedynie ten filtr zielony bym wywalił.
 
Top Bottom