Wiedźmin 3 - grafika

+
@adventus Nie mówię, że RDR ma lepszą grafikę niż W3, tylko to, że jest grą wręcz doskonałą :p. Zrobiłem go na 100% 2 razy i REDzi powinni brać przykład z R* we wszystkim. Wyszłoby to wszystkim na dobre. A animacje w RDR to poezja. Zagraj zobaczysz.

Śmieszą mnie osoby, które naśmiewają się z osób, które widzą słabe tekstury, brak cieni czy słaby draw distance. Jednak jak REDzi to poprawią to będą się cieszyli jak to twórcy słuchają graczy i wogóle euforia. Tak samo było z batalią o Novigrad. Pamiętam jak inni forumowicze wręcz uważali za debili tych walczących o poprawę karygodnie wyglądającego miasta. Pamiętam moje prośby do A. Szóstak. I co? Teraz wszyscy się cieszą. że Novigrad jest duży i wygląda na metropolie. Nigdy nie zrozumiem hejterów.

Wspominasz o tym hejtowaniu któryś raz, z kolei ja przeglądając ten temat widzę, że przeważająca ilość osób tutaj, które wdają się w merytoryczną dyskusję na temat grafiki i tekstur nie krytykuje tych, którzy uważają je za słabe - tylko tych, którzy na podstawie gameplaya z alfy wyciągają daleko idące wnioski - że będzie tragedia, że jest downgrade i w ogóle do dupy.

Zgadzam się, że klapki na oczach i wychwalanie czegoś nawet mimo faktu, że jest wadliwe w kontrargumentach dotyczących tych wad jest bez sensu. Ale tak samo wyrokowanie nad produkcją i wieszanie nad nią czarnych chmur.
 
Last edited:
To Rockstar. Można mówić wiele rzeczy, ale wszyscy muszą przyznać, że oni umieją najlepiej w branży wykonywać oświetlenie.

Co to ma być ja się pytam!?
Bajkowa grafika rodem ze Shreka? W 2:10 paskudna żółta mgła, a w 2:20 czerwono-fioletowa...
Jeżu drogi, co to za paskudztwo pytam się. I to ma się podobać?

A tak serio wrzucałem już ten i podobne filmiki od Rockstara i w kwestii cyklu dobowego, dynamicznej pogody nie mają sobie równych.
Jeśli na kimś się w tym względzie wzorować, to właśnie na nich.
Zresztą nie tylko ten element jest u R* mistrzowski, praktycznie wszystko stoi na najwyższym poziomie (za wyjątkiem optymalizacji na PC), również, jak słusznie zauważono, jazda konno.
Inne gry, w tym także AC mogą się schować, nie mają startu.
Znaczy w AC jeździło się całkiem fajno, ale jednak co Rockstar to Rockstar.
 
Last edited:
Mam nadzieję, że kiedyś CDPR będzie porównywany do R*. Jednak aby to się stało W3 i CP2077 muszą stać na absolutnie świetnym poziomie i przede wszystkim bardzo dobrze się sprzedać.
 
Mam nadzieję, że kiedyś CDPR będzie porównywany do R*. Jednak aby to się stało W3 i CP2077 muszą stać na absolutnie świetnym poziomie i przede wszystkim bardzo dobrze się sprzedać.
Oho, panie kolego, do poziomu Rockstara jeszcze dłuuuga droga (przynajmniej jeżeli chodzi o renomę).A co do poziomu "świetności" W3 i CP2077 nie ma wątpliwości, prawda? PRAWDA?!
 
Akurat to jest prawdą, no bo jak najbardziej trzeba ogarnąć kolory tak, by się w miarę realistycznie zachowywały podczas różnych pór dnia i pogody. I tutaj się z @eustachy_J23 zgodzę, że jakiś przyspieszony cykl dzienny ukazujący cienie oraz zmianę koloru zależnie od pór i warunków atmosferycznych i ślicznie by wyglądał, i pokazał coś nowego, i uspokoił sceptyków. I żeby Geralt stał na środku widoczny jak mu się kolor włosów zmienia, czy mu bliżej do białych czy szarych(czy nawet żebrowskoczarnych na brodzie). :p
 

Guest 2686910

Guest
@P ATROL Słowo daję, nie powinienem tego robić, ale spytam i tak - uważasz, że nie ogarną? A jeśli nie - czy byłoby to w stanie zupełnie odebrać Ci przyjemność z gry? Pytam poważnie i z poważaniem. Pytanie kieruję również do wszystkich zainteresowanych.
 
Chyba się nie zrozumieliśmy, nic takiego nigdy nie pisałem, że może mi to zabrać przyjemność z gry, albo co gorsza, że REDzi tego nie ogarną. Po prostu byłoby to dobre posunięcie z ich strony, gdyby taki materiał pokazali(w przypadku W2 był on pokazany już w trailerze z pre-alphy, chociaż pewnie dlatego, że W1 był dynamicznych cieni pozbawiony). Za grą stoję murem zawsze, a że widzę nieraz pewne mankamenty jak gorsza tekstura, brzydka Yen czy czarnobrody Geralt, to się nimi dzielę. Geralt miał siwe włosy w W2, przyjemności z gry mi to nie odebrało w ogóle, choć wolałbym białe(na które mod od dawna istnieje). I nie popadajmy w skrajność, bo jeżeli pojawi się kilka/kilkanaście mankamentów które na pewno nie zupełnie, ale częściowo przyjemność z gry odbierają, to mam nic nie pisać? Przecież zupełnie mi przyjemności nie odbiorą, tylko ze 20% ze sobą zabiorą. Jak na razie takimi sprawami są poker i gnomy, ale to elementy na tyle małe, że mogę je przełknąć(choć wolałbym inaczej).

E: @mikomakjenkins, spokojnie, nie tak odczytałem Twoją wypowiedź. Zapytałeś a ja odpowiedziałem w taki sposób, w jaki uważałem za odpowiedni. Teraz ja mam nadzieję, że nie odebrałeś tego jako kontratak. Bo i ataku nie było.
 
Last edited:

Guest 2686910

Guest
@P ATROL Ach, przepraszam, źle mnie zrozumiałeś, jeśli myślałeś, że Cię o coś oskarżam. Nie uważam też, że należy być bezkrytycznym. Po prostu ciekaw jestem opinii społeczności, to wszystko.

@auros123 Gratuluję kręgosłupa moralnego.
 
Last edited by a moderator:
A mnie wkurza to wasze gadanie ,że to jest alpha build , czytałem wyciek od redów i znam bardzo dobrze date bo jest tam podana kiedy ukończono wersje "ALPHA" i było to już bardzo bardzo dawno temu. Miałem się nie wypowiadać na ten temat ale jak widze obrońców i ich argument ,że cienie są słabe i inne mankamenty bo jest to wersja alpha 6 miesięcy przed premierą to chce mi się płakać ze śmiechu.
 
A mnie wkurza to wasze gadanie ,że to jest alpha build , czytałem wyciek od redów i znam bardzo dobrze date bo jest tam podana kiedy ukończono wersje "ALPHA" i było to już bardzo bardzo dawno temu. Miałem się nie wypowiadać na ten temat ale jak widze obrońców i ich argument ,że cienie są słabe i inne mankamenty bo jest to wersja alpha 6 miesięcy przed premierą to chce mi się płakać ze śmiechu.
Cóż, kto wie, może to nie alpha. Bardziej stawiałbym na wczesną pre-betę.Na E3 mówiono, że to kilkumiesięczny build, a alpha o ile się nie mylę została zakończona w :
UWAGA! POWAŻNY SPOILER DOTYCZĄCY FABUŁY:
lutym :)
.
PS. Dragon Age Inquisition był w wersji alpha na E3. Premiera w listopadzie. :)
 
Last edited:
Ten "alfa build" jest używany niejako w przenośni, a nie w znaczeniu technicznym. Oczywiste jest, że nikt normalny nie będzie biegał po targach i pokazywał alfę, bo to jest w programowaniu coś działającego na słowo honoru. Niedawno BioWare oznajmiło, że są jeszcze w alfie, a po miesiącu już po becie byli ze swoim DA. Więc i twórcy lubią w ten sposób nieco ubezpieczać sobie tyły.
 
Last edited:
Niestety muszę przyznać auros'owi racje. Mylicie się.
To miał być jakiś wjazd co do mojej osoby i mojego zdania?
@raison d'etre przez Ciebie jest odbierany w przenośni ale mam wrażenie ,że przez duże grono forum jest odbierany dosłownie. Alpha to była na pierwszym pokazie e3, nawet jak build z GC(itp) jest stary w co nie wierze, ale to się nazywa back up. Moge się zgodzić ,że jest starszy niż obecny to chyba jasne, każda zmiania w grze i update oznaczna poprzednią wersje jaką starszą ile to może być starsze,2-3 miesiące niż "current build". Jaki dev będzie pokazywał stary build który jest brzydki itp, tylko prosze bez gadania ,że akurat ten jest "stable" bo idać tym tokiem myślenia to każdy poprzedni build jest bardziej stable niż obecny a niestety muszę was rozczarować im bliżej premiery tym gra bardziej stabilna tak powinno być z założenia. Z pewnością zmieniają i "tweak'ują" grafike, naprawiają bugi,a i w wesji alpha gra była grywalna a okazyjnymi shut downami. Więc śmiem twierdzić ,że ten build wcale nie jest taki stary jak sobie ludźie to wyobrażają. Dlatego czekam z niecierpliwością na te targi we wrześniu i "current build" i czy te całe gadanie to tylko gadanie czy rzeczywistość.
 
Last edited:
I żeby Geralt stał na środku widoczny jak mu się kolor włosów zmienia, czy mu bliżej do białych czy szarych(czy nawet żebrowskoczarnych na brodzie). :p
Brązowowłosa Yen czy czarnobrody Geralt to bug oświetlenia. Do premiery się z tym uporają, spokojnie.
 
Jedni widzą gorsze tekstury, inni czarnobrodego Geralta, ja natomiast napis "work in progres". Choć jednak poradnikowa twarz Yenny oraz zapowiedziany brak kości (a także gnomów, prawdopodobny brak alkoholu i niemalże pewny brak dominant) wydatnie mi nie leży.
 
@mikomakjenkins Tylko, że świat nie będzie otwarty (zachęcam do lektury), jak zbierać będzie można tyle samo, co np. w dwójce to jakaś porażka (erpegi opierają się na zbieractwie), co do tematu to się czepiasz...zapomniałem jeszcze dodać wcześniej grafiki, która wygląda (przynajmniej na 35 min. gameplayu) jakby redzi remasterowali gothica 3.
 
@mikomakjenkins Tylko, że świat nie będzie otwarty (zachęcam do lektury), jak zbierać będzie można tyle samo, co np. w dwójce to jakaś porażka (erpegi opierają się na zbieractwie), co do tematu to się czepiasz...zapomniałem jeszcze dodać wcześniej grafiki, która wygląda (przynajmniej na 35 min. gameplayu) jakby redzi remasterowali gothica 3.
Świat będzie otwarty, tyle że podzielony na kilka mapek. Ale czy to od razu wyklucza otwartość? TESy też nie są otwarte, gdyż większe miasta, chaty, jaskinie to są osobne mapki. Znam tylko jednego erpega, który miał stuprocentowo otwarty świat - Gothic 3. Co zaś do zbieractwa, to kto napisał, że będzie tyle samo co w W2? Sam to sobie umyśliłeś. Przecież wiadomo - świat będzie 35 razy większy, więc więcej będzie do zebrania.
 
Top Bottom