Wiedźmin 3 - grafika

+
Już nawet nie chodzi o poprawę tekstur, cieni tylko o zmianę tej cholernej kolorystyki. Novigrad mogli by przebudować, to niech stonują i lepiej "rozplanują" nasycenie barw w danej lokacji.
 
Śmieszne. REDom dostało się bardzo mocno za sharpening filter z Wiedźmina 2, i byli za niego bardzo mocno krytykowani, a kiedy go usunęli ludzie tęsknią za starymi gifami i starym buildem gry na DX9 na którym paskudnie przesiaduje ten efekt który czyni z tych gifów jakość graficzną którą mogę skomentować tylko śmiechem, bo wyglądają one beznadziejnie w porównaniu do tego co zobaczyliśmy na niedawnym gameplayu, według mnie oczywiście. Nie mówie że wspomniany gameplay wyglądał tak jakbym sobie to wymarzył, bo niektóre miejsca jak chociażby okolice czy sam Novigrad wyglądały pięknie, czego nie można powiedzieć chociażby o wiosce Donwarren i drzewach które mogliśmy tam zobaczyć. W każdym razie uważam że idzie to w dobrym kierunku, wierze też że grafika na premierze gry pójdzie znacznie do przodu. Także podsumowując NIE DLA sharpening filter i chwała bogu że został on zlikwidowany z silnika. :)
 

Guest 3669645

Guest
To może jakieś źródło, że te gify są fragmentem gamplayu?
"Debut gameplay trailer"

Ponadto w nowszym, ładniejszym zwiastunie VGX na początku masz spory napis "in-game footoage". Nie jest to ani CGI, ani pre-render (pre-render wyglądałby lepiej -Jak np. scenka z Yennefer na nowym trailerze z E3).

Uparliście się na te "upiększanie" zwiastunów sam nie wiem skąd. Ktoś wymyślił, bo argumentów zabrakło i teraz wszyscy powtarzają. Jedyny sposób w jaki można było te trailery upiększyć to wlepiając dodatkowe bajery graficzne przy nagrywaniu gry. Ale wtedy nie jest to fake, bo nadal jest to prawdziwy wygląd normalnie działającego W3.

Śmieszne. REDom dostało się bardzo mocno za sharpening filter z Wiedźmina 2, i byli za niego bardzo mocno krytykowani, a kiedy go usunęli ludzie tęsknią za starymi gifami i starym buildem gry na DX9 na którym paskudnie przesiaduje ten efekt
Tak jakby o sharpening filter się rozchodziło. Nikt za tym efektem raczej nie tęskni.
 
Last edited by a moderator:




Gdzie tu proszę jest gorszy zasięg widzenia. Ba. Góry, które są dalej, niż te na pierwszym gifie dalej są wyraźne. Tylko na ostatnim gameplayu wszystko wyglądało tak słabo, jakby na XONE grali :D W którymś wywiadzie mówili, że to był stary build. Najnowszy ma być pokazany na EGX.

Zgodzę się tylko w jednym - kolorystyka na pierwszych gameplayach była o wiele lepsza. Mam jednak nadzieję, że to tylko wina pogody/oświetlenia/pory dnia.
 

Guest 3669645

Guest
@HuntersCall Na zwiastunie fakt, wygląda to lepiej. Nie ma tej brzydkiej niebieskiej mgły którą widać na gameplay'u.

Mówili w wywiadzie że to był starszy build i najnowszy jest pokazany w trailerze? Poda ktoś linka? Mam nadzieję że rzeczywiście tak jest.
Momentami i kolorystyka wydaje się lepsza w E3 trailer np. Przemarsz wojsk Nilfgaardu przez las.
 
Kolorystyka z SoD moim zdaniem jest najlepsza ze wszystkich zaprezentowanych, jest to coś pomiędzy tym z gameplaya, a tym ze wcześniejszych trailerów, ani nie za kolorowo, ani zbyt szaro-buro.
Mam nadzieję że tak właśnie będzie wyglądał ostateczny build gry...
 




Gdzie tu proszę jest gorszy zasięg widzenia. Ba. Góry, które są dalej, niż te na pierwszym gifie dalej są wyraźne. Tylko na ostatnim gameplayu wszystko wyglądało tak słabo, jakby na XONE grali :D W którymś wywiadzie mówili, że to był stary build. Najnowszy ma być pokazany na EGX.

Zgodzę się tylko w jednym - kolorystyka na pierwszych gameplayach była o wiele lepsza. Mam jednak nadzieję, że to tylko wina pogody/oświetlenia/pory dnia.

SoD jest doby, downgrade dotyczy 35 minutowego gameplay-u
 
To, że SoD był wtedy z najnowszego buildu to pisał jeden z programistów na forum 3ds maxa. Ponoć tak świeżego, że nie zdążyli zaimplementować efektów post-processingu.
 
Co do SoD - to jest to zlepek scen z różnych etapów produkcji, co widać między innymi po mordzie Geralta i niektórych teksturach. Więc nie wiem o co chodzi z tą "najlepszą kolorystyką".

Co do ludzi krzyczących "Downgrade!" - mam propozycję.
Poczekajcie do premiery gry - kiedy już będzie mieli ją w rączkach odpalcie na najwyższych możliwych ustawieniach, znajdźcie miejsca z waszych ulubionych gifów i zróbcie sobie porównanie. Będzie gorzej - można krzyczeć downgrade - bo na razie to nie ma żadnego pokrycia z rzeczywistością.
A na zachętę wrzucam screen z "gorszego buildu", gdzie przecież brakuje tych wszystkich cudownych efektów, ogień nie rzuca światła, kolorystyka taka sobie i w ogóle jest do dupy.

 

Guest 2686910

Guest
Ostatnia rzecz na temat kolorów (więcej już nigdy na ich temat się nie wypowiem - przysięgam na czaplę [z perspektywy czasu - to była głupia przysięga]) - nie wiem skąd ta niechęć do ENB. Ile razy wspomnę, dostaję po uszach albo ktoś sugeruje mi regulację monitora. Przecież nie trzeba nawet samemu się w to bawić - gwarantuję, że kiedy gra wyjdzie pojawi się tysiąc i jeden zestawów z kolorami z trailera albo i nawet ciemniejszymi/jaśniejszymi.

Moja jedyna obawa co do grafiki to draw distance, LOD i pop-in. Tego było sporo w W2 (kamienie materializujące się parę metrów od Geralta w drugim akcie, liście pojawiające się na krzaczkach wokół obozu Henselta) i widać w gameplayach z W3 (drzewo przy wjeździe do Novigradu, kępki trawy, cienie). Mam nadzieję, że zostanie to usprawnione do premiery, nawet jeśli będzie to zrobione przy pomocy jakiegoś brute force'ującego ustawienia zjadającego połowę klatek. Po prostu nie mogę patrzeć na te pojawiające się znikąd rzeczy.
 
Last edited by a moderator:
Ktoś się wybiera na te kolejną imprezę gdzie podobno mają pokazać obecny bulid gry? I bierze kamerę żeby nagrać chociaż 5 minut? :D
 
Ktoś się wybiera na te kolejną imprezę gdzie podobno mają pokazać obecny bulid gry? I bierze kamerę żeby nagrać chociaż 5 minut? :D

Obecny build gry to prawdopodobnie ten sam, który widzieliśmy na wszystkich pozostałych imprezach.
 
Właśnie draw distance było tym co mnie najbardziej kuło w oczy przy oglądaniu 35 minutowej prezentacji. Podobną uwagę zwracała dziwna jakość tekstur podłoża (zwłaszcza skał), która wahała się (w zależności od obiektu) od "ostrych jak żyletka" do strasznie rozmytych (potraktowanych porządnym blurem). Ma też subiektywne wrażenie, że fizyka ubrań została uproszczona.
Nie czepiał bym się powyższych, gdybyśmy nie widzieli tych bajerów (lub lepszego wykonania) w poprzednich trailerach z gry.
 
Obecny build gry to prawdopodobnie ten sam, który widzieliśmy na wszystkich pozostałych imprezach.
Nie mieszaj, filmy z E3 i Gamescomu (chyba oprócz trailera Miecz Przeznaczenia) są na starym buildzie, nowszy jest ładniejszy.
 
Jedno jest pewne. To co widzieliśmy na gamescomie( czyli 35 min gameplayu) to wersja identyczna jak ta pokazywana na E3. Build ma już kilka miesięcy i gra w tym momencie wygląda lepiej (nie wiadomo w jakim stopniu, ale podobno tak jest).
 
Ale masz pewność? Źródło? Widziałeś? Dlatego pytam czy ktoś był na PAX'sie.
Czytaj posty dokładnie. Szincza napisał, że wszystkie gameplaye są na obecnym buildzie (zatem w domyśle nowszego nie ma), a to nieprawda.
 
Top Bottom