Wiedźmin 3 - grafika

+
To może tak, @Qyzu' znajdź zdjęcie świata rzeczywistego, gdzie kontury i obraz jest tak wyostrzony jak na trailerze vgx. Wtedy pokażesz, że to Twoja definicja realizmu jest dobra. Jak nie znajdziesz, to cóż, może jednak się mylisz?
 
@fanktoy
Dobrze, że nie będziesz wrzucał, bo porównania różnych lokacji w różnej stylistyce, w różnym oświetleniu i w różnych warunkach nie mają żadnego| (sic!) pokrycia z rzeczywistością.
O doborze lokacji wspomniałem w kontekście różnic kolorystycznych między trailerem VGX a obecnym gamplayem. Bo takowych nie ma.

EDIT: Down:

Patrz wyżej.
 
Last edited:
Ponawiam pytanie:

VGX jest bardziej jednolity, brązowa trawa, brązowy płot, brązowe pola. Nowy build jest inny, więcej różnic między kolorami, kontrast inny, brak konturów, wszystko takie "rozmyte" - może stąd to wrażenie.

Wolisz to co wstawiłeś - co wygląda bardzo fajnie, czy to:



 
Nie rozumiem jak ktoś z tak pełnym przekonaniem może mówic, że klimat w G1 i i G2 był budowany przez grafikę. Klimat tych gier był budowany fabułą, poczuciem bezsilności, tym, że byliśmy z początku popychadłem, wygnańcem, więźniem bez szans ucieczki i powoli pieliśmy się po szczebelkach. G3 był wyprany z klimatu nie dlatego, że miał lepszą grafikę, tylko dlatego, że nie miał historii, a poczucie bezsilności sprowadzało się do tego, że nasz bohater bez problemu był w stanie wybic całe miasto. G3 po prostu był słabą grą.

chcesz powiedziec ze gothic z taka grafika bylby rownie mroczny co orginal dzieki fabule tak?
grafika absolutnie nie wplywa na klimat, tak ?
 
[...] jest blado, płasko - dla mnie gorzej. Dlatego wolę build z VGX niż obecny.
Blado?Jeżeli tak twierdzisz to OK, ale bardzo dużo osób zaznaczało, że obecnie nasycenie kolorów jest za duże.Mógłbyś wytłumaczyć co znaczy "płasko" w kontekście grafiki W3 z buildu z gameplaya?Bo gór i wzniesień tam jest dość dużo.
 
szincza said:
Co to znaczy "bazowa kolorystyka gry" i co uważasz za jej formę w obecnym gamplayu.
Bo jak dla mnie nie rzucają się w oczy żadne konkretne barwy, głównie za sprawą rezygnacji ze sztucznych filtrów.
Nie umiem podać definicji, bo nie sądzę by taka istniała. Nie chodzi o konkretne barwy. Mogę to wytłumaczyć na przykładach, bo wg mnie to po prostu widać.
Jeśli masz bajkę i zmienia się w tej bajce pogoda, to czy uważasz, że jak jest ciemniej, albo jaśniej to zmieniło to jakoś fakt, że ta bajka ma grafikę bardziej zbliżoną do rzeczywistości? Nie, bo jest to ciągle ta sama bajka. Jeśli teraz sobie weźmiemy animację typu CGI z W1 to też jest tam okreslony poziom tego jak bardzo zbliżona jest ta animacja do rzeczywistości i niezależnie czy jest jasno czy ciemno, nie zbliży się to ani do Shreka, ani do świata realnego. Ta bazowa kolorystyka, szczegółowość i jeszcze inne elementy stoją ciągle na stałym poziomie.
Wystarczy sobie porównywać zdjęcie ze świata rzeczywistego do innych światów z gier czy animacji by zobaczyć co jest bardziej lub mniej zbliżone do rzeczywistości. Jeśli masz z tym problem to niestety nie pomogę.

ceadmil said:
To może tak, @Qyzu' znajdź zdjęcie świata rzeczywistego, gdzie kontury i obraz jest tak wyostrzony jak na trailerze vgx. Wtedy pokażesz, że to Twoja definicja realizmu jest dobra. Jak nie znajdziesz, to cóż, może jednak się mylisz?
Obraz w świecie rzeczywistym nie jest wyostrzony, bo automatycznie o ile ktoś ma dobry wzrok to widzi bardzo ostro wszystkie kontury itp. Poza tym w grafice komputerowej mogą sobie wyostrzać i robić wszystkie inne cuda, byleby całokształt wyglądał bardziej realnie.
 
@szincza

Patrzą na jakiekolwiek lokacje w różnej stylistyce, oświetleniu, warunkach ze starego build'u widzę, że są lepsze, bardziej surowe niż lokacje w różnej stylistyce, oświetleniu, warunkach na nowym buildzie. I nie mówię, że stary build jest bardziej realistyczny, bo porostu dla mnie jest lepszy. To ten nowy ma więcej wspólnego ze Shrekiem, wrzucałem obrazki Wolę wioskę z VGX niż tą z nowego gameply'a





Wolę drugie niż pierwsze, bo jest bardziej surowe, tak jak stare obrazki z E3 2013

Wolisz to co wstawiłeś - co wygląda bardzo fajnie, czy to:



 
Last edited:
[MENTION]B l a d y [/MENTION] Rozumiem, ze kolega z tych co uważają, że grafika w grze buduje klimat. Powiem Ci, że przy podobnej szczegółowości,bez tych elementów fantastycznych występujących w zeldzie i przy mniejszym oświetleniu, jakie mogło panowac w górniczej dolinie gothic bylyby tak samo klimatyczny jak jest teraz. Ale w pełni rozumiem, że niektórzy zamiast grac w gre to na nią patrzą ;)
 
[MENTION]B l a d y [/MENTION] Rozumiem, ze kolega z tych co uważają, że grafika w grze buduje klimat. Powiem Ci, że przy podobnej szczegółowości,bez tych elementów fantastycznych występujących w zeldzie i przy mniejszym oświetleniu, jakie mogło panowac w górniczej dolinie gothic bylyby tak samo klimatyczny jak jest teraz. Ale w pełni rozumiem, że niektórzy zamiast grac w gre to na nią patrzą ;)

Zrozum, że niektórzy chcą mieć Wiedźmina z grafiką europejskiego RPG podobną do W1, nie do W2, a na pewno już nie do Zeldy czy czegoś tam innego.
 
B l a d y Rozumiem, ze kolega z tych co uważają, że grafika w grze buduje klimat. Powiem Ci, że przy podobnej szczegółowości,bez tych elementów fantastycznych występujących w zeldzie i przy mniejszym oświetleniu, jakie mogło panowac w górniczej dolinie gothic bylyby tak samo klimatyczny jak jest teraz. Ale w pełni rozumiem, że niektórzy zamiast grac w gre to na nią patrzą ;)

idz do łódzkiej szkoły filmowej i zrob wyklad rezyserom, operatorom kamer i montarzystom ze rodzaj filtow jakich uzywaja, oswietlenia i scenografia nie wpływa na odbiór filmu.
Czowiek podswiadomie zmienia nastroj w zaleznosci od tego co widzi.
 
#1
Ale w pełni rozumiem, że niektórzy zamiast grac w gre to na nią patrzą ;)
Tu nie o to chodzi, że się ocenia grę po wyglądzie zamiast po fabule, bo ja tak nie robię i zapewne B l a d y też nie. Grafika musi być odpowiednio dobrana do realiów świata przedstawionego. Jeśli nie wszyscy tak uważają to cóż, ale dla mnie źle dobrana grafika potrafi bardzo mocno zepsuć klimat gry.
#2
@fanktoy
To niczego nie zmienia, bo to są różne wioski. Z różną kolorystyką, różnym oświetleniem i różną stylistyką.
Widzę, że nic nie zrozumiałeś z tego ci pisałem o tym, że lokacja i pogoda nie ma tu nic do rzeczy. A wytłumaczyłem to bardzo łopatologicznie.

Scaliłam.
zi3lona
 
Last edited by a moderator:
@fanktoy
To niczego nie zmienia, bo to są różne wioski. Z różną kolorystyką, różnym oświetleniem i różną stylistyką.

I dalej nie rozumiesz? Tłumaczę ci, że patrząc na jakąkolwiek lokację w jakimkolwiek stanie ze starszych bulidów każda tam wygląda surowo, wyraziściej. A patrząc na jakąkolwiek lokację w jakichkolwiek warunkach z nowego build'u wygląda ona mniej surowo i mniej wyraziście. To też kwestia gustu. Wolę grafikę z VGX niż tą z nowego gameplay'a. To nie jest trudne ziom.
 
Tu nie o to chodzi, że się ocenia grę po wyglądzie zamiast po fabule, bo ja tak nie robię i zapewne B l a d y też nie. Grafika musi być odpowiednio dobrana do realiów świata przedstawionego. Jeśli nie wszyscy tak uważają to cóż, ale dla mnie źle dobrana grafika potrafi bardzo mocno zepsuć klimat gry.

załoze sie ze gdy redzi wypuszcza nowe materialy nawet gdyby byly jakosci pierwsdzego dooma ;) to i tak oni beda krzyczec ze sa idealne
 
Nie umiem podać definicji, bo nie sądzę by taka istniała. Nie chodzi o konkretne barwy. Mogę to wytłumaczyć na przykładach, bo wg mnie to po prostu widać.
Jeśli masz bajkę i zmienia się w tej bajce pogoda, to czy uważasz, że jak jest ciemniej, albo jaśniej to zmieniło to jakoś fakt, że ta bajka ma grafikę bardziej zbliżoną do rzeczywistości? Nie, bo jest to ciągle ta sama bajka. Jeśli teraz sobie weźmiemy animację typu CGI z W1 to też jest tam okreslony poziom tego jak bardzo zbliżona jest ta animacja do rzeczywistości i niezależnie czy jest jasno czy ciemno, nie zbliży się to ani do Shreka, ani do świata realnego. Ta bazowa kolorystyka, szczegółowość i jeszcze inne elementy stoją ciągle na stałym poziomie.
Wystarczy sobie porównywać zdjęcie ze świata rzeczywistego do innych światów z gier czy animacji by zobaczyć co jest bardziej lub mniej zbliżone do rzeczywistości. Jeśli masz z tym problem to niestety nie pomogę.

Ale na jakiej podstawie uważasz, że W3 na obecnym buildzie ma jakąś bazową kolorystykę?

Zacytuje tu samego siebie (nie żebym popadał w samouwielbienie) na wypadek gdybyś chciał wyjechać z trailerem z VGX w ramach kontrargumentu.
porównania różnych lokacji w różnej stylistyce, w różnym oświetleniu i w różnych warunkach nie mają żadnego| (sic!) pokrycia z rzeczywistością.
 
Top Bottom