Wiedźmin 3 - grafika

+
Mi też pasuje teraźniejsza grafika. Może się mylę, ale niektóre z pierwszych screenów były ze Skellige i innych bardziej mrocznych terenów. Być może do dziś takie zostały mroczne, a Novigrad musi być ciepły, duże miasto, dużo ludzi i nieludzi, tętni życiem. Powtarzam niektóre screeny, żeby mi nie zarzucić, że mówię o wszystkich.
 
Nie wiadomo czy build VGX miał zaaplikowane filtry czy zostały dodane przy obróbce materiału. Zastanawia mnie dlaczego nikt nie odwołuje się do świeższego trailera Miecz Przeznaczenia, który jest bliższy temu co oferuje teraz gra. Przecież także wygląda lepiej od gameplaya, a przecież pochodzi z tego samego okresu.
 
Nie wiadomo czy build VGX miał zaaplikowane filtry czy zostały dodane przy obróbce materiału. Zastanawia mnie dlaczego nikt nie odwołuje się do świeższego trailera Miecz Przeznaczenia, który jest bliższy temu co oferuje teraz gra. Przecież także wygląda lepiej od gameplaya, a przecież pochodzi z tego samego okresu.
Gameplay jest ze starego buildu.Na aktualnym buildzie gra jest podobno ładniejsza niż gameplay (tak mówi Mistrz Jose).Najnowsza wersja gry ma być pokazana na EGX London we wrześniu.
 
Skoro zostało to potwierdzone w wywiadzie, to jaki cel miała ta kilkustronicowa batalia?
Zapewne niektórym osobom brakowało dyskusji o kolorach i downgradzie (choć to słowo pojawiło się tylko kilka razy).
Jak mawiał klasyk:


PS.***
 
Last edited by a moderator:
Zapewne niektórym osobom brakowało dyskusji o kolorach i downgradzie (choć to słowo pojawiło się tylko kilka razy).

Zrozumiałbym narzekanie na "downgrade" (okropne słowo) w przypadku takim jak pokazał nam Watch Dogs. Tutaj mamy jednak takie głupoty (niektóre tekstury, zredukowanie efektów cząsteczkowych, "zasięgu widzenia" przedmiotów, czy efektów ubrań) , które po prostu stanowią kontrast do doskonałej jakości całej reszty (do obiecywanego poziomu Beowulf'a wciąż "nieco" brakuje ;) ).
Dziwi to w wydaniu PC (z którego ponoć była ostatnia prezentacja), gdzie moc obliczeniowa cały czas rośnie, a RED'zi zapowiadali kiedyś iż ich gra będzie tytułem, który w pełni rozwinie skrzydła dopiero na "przyszłościowym sprzęcie" (z resztą gdy wychodził Wiedźmin 2 najwyższe ustawienia wraz z "uber" sensownie ruszały tylko na ówczesnych high-end). Teraz w ruch mogą pójść konspiracyjne teorie o pogarszaniu jakości wizualnej gry, co by zbytnio nie odstawała od wydania konsolowego (tym bardziej, że Micro$oft już RED'om "posmarował" ).

Cóż, za niespełna pół roku poznamy prawdę.
 
Wybacz, ale to tak bardzo nie ma sensu. Dlaczego przez piękne widoczki zabrakło klimatu?
Bo klimat Gothica bierze się między innymi z ponurej, surowej stylistyki graficznej. Wystarczy przypomnieć sobie Górniczą Dolinę zarówno z G1, ale i z G2 a Dwór Irdorath to już w ogóle. No i widzę, że nie bardzo uważnie przeczytałeś mojego posta. Napisałem, że zabrakło klimatu charakterystycznego dla serii. Klimat był, owszem, choć bliżej było mu do high fantasy.

Nie rozumiem jak ktoś z tak pełnym przekonaniem może mówic, że klimat w G1 i i G2 był budowany przez grafikę.
Klimat gry buduje wiele elementów m.in. styl graficzny, ale też muzyka, dialogi, fabuła, lokacje. Wszystkie elementy składowe w efekcie tworzą klimat danej produkcji. Co najważniejsze wszystko musi współgrać ze sobą. Jeśli do mrocznego erpega ktoś stworzy jakąś wesołą muzyczkę to wiadomo, że klimatu nie poczujemy, choćby grafika była najwyższych lotów. Chyba, że wyłączymy tą muzykę, która burzy nam atmosferę.





PS. Widzę, że od mojej ostatniej wizyty "narobiło" się tutaj z 10 stron przeważnie o KOLORACH. To może tak niech Redzi w Wiedźminie 3 dadzą kilka różnych opcji kolorystycznych tak jak to było w Arcanii? Tam była europejska i amerykańska. W W3 mogłyby być: dla blondi (wszystko różowe), dla hardkorów wiedźmina (mrocznie i słowiańsko), dla LBGT (wszystko w kolorach tęczy) itp. itd. :D
 
Last edited:
To może tak niech Redzi w Wiedźminie 3 dadzą kilka różnych opcji kolorystycznych tak jak to było w Arcanii? Tam była europejska i amerykańska.
Jakby zrobili możliwość ustawienia wersji kolorystycznych byłoby najlepiej, ale na pewno nie miałoby to efektu, że gra byłaby podobna do trailera VGX, ale zawsze mogłoby być lepiej.

Masz może jakiś przykład jak wyglądała ta różnica między tymi ustawieniami w Arcanii? Nie grałem, więc nie wiem, a na yt nie mogę znaleźć. Pamiętasz jak dokładnie się ta opcja nazywała?
 
Opcja zmiany filtra graficznego (dajmy na to jak w SimCity 2013) w opcjach byłaby bardzo fajna nie powiem że nie. :)
 
Masz może jakiś przykład jak wyglądała ta różnica między tymi ustawieniami w Arcanii? Nie grałem, więc nie wiem, a na yt nie mogę znaleźć. Pamiętasz jak dokładnie się ta opcja nazywała?
Opcja nazywała się po prostu kolorystyka, choć ręki sobie uciąć nie dam. A tutaj są filmiki:

Kolorystyka amerykańska:


Kolorystyka europejska:

Różnią się po prostu nasyceniem kolorów. Ja grałem na amerykańskiej, bo gra wtedy prezentowała się ładniej. Akurat Arcanii nie traktuję jako pełnoprawnego Gothica, więc mi to nie przeszkadzało.
 
Last edited:
Po tym jak wczoraj przebrnąłem przez ten temat w końcu obejrzałem sobie ostatni gameplay w HD. I doszedłem do wniosku, że jestem szczęśliwym człowiekiem, bo na ogół gram w dużo starsze gry, maniakiem grafiki nie jestem i na 90% wytykanych tu "błędów" w ogóle bym nie zwrócił uwagi, gdybym o nich tu wcześniej nie przeczytał. A choć dzięki temu, że przeczytałem i w końcu się dopatrzyłem jakichś nieścisłości z cieniami, czy czym tam jeszcze, to i tak grając na pewno nie zwrócę na to po raz drugi uwagi (nawet jeśli zostanie jak jest) :p. Współczuję maniakom, którym źle uginająca się gałązka, albo za późno pojawiający się cień, albo jeszcze coś innego psuje odbiór gry.
 
@Kuboniusz

Spoilery na forum są dopuszczalne jedynie wtedy, gdy są odpowiednio oznaczone i znajdują się w odpowiednim temacie. Nie "żartuj" tak więcej, proszę.
 
Top Bottom