Wiedźmin 3 - grafika

+
Nie zapominajcie, że oprawa graficzna to wizja artystyczna twórców. To nie ma być hiperrealistyczne odwzorowanie rzeczywistości. Przecież nie jest żadną tajemnicą, że gry w których grafika jest lekko przerysowana, stylizowana wolniej się starzeją. Dlatego przywalanie się do byle pierdoły jest dla mnie niezrozumiałe. To tak jakbyście narzekali na obraz Picassa czy Leonarda da Vinci. No ok, nie podoba wam się - gusta są różne. Jednak nie należy nakłaniać do zmian twórców.
 
Last edited:
@raison d'etre - światło barwi obiekty, bo przecież barwa to złudzenie wywołane przez światło o różnej długości fali. Nie da się mówić o barwie w oderwaniu od światła. Zdjęcie wykonane w sztucznym świetle będzie wyglądać okropnie żółto i ktoś powie, że to żółty filtr, a to po prostu czysty zapis tego co padło na matrycę aparatu. Oko i umysł człowieka ma zdolność korygowania tego do pewnego stopnia, natomiast aparat nie pracuje w taki sposób jak ludzkie oko. W fotografii biała karta będzie miała taką barwę, jak światło, które się od niej odbija. Dlatego to musi być skorygowane, aby wyglądało naturalnie. Jednak chodzi o to by nie przegiąć i nie wyprać wszystkiego z kolorów. Zachód słońca na przykład powinien pozostać ciepły. Zamiast jednak silić się na pseudo fachowe opisy wrzucę linki: Balans bieli, balans bieli w praktyce
 
Last edited:
Gdy Geralt jadąc przez Novigrad skręca w stronę kanału budynki wyglądają dużo gorzej, jak z mało szczegółowej animacji. Gdy wychodzi z karczmy, budynki przed nim wyglądają już bardzo dobrze i realistycznie.
Pokaż no te budynki z "mało szczegółowej animacji", bo żadnych takich nie zauważyłem.
 

Guest 3669645

Guest
Pokaż no te budynki z "mało szczegółowej animacji", bo żadnych takich nie zauważyłem.
Może "mało szczegółowa animacja" to złe określenie. Oglądam to jeszcze raz i bardziej to wygląda na wykastrowaną wersję z edytora.

Tutaj dwa shoty w tym momencie, w którym najwidoczniej cienie nie chcą się doczytać (i nie tylko cienie).
http://i.imgur.com/jXhQ4Nq.jpg
Szczególnie ten pomost wygląda brzydko, oderwany od całej reszty. No i znane już z miliona porównań stragany. Tam to chyba tekstury coś się nie bardzo doczytują. W ogóle wszystko wygląda strasznie płasko, brakuje głębi.

Dla porównania ten nieco lepszy fragment po wyjściu z karczmy, o którym wspominałem:
Widać tu kilka budynków znajdujących się dalej od Geralta, a jednak wyglądają lepiej, bardziej szczegółowo i są ocieniowane. Jest to jakoś bardziej spójne, nie mam wrażenia że oglądam makietę w lightboksie skonstruowaną z kawałków różnokolorowej tektury.

Po prostu REDzi muszą popracować nad doczytywaniem tekstur i cieni, ulepszyć draw distance. Bo jak na razie to mamy loteriadę -Tu się nie doczyta w całości krzaczek, tu szczegóły budynku, a tu cienie całego placu znajdującego się 15 metrów dalej. Pójdziesz w inne miejsce i tam wszystko będzie wyglądać przepięknie. Znowu pójdziesz w jeszcze inne miejsce i teksturowa papka. Nie wygląda to dobrze.
 
Last edited by a moderator:
Może "mało szczegółowa animacja" to złe określenie. Oglądam to jeszcze raz i bardziej to wygląda na wykastrowaną wersję z edytora.

Tutaj dwa shoty w tym momencie, w którym najwidoczniej cienie nie chcą się doczytać (i nie tylko cienie).
http://i.imgur.com/jXhQ4Nq.jpg
Szczególnie ten pomost wygląda brzydko, oderwany od całej reszty. No i znane już z miliona porównań stragany. Tam to chyba tekstury coś się nie bardzo doczytują. W ogóle wszystko wygląda strasznie płasko, brakuje głębi.

Dla porównania ten nieco lepszy fragment po wyjściu z karczmy, o którym wspominałem:
Widać tu kilka budynków znajdujących się dalej od Geralta, a jednak wyglądają lepiej, bardziej szczegółowo i są ocieniowane. Jest to jakoś bardziej spójne, nie mam wrażenia że oglądam makietę w lightboksie skonstruowaną z kawałków różnokolorowej tektury.

Po prostu REDzi muszą popracować nad doczytywaniem tekstur i cieni, ulepszyć draw distance. Bo jak na razie to mamy loteriadę -Tu się nie doczyta w całości krzaczek, tu szczegóły budynku, a tu cienie całego placu znajdującego się 15 metrów dalej. Pójdziesz w inne miejsce i tam wszystko będzie wyglądać przepięknie. Znowu pójdziesz w jeszcze inne miejsce i teksturowa papka. Nie wygląda to dobrze.

Nie wiem, gdzie Ty te papki widzisz. Dla mnie to jedne z najlepiej odwzorowanych średniowiecznych budynków w historii branży.
 

Guest 3669645

Guest
Projekt budynków sam w sobie jest oczywiście w porządku. Miasto od tej strony bardzo mi się podoba i robi świetne wrażenie.

Problem tylko w tym, że nie zawsze budynki te są wyświetlane w należytej jakości. Gdzieś brakuje cieni, gdzieś tekstura nie wczytuje się w pełnej rozdzielczości. Przecież widać to na podanych screenach.
 
A co innego można w temacie grafiki dodać skoro filtry już były omawiane od W2 po jej własnych, a nad jakością grafiki nikt się nie spuszcza właśnie przez takie błędy. Trochę słabo siedzieć nahajpowanym i zadowolonym nawet jak się dostaje coś wątpliwej jakości, bo "z mojej ulubionej gry".
 
Problem tylko w tym, że nie zawsze budynki te są wyświetlane w należytej jakości. Gdzieś brakuje cieni, gdzieś tekstura nie wczytuje się w pełnej rozdzielczości. Przecież widać to na podanych screenach.
Przecież to jest metropolia. Modeli, tekstur, cieni, są tu tysiące. Logiczne, że muszą występować miejscami ubytki graficzne, to nie jest sprzęt z NASA.

mam nadzieje ze trolujesz
Zawsze i wszędzie.
 
Last edited:
Pierwsze primo. Teraz w takich porównaniach używa się NSA a nie NASA. Mają sto razy lepsze komputery.
A drugie primo, graficznie przestrzeń miejska podczas przejazdu Geralta wygląda słabo, a miejscami żałośnie. Zdaję sobie sprawę, że to jakaś ledwo działająca alfa, ale jeśli komuś taki wygląd miasta wydaje się normalny i w dodatku na granicy technologicznych możliwości, to powinien sobie zrobić kopie posta i przeczytać go za pół roku. Pamiętam, że identyczne głosy podnosiły się podczas prezentacji pierwszych materiałów. W sumie odkąd pamiętam ciągle ktoś twierdzi, że taka grafika to już szczyt oraz prawie fotorealizm i nic lepszego już się nie pojawi za naszego życia.
 
Last edited:
(...) jeśli komuś taki wygląd miasta wydaje się normalny i w dodatku na granicy technologicznych możliwości, to powinien sobie zrobić kopie posta i przeczytać go za pół roku. Pamiętam, że identyczne głosy podnosiły się podczas prezentacji pierwszych materiałów. W sumie odkąd pamiętam ciągle ktoś twierdzi, że taka grafika to już szczyt oraz prawie fotorealizm i nic lepszego już się nie pojawi za naszego życia.

Dokładnie.
 
Novigrad faktycznie jest nierówny graficznie. Targ wygląda okropnie. Wątpię, że jest to wczesna alpha, raczej wczesna beta.
 

Guest 3669645

Guest
Myślę że to jest raczej build jeszcze z alfy. Pierwszy raz pokazywano go na E3 -W czerwcu. Ale pracowano nad nim na pewno dużo wcześniej (a jeszcze wcześniej dobierano questy, scenariusz prezentacji itd.). Więc na pewno nie beta.
 
Pierwsze primo. Teraz w takich porównaniach używa się NSA a nie NASA. Mają sto razy lepsze komputery.
A drugie primo, graficznie przestrzeń miejska podczas przejazdu Geralta wygląda słabo, a miejscami żałośnie. Zdaję sobie sprawę, że to jakaś ledwo działająca alfa, ale jeśli komuś taki wygląd miasta wydaje się normalny i w dodatku na granicy technologicznych możliwości, to powinien sobie zrobić kopie posta i przeczytać go za pół roku. Pamiętam, że identyczne głosy podnosiły się podczas prezentacji pierwszych materiałów. W sumie odkąd pamiętam ciągle ktoś twierdzi, że taka grafika to już szczyt oraz prawie fotorealizm i nic lepszego już się nie pojawi za naszego życia.
Nikt nie pisze, że to szczyt możliwości ówczesnego sprzętu, ani że nie zobaczymy już niczego lepszego. A czy mi wygląd miasta wydaje się normalny? Owszem, gdyby tak wyglądało w dniu premiery byłbym zadowolony. I tak ta wersja alfa wygląda dużo lepiej niż erpegi, które wyszły do tej pory. No i gra nie miałaby zabójczych wymagań.
 
Ja tam widzę, że koronnym argumentem niektórych jest wymyślona potrzeba posiadania komputerów kwantowych do obsługi lepszej grafiki. To nie gigaherce są wymagane, tylko lepszy kod.
Cóż, dla mnie taki wygląd Novigradu byłby akceptowalny tylko na poziomie low details. Niskiej jakości modele, tekstury, cienie, zasięg wyświetlania.
 
Top Bottom