Wiedźmin 3 - grafika

+
Draw distance oraz cienie - bezwzględnie do poprawy. Niektórzy po prostu są tak zakochani w grze, że ślepo udają jaka to doskonała produkcja i niedostrzegają kilku błędów pomimo podstawiania im ich pod nos. Owszem ja też czekam na W3 z wywalonym jęzorem, mam pre-order i pewnie nie oderwę się od konsoli, ale forum służy do dyskusji i ewentualnie sugerowania twórcom co mają poprawić.
 

Guest 2686910

Guest
(...)cienie, zasięg wyświetlania.
Zgoda z powyższym, dodałbym jeszcze framerate. Ale tekstury? Gdzie one są kiepskie? Jak na razie słabo było chyba tylko przed chatą starszego Downwarren. A modele? No cóż, jak się robi paręset tych npców, to w sumie trzeba chyba iść na jakieś kompromisy. Za to Geralt, koń i Dijkstra - pierwsza klasa.
 

Guest 3669645

Guest
Ale tekstury? Gdzie one są kiepskie?
Jest parę obiektów które prezentują kiepskie tekstury. Albo nie doczytują się do końca. Np. płachty nad pomostem i na straganach. I w ogóle cały plac ze straganami. Ziemia tam wygląda jak rozciągnięty obrazek 100x100 pikseli :p Oraz niektóre budynki.

Do modeli NPCów się nie przyczepię, jakoś ujdą. Nie rażą w oczy. Ważne że kluczowe postacie wyglądają świetnie (oczywiście mowa tylko o zawartości gameplaya :D )
 
Last edited by a moderator:
Niektórzy po prostu są tak zakochani w grze, że ślepo udają jaka to doskonała produkcja.
Nie jest doskonała. Nie ma przecież gnomów, koron i kościanego pokera.

A grafika? Kogo obchodzi jakaś tam grafika? W W2 na uber już była doskonała niemal, z wyjątkiem oświetlenia. Teraz jest tylko lepiej.
 
No właśnie w W2 wszystkie niemal tekstury były ostre jak brzytwa, w W3 wydają się mniej szczegółowe.
 
Wydają się, nie znaczy że są, oczywiście gra w FHD wygląda lepiej niż nagrany gameplay. Ale w lesie przed harpiami na skałach są faktycznie gorszej jakości tekstury. Nie mam teraz dostępu do materiału bez kompresji, a YT nie chce się posiłkować.

Żeby nie było, mi to nie przeszkadza :D Rozumiem, że otwarty świat pewne ustępstwa wymusza.
 
Last edited:
@mikomakjenkins Co do modelu konia to do Red Dead Redemption jeszcze daleko. Konie w grach to ciężki orzech do zgryzienia. W W3 podobnie jak w AC koń jest taki "kobyłowaty". W RDR koń był perfekcyjnie wykonany. Jak galopował widać było jak jego mięśnie pracują.
 
Niektórzy po prostu są tak zakochani w grze, że ślepo udają jaka to doskonała produkcja i niedostrzegają kilku błędów pomimo podstawiania im ich pod nos. Owszem ja też czekam na W3 z wywalonym jęzorem, mam pre-order i pewnie nie oderwę się od konsoli, ale forum służy do dyskusji i ewentualnie sugerowania twórcom co mają poprawić.
Ja tam nie oczekuję produkcji doskonałej, bo takich nie ma i nie będzie, tylko gry w którą grać będzie się świetnie. I pewnie bawił się będę przy W3 lepiej niż ci co oglądają pod lupą tekstury wszystkich kamyczków.
 

Guest 2686910

Guest
@Viking Eee, no nie wiem. Model konia jest według mnie bardzo okej, tym co odróżnia RDR od konkurencji są animacje konia, świetne efekty dźwiękowe i najlepszy model jazdy w historii cyfrowego jeździectwa. Choć w sumie grę przechodziłem dawno i na PS3 (wersja na X'a działała w większej rozdzielczości), więc może już zapomniałem i faktycznie te kobyły były jakieś niesamowite. Tak czy inaczej, na gameplayu tyłek Płotki był ładny, jak by to nie brzmiało.
 
W Mount & Blade się dobrze jeździ koniem. :teeth: Zawsze mam bekę z tego, że jak się zatrzymam i zmieniam na zad to trzeba dwa razy wcisnąć klawisz, niczym w automatycznej skrzyni biegów. :horse:
 
Próbowałem złapać jakąkolwiek ostrą i wyraźną teksturę z Novigradu. Jak to mawiają elfy - nidyrydy. Prawdopodobnie na ogólną marność samych tekstur i modeli dołożyła się jeszcze kompresja (tak, to jest ten kilkugigowy plik), ale serio nie spodziewałem się aż tak fatalnych widoków. Większość postaci ma tak niską jakość, że ciężko twarz rozpoznać.
I tak jest prawie wszędzie, jedynie Geralt i Dijkstra odróżniają się na tym tle. Aż ciężko mi uwierzyć, że to jest materiał fullhd, raczej przeskalowane hd. Chyba te sześćdziesiąt klatek uzyskano kosztem znacznego pogorszenia grafiki. Co dziwne, litery interfejsu nie tracą na jakości w aż tak dużym stopniu.
Pozostaje mi uznać, że nie ma co się wypowiadać na temat grafiki do momentu, gdy nie dostaniemy porządnych screenów w normalnej jakości wykonanych przez niedawno zwerbowanego specjalistę. Albo najlepiej krótkich, kilkunastosekundowych fragmentów. Obecnie mogę sobie tylko wyobrażać, jak to powinno wyglądać.
 

Guest 3669645

Guest
@mikomakjenkins Co do modelu konia to do Red Dead Redemption jeszcze daleko. Konie w grach to ciężki orzech do zgryzienia. W W3 podobnie jak w AC koń jest taki "kobyłowaty". W RDR koń był perfekcyjnie wykonany. Jak galopował widać było jak jego mięśnie pracują.
https://www.youtube.com/watch?v=FbldLs3W1SY
https://www.youtube.com/watch?v=r5SnO-kUMzc
Hm. Grać w RDR nie grałem, ale oglądam tak te filmiki i wizualnie nie wydaje mi się to lepsze niż w W3. Animacje konia, znaczy. Dziwnie ta jazda wygląda, czasem jak lewitujący koń na biegunach :p
 
Last edited by a moderator:
@adventus Nie mówię, że RDR ma lepszą grafikę niż W3, tylko to, że jest grą wręcz doskonałą :p. Zrobiłem go na 100% 2 razy i REDzi powinni brać przykład z R* we wszystkim. Wyszłoby to wszystkim na dobre. A animacje w RDR to poezja. Zagraj zobaczysz.

Śmieszą mnie osoby, które naśmiewają się z osób, które widzą słabe tekstury, brak cieni czy słaby draw distance. Jednak jak REDzi to poprawią to będą się cieszyli jak to twórcy słuchają graczy i wogóle euforia. Tak samo było z batalią o Novigrad. Pamiętam jak inni forumowicze wręcz uważali za debili tych walczących o poprawę karygodnie wyglądającego miasta. Pamiętam moje prośby do A. Szóstak. I co? Teraz wszyscy się cieszą. że Novigrad jest duży i wygląda na metropolie. Nigdy nie zrozumiem hejterów.
 
Last edited:

Guest 3669645

Guest
@Viking Pisałem, ze nie chodzi mi o grafikę a animacje. Jak dla mnie te z W3 są równie dobre albo i lepsze.

Czy powinni brać przykład we wszystkim? Czy ja wiem :p Przeszedłem GTA V i o ile postacie, dialogi i realizacja cut-scenek to cud miód, to fabuła i scenariusz były takie sobie. Ot, stworzone raczej tylko po to, by skleić ze sobą kolejne misje.
 
Top Bottom