Wiedźmin 3 - grafika

+
@szincza - co jest gorsze na tym skrinie od skrinów wcześniejszych?
Choćby Geralt.
Poczytaj temat kilka stron wstecz, kiedy dyskusja dotyczyła jeszcze stricte samych screenów - różnice wymieniany były sto razy.
Albo pooglądaj zrzuty wypuszczone przy okazji GC.

Swoją drogą zupełnie niezrozumiałym jest dla mnie fakt, że przy screenach promocyjnych nawet bullshot bullshotowi jest nierówny ostatnimi czasy.
 
@wilkwilk Akurat wrzuciłeś jeden ze słabszych screenów. Taka jakość to mi się na pewno nie marzy :p

Dziwny jest ten shitstorm. Ludzie to maja zapłon... Przecież już na gameplay'u 37 minutowym widać takie kwiatki jak na screenach. Nie wiem o co chodzi.

Ale może to dobrze, że jest gównoburza. Może jakiś RED się w końcu wypowie na temat grafiki (czytaj: Liczę na uspokojenie wszystkich, że gra będzie PIKNA jak na SoDzie i w ogóle będziemy robić pod siebie podczas gry).

Ale jeśli chodzi o gameplay, zawsze wisi argument gorszej konwersji wideo. Natomiast screenshot pokazuje nagą prawdę. Poza tym, W3 w ruchu prezentuje się bardzo dobrze, tutaj się raczej rozchodzi o LoD. Już w gameplayu, kiedy Geralt dobijał do wioski wieszczki, przyglądałem się uważnie roślinności, która wydawała mi się cholernie słaba, o tragicznych teksturach przy zbliżeniach. Nie jest to dla mnie na tym etapie jakiś wielki problem, ale fajnie, gdyby REDzi się wypowiedzieli i tylko o to mi chodzi. Ja i tak kupię, natomiast jest masa graczy, którzy chcą kupić Witchera, bo jest reklamowany jako killer graficzny, takich na pewno odstraszy wrzucanie miernych screenów tak blisko premiery.
 
@szincza - Przecież z tym waszym porównywaniem Geralta dopiero co się wypowiadałem, dając porównanie do żołnierza! @B l a d y aż się przestał odzywać. Według waszego myślenia jakaś poboczna postać żołnierza z tych samych skrinów wygląda super, ale Geralt - postać główna - został z dałngrejdowany!
 
Jak ktoś się napalił na taką produkcję tylko pod kątem grafiki to podziękować za takich graczy :p Krzyżyk na drogę i z dala od Wiedźmina :)

Niestety, oni za swój egzemplarz gry płacą tyle samo pieniędzy co Ty, a nawet więcej, biorąc pod uwagę cenę gry dedykowaną różnym częścią świata.
 
Roślinność na tym skrinie wygląda o wiele lepiej. Dziwny ten PR Redów. Raz tak, raz inaczej. Raz pięknie, raz przeciętnie. Chce grafikę ze "środkowego buildu".

 
Last edited:
Roślinność na tym skrinie wygląda o wiele lepiej. Dziwny ten PR Redów. Raz tak, raz inaczej. Raz pięknie, raz przeciętnie. Chce grafikę ze "środkowego buildu".


Drzewa na skrinie z wilkami i te odległe z gryfem wyglądają pięknie, naturalistycznie, mhroczno. Jedyne co możesz tutaj porównać to te najbliższe, wystające zza kadru łodygi zielska na skrinie który podałeś. Bo tylko je widać pojedynczo, tak jak te na skrinach wystające ze śniegu. Jak dla mnie - wyglądają podobnie.
 
@szincza - Przecież z tym waszym porównywaniem Geralta dopiero co się wypowiadałem, dając porównanie do żołnierza! @B l a d y aż się przestał odzywać. Według waszego myślenia jakaś poboczna postać żołnierza z tych samych skrinów wygląda super, ale Geralt - postać główna - został z dałngrejdowany!
No i co z tym porównaniem niby?
Jest żołnierz na screenie - wygląda świetnie.
Jest Geralt na screenie - wygląda do dupy, a ty się upierasz, że jednak nie.

Dlatego mówię, że screeny są nierówne.
 
@szincza - oznacza to tyle, że Geralt nie wygląda gorzej niż ten żołnierz. Nie ma dałngrejdu Geralta.
Ale czy ja coś mówię o downgradzie?
Nie, mówię o tym - trzeci raz - że screenshoty są nierówne.
I ten z Geraltem i wilkami jest wyraźnie słabszy od pozostałych.
 
Na pierwszym screenie trawa wygląda jakby miała jedną wartość stanu "oświetlenia", tak że jeśli czubeczek kępki jest oświetlany przez słońce, to cała kępka świeci się jak jarzeniówka. Szczególnie strasznie wygląda to właśnie na takim zboczu jak to z 1 screena, gdzie trawa jest oświetlona, a ziemia na której rośnie - nie.
]

Wiesz jak prosto jest zrobić, żeby trawa lepiej się zlewała oświetleniowo z podłożem? To jest żałośnie proste do zrobienia dla grafika i wręcz absurdalne jest to, że grafik pracujący przy roślinności w studiu takim jak CDprojekt tego nie wie, a amator taki jak ja, który modeluje budynki, bronie, pojazdy ale nie roślinność, to wie. Dla mnie to najzwyklejsza w świecie niekompetencja.
 
@szincza Ten cały shitstorm jest o dałngrejdzie.

Akurat mi najbardziej podoba się scena z gryfem. Te drzewa w oddali. Te pastelowe kolory. Subtelny urok. Ujęcie z wilkami jest trochę nijakie. a sam wilk po raz pierwszy chyba widoczny tak blisko ujawnił swoje niedoskonałości, których wcześniej nie dało się zauważyć. Bynajmniej trudno z tego wyciągnąć wniosek o dałngrejdzie.

@Fartuess - Wydaje mi się, że oświetlenie podłoża pod trawami tak samo jasnym światłem jak trawy nie rozwiąże problemu w przypadku gdy trawy nie rzucają cieni. Zrobi się wtedy taka neonowa plama traw i podłoża. W tym przypadku (braku prawdziwych cieni) ocienione podłoże, to jakieś rozwiązanie. Musi być jakiś kontrast, który w realnych warunkach tworzony jest przez cienie.
 
Last edited:
Wiesz jak prosto jest zrobić, żeby trawa lepiej się zlewała oświetleniowo z podłożem? To jest żałośnie proste do zrobienia dla grafika i wręcz absurdalne jest to, że grafik pracujący przy roślinności w studiu takim jak CDprojekt tego nie wie, a amator taki jak ja, który modeluje budynki, bronie, pojazdy ale nie roślinność, to wie. Dla mnie to najzwyklejsza w świecie niekompetencja.

mozesz powiedziec jak? to ciekawe
 
@szincza Ten cały shitstorm jest o dałngrejdzie.

Akurat mi najbardziej podoba się scena z gryfem. Te drzewa w oddali. Te pastelowe kolory. Subtelny urok. Ujęcie z wilkami jest trochę nijakie. a sam wilk po raz pierwszy chyba widoczny tak blisko ujawnił swoje niedoskonałości, których wcześniej nie dało się zauważyć. Bynajmniej trudno z tego wyciągnąć wniosek o dałngrejdzie.

Zależy względem czego ten downgrade.
Jak ktoś wspomina VGX, to nawet nie komentuję.
Względem scenek "gameplayowych" czyli nie cutscenek z SoD jest spadek jakości widoczny na 35 minutowej prezentacji.
Czy to downgrade - nie jestem przekonany, bo imo gra będzie ostatecznie wyglądać jak trzeba, ale wątpliwości są uzasadnione i różnice widać czarno na białym, nie trzeba być ekspertem.
 
Wiesz jak prosto jest zrobić, żeby trawa lepiej się zlewała oświetleniowo z podłożem? To jest żałośnie proste do zrobienia dla grafika i wręcz absurdalne jest to, że grafik pracujący przy roślinności w studiu takim jak CDprojekt tego nie wie, a amator taki jak ja, który modeluje budynki, bronie, pojazdy ale nie roślinność, to wie. Dla mnie to najzwyklejsza w świecie niekompetencja.


Ewentualnie wie, a screen pochodzi z wersji, kiedy jeszcze nikt się nie przejmował takimi pierdołami jak trawa.

No ale - my tego nie wiemy.
 
Top Bottom