Wiedźmin 3 - grafika

+
Gościu wrzuca bullshoty, tylko nie rozumiem po co? Skoro mamy wyżej 9 minut PRAWDZIWEJ gry na NAJWYŻSZYCH detalach która wygląda gorzej od Wiedźmina 2.
 
A to, że gra wygląda jak Gothic 3, a to że DA: I ładniejsze, za chwilę się okaże, że i Minecraft. Ech...
Ohoho. Minecraft jest co najmniej kilka generacji ładniejszy od W3. Nawet to jest ładniejsze od W3:
Spójrz na tę trawę! Przy niej nowy Wiesiek to jakaś kaszana jest.
 
Wiedźmin 3 na długim gameplayu również nie wygląda lepiej niż Wiedźmin 2, może poza mimiką. Na kwestię DA:I radzę spojrzeć obiektywnie nie poprzez pryzmat fanboystwa. Być może w dniu premiery W3 będzie bił na głowę DA:I wizualnie, ale dzisiaj tak nie jest. I nie uważam tego za ujmę dla Wiedźmina - obie gry to absolutna światowa elita.


PS - darujcie sobie nieśmieszną ironię, jak ta powyżej, nic to nie wnosi do tematu, poza sprowadzaniem go na manowce i demotywuje do prowadzenia dyskusji.
 
Last edited:
Obie gry mają inny styl graficzny, więc wszelkie porównania nie mają sensu. Jednemu może się podobać W3, drugiemu DA: I. Poczekajmy spokojnie do premiery W3 i dopiero wtedy będzie można wrzucać porównawcze screeny własnoręcznie zrobione w grze. Ja tam jakimś graficznym hardkorem nie jestem, a stylistycznie obie gry mi się podobają, choć mam wrażenie, że Dragon Age jest trochę za bardzo przesłodzony.
 
Nawet porównanie tych krytykowanych skrinów W3 z najlepszymi skrinami DA wypada na korzyść W3.
Nie potrafię ocenić gier z technicznego punktu widzenia, bo jak już pisałem wcześniej, różne gry kładą różny nacisk na różne aspekty graficzne i nie tylko graficzne.

Mi się po prostu te skrinszoty z W3 o wiele bardziej podobają niż z DA.

@wilkwilk - gameplay W3 wygląda zdecydowanie lepiej niż W2. Jedynie z czym się zgodzę, to że nie wygląda tak dobrze jak trailer z VGX, ale o tym trailerze trzeba po prostu zapomnieć.
 
Nie rozumiem, dlaczego każdy kto uważa, że W3 wygląda ładniej od DAI jest fanboyem.
Patrzę i widzę:
-Bardziej szczegółowe modele
-Ładniejsze kolory i oświetlenie
-Lepszą mimikę
-Lepiej wyglądający model ruchu.
-Bardziej klimatyczne miejsca

Jak mniemam nikomu prócz fanów wiedźmina, (tzw, fanboyów) grafika z W3 nie podoba się bardziej od tej z DAI?
No, bo przecież obiektywnie ta od BioWare jest lepsza.

Mam wrażenie, że niektórzy na siłę szukają jakichś wad. Według nich, dobra ocena gry świadczy jedynie o ślepym zapatrzeniu w REDów i fanboyostwie.
 
PS. Co do mojego posta. Owszem, była to ironia i sprowadza ten temat "na manowce" tak samo jak porównywanie grafiki w W3 do Gothica 3 (co już nie jest śmieszne, a smutne)

Screeny pokazane przez Ciebie tylko dowodzą moich słów - gra wygląda pod względem technicznym podobnie, tylko drugi screen jest nieco zamazany przez filtry.

Co do Gothica III - nie porównałem całego Wiedźmina do GIII jako całości, tylko pod względem roślinności, która na obu grach prezentowała podobny poziom - w wyniku tego, że roślinność w GIII była świetna jak na tamte czasy, a w WIII mocno jeszcze niedopracowana, co poparłem też dwoma screenami. I nie ma co ironizować, wystarczy tylko zapoznać się ze szczegółami opinii, a nie ją zniekształcać do kręcenia bezsensownej ironii.
 
Żeby zamknąć temat DA: I ze swojej strony napiszę, że dużo bardziej od tego ostatniego gameplayu podobał mi się ten:
W mroczniejszych i bardziej stonowanych lokacjach gra wygląda lepiej.
 
@wilkwilk niestety ciężko brać Cię na poważnie po tym co piszesz, tym bardziej kiedy wszystko możemy porównać kiedy gra jest w ruchu na gameplayach. Screenshoty nie są żadnym wyznacznikiem tego jak gra wygląda.
 

Guest 2686910

Guest
Screeny pokazane przez Ciebie tylko dowodzą moich słów - gra wygląda pod względem technicznym podobnie, tylko drugi screen jest nieco zamazany przez filtry.
Jesteś pierwszą osobą na forum, której postów już nie wezmę na poważnie.
:hatsoff:
 
Gościu wrzuca bullshoty, tylko nie rozumiem po co?

Tyle, że RED'zi też swego czasu hojnie karmili nas bullshot'ami (że poniżej przypomnę tylko kilka), a kolejne prezentacje materiałów są coraz gorsze (w przeciwieństwie do DA:I, który wygląda coraz lepiej).




^^ Gdzie niby teraz podział się ten poziom grafiki?


Skoro mamy wyżej 9 minut PRAWDZIWEJ gry na NAJWYŻSZYCH detalach która wygląda gorzej od Wiedźmina 2.

Mówi Ci coś słowo "kompresja"?

 
@wilkwilk niestety ciężko brać Cię na poważnie po tym co piszesz, tym bardziej kiedy wszystko możemy porównać kiedy gra jest w ruchu na gameplayach. Screenshoty nie są żadnym wyznacznikiem tego jak gra wygląda.

No to w końcu screeny są tym wyznacznikiem czy nie? Bo raz kolega Kuboniusz je przytacza, aby poprzeć swoje racje, Ty z kolei branie ich pod uwagę zakazujesz... zdecydujcie się :)



@nocny

np pod względem szczegółowości tekstur, modeli. Grałem w W2 na maksymalnych ustawieniach i jak do tej pory nie widziałem w W3 wiele, na podstawie 35 minutowego gameplaya, co by jakoś w większym stopniu ukazywało W2 jako starszą grę. Oczywiście wynika to pewnie z tego, że głównym wyzwaniem dla Redów jest utrzymanie wysokiej jakości grafiki, przy otwartym świecie, lokacje w W2 były niewielkie w porównaniu z tym, co obiecano nam na sequel.


@mikomakjenkins

Nie musisz - żegnam.



@Rustine

Dziękuję za lekcję. Mam nadzieję, że nie wchodziłes na te linki - pułapki ;)
 
Last edited:
@wilkwilk
Dodam, że kompletnie nie umiesz korzystać z powiadomień. Jaki ma sens wrzucanie czyjegoś linku do profilu? Musisz wstawić @ i dopisać do tego nick użytkownika, to wszystko.
 
Tyle, że RED'zi też swego czasu hojnie karmili nas bullshot'ami (że poniżej przypomnę tylko kilka), a kolejne prezentacje materiałów są coraz gorsze (w przeciwieństwie do DA:I, który wygląda coraz lepiej).




^^ Gdzie niby teraz podział się ten poziom grafiki?





Mówi Ci coś słowo "kompresja"?


Chłopie, mówie żeby nie porównywać żadnych bullshotów. Mamy końcowy build Dragon Age, 9 minut gameplaya na najwyższych detalach które wyglądają szkaradnie, i gdy jeden z drugim w tym czasie włączyliby sobie jakiś filmik z Flotsam z Wiedźmina 2 na youtube i porównali to zobaczylibyście że nawet W2 z 2011 roku wygląda lepiej od nowego DragonAge. Tekstury w DA wyglądają beznadziejnie. Art również mi się nie podoba wszystko się jakoś świeci nie naturalnie. Twarze w porównaniu z W3 wyglądają również znacznie gorzej.
 
@IwaN
Trudno tak naprawdę wywnioskować, z tak krótkich materiałów, co jest prawdą a co nie. O wszystkim przekonamy się niestety po premierze.
A ten screen uważam za najbardziej podrasowany i jednocześnie za najładniejszy, od ogłoszenia W3.
Bo w końcu który deweloper nie pokazuje swojego produktu od jak najlepszej strony?
A małe podrasowanie screenu ?
Toż to chleb powszedni, w reklamach gier.

A tak w ogóle to mamy gdzieś potwierdzenie że którykolwiek z opublikowanych materiałów chodził na najwyższych ustawieniach ?
Pytam z czystej ciekawości bo nie za często przeglądam nowinki na temat W3 :D
 
Top Bottom