Wiedźmin 3 - grafika

+
Masz ostatnio coraz więcej tych nieoficjalnych źródeł bez potwierdzenia. Zamiast nam tu prawić dziwne bajki, powiedz im, że są spaleni. :p
 

Guest 3669645

Guest
Też macie wrażenie, że w czasie E3 wersja X1 była bardziej dopracowana niż wersja PC? Chodzi mi o stabilność, LoD, draw distance, ogólne wrażenie.

Kilka klatek z prezentacji gry na XBONE:

Najładniej i najnaturalniej wyglądający las jak na razie w grze:



Novigrad. Dalszy plan nie wali po oczach niedoczytanymi teksturami, cieniami itd. Jak wersja PC

Bonus: Wkurzony Gerland :p
 

Guest 2686910

Guest
W W3 nie widzieliśmy jeszcze cyklu dnia i nocy. Najbardziej obawiam się tego, że ten cały cykl będzie sprowadzał się do zmiany jasności i barwy światła... Mówiąc inaczej - nie będzie wędrówki źródła światła (słońca) po wirtualnym nieboskłonie. Cienie nie będą się przesuwać. Jedynie będzie robić się raz jasno, a raz ciemno z bardziej zieloną lub niebieską barwą.... W optymistycznym wariancie będzie tylko zmiana długości cieni dwa razy na dobę, czyli rano i wieczór. Takie rozwiązanie zauważyłem w grze SpinTires. Tam jest właśnie taka uproszczona symulacja pór doby. Cienie jedynie zmieniają długość dwa razy na dobę. W pełnej symulacji cienie powinny nieustannie się przesuwać i zmieniać rozmiar.
To byłoby, delikatnie mówiąc, rozczarowanie. Wiele na froncie graficznym jestem w stanie wybaczyć, ale pogodę, oświetlenie i cienie raczej nie.
Prerenderowany światłocień to w sumie tekstura. Gry pozbawione dynamicznego oświetlenia będą wyglądać dużo lepiej na statycznych obrazkach niż te z dynamicznym światłem, ponieważ odpada konieczność obliczania tego światła. Nie chodzi tylko o to, że te statyczne światłocienie wyglądają lepiej ponieważ są robione ręcznie, ale także dlatego, że odpada konieczność symulowania tego światła w czasie rzeczywistym. Prerenderowane cienie można zrobić pewnie po horyzont w bardzo dobrej jakości, a dodatkowo oszczędzając na ich obliczaniu można dopieścić inne wymagające mocy obliczeniowej elementy.
Dokładnie. Tak jak mówiłem, poświęca się dynamizm na rzecz lepiej wyglądającego światłocienia, na dodatek z mniejszym uderzeniem w wydajność. Problem jest taki, że w medium dynamicznym z dużą dozą interaktywności, jakim są gry, to się w mojej opinii nie do końca sprawdza, zwłaszcza w otwartym świecie, w którym możesz wrócić w to samo miejsce za jakiś czas i zobaczyć, że nic się na dobrą sprawę nie zmieniło. Ale już np. w takim Uncharted czy innym Ryse ta metoda jest jak najbardziej w porządku.
W grach raczej stosuje się miks prerenderowanego światła z dynamicznym światłem. W ogóle czy są już gry z pełnym, globalnym, dynamicznym oświetleniem?
Według mojej wiedzy - nie. Ale niech mnie ktoś poprawi, jeśli się mylę.
Ogólnie w W3 też nie byłoby porażki, gdyby np. pod ziemią czy we wnętrzach jakichś zamkniętych pomieszczeń oświetlenie było statyczne. Czemu nie. Ale już na górze, w świetle słońca czy księżyca obraziłbym się, gdyby stosowano ten zabieg. No chyba, że mają w rękawie jakąś sprytną sztuczkę, która pozwala uzyskać podobne efekty przy mniejszym nakładzie środków. Wtedy spoko, niech robią co muszą.

@adventus: w Novigradzie cień na budynku po lewej nadal doczytywał się jeszcze kiedy Geralt podjeżdżał do bramy. A resztę w sumie można zwalić na kiepską jakość. W ogóle poza miastem nie widać aż tak tego pop-inu i przechodzenia między modelami LOD.
Wkurzony Gerland - klasa.
 
Last edited by a moderator:
Najładniej i najnaturalniej wyglądający las jak na razie w grze:
Oj, bo theHunter albo Kingdom Come mogłyby się obrazić. :p theHunter ma już 5 lat na karku, ale nadal prezentuje się niezgorzej. Kingdom Come wygląda genialnie, podobnie jak i Wiedźmin 3.
 

Guest 3669645

Guest
Oj, bo theHunter albo Kingdom Come mogłyby się obrazić. :p theHunter ma już 5 lat na karku, ale nadal prezentuje się niezgorzej. Kingdom Come wygląda genialnie, podobnie jak i Wiedźmin 3.
Miałem na myśli, że w tej grze. Najładniej wyglądający las w W3, jaki dotąd pokazano.
 
Wniosek jest tylko jeden - DAŁNGREJD!!!!11ONE!! :crazy:
:troll:
Równie dobrze może być to nowszy build (tak, wiem, że to konsola, ale na niej też może istnieć mityczny build... bo jest mityczny :D). W końcu podobno "w ostatniej chwili" zmienili demo z Geralta, który jadąc na koniu gonił gryfa na to, co widzieliśmy.

Chociaż... nie, raczej nie, cienie dalej są zbugowane. To oznacza, że wersja X1 będzie najlepsza. Można się było tego spodziewać :D.
:troll:
 
Czy mi się zdaje, czy są tam różne pory dnia i warunki pogodowe?

W Shadow of Mordor również uświadczysz różne warianty pogody i pory doby.
Czy to dowodzi, że coś takiego jak system dynamicznej pogody i cykl dobowy w czasie rzeczywistym tam występują?
Skoro tak, to dlaczego ani jednego, ani drugiego nie ma i wszystkie tego typu akcje są oskryptowane, przypisane do konkretnych akcji, zdarzeń, zadań?

Nie twierdzę, że i W3 będzie pod tym względem wykastrowany, wierzę, że to tam jest, po prostu musi, ale ów zwiastun w żadnym razie nie stanowi dowodu na istnienie rzeczonych ficzerów.
Takiego dowodu, choćby poszlaki jak dotąd nie dostaliśmy.

To byłoby, delikatnie mówiąc, rozczarowanie. Wiele na froncie graficznym jestem w stanie wybaczyć, ale pogodę, oświetlenie i cienie raczej nie.

Ja również nie. Więcej, byłaby to dla mnie wada z automatu dyskwalifikująca grę.
 

Guest 2686910

Guest
W Shadow of Mordor również uświadczysz różne warianty pogody i pory doby.
Czy to dowodzi, że coś takiego jak system dynamicznej pogody i cykl dobowy w czasie rzeczywistym tam występują?
Może nie jakiś genialny, ale tak, powiedziałbym, że tak. Bo kiedy biega się tak po prostu po hubach, to noc przychodzi, ghule wychodzą na powierzchnię, orkowie zapalają pochodnie i tak dalej. Czasem pada deszcz, czasem słonko świeci. Może nie jest to jakieś wyjątkowe, ale jest. Od W3 wymagałbym więcej.
Tak daleko jak Ty, żeby skreślić całą grę, bym się nie posunął (tak bym zrobił tylko w przypadku always-on DRMów). Ale mocno by to się odbiło na moim odbiorze, jeśli już robią otwarty świat, to niech robią go dobrze.
 
Może nie jakiś genialny, ale tak, powiedziałbym, że tak. Bo kiedy biega się tak po prostu po hubach, to noc przychodzi, ghule wychodzą na powierzchnię, orkowie zapalają pochodnie i tak dalej.

Ale właśnie, czy te zmiany na pewno mają miejsce jeśli wyłącznie zwiedzamy, nie wykonując żadnych zadań itp.?
Pytam, bo obczaiwszy łącznie kilka godzin gameplayu niczego podobnego nie zauważyłem. Zmiany były każdorazowo nagłym przeskokiem powiązanym z konkretnym zadaniem, wydarzeniem. Żadnego płynnego przejścia, wędrówki słońca po nieboskłonie, czy załamania pogody w trakcie swobodnej eksploracji. Nic.
Ani razu, natomiast wszystkie te oparte na skryptach, jak na moje na miano "cyklu dobowego", choćby i w formie szczątkowej nie zasługują.
Szczęśliwie w tego typu grze nie jest to wymagane, ale moim zdaniem szkoda, że takiego szlifu zabrakło, SoM tylko by na tym zyskał.

Tak daleko jak Ty, żeby skreślić całą grę, bym się nie posunął (tak bym zrobił tylko w przypadku always-on DRMów). Ale mocno by to się odbiło na moim odbiorze, jeśli już robią otwarty świat, to niech robią go dobrze.

Ja dla odmiany na wszelkiej maści DRM'y byłbym skłonny przymknąć oko, ale na brak cyklu dobowego w czasie rzeczywistym i dynamicznej pogody już nie.
Nie w tego rodzaju produkcji. Nie w grze crpg, tym bardziej takiej z otwartym i żyjącym światem. Nie w sytuacji, gdzie poprzednie odsłony to miały.
W takim wypadku, gdyby W3 wyłożył się na rzeczach absolutnie podstawowych zarzucenie niewiary, wsiąknięcie w ów świat nie byłoby dla mnie sprawą osiągalną, a tym samym, bez względu na pozostałe atuty gra mijała się z celem.
Dlatego właśnie tak uporczywie wyglądam dowodu, niezbitego dowodu, że to tam jest.
 
Wszystkie gry ze serii Gothic, Elder Srollsy itp. posiadają cykl dobowy. Nawet FPSy jak Stalkery, czy inne Fallouty posiadają ten element. Wow, nigdy mi nawet przez myśl nie przeszło, że takiej podstawowej rzeczy może zabraknąc w trzecim Wiedźminie...
 
Takie odpowiedzi lubie, krótkie i konkretne, które zamykają gęby wszysktim malkontentom:) Marcin mówił, że będzie to będzie :D przecież to niemożliwe żeby w W3 nie było tego co zrobili już na przestarzałym silniku z W2.
 
O alchemii też mówią że świetna, a ludzie nadal płaczą bo nie pokazano konkretów. Takie to już forum Niewiernych Tomaszów ;)
 
Top Bottom